WooQash

Użytkownicy
 • Zawartość

  94
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez WooQash

 1. Witam. Posiadam kierownicę, którą używam w OMSI. W jedynce sprawa była prosta, była ikonka kierownicy i wystarczyło ją włączyć RAZ NA ZAWSZE aby sterowanie działało. W OMSI 2 trzeba tą czynność powtarzać każdorazowo przy uruchomieniu gry co nie ukrywam jest wkurzająca, na dodatek w czasie jazdy trzeba 'zrestartować' to ustawienie bo kierownica potrafi złapać zwiechę w dziwnym kącie (jakiś błąd OMSI, ale nie wiem czy jest na to rada). W ustawieniach OMSI 2 jest opcja "Game Controller On/Off" ale nie specjalnie chce mi ona działać, czy jest inny sposób (albo może ja coś źle robię, że ta opcja nie działa) aby za pomocą klawiatury można było szybko przełączyć sterowanie na kierownicę, a nie każdorazowo wspierać się Alt'em, myszką i przeklikywać kilka razy opcje?
 2. Długo siedziałem cicho, ale już nie wytrzymuje. Swego czasu byłem dość aktywny na tym Forum, ale od długiego czasu zaglądam tutaj sporadycznie. Niestety od długiego czasu również otrzymuję spam na swoją skrzynkę pocztową takiej lub podobnej treści: Próbuję walczyć ze spamem i uważam, że mi się udaje blokując różnorakie adresy czy całe domeny, ale niestety w tym przypadku nie mogę, bo cały czas przysyłany jest spam z różnych adresów. Teraz jest to v-klasa@dlamlodych.warszawa.pl wcześniej były to takie domeny jak *@mobile.warszawa.pl, *@outsource.opole.pl czy *@outsourcing.rzeszow.pl i cały czas się to zmienia. Nie zmienia się natomiast nagłówek, który powoduje u mnie wściekliznę, czyli: Proszę w takim razie o usunięcie mojego adresu z tejże bazy lub usunięcie mojego konta stąd tak abym nie dostawał więcej spamu, bo to co się wyprawia to jest istna porażka, tylko po to by wyciągnąć marną kasę za oddanie bazy danych i zaśmiecanie ludzi skrzynek jakimś gównem.
 3. Przepraszam z góry za odkopanie tematu, ale wydaje mi się, że jest on najodpowiedniejszy do mojego pytania. Mianowicie, czy istnieją komendy do wydawania poszczególnych biletów w trybie zaawansowanym. Dla kasy są skróty domyślnie ustalone od Shift+1 do Shift+5 (czyli ściślej mówiąc komendy ticketprinter_button_ticket_0 do ticketprinter_button_ticket_4), ale niestety nie znalazłem jeszcze komend (na tej dodatkowej liście) dla zwykłych biletów papierowych (czyli nie drukowanych z kasy).
 4. Wchodzisz w zakładkę kontrolerów, zaznaczasz kontroler od Xbox'a i przenosisz do listy po prawej. Następnie zaznaczasz kontroler od Xbox'a na liście po prawej i zmieniasz ustawienia przypisując gaz/hamulec oraz przyciski w drugiej zakładce.
 5. Bezprzewodowy kontroler od Xbox'a 360 można podłączyć za pomocą specjalnego adaptera - http://www.ceneo.pl/19728011. Po podłączeniu do komputera adaptera parujemy pada za pomocą przycisku na adapterze oraz przycisku Xbox na padzie. Bez sterowników też pójdzie, ale lepiej pobrać sterowniki ze stron Microsoftu, żeby mieć ciut większą funkcjonalność.
 6. Pomijam fakt, że dział kompletnie nie ten. KzW (Kurs z Wolnego)
 7. Jesteś pewny, że chodzi o KZW, a nie np. o KSW?
 8. Ci, którzy są w temacie ETS2 pewnie wiedzą, ale można poinformować tych, którzy nie wiedzą Mianowicie chodzi o Multiplayer dla ETS2, który właśnie dzisiaj ujrzał światło dzienne. Fakt, że jest to dopiero wczesna alpha, ale i tak frajda z gry jest zacna gdy możesz podróżować z prawdziwymi osobami, a nie z ruchem AI. Zainteresowanych odsyłam na stronę projektu http://ets2mp.com/. Dodam tylko, że MP działa tylko i wyłącznie na legalnych kopiach podłączonych do Steam'a.
