W krzyżu ciepienie

  • wpisy
    4
  • komentarzy
    6
  • wyświetleń
    1160

V7700 – niby git, ale nie do końca

Mrozard

1227 wyświetleń

No w końcu jakieś porządniejsze miejskie Volvo do OMSI… chyba?

 

MbtCPCm.png

Na zajezdni we Wrocławiu. Kierowca ma zasłoniętą twarz, bo nie chciał być na zdjęciu (OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH HURR DURR).

Udostępnione światu tuż przed świętami 7700 to niedokończony (jeszcze) model, tworzony od WIELU miesięcy przez Lion’sa i spółkę. Na screenach wygląda naprawdę dobrze, do tego dorzucono do niego sterownik KPP-2. Paczka zawiera ponadto malowania wrocławskie, gdyńskie oraz dryfujące bagna (#pdk). Lepiej być nie może. Prawda?

Otóż tak nie do końca.

 

Z plusów można wymienić bardzo, BARDZO starannie wykonaną bryłę nadwozia i wnętrza. Ponoć są jakieś dziury, ale ja ich nie zauważyłem (albo się nie przyglądałem). Dźwięki – wysokiej klasy, żadne pierdzenie jak w psiukaczu.

A co z resztą?

 

Pixel, mający być urozmaiceniem na tej smutnej jak Solbus scenie OMSI, czymś nowym pośród IBISów i R&G, okazał się niedokończony. Nie mam tu pretensji do autorów, bo ponoć model miał być wydany bez niego, więc zapewne była to kwestia niedogadania się. Fajnie to wygląda i ma potencjał, więc za jakiś czas będzie dokończony i poprawiony. Mam nadzieję.

48KMee8.png

Pixel fajny, ale do dokończenia. Na chwilę obecną rozczytać się z tego co tu jest to jakaś masakra.

Dźwięki. Tutaj jest nieco kontrowersyjnie, bo o ile z zewnątrz słychać je bardzo dobrze, to wewnątrz jest dość cicho. Autorzy doradzają, że pomaga tu jazda przy otwartym oknie, no ale ile można? Jak już wspominałem, do samych dźwięków pretensji mieć nie mogę, ale ich zestrojenie jest zdecydowanie do poprawy.

Pulpit. O ile sam w sobie jest super, to… no te nieszczęsne przyciski do drzwi. Wystarczyło je przesunąć w jednej płaszczyźnie, a tu po przyciśnięciu zdarzają się jakieś cuda i jest krzywo. Manetka od kierunkowskazów działa w odwrotny sposób niż powinna, czyt. Przy włączaniu kierunków nie działa ona w lewo/prawo, tylko do przodu/do tyłu. RYLI? Ech.
Jak już w kabinie jesteśmy, to warto wspomnieć o pieniądzach, które są… przed przednią szybą. Nie no, spoko. Pierdoła niby, ale boli trochę. Pół biedy, że istnieje kombinacja klawiszy Shift + T.

JFd2Jj8.png

Działanie przycisków. Pierwsze i drugie drzwi są wciśnięte, trzecie nie. Widać, że coś jest tu nie tak.

Przejdźmy do tyłu. Pasażerowie. Siedzący źle ustawieni, stojących brak. No ludzie! Tyle czasu furę robicie a tego nikt nie poprawił? Toż to 5 minut roboty (#pdk znowu). Jak wcześniej – naprawdę już nie chciało się takich rzeczy zrobić? Mogę też wspomnieć o dziwnej tendencji podchodzenia do trzecich drzwi. Nie wiem czemu.

YPP58Px.png

EEEE?

Oświetlenie wnętrza. Też słabo to wypada, dla mnie wygląda nierealistycznie, ponadto nie działa włączanie go z klawiatury. Nie wiem czy to tylko u mnie, czy faktycznie komendy są źle podpięte, czy coś.

Kamery. Znowu pierdoła, znowu boli że to nie jest poprawione. Kamery są ustawione zupełnie z rzyci i nie rozumiem, jak można było ich nie przestawić.

Co by nie mówić, model jest naprawdę solidny. Błędy które znalazłem, są w zasadzie na tyle małe, że przy jeździe nie przeszkadzają tak bardzo (może oprócz dźwięków). Łatwo da radę je poprawić, co autorzy już ponoć czynią, więc czekam niecierpliwie.

KlBUuDG.png

Ładnie wyszły na teksturze te brudy. Widać, że robiona ze zdjęcia, a nie zwykły paint. Szanuję.

Ocena Volva? Sami sobie ją wystawcie. Model jest dostępny na forum, więc poszukajcie w dziale dodatków linku do niego, ściągnijcie, wyróbcie sobie własne zdanie. Ja ocen nie wystawiam, bo skala jest mocno relatywna dla każdego.


3


4 komentarze


Sam osobiście również posiadam mieszane odczucia. Z jednej strony bryła i tekstury są świetne, z drugiej leżą rzeczy, do wykonania których wystarczy przysłowiowe 5 minut roboty. No i największy ficzer wozu, jakim niewątpliwie miał być pixel KPP-2 jest... Tu pozwolę sobie nie kończyć. Zamiast tego można było do wersji beta wstawić choćby STR1-3, który niegdyś został oskryptowany przez haulera, a co najważniejsze - jest w pełni funkcjonalny. No ale. Tak zadecydował twórca i trzeba pogodzić się z jego decyzją.

 

Sam wpis świetny, polecam tego allegrowicza.

2

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jakie jest hasło do PIXELA ??? W radmie nic nie pisze tylko sa jakies bazgroly !!!

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Wojtrek1 napisał:

Jakie jest hasło do PIXELA ??? W radmie nic nie pisze tylko sa jakies bazgroly !!!

Jak to nie ma w Redame jest normalnie.ale jako ze jestem miły to podam Login:1111 Hasło:666666.Po za tym żeby tobie działał Redame musisz mieć jakiś program do pdf-u.Co do autobusu jest okej do Wrocławia idealny.

0

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz