Pisanki Wampa

  • wpisów
    6
  • komentarzy
    30
  • wyświetleń
    1192

Tworzę Elite

wamp1992

1486 wyświetleń

 

Tworzę elitę.

 

Witam,

 

Tym pięknym razem nie będę używał kolorków. Dziś będzie kontrowersyjnie. Jestem świadom tego, że pewna grupa osób może mnie jeszcze bardziej znienawidzić. Ja nie potrzebuję tekstu, by to robić.

Może nienawiść to złe sformułowanie, ja was po prostu nie lubię.

 

ale dobra dobra wamp bo ty tutaj nawijasz a o co chodzi”

 

Może najpierw wyjaśnijmy sobie znaczenia słowa elita.

 

1. grupa osób wyróżniających się spośród innych jakimiś cechami uznanymi za ważne w danej społeczności

Źródło: sjp.pl/elita

 

Bardzo ładnie wytłumaczył to @Pitoras, przytoczę jego słowa:

Grupa osób która w omsi jest szczególnie rozpoznawalna i ma ogromny wpływ na scenę moderską, poprzez tworzenie oraz wyrażanie opinii”

 

 

Odpowiedzmy sobie na bardzo ważne pytanie… Kto jest w elicie?

 

Według pewnej grupy osób elitę tworzy każda osoba która nie zgadza się z jej poglądami. Dla niektórych elita, to osoby udzielające się stale na czacie naszego forum. Jeszcze innym elita może być to grupa która przesyła dodatki tylko sobie, działa w zamkniętej kooperacji. Każdy z was może mieć racje, naprawdę. Sugerując się cytatem wyżej, elitę tworzy bardziej znana osoba na scenie OMSI z obu for. Twórcy, eksperci, aktywni, moderatorzy… Mamy wpływ na to, jak zostanie postrzegany dodatek, jakie podejście będzie miała grupa osób do kogoś, jak reszta zwykłych userów zacznie podchodzić do pewnego tematu.

 

Ktoś mi może zarzuci, że elita to gówno.

 

Nie zaprzeczam.

 

Administratorzy mogą twierdzić, że nasze działania nie zawsze są okej wobec innych (przynajmniej niektórych).

 

Nie zaprzeczam.

 

Jednak nie można zarzucić naszemu działaniu agresji i nieuzasadnionego ataku hejtu/celowej krytyki. Nasze działania nigdy nie miały i nie będą miały na celu zmieszać kogokolwiek z błotem. Jednak, jak już nie pierwszy raz zauważyliśmy niektórzy mają problem z rozpoznaniem krytyki. Każda negatywna opinia jest odbierana jako hejt. Nie dziwię się, że ich projekty to gówno, skoro sami autorzy są patusami bez mózgu, którzy mają problem z myśleniem. Robią gówno więc są traktowani równomiernie do tego co wydają. Jeśli ktoś już tak bardzo potrzebuje przykładów zapraszam do przeczytania opinii Adamka nt. ostatnio wydanej mapy Wrocław Bieńkowice. Ale nie dziwmy się, że zwykła opinia jest tak traktowana, skoro inne osoby napędzają myśl “negatywna opinia=hejt” i mają poparcie. A skąd to poparcie?

 

OMSI: POLAND

 

Coś o co mam pretensje do wielu użytkowników. Wspominałem o tym nie jeden raz na czacie. Z najbardziej bezbekowych trolli, wy wybraliście trollowanie akurat tej grupy. To przez wasze zachowanie ta grupa obudziła się i pokazała jaki rak w niej tkwi.

 

Bez tytułu5.png

Źródło: Czat omnibussimulator.pl

 

To tylko jeden z przykładów waszego miernego zachowania. Wasze zachowanie jest złe. Ogólnie grupka w swoim normalnym trybie życia nie miała takich częstych afer. Przeważnie użytkownicy wstawiali tam swoje screeny z dodatków, prezentowali je do oceny przez innych i nie było problemu. Rzadko zdarzały się tam afery, jeśli już administracja dobrze sobie z nimi radziła. Do czasu. Iwo! Jesteś naprawdę ogarniętym dzieciakiem i będą z Ciebie jeszcze ludzie. Twój młody wiek pozwala robić Ci błędy. Jednak nie sądziłęm, że pozwolisz zrobić ze swojej grupy takie gówno i to jeszcze będąc w pełni świadomym swoich działań. Oto jak wygląda Twoja grupa gdy pozwalasz na hehe trolling naszym śmieszkom z czatu, pozdrawiam osoby ze screenów.

 

Bez tytułu.png

Źródło: grupa FB OMSI:Poland

Bez tytułu2.png

Źródło: grupa FB OMSI:Poland

Bez tytułu1.png

Źródło: grupa FB OMSI:Poland

Zdaje sobie sprawę, że na przykład post Adamka nie miał na celu trollingu. Jednak to, że pozwalasz na robienie takich gównoburz na swojej grupie, no cóż.. To Twój wybór. Jeśli ktoś uważa, że takie posty może i mają słuszność w swojej treści, zobaczcie na screeny.

 

Bez tytułu3.png

 

Bez tytułu4.png

Źródło: grupa FB OMSI:Poland

Może ktoś zarzuci mi to, że wyciągam prywatne sprawy na bloga. Niestety zwracałem uwagę Iwo nie raz, nie skutowało. Może to oznaka wypalenia zawodowego?

 

a3RJIla.png

Źródło: czat omnibussimulator.pl

 

 

To co dzieje się na tej grupie w obecnym stanie woła o pomstę do nieba, jest to chyba jasne i oczywiste. Walczą tam wszyscy, ludzie omnibusa, elita, ludzie ze strefy, ludzie z vFirm. Jedni biorą to na poważnie inni trollują, każdy ma swoje cele. Czas chyba dzwonić na onkologię. 22 546 20 00 podrzucam numer jakby ktoś chciał. Zawiodłeś mnie Iwo, że z normalnej grupy, na której wiało nudą, dla atencji pozwoliłeś robić tam śmietnik. Bo nie sadzę, by przyzwolenie na już 2-3 tygodniowy trolling można było nazywać krótką pomyłką.

 

Może poświęce parę zdań dla tworców z tamtej grupy. Robicie chałę, każdy. Białystok z tej vFirmy wygląda jak gówno. Ale Wam to odpowiada więc nie byłoby problemu, gdyby nie to, że macie się za bogów i macie czelność płakać publicznie, że jakiś typ dał komuś waszą mape po znajomości. Miałeś Piotrze rację, że Twój 14 letni kumpel ma więcej rozumu w głowie od Ciebie, wtedy Ci nie uwierzyłem. Ale Ty jesteś kolejną ofiarą attention whore.

 

Na dzień który to piszę (19.01 1:50) dodawanie postów na grupie jest wyłączone i jest to jedyna słuszna decyzja jaką podjęli administratorzy. Sugeruję na przyszłość bardziej trzymać się zasad:)

 

Tego samego dnia od wieczora na grupie ponownie mogliśmy zamieszczać posty. Do końca dnia obyło się bez żadnych afer.

 

Atencjusze

 

Nie poczuwałem się do tego, by o tym kiedykolwiek mówić. Jednak moje wewnętrzne JA nie pozwala mi milczeć. Allison, busman, Piotr z vBKMu, bub538, Karosa89 jesteście typowymi dziećmi potrzebującymi uwagi, rozumiem to. Niestety, jesteście mentalnie na tyle niedorośli, by ujawniać swoją potrzebę uwagi poprzez żałosne zachowanie. To jak reprezentujecie siebie na tle innych jest złe. Na czym to polega? A na tym, aby zwrócić na siebie uwagę, zawsze mieć odmienne zdanie i przede wszystkim- być po drugiej stronie barykady. Nie mam do nikogo z Was żalu, nie chcę was obrazić, wskazuję Wam, szczególnie Allisonowi i busmanowi, że liżąc dupę administracji, robiąc z siebie płaczków i tych pokrzywdzonych tracicie wiele w oczach innych użytkowników. Rozumiem potrzebę uwagi, ale nie widzę sensu. Boli mnie to, że osoby pokroju wymienionych wyżej rozmnażają się na scenie OMSI. Zamiast pokazać się z dobrej strony, wydać wysokiej jakości dodatek, postarać się, popracować, wy wolicie być kojarzeni z hipokryzji, lizodupstwa i kłamstwa wobec samych siebie. Tak być nie powinno, a jest. Ale nie byłoby tego gdyby nie…

 

 

Wujek Bohun

 