 9. Codziennie po kilka razy? Przy 2500 slotach oczekuję maksymalnie 30 minut w przypadku zapełnionego serwera.
 10. Nie wydaje mi się aby zwykła przejściówka mogła by zdać egzamin w tym przypadku. Jak niby komputer miałby rozpoznać, że to jest właśnie skrzynia od G25/G27 skoro mózg do sterowania tym panelem znajduje się w kierownicy? Adapter, który przedstawił @marcin21592 jest chyba jedynym na rynku, bo swego czasu też się tym interesowałem. Adapter ten w środku zawiera miniaturową wersję płytki z kierownicy G25/G27 (lub działa na własnym oprogramowaniu, tego niestety nie wiem), która pozwala aby system rozpoznał panel skrzyni biegów i pozwolił ją używać bez kierownicy.
 11. Właściwie już na 3000 osób.
 12. Cześć. Mam bardzo dziwny problem z LiAZ'em 6213.22 w OMSI 2. Mianowicie gdy gra wykrzacza się tylko w jednym, konkretnym momencie, gdy zmieniam kamerę klawiszem przypisanym do opcji 'Scroll Interior Perspectives', czyli kamera w prawo. W lewo kamerą mogę objechać całą kabinę i nic się nie dzieje. To samo mogę każdą dowolną kamerę skierować myszką w tamto miejsce i nic. Fraps już nie nagrał momentu wyskoczenia błędu, ale po zakończeniu filmu wyskakuje błąd: Dzieje się to tylko w tym modelu, na każdej mapce. Nie jest to może uciążliwy błąd, bo nie ciągnie mnie mocno do tamtej kamery, więc w jeździe nie przeszkadza, ale jednak coś jest nie tak. [mod]reg. 2g[/mod]
 13. Mnie osobiście denerwuje kilka rzeczy, kolejność przypadkowa więc proszę się nie sugerować. 1. Niechęć kierowców do otwierania przedniej połówki drzwi. Niektórzy czasami potrafią czekać, aż 'łaskawie' się odezwiemy aby otworzył przednie drzwi mając na dodatek pretensje do całego świata. Zamiast bawić się w 3 przyciski wcisnął by 1 i po problemie, ale nie, po co. Jak stoisz na zewnątrz to potrafi w ogóle ich nie otworzyć chociaż bym pukał w szybę, spojrzy się i z jego ruchu rąk i tułowia rozumiem tyle alebym spadał na środek albo tył gdzie igły czasami włożyć nie można. 2. Plecaki w autobusie. Ja rozumiem mieć plecak na plecach gdy jest dość luźno, ale jeśli jest ścisk to strasznie to wkurza, zwłaszcza jak ciągle dostaje się jakimś kantem czy inną częścią tego badziewia po plecach, brzuchu albo nogach (jeśli koleś z tym plecakiem jest mały). 3. Brak zapowiedzi w pojazdach. O ile w Arrivie (obłsugującą linię 3, 12, 18, 21 w Grudziądzu) w prawie większości wozów są zapowiedzi (wgrane są do wszystkich, ale czasami potrafią coś nie działać) to w wozach MZK (obsługujące pozostałe 17 linii [R, N, 3-22 bez 3,12,18 i 21] ciężko czegoś takiego doświadczyć. Co prawda MZK nie posiada w pełni młodego taboru, ale mamy na składzie 6 U12 oraz 4 OmniCitki w których na pewno jest taka możliwość, nie doświadczymy tego w ogóle. Nie orientuję się jak wygląda w pozostałych wozach jak np. OmniLink'ach, których również jest 6, O405N/N1 (3 szt) czy NL2x2 (3 szt) [Te 2 ostatnie w OMSI potrafią ] co nie zmienia faktu, że jeśli jest taka możliwość to czemu nie ułatwić jazdę pasażerom, którzy np. nie są z Naszego miasta. 