Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną od 25.08.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Ta zawartość została usunięta z powodu naruszenia regulaminu omnibussimulator.pl
 2. 2 punkty
 3. 2 punkty
 4. 2 punkty
  Znalazłem przypadkiem bardzo fajnie nagrany film o pracy kierowcy autobusu w niemczech Praca od polskiej raczej się niczym nie różni, mają jeszcze analogowe rejestratory jazdy itd.
 5. 2 punkty
  U mnie bezpośrednio pod samym blokiem nie jeżdżą autobusy, ale w bardzo bliskim sąsiedztwie jeżdżą starsze MANy NL202 i EN92 (NL-ki występują w 2-d i 3-d w różnych konfiguracjach układu drzwi, szyb i wycieraczek) i Lionsy (tak samo). Tylko (albo aż) takie mamy w mieście. Niektóre ze starszych NL202 mają klawisze do O/Z drzwi jeszcze z Ikarusów.
 6. 2 punkty
  Witam Was ponownie! Minął już jakiś czas od wydania mojego projektu, nad którym zakończyłem pracę i pojawiła się wspaniała możliwość współpracy mojej osoby i Cristiana Skytter'a z użytkownikiem mmiki26. Szybko więc połączyliśmy siły i zaczęliśmy pracę nad realną mapą Gdyni. Staramy się zmaksymalizować nasze obecne umiejętności, aby mapa miała niesamowity klimat i była wręcz identyczna na możliwości gry. Na początku warto nadmienić, że mmiki26 zamierza wykonać wszystkie budynki samodzielnie przez co mapa będzie głównie składała się z obiektów dedykowanych. Wszelkie elementy pomniejsze są również w większości wykonywane przez niego. Dzięki temu możemy oddać pełen realizm danego miejsca i zaoszczędzić dość sporą liczbę FPS'ów, gdyż z tego słynnie mmiki26;). Moim zadaniem na mapie jest oczywiście nałożenie chodników, dróg i stworzenie podstawowego ruchu AI, a także poprawne zagospodarowanie obiektów wykonanych przez mmikiego i tych zwykłych również. Liniami i konfiguracją AI zajmie się w swoim czasie Cristian tak jak to miało miejsce przy poprzednim projekcie. Jego zadaniem będzie również współpraca z ZKM Gdynia, które to ma umożliwić dostęp do prawdziwego rozkładu linii 050 i innych dla przyszłego rozwoju. Warto dodać, że z obecnymi umiejętnościami i zasadami wykonywania projektu mapa powinna być jedną z najlżejszych dostępnych projektów. Ze względu na specyficzną pracę możecie dostrzec brak elementów, które na pewno się pojawią w odpowiednim czasie. Ci, którzy uważają, że przyszliśmy z wątkiem bardzo szybko to będą mieli rację, ale chcemy się dzielić z Wami naszą pracą, gdyż bardzo wątpliwym jest, że projekt spocznie niedokończony. Aby nie wyszedł nam esej kończę informację i oto kilka zdjęć (po prawej stronie realne miejsce zaczerpnięte ze Street View):
 7. 2 punkty
  Ja wolę Voith'a. Nie szarpie, równo przekłada biegi i dzięki temu komfot jazdy jest lepszy.
 8. 2 punkty
  ZF, przepiękne dźwięki..
 9. 1 punkt
  Witam! Jesteśmy vFirmą która będzie wozić mieszkańców mapy Berlin spandau od dnia 1 października 2018! Obsługujemy linie! - 130 - N30 - 130E - 137 - 137E - N13 Nasza flota pojazdów liczy... 50 pojazdów. Czyli... - 2 MANY NL202 EN92 (Puszczane one będą na linie 130E, 137E, N30, N13) - 15 MANÓW NG282 GN92 (Puszczane one będą na linie 130, 137) - 3 pojazdy typu MB O305-E2H84 (Puszczane one będą na linie 130E, 137E, N30, N13) - 4 pojazdy typu Solaris Urbino 12 III ZF (Puszczane na liniach 130, 137) - 13 pojazdów typu Solaris Urbino 12 III Voith (Puszczane na liniach 130, 137) - 7 pojazdów typu Solaris Urbino 18 (Puszczane na liniach 130, 137) - 2 pojazdy typu Solaris Urbino 12 (Puszczane na liniach 130E, 137E, N30, N13) Do nas nie trzeba aktualizować mapy Berlin Spandau... Na razie ponieważ od 1 października prezes ruszy nad zmianą rozkładu początkowo linii 130. Co oferujemy? - Ponad 1/2 pojazdów to Solarisy co są wygodne w obsłudze a co dalej ciche. Dokładnie to 26 pojazdów - 17 pojazdów są tymi pojazdami które dostajemy przy zakupie Omsi 2 - Dla ucznia w wieku 10 - 15 lat oferujemy pracę dostosowaną do jego nauki. Czyli... - W dni robocze nie dostaje linii nocnych - Pracuje w godzinach 16/17 - 22/23/24 (zależne od brygady) - Dla osoby dorosłej oferujemy pracę dostosowaną do realnej pracy! - Służby trwające od godziny 4/5/6/7 do godziny 13/14 lub od godziny 13/14 do godziny 17/20/21/22/23/0/1! Albo od 23 do 1 i jeszcze od 1 do 4/5! - Gdy ktoś uzbiera sobie +400 pkt. dostaje miesiąc wolnego od pracy! Wymagania - Pojazdy wyżej ukazane w naszej flocie (linki do nich w opisie na facebooku) - Minimum 10 rok życia - Maksimum 70 rok życia - Posiadanie mapy Berlin Spandau (tej co dostajemy do Omsi 2) - Posiadanie facebooka Na co czekasz!? Dołączaj do grupy a prezes ci napisze na prywatnej wiadomości! Link do aplikacji do grupy i do vBVG Berlin Spandau! https://www.facebook.com/groups/1823174104463982 -
 10. 1 punkt
 11. 1 punkt
  Moje prywatne brzmią tak: Solaris Urbino - urbizłom Mercedes-Benz 628 Conecto G - złomonekto I jak na razie tyle.
 12. 1 punkt
 13. 1 punkt
 14. 1 punkt
  @Waszka Ciężko mi powiedzieć. Szacowałem, że uda się to jeszcze tego roku, natomiast z racji tego, że prace idą w różnym tempie nie jestem w stanie stwierdzić żadnej dokładnej daty. Tak naprawdę, nie jestem niestety w stanie stwierdzić na chwilę obecną, czy uda się to w ogóle jeszcze tego roku. Niewykluczone, że w w przyszłości również nie będę mógł tego stwierdzić. Więc na chwilę obecną konkretny termin jest tak naprawdę nieznany. Jeśli coś się zmieni poinformuję o tej zmianie w tym temacie.
 15. 1 punkt
  czy ktoś jutro będzie na spotkaniu klubowym klubu miłośników komunikacji miejskiej o 17.30 przy ulicy żelaznej 61. Nazywam się Antek Lipski moją największą pasją i hobby jest komunikacja miejska. jestem też wielkim miłośnikiem zabytkowych autobusów. na jutrzejszym spotkaniu chciałbym poznać jakąś fajną osobę która również ma takie same zainteresowanie jak ja. na tym zdjęciu to jestem ja Antek Lipski. Miłośnik i pasjonat komunikacji miejskiej.
 16. 1 punkt
  Ciekaw jestem kiedy po warszawie zaczną jeździć Najnowsze Solarisy Uribno IV.
 17. 1 punkt
 18. 1 punkt
  W dniach 22-23 września na zajezdni Woronicza odbędą się Dni Transportu Publicznego. Będzie można obejrzeć wystawę taboru zabytkowego i współczesnego. odpowiadajcie na ten temat.
 19. 1 punkt
 20. 1 punkt
  Dzisiaj w nocy tak było, tylko taborowy o jedną liczbą w tył
 21. 1 punkt
  Co sądzicie o tych dwóch skrzyniach? Którą wolicie i dlaczego?
 22. 1 punkt
  Ta zawartość została usunięta z powodu naruszenia regulaminu omnibussimulator.pl
 23. 1 punkt
  Nikt specjalnie na Twoje życzenie nie wykona tego pojazdu. Dodatkowo należy się ostrzeżenie za założenie tematu w złym dziale.
 24. 1 punkt
  Ta zawartość została usunięta z powodu naruszenia regulaminu omnibussimulator.pl
 25. 1 punkt
 26. 1 punkt
  Jeśli ktoś by chciał bardziej zrozumieć tworzenie podkładów do mapy, niech chociaż jeden raz obejrzy ten filmik: //Poprawiłem link do filmu. /Stonuk
 27. 1 punkt
  Moim ulubionym autobusem jest Solaris Sancity O530G "Tantus" z 1994 roku.
 28. 1 punkt
  Piszcie co was najbardziej wkurza kiedy jedziecie autobusem lub tramwajem. Mnie osobiście wkurzają ( bez obrazy dla nich. Szanuję te osoby) babcie lub dziadki. Caly autobus pusty, z tyłu wszystkie miejsca wolne a taki starszy pan lub pani ( najczęściej pani) stoi nad tobą i jeszcze specjalnie się przesuwa żebyś ją lub jego zauwarzył. Mogliby przecież poprosić czy możesz im ustąpić miejsca Wyklikane na moim iPhone 3G. Za wszystkie błędy przepraszam. Thank you for reading. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku wakacyjnego.
 29. 1 punkt
  Mi się podobają malowanie częstochowskie ale te stare .
 30. 1 punkt
 31. 1 punkt
  Witajcie! Chciałbym poznać waszą opinię na temat pojazdu Mercedes'a, a dokładnie Mercedesa O520 Cito. W Gliwicach taki pojazd można spotkać na darmowej linii z CH Europa Centralna do Zabrza oraz na Sikornik, a czasem również do Łabęd, jak Neoplan się zepsuje;). Ja ten pojazd oceniam pozytywnie. Ma co prawda ciekawe dźwięki silnika, ale nie obniża to mojej oceny o tym modelu;) Poza tym jest również jedynym modelem, jaki znam "ze swojego podwórka", który posiada bezstopniową skrzynię biegów. W Polsce takich Mercedesów jest bardzo mało (niestety). Przewoźnik TK Transbus (wykonuje on przejazdy na zlecenie CH Europa Centralna) posiada dwa takie autobusiki. Jeden jest w ciągłym ruchu do Zabrza i na Sikornik, a drugi w tym czasie odpoczywa za Europą Centralną. Bardzo proszę, aby ci, co znają ten model wzięli udział w ankiecie, oraz napisali jakiś komentarz pod spodem. Poniżej zamieszczam zdjęcie gliwickiego egzemplarza. (Tak, wiem, że kolory tego autobusu dla większości facetów są oburzające, ale cóż ja mogę...) Mercedes stojący pod CH Europa Centralna, czekający na następny kurs .
 32. 1 punkt
  @up: Nie będzie tylko i wyłącznie pulpitu dotykowego. Solaris będzie oferował też inne pulpity( tj. z przyciskami). Dowód: Obejrzyj sobie prezentacje nowego SU18 IV. Widać tam przyciski na pokazanym fragmencie pulpitu.
 33. 1 punkt
  Akurat wygląd to najmniej znaczący element. Poczekajmy na jakieś konkrety odnośnie komfortu jazdy i kierowania ów autobusu.
 34. 1 punkt
  No i jest. Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia.
 35. 1 punkt
  @up, @bigoss95 miał na myśli, że Ecomat 4 jest nowy:) Może faktycznie źle się określiłem, ale dla z ZF'em jak z winem:D Im starszy tym lepszy. Nie tylko jeżeli chodzi o dźwięki.
 36. 1 punkt
  No nie wiem, te Voithy u mnie wcale płynnie biegów nie zmieniają niestety... Może to kwestia zużycia... A Ecomat 4 to nie starszy ZF tylko najnowsza generacja. Najstarszy był Ecomat I...
 37. 1 punkt
  No to może i ja też coś powiem Jeżeli chodzi o komfort jazdy to napewno lepszy jest Voith (płynna zmiana biegów), ale ZF ma piękne dźwięki i dlatego wole jednak te skrzynie A z tym że tylko starsze ZF mają piękne dźwięki to sie niezgodze! Proponuje przejechać sie Mercedesem Citaro G z ZF Ecomat 4 )
 38. 1 punkt
  ZF - bez gadania:D Najlepsza skrzynia jaka może być. Czemu ZF? Ma przepiękne dźwięki (niestety tylko te starsze), nie muli.. no energiczny jest:D
 39. 1 punkt
  Zf, głównie ze względu na większy komfort jazdy i piękne dźwięki:31 In love:
 40. 1 punkt
  Autosan H9-35 --> psiukacz