Tak, miałem mu pokazać gdzie w jego filmach mówi głupoty. Proponuje mu zacząć od jego ostatniego filmu od 39 minuty, przez następne 15 minut mówi takie głupoty, że aż żal tego słuchać. Może czas zmienić informatorów?:) Wierzę, że przeczytasz ten tekst, prawdopodobnie postaram się, abyś go przeczytał. Nie mam do Ciebie nic jako osoby prywatnej. Problemem Twojego kanału jest podejście do całej sprawy. Nie wyciągnąłeś żadnego wniosku z tego, co chciałem ci przekazać w dyskusji. Wolałeś odebrać to w swój sposób i nie przyjąć do wiadomości tego, co zawarłem w treści komentarzy oraz ich sprostowań. Dowód? No chociażby ta aluzja do tego że nie będziesz konsultował filmów z innymi, mimo, że tłumaczyłem Ci, że nie to miałem na myśli. No cóż.

Wujek Bohun jako YouTuber głównie napędzający ruch na forach (a raczej jednym forum :)) ) ma prawo do nazywania się królem.. szczurów. To od niego w głównej mierze zależy ile osób i jakie to osoby odwiedzą forum. Dziwi mnie to, że wiedząc o tym, kim jest i jaki ma wpływ na pewne sprawy zachowuje postawę która jasno daje do zrozumienia, że przez to iż robi to dla rozrywki ma prawo pieprzyć głupoty. Pieprzyć głupoty, trzeba też wiedzieć kiedy i jak, a dopiero wtedy płakać za to, jaka to elita czy tam kółko wzajemnej adoracji jest złe. Słuchać osób z grup w środowisku OMSI o podobnym zdaniu/charakterystyce poglądów to też niezbyt dobra opcja. Ale co ja będę mówił, zaraz będzie wmawiał mi, że ustawiam mu odcinki. Wspominałem już o tym, że elita nie ma na celu nikogo mieszać z błotem ani hejtować. Nie rozumiem zatem jego płaczu w filmie o tym, że duża część społeczności OMSI chciałaby żeby przestał nagrywać/nic nie mówił w filmach- nie wsłuchiwałem się dokładnie. To smutne, że manipulujesz ludźmi i robisz bydło z ludzi którzy bydłem nie są. Chyba nie chcecie mi powiedzieć, że nagle przejmuje się pojedynczymi opiniami na tyle, żeby mówić o tym w filmie? Manipulacja ludźmi przez Wujka Bohuna jest powtarzalna. Można to zobaczyć także w filmach, w których nagrywa Fikcyjny GOP i próbuje “uświadomić” ludziom, że trzeba doceniać każdy czas włożony w mapę. Ładnie mu to wyszło, dzięki takiej “opinii” powstają takie kwiatki jak Bieńkowice, GOP i inne ze screenów jakie można zobaczyć na grupie opisywanej wyżej. Wpłynął on także na poglądy szarych osób takich jak Marta P. pseud. Solaritta, nie jest ona jedyną ofiarą bezmózgiego podążania za cudzą opinią. Tak się nie robi.

 

Dodatki o niskim poziomie

Mało mam w tej kwestii do powiedzenia. Na ich obronę mogę tylko powiedzieć, że może niski poziom wyznacza brak poradników. Można dodać też niski wiek twórców. Niestety więcej jest na minus. Nie chcą oni przyjmować żadnej krytyki na swoje barki. Uważają, że skoro w ich gronie projekt przyjął się powinien przyjąć się także w innym. Ciężko wytłumaczyć, że jest inaczej. Powodem jest także przyzwolenie na to społeczności OMSI normalni użytkownicy komentują takie mapy “dobra mapa” “10/10” niestety, ale to motywuje takich ludzi do działania. Oczywiście o Wujku Bohunie i wspierania go do robienia gówna nie będę nawet wspominał, jest to oczywiste. Jak możemy temu zaradzić?

Przestać to promować i chwalić. Scena OMSI do tej pory zaliczała progres, teraz zalicza regres. To wasza wina użytkownicy! Kiedy ktoś poświęca swoje długie godziny, starania, robi coś z sensem widzi że jakiś chłam zdobywa 2,6 tysięcy wyświetleń w 2 dni to ma prawo się de-motywować. Wspierajmy dobre projekty, oceniajmy, komentujmy ale raczej za wzór do naśladowania wziąłbym Bytom Ogona lub Warszawa Kubula bo to są jedne z map które mają sens, a nie fikcyjny GOP..

