praiks

Użytkownicy
 • Zawartość

  593
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana praiks w Rankingu w dniu 25 Listopad 2016

praiks posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3

O praiks

 • Tytuł
  Starszy Ciekawski
 • Urodziny 15.09.1964

Pozostałe

 • Skąd
  Ruda Śl. Bielszowice <-> Szczytno
 • Ulubiony pojazd
  Solbus SM 18
 1. Witaj :)

  Nie potrafię uruchomić mapki w OMSI 2 projekt szczecin 3.10

  W opisie jak uruchomić wspomniałeś żeby uruchomić jakiś edytor gdzie go moge znaleźć ewentualnie skąd go wziąść/ pobrać??

  Bardzo prosze o pomoc :)

   

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. da_mi_an

   da_mi_an

   Apropo OMSI 2 nie wiem czemu ale mi żadne mapki które prawidłowo wgrywam nie działają albo pokazuje się Fehler bei..... albo mapka się wgrywa ale jest biały ekran.

   Wczoraj chwilke przez gg rozmawiałem z pewnym forumowiczem polecił mi na początku spróbować wgrać Modern Berlin Spandau co w efekcie mapka się wgrała ale co z tego jak był biało-niebieski ekran, później polecił mi pobrać maptools ale ja na tym programie wogóle się nie znam może mógłbyś mi pomóc żeby mapki działały i z tym maptools bardzo byłbym wdzięczny

  3. Adikol12345

   Adikol12345

   gdzie pobrać omsi 2 ?

    

  4. da_mi_an

   da_mi_an

   Ja OMSI2  kupiłem w markecie

    

 2. Jeśli ktoś by chciał bardziej zrozumieć tworzenie podkładów do mapy, niech chociaż jeden raz obejrzy ten filmik: //Poprawiłem link do filmu. /Stonuk
 3. Pokaż jeszcze loga. Może tu sie oświeci cała prawda.
 4. Niestety, ponowne zainstalowanie gry, załatwi sprawę na dobre. Tylko należy pamiętać, że mapy i pojazdy, oraz obiekty i spliny należałoby zbackupować. Jakiś plik, który jest pozostałością po poprzedniej wersji dubluje efekty, co przekłada się na widok w mapach. Dobrze by było, abyś przesłał loga, oraz przeskanował mapy Maptoolsem. Ja to juz robiłem nie jednej osobie, więc ponowne zainstalowanie powinno załatwić sprawę.
 5. Już kiedyś tłumaczyłem: Klikasz FILE -> USER PREFERENCES... -> ADDONS Tam wybierasz IMPORT - EXPORT no i dochodzisz do DIRECTX.X, po czym zaznaczasz "ptaszek"
 6. Jeżeli reinstalacja Directx, to najlepiej ze strony Microsoftu. Tam jest taka opcja uzupełniająca pliki. Ja zrobiłbym kopie zapasową gry, i poprostu na nowo ją zainstalował ze strony Steama. Można sprawdzić jeszcze spójność plików. I to jest najlepsze wyjście.
 7. Jeżeli nie zrobiłeś kopii zapasowej, być może będziesz musiał wgrywać wszystko na nowo. Nie jest to tak naprawdę trudne, bo wszelkie dodatki są dostępne i w internecie i u znajomych a także korzystających z forum. Jeżeli masz konto na Steamie, wgrasz Steama na nowo, a OMSI2 wgra się bezpośrednio z biblioteki po zalogowaniu. Sprawdź jeszcze, czy nie zostały dodatkowe foldery, pozostałe po grze. Ja już tak miałem, że Steama usunąłem, a dodatkowe foldery pozostały.
 8. Przedstawiam Wam kolejny poradnik, który podpowie, jak przerobić mało konfigurowalne skrzyżowania z gry w bardzo użyteczne kostki sterujące AI, które wykończymy wg własnego uznania i staną się jeszcze piękniejsze niż te gotowe z gry. Dodam tylko, ze te pochodzące z gry są niektóre są mało kompatybilne w sensie wykorzystywania ich w OMSI 2. Po przeróbce jest z nimi juz wszystko w porządku.
 9. Gdybym nie oddał, to nie było by w vfirmie prezesa i wiceprezesa, do których się tak naprawdę nie zaliczam. Mimo to vFirma zaprasza do pobrania nowej wersji "Rozszerzona Kraina v 4.9". Trzeba tylko spełnić określone warunki, bo to podobno nie dla każdego. Zaraz to sprawdzę, co nowego na tej mapce wymyślono
 10. Na stronie [mod]wymoderowano[/mod] dla osób lubiących tę mapę, jest do pobrania zupełnie inna wersja, "Rozszerzona Kraina v 4.9" Dodano do niej wiele nowości, w tym Ratusz z miasta Szczytno, oraz 2 w pełni działające dworce autobusowe. Niektóre znane dotychczas linie autobusowa, zaczęły również kursować dodatkowymi trasami, a niektóre miejscowości zyskały nowe połączenia. Za pomoc w udoskonalaniu mapy serdecznie dziękuję. Ciekawe jak to w rzeczywistości wygląda. Sam muszę pobrać :
 11. To patrz co się tak naprawdę dzieje. Wystarczy spojrzeć chociażby na shoutboxa, albo napisać do Prezesa Firmy. Ty nie robiłeś nic.
 12. Proponuję przeskanować w/w mapy MapToolsem. Podejrzewam, że czegoś brakuje. Prześlij jeszcze loga do obejrzenia błędów.
 13. Hej! Przedstawiam Wam kolejny poradnik dotyczący kombinacji na obiektach. Może nie jest on dla wielu aż taki ważny, bo wielu już z Was to potrafi. Ale są jeszcze osoby, które o tym nic nie wiedzą. Dlatego zapraszam serdecznie do obejrzenia.
 14. Zapraszam do odświeżonego - dźwiękowego poradnika PS Może poradnik trwa przesadnie długo, ale wybrany prosty obiekt narobił nieco kłopotów.