4. Głupie rozmieszczenie kasowników lub nawet ich brak np. w Scaniach CN113CCL. Najlepiej moim zdaniem aby kasowniki były przy drzwiach, a nie po drugiej stronie, albo gdzieś w głąb autobusu jak np. w Arrivowskich U12, gdzie pierwszy kasownik od kierowcy znajduje się dopiero przy rzeźni. Kiedyś się naciąłem we wspomnianej Scanii, że z tyłu nie ma w ogóle kasowników i musiałem przeciskać się do środka... bez jaj. 5. Dość słaba informacja o dostępnych biletach w mieście i strefach dla przyjeżdżających (po prawdzie dużo tego nie ma, ale każdy może się naciąć). Owszem, na upartego można się dowiedzieć tych informacji ze stron KM w Grudziądzu, ale spora większość to osoby starsze słabo ogarniające internet. Przydała by się taka informacja w formie plakatu na przystankach blisko dworca PKP/PKS czy innych ważniejszych miejscach jak główny punkt przesiadkowy na Placu Stycznia. Można by też było pomyśleć o ulotkach na dworcach gdzieś w informacji czy w autobusach, czy coś, aby każdy mógł mieć przy sobie. Co do babć to problem na pewno występuje, ale jakoś nie specjalnie mnie to już rusza. Chyba z przyzwyczajenia po 4 latach jazdy 18-tką, którą dojeżdżam do szkoły, a swój przystanek końcowy ma przy Szpitalu, tego 'towaru' jeździ co nie miara. Na wrzeszczące dzieciaki czy muzę z telefonu mam swój sposób, czyli słuchawki do uszu i muzyka na full
 14. Płatne, płatne, płatne. OMSI 2, za które zabuliłem 140zł nie jest w pełni grywalne, a oni każą sobie płacić kolejne horrendalne sumy za dodatki. Szkoda hajsu, na prawdę.
 15. Ewenement na skalę światową Pierwsza gra, w której symulowane są protesty na przejściu dla pieszych, twórcy ostatnio pozytywnie zaskakują [mod] Żarty żartami, ale offtopic siedzi, milordzie. Heir [/mod]
 16. Przepraszam, że to powiem ale po prostu nie rozumiem tego. Kupując laptopa bez dedykowanej karty graficznej (czyli wbudowanej, zazwyczaj słabej grafice) nie spodziewałbym się aby jakakolwiek gra działała by płynnie. Moim zdaniem to też cud, że ta gra pozwala Ci chociaż tyle przejechać, bo prawdę mówiąc na dużo więcej bym nie liczył. Jeżeli Ty już na Grundorfie masz problemy to co dopiero z innymi mapami. Moim zdaniem jeśli już masz zamiar dłużej obcować z OMSI to musisz zainwestować w coś lepszego, bo na tym długo nie ujedziesz (Grundorf szybko się znudzi, a każda inna mapa pędzie powodować problemy z FPS). Ja się w ogóle dziwię, że ludzie próbują odpalać gry na takim sprzęcie (może i nowy, ale pod względem grafiki dla gier to jest straszna tragedia). Przepraszam za te słowa dygresji, ale po prostu nie rozumiem takiego działania.
 17. Jakbyś był bardziej uważny to zauważyłbyś link do pliku w opisie filmu...
 18. Mam dziwny problem z ogrzewaniem w 'najnowszych' MAN'ach w OMSI2. Mianowicie startując sobie w zimę i ustawiając autobus od razu załączam ogrzewanie w postaci (Grzejniki i postojowe na pulpicie, oraz maksymalna temperatura i nawiew na 3 w tym ustrojstwie nad głową). Początkowo troche nie chętnie, ale jak się rozbuja to zaczyna ładnie grzać. Problem powstaje w momencie gdy chcę to wszystko wyłączyć, więc wyłączam oba przyciski na pulpicie i daję dmuchawę na 0 u góry a temperatura nadal idzie go góry jakbym nic nie zrobił, nawet otwieranie drzwi (czy jazda z otwartymi) nie ochładza autobusu. Czy ja może robię coś źle, czy rzeczywiście jest jakiś błąd?
 19. Wystarczy, że naciśniesz kombinację Windows+PrtScr i screenshot automatycznie zapisze Ci się w 'Moich obrazach'. Od Windows Vista wzwyż z niewiadomych przyczyn nie można robić screenshot'ów na pełnym ekranie, ale OMSI jest na tyle friendly, że pomimo pełnego ekranu działa ta opcja na wszystkich Windows'ach.
 20. @jss2008 zrobiłem tak jak powiedziałeś ale: Po 1. csengő występuje u mnie 31x w plikach (pomijając plik konfiguracyjny od dźwięków): Search "csengő" (31 hits in 4 files) D:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\OMSI 2\Vehicles\SU_15\Model\model_solaris.cfg (3 hits) Line 1966: csengő Line 1982: cockpit_csengő_button Line 1988: cockpit_csengő_button D:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\OMSI 2\Vehicles\SU_15\Model\model_solaris_mod.cfg (3 hits) Line 1966: csengő Line 1982: cockpit_csengő_button Line 1988: cockpit_csengő_button D:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\OMSI 2\Vehicles\SU_15\Script\cockpit.osc (23 hits) Line 460: {trigger:csengő} Line 462: (L.L.cockpit_csengő_button) ! (L.L.elec_busbar_main) && Line 464: (T.L.ev_csengő_an) Line 466: 1 (S.L.cockpit_csengő_button) Line 470: {trigger:csengő_off} Line 472: (L.L.cockpit_csengő_button) (L.L.elec_busbar_main) && Line 474: (T.L.ev_csengő_aus) Line 476: 0 (S.L.cockpit_csengő_button) Line 1371: (M.L.csengő_frame) Line 1437: {macro:csengő_frame} Line 1440: (L.L.cockpit_csengő_button) 1 = Line 1442: (L.L.cockpit_csengő_volume) 1 < Line 1444: (L.L.cockpit_csengő_volume) (L.S.Timegap) 10 * + (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1444: (L.L.cockpit_csengő_volume) (L.S.Timegap) 10 * + (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1446: 1 (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1449: (L.L.cockpit_csengő_volume) 0 > Line 1451: (L.L.cockpit_csengő_volume) (L.S.Timegap) 10 * - (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1451: (L.L.cockpit_csengő_volume) (L.S.Timegap) 10 * - (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1453: 0 (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1457: (L.L.cockpit_csengő_volume) 0 > Line 1459: (L.L.cockpit_csengő_volume) (L.S.Timegap) 10 * - (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1459: (L.L.cockpit_csengő_volume) (L.S.Timegap) 10 * - (S.L.cockpit_csengő_volume) Line 1461: 0 (S.L.cockpit_csengő_volume) D:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\OMSI 2\Vehicles\SU_15\Script\cockpit_varlist.txt (2 hits) Line 18: cockpit_csengő_button Line 19: cockpit_csengő_volume Po 2. Nadal wyskakuje mi błąd Po 3. Nadal po ustawieniu drugiego autobusu giną dźwięki autobusu.
 21. Mi po instalacji tego autobusu giną dźwięki silnika i dzieją się dziwne rzeczy z mapą od czasu do czasu, bez niego jest ok.
 22. Witajcie. Mam prośbę do webmastera, czy nie dałoby się wrzucić to co zaznaczyłem na screenie w jakiegoś otagowanego diva, spana? Nie ukrywam, że chciałbym co nieco z góry sobie wymoderować za pomocą rozszerzenia w przeglądarce ale zostało to tak napisane, że nawet po wymoderowaniu zostaje luka prawie 200px. Przy okazji chciałem powiedzieć, że brakuje grafiki "http://omnibussimulator.pl/images/OMSI_pl/paperclip.gif", która wymagana jest obok dodawania nowego załącznika Pozdrawiam
 23. Ta blokada kasowników będzie jakoś opcjonalna aby można ją było w każdym momencie włączyć, czy przy konkretnym przystanku?