 

Zakończenie

 

W kwestii spraw dotyczących społeczności chyba wypowiedziałem się wystarczająco. Jednocześnie chciałbym dodać iż tematy społeczności OMSI oraz różnych zachowań nie będę poruszane na moim blogu tak często, wszystko co napisałem było moim spojrzeniem na sytuację z ostatnich tygodni, nie przyzwyczajajcie się do takiej formy tekstu. Chyba, że mnie ktoś sprowokuje, czekam z niecierpliwością. Ciężko tu podsumować tyle różnych tematów. Jedynym wnioskiem jaki idzie wyciągnąć z tego co jest to widoczny regres poziomu wydawanych dodatków i zidiocenie twórców robiących je. Dodałbym jeszcze, że może niektórym osobom czas już odstawić zabawki i zacząć żyć mądrzejszym życiem? Niektórym starszym może już czas na emeryturę tyka? Bo pasji to u Was nie widać, to zły znak, odbija się to na forach i jakości ich. Na koniec mogę napisać, że w tekście nie miałem na zamiarze nikogo obrazić. Tekst ma na celu wyrażenie moich poglądów i próbę otwarcia niektórym oczu. Zależy mi na tym, abyście podjęli dyskusje na ten temat i dzielili się ze mną przemyśleniami.

 

Wasz

wamp1992

 


2


12 komentarzy


Wiem, że sam nie używam łagodnego języka, ale ilość inwektyw i wyzwisk w tym wpisie moim zdaniem przekroczyła granicę dobrego smaku. Dało się to, w mojej opinii, napisać w sposób trochę bardziej zjadliwy i kulturalny. 

Pozdrawiam.

2

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Wskaż mi te obelgi więc.. Dało się, ale łągodne próby nie przynoszą efektu, sam widziałeś zresztą. Tekst nie miał mieć dobrego smaku, tylko mówić jak jest. 

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

[***] moderator się odezwał.

Niektórzy ludzie są nowi w forum i nie mają takiego doświadczenia jak inni w tworzeniu map i autobusów. Dopiero się uczą, a ty już ich krytykujesz, żeby tylko zniechęcić ich do tworzenia dodatkówWujek Bohun jest dla nich motywatorem (wsparciem) w dalszej pracy.

Pozdrawiam 

 

//Obrażanie moderatora, pozdrawiam. 70% na konto :X Jeszcze za wulgaryzmy, nawet w formie wykropkowanej mógłbym coś dołożyć... A, no i za 3i też by się coś należało. Miłego dnia. /Stonuś :* 

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Doświadczenia? Można je nabyć w inny sposób. Pooglądać najlepsze mapy, szukając wsparcia u twórców, ekspertów a nie szukać wsparcia u youtubera który zajmuje się czymś hobbystycznie i umie tylko mówić. Nauki szuka się u ludzi doświadczonych. WB może być ich motywatorem, ale w robieniu czegoś co jest dobre, a nie motywatorem aby tylko coś wyszło, bo nie o to w tym chodzi.

1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Tak, a myślisz że twórcy są tacy chętni do odpowiadania, sam się pytałem to mi odpowiedział, że nie bo na YouTube jest pokazane jak to robić, no jest ale ten rzymianin22 wziął dodatki z vbusa, a tam są nie wszystkie autobusy,mapy,obiekty.Przydał by się ktoś kto zrobiłby nowy  poradnik, lepiej wyjaśnione jak stworzyć autobus,obiekty,mapy byłoby o niebo lepiej.

 

Popracuj nad interpunkcją. Może na początek nie używaj zdań wielokrotnie złożonych./wamp1992

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jakich dodatków z vBusa? Ja widzę w jego poradnikach tylko obiekty które są dołączone do podstawowej wersji gry OMSI. Nie wszyscy twórcy są tacy, zawsze możesz napisać na forum, zgłosić się do kogoś z ekipy o pomoc. Jest dużo ludzi którzy niosą pomoc, tylko trzeba je zauważyć.  Poradniki to temat rzeka, ale może kiedyś...

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Przepraszam na YouTube w strefie omsi jest poradnik jak stworzyć autobus do omsi no i jest wzięty z vbusa.A co do tego poradnika jak stworzyć obiekty do omsi to niewiadomo skąd ten obiekt jest wzięty.Wy odejdziecie i nie będzie miał kto tworzyć map,obiektów ten poradnik były potrzebny do nowych forumowiczów i żeby was zastąpić.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Ale strefa omsi to nie wszystko :P Poradniki rzymianina22 w pełni wystarczą do opanowania podstawowych funkcji edytora, bo to się nie zmieni. Reszta, to już tylko wzorowanie się na innych mapach (Starachowice, Warszawa Kubula, Breslau v0.2, Poznań Pitorasa). Wszystkie pytania jakie mi tu zadałeś, masz pełne prawo zapytać pod filmem, zapytać na forum, na PW ekspertów. Trzeba tylko zapytać, to chyba nie trudne...

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Obrzuciłeś człowieka gównem a nawet nie podałeś przykładów. Fajnie się tam bawisz w swoim zamkniętym na empatię świecie :).
Właśnie dlatego nie chcę dalej pruć z siebie flaków na taką rak społeczność jaką się zrobiło OMSI. Nie docenia się pracy osób, które dają coś od siebie w tą społeczność i nie otrzymują nawet grama wdzięczności. Tym miłym akcentem i słowami Pana Zbigniewa (którego prywatnie szanuję) zakończę udzielanie się w tym wątku. Pozdrawiam cieplutko.

<ciach>

//Ja również Pana Zbigniewa bardzo szanuję, ale tego typu filmiki nie będą akceptowane na forum. /Stonuk

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

^Czyżbyś zapomniał swój płacz na grupie OMSI:Poland jaka to społeczność nie jest zła? Bo jakiś tam typ udostępniał Wasze prywatne dodatki i o to jak zrobiłeś gównoburze z tego na dwa dni? :) Żałuje że nie poscreenowałem, ale to Twoje zdanie. Pozdrawiam.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Zamykam, bo szerzy się tylko dodawanie postów niezgodnych z regulaminem, a tego nie chcemy.

 

Pozwoliłem sobie otworzyć, do pierwszej "bójki"./wamp1992

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Miałem się w tym burdelu już nie udzielać ale cóż...
@wamp1992 napiszę jeszcze publicznie: to była zarzutka na dodatek MOJA a nie NASZA (czyli firmy w to nie mieszaj). Ciekawy byłem reakcji całości społeczeństwa. Osoby z discorda mogą potwierdzić - kręciłem potem z tego bekę. Można by powiedzieć, że to ten post zapoczątkował całą... hmmm... nazwałbym to właśnie aferę dot. twórców i doceniania ich pracy, czasu włożonego w model, mapę czy cokolwiek innego. Nie mówię w tym momencie o gównoprojektach.
Również społeczność OMSI jak kiedyś była względnie OK, tak teraz zrobiła się z tego wylęgarnia raka. Nie mówię, że wszyscy, jednak około 70% całości (czyli zdecydowaną większość) mógłbym z czystym sumieniem nazwać w ten właśnie sposób.
Firmy - to tylko zabawa. Żaden sirius byznes. Fikcyjny Białystok - pracuję nad nim ja oraz kapsel4. Mapa ma prawie 5 lat i ponad 550 kafli. Stale poprawiamy jednak jest tego zdecydowanie za dużo, poza tym ja pracuję/uczę się i nie mam na to czasu poza świętami. W Projekt Białystok nie ingeruję i jestem wobec niego całkowicie neutralny. 
Nazwałeś mnie attention whore. Skoro używasz tego typu pojęć to jesteś świadom, co oznaczają. W takim razie skoro oceniasz człowieka po jednej zarzutce i kilku wpisach na grupie, której nie traktuję poważnie co z resztą widać z mojego sardonicznego sposobu wypowiadania się w tymże miejscu (zacytuję: "jazda odbyta") dodatkowo akcentowanego lennyfacem czy klasycznym "xD"  to gratuluję Ci umiejętności na gruncie psychologii/(raczej nie xD)logicznej dedukcji. Atencyjny nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę. Mam lepszy sposób łechtania swojego ego aniżeli gównozarzutki i wywoływanie gównoburz na grupce tematycznie dotyczącej symulatora autobusów (jak to brzmi, bicz pliz XDDDDDD).

Masz, przyda Ci się. Świeża tubka, ja już swoją wykorzystałem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
50027f003c1e.png

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz