Spod Ogona

  • wpisy
    4
  • komentarzy
    6
  • wyświetleń
    1140

A miało być tak pięknie..

Ogon

580 wyświetleń

czyli o dodatkach, które miały być hitem, a okazały się kitem <lub nie ukazały się wcale>

    W dzisiejszych czasach serwisy takie jak kickstarter czy wspieram.to święcą sukcesy. Wiele osób kupuje kota w worku tylko dlatego, że podoba im się pomysł. Pewną analogię do tego można odnaleźć w działach z dodatkami w przygotowaniu na forach tematycznych o OMSI. Może ludzie nie wydają tu pieniędzy, ale podobnie jak na serwisach crowdfundingowych - większość projektów na papierze wygląda dobrze. Część z nich tylko na papierze - niektóre okazują się barachłem, inne nie ukazują się wcale. Poniżej lista kilku takich dodatków, które albo nie wyszły wcale, albo takich, dla których lepiej by było, by nie opuszczały dysku ich twórcy.

Gdańsk Sobieszewo - linia 512
Autor: eSeL
Rozpoczęcie prac (data pojawienia się tematu na forum): 03.06.2013
Wydanie/zawieszenie prac: 20.10.2015

MMkI3AF.jpg

MzCgbuw.jpg

Na pierwszy ogień mapa dosyć mocno zasłużonego dla sceny moderskiej Sebastiana. Realna mapa ukazująca jedną z najbardziej klimatycznych linii autobusowych Trójmiasta. 512, bo o tej linii mowa przebiega przez malownicze, niezurbanizowane tereny wyspy Sobieszewskiej. Sama linia nie należy do długich, co jednak nie przeszkodziło temu, aby po ponad 2 latach pracy nieukończony projekt został zawieszony.

Gdynia
Autor: Heir, mmiki26, Cristian Skytter
Rozpoczęcie prac (data pojawienia się tematu na forum): 17.03.2014
Wydanie/zawieszenie prac: 10.10.2015/04.08.2016*

*Dokładna data zawieszenia prac nie jest znana, pierwsza z nich to pierwsza informacja o zawieszeniu projektu, druga natomiast to data publikacji najnowszego screena z mapy

irlS74k.jpg

ZuTl6sc.jpg

wtbYE6P.jpg

    Mapa, o której po pierwszych screenach mówiono, że będzie nową jakością na polskiej scenie moderskiej. Realna mapa obejmująca ścisłe centrum miasta, do tego w niemal 100% na obiektach dedykowanych… To miało być coś. Niestety projekt został zawieszony - twórców prawdopodobnie przerósł rozmach projektu, a szkoda, bo była by to pierwsza polska mapa, o której można by powiedzieć, że jest w 100% realna.

Projekt Śląsk
Autor: nicer34567, Adameg
Rozpoczęcie prac (data pojawienia się tematu na forum): 19.08.2013
Wydanie/zawieszenie prac: 03.11.2015

PZGaR0C.png

ZrJh4qa.png

NYg47Qg.jpg

    Konurbacja Górnośląska - jedyna w Polsce aglomeracja o takiej powierzchni, mająca prawie 3 miliony mieszkańców, rozciągająca się przez około 50 kilometrów w osi wschód-zachód. Ambitne plany odwzorowania jej części miał swego czasu niejaki nicer34567, zwany również Niuplem wśród tak zwaniej "elity". Plany co do mapy ulegały zmianom - początkowo autor planował odwzorować linię 185, ostatecznie jednak zdecydował się na skróconą linię 130, między Michałkowicami a Przełajką (dzielnice Siemianowic Śląskich). Po ukończeniu “jego części pracy” mapa trafiła do Adamka, który miał zająć się ruchem drogowym. Ostatecznie, po kilku poprawkach w otoczeniu mapa wróciła do autora, który ostatecznie wydał ją w wersji BETA - pozbawionej ruchu i praktyczne niegrywalnej.

Solaris Alpino 8.6 REWORK
Autor: NickTM
Rozpoczęcie prac (data pojawienia się tematu na forum): 27.02.2013
Wydanie/zawieszenie prac: 11.11.2015

6Xh8uPR.jpg

khGkNA2.jpg

    Owiany złą sławą cieszącego się nie lepszą opinią autora model autobusu Solaris Alpino. Po wydaniu pierwszej wersji (która z Alpino niewiele miała wspólnego) Nick przedsięwziął prace mające na celu poprawę błędów i przerobienie bryły. W międzyczasie ukazała się co prawda druga wersja pojazdu, aczkolwiek nie była ona tym, czego oczekiwali gracze. Liczne dziury w bryle, a także kilka błędów skutecznie zniechęciły graczy do jazdy tym autobusem. Trzeciej wersji, mającej w zamiarze poprawiać wszelakie niedociągnięcia wersji poprzednich nie doczekał się nikt - mimo, że prace były na dość zaawansowanym poziomie projekt w niejasnych okolicznościach został zawieszony.

    Jeśli chodzi o ten wpis - to by było na tyle. Zdaję sobie sprawę z tego, że dodatków, które dobrze się zapowiadały, a okazały się klapą jest znacznie więcej, ale pozwoliłem sobie wypisać tylko te, które dobrze pamiętam i których wyczekiwałem z wypiekami na twarzy. Na myśl przychodzi mi jeszcze kilka projektów, ale na nie czas nadejdzie w (być może niedalekiej) przyszłości.

Pozdrawiam 
Mateusz Ogonowski


5


0 komentarzy


Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz