Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną w 25.12.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  tak, postaram się zrobić zrobię ten wyjątek
 2. 1 punkt
  Z tego co sie orientuje to O345 przydomek Conecto otrzymał dopiero w 2002 roku, kiedy zaczęła być moda na takie szpanerskie nazwy Do 2007 był to autobus średniopodłogowy, po czym stworzono jego niskopodłogową wersję LF (low floor). I od tego czasu chyba tylko takie produkują
 3. 1 punkt
  Może Conecto to nie wzór Niemieckiej marki, ale w porównaniu do MA3'a to jest niebo! Nie wiem czy ktokolwiek wpadł na napisanie wiadomości elektronicznej do Mercedesa. Ja to uczyniłem i dostałem taką odpowiedź: Mam nadzieję że pomogłem
 4. 1 punkt
  Witam, odkurzyłem trochę temat i mam pytanie: Czy ktoś wie może (i ma dowody) czy Conecto LF będzie miało FL (facelift) ? Bo myślę że powinno nawiązywać stylizacją do nowego Citaro Znalazłem chyba jedno ale nie jestem pewien:
 5. 1 punkt
  Ależ to jest bardzo fascynujące tylko że chyba nie na temat, nie sądzicie? Nie możecie w nowym roku obejść się bez publicznych przepychanek? Przenieście się na PW, bo to nie wnosi niczego do tematu. Zastanowię się jeszcze czy te kłótnie wydzielić, czy wywalić cały wątek.
 6. 1 punkt
  Spytaj się moderatorów, czy błędy to nic złego. Odpowiedź jest prosta rzucasz słowa na wiatr i nie potrafisz teraz pokazać żadnego podobieństwa i każdy tu czytający to widzi. To może ja ci pokaże różnicę VDO:http://www.przegubowiec.com/bus/katalog/test/capa01.jpg Actia:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Solaris_Urbino_12_cockpit.jpg/800px-Solaris_Urbino_12_cockpit.jpg A na twoje pytanie odpowiedziałem. I naucz się ciąć cytaty, bo to wygląda okropnie, dziwie się, że jeszcze tego 'mody' nie poprawiły.
 7. 1 punkt
 8. 1 punkt
  Nie mam zamiaru ci nic pokazywać bo możesz sprawdzić sobie to sam. Każdy producent, bynajmniej ci uznani produkuje autobusy z autorskimi pulpitami. I powiem jedno racja jest jak d**a każdy ma swoją, więc kończę swój wywód.
 9. 1 punkt
 10. 1 punkt
  Tak na pewno' date=' po prostu te Actia w MB Conecto jest w zubożałej wersji. Zastanów taki sam pulpit w MB i Solarkach? A gdzie prawa autorskie? Przecież to logiczne, że obaj producenci muszą korzystać z oferty innej firmy. Przecież nie podobne.
 11. 1 punkt
  To jest autorska deska Mercedesa tak samo jak ta w czarna w solarkach i ta jajowata w manach. A i tak najlepsze wrażenie z wszystkich robi ACTIA, VDO jest już staaaare jak świat i brzydkie, przy okazji a Actia jest bardzo ładnym podobnym dodatkowo do VDO pulpitem.
 12. 1 punkt
  Napewno? No tak wygląda Actia: http://truckfocus.pl/media/_old/artdodatki/12553469184ad312e61114a.jpg A w Conecto tak: http://www.autobusownia.hekko.pl/details.php?image_id=5792&sessionid=1f1d7e5eb0c628af60453e329923a5b6 http://www.phototrans.eu/14,462244,0,Mercedes_Conecto_LF_79.html
 13. 1 punkt
 14. 1 punkt
  A jak nazywa się pulpit od Conecta LF?
 15. 1 punkt
  Mieszkam w Lublinie i od 2009 roku jeżdżą u nas mercedesy conecto. Mi osobiście - jako pasażerowi MPK Lublin, podobają się one bardziej od SU12. Mają wygodniejsze siedzenia, są cichsze i bardziej komfortowo mi się nimi jeździ.
 16. 1 punkt
  Nasze Złomecta nawet nieźle się sprawują, a już na pewno są lepiej skręcone niż MAZy 203, które po kilku miechach sypały się w oczach - i dalej się sypią (przynajmniej te z Deutzem, egzemplarze z Mercedesem pod machą są wyraźnie lepiej wykończone). Silnik zrywny i przyjemnie pracujący, skrzynia płynnie zmienia biegi. Mieliśmy już okazję wypróbować ją w w/w MAZach z deutzowskim silnikiem i tam sprawowała się wyraźnie gorzej - silnik ma dziwną charakterystykę pracy i skrzynia nie jest z nim zgrana. Ale wróćmy do Mercedesów. Wentylacja - mają uchylne okna, jednakże sauny nie ma takiej jak chociażby w Solarisach z uchylnymi okienkami. Mimo wszystko jest to jednak bardzo odczuwalna wada. I jeszcze jedna rzecz, która tyczy się prawie wszystkich nowych autobusów w Kielcach (poza ŁAZami i Jelczami M181) - zapach spalin. Przez ten cholerny dodatek AdBlue spaliny jadą mieszaniną spirolu, denaturatu i krowiego gówna, ale to da się jeszcze znieść. Jest za to inna wada - są duszące i bardzo nieprzyjemne. Przykład? Idę do szkoły, po drodze mijają mnie dwa, trzy autobusy - jeden Jelcz 120M, drugi SU12III i trzeci Conecto. Po Jelczu czuć co prawda charakterystyczny, przyjemny zapach, ale nie wywołuje on nieprzyjemnych dolegliwości. Po wyminięcu mnie przez SU12III i Conecto mam okropny posmak w ustach (a wdycham przecież nosem!), który trwa czasem przez trzy godziny! A autobus albo stanął sobie na minutę na przystanku, albo mnie minął. Chyba jestem uczulony na ten szajs.
 17. 1 punkt
  #8 MANy NG3x3 nie zawsze są Lionsami, ale to pewnie te starsze sztuki... Aczkolwiek Lion's to wizualnie osobna generacja. Natomiast Solaris nie ma np. M12, tylko Urbino 12, ale to od samego początku. A z Autosanem, to chyba M09LE i Sancity 9LE to nie dość, że to samo, to jeszcze może równolegle używają. Ale nie o tym wątek. // Nie zapominaj, że w myśl §6a jestem ponad tym prawem. Pozdrawiam. :cool: // © jest ponad wszystkim
 18. 1 punkt
  A co tu do trzymania? Jak chcą, to mogą mu nawet 666 nadać. Teraz jednak jest trend na nazwy handlowe, np. Autosan M09LE to od jakiegoś czasu Autosan Sancity 9LE. A MANy NG3x3 co raz częściej stają się MANami Lion's City G. Stąd wniosek, że Mercedes również postanowił pójść z duchem czasu, tworząc Conecto LF. Więc moim zdaniem nie ma sensu doszukiwać się tutaj nie wiadomo czego, jest jak jest i trzeba to przełknąć.
 19. 1 punkt
  Oj Pisaczek. Jak Ty mało wiesz... O345 to wersja modelu średniopodłogowego. To jest po prostu Conecto LF...
 20. 1 punkt
 21. 1 punkt
  #5 Taak, ale Merce dają oznaczenia Oxxx: O - Omnibus (ha!) liczb nie rozumiem K - Kuerz - krótki (pon. 12m) L - Lang - długi (15m) G - Gelenk - przegubowy (18m) Ue - Ueberland - podmiejski Natomiast nigdy się nie spotkałem z 628 - oznaczenie konkretnej wersji? Bardzo wysokie.
 22. 1 punkt
  Prawdopodobie "628" to wzbogacona wersja, ale nie jestem pewny.
 23. 1 punkt
  #3 A czy aby to na pewno "628"? Spotykam się bardziej z oznaczeniem O345 (solo)/O345G (przegub). Może ktoś rozwiać wątpliwości?
 24. -1 punktów
  #7 @Robert_529. Jak ja Ciebie proszę, nie powracaj do starych nicków. A i mało wiem, bo osobiście nienawidzę Mercedesów. Jednakże przyszło mi na myśl wtedy, że jak jest okazja, to można się czegoś dowiedzieć. A, jak Merce trzymają system numeracji, to niech nałożą numer na to niskopodłogowe tureckie... coś.
 25. -1 punktów
 26. -1 punktów
  Dla mnie trochę dziwne te mody zresztą i tak chyba ich nikt nie pobiera.
 27. -2 punktów
  To jedziemy. Nie umiesz korzystać z template dołączonego do autobusu. Kolor autobusu oraz siedzenia już na moim komputerze są strasznie paintowe.
 28. -2 punktów
  raczej wątpię żeby składał... A propos, jest mała szansa że ktoś się odezwie, a u mnie jest kolejka...
 29. -2 punktów