Tomasz99

Użytkownicy
 • Zawartość

  171
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Tomasz99 w Rankingu w dniu 13 Wrzesień 2017

Tomasz99 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3

O Tomasz99

 • Tytuł
  Użytkownik
 • Urodziny 17.08.1999

Pozostałe

 • Skąd
  Kraków
 • Ulubiony pojazd
  Jelcz M121MB

Ostatnie wizyty

376 wyświetleń profilu
 1. Skąd takie informacje? Te nowe Solarisy 12 IV raczej wymienią część Jelczy M121MB ( rok produkcji: 1998-2002) , ostatnie pozostałe Scanie CN113CLL ( rok produkcji: 1994-1999) oraz słyszałem, że ponoć Scanie CN94UB "OmniCity" ( rok produkcji: 2000). Te Solarisy II generacji ( nie I ) są jeszcze stosunkowo nowe, w porównaniu z tymi wymienionymi ( rok produkcji: 2004) -niecałe 12 lat i już wycofywać? Z nimi na razie nie ma aż takich problemów, są 100% niskopodłogowe, co się ceni, a wymienione przeze mnie, oprócz wyeksploatowanej OmniCity, mają udział ok.60% niskiej podłogi. Póki co, nie widzę sensu wycofywać tych Solarisów. W tym mieście autobusy są średnio eksploatowane przez ok. 18 lat z pewnymi wyjątkami np. Vero, ale to wynika m.in. ze złego stanu technicznego, braku części zamiennych i serwisu, ponieważ producenta już od 2008 roku nie ma. Jaki Solbus? Chyba SOR . Alpino?? Nie ma takiej marki. Jeśli chodzi o model, to Solaris Urbino 8,9 Electric ( nie ma Alpino elektrycznego) . W testach brały udział elektryki marki Solaris ( 8.9 oraz 12), AMZ, Rampini, Skoda, SOR. Używany Urbino 12 Electric już został dostarczony przez Solarisa, a te Solarisy Urbino 8,9 Electric do czerwca/lipca. Mam nadzieję, że Solaris wygra na MIDI-ki, bo nie chciałbym następnych Autosanów z silnikiem, który powoduje wibracje w całym autobusie, no chyba że coś się nauczyli przez te lata.
 2. @up: 1) Przekręć pokrętło pod oknem kierowcy 2) Wciśnij przycisk na pulpicie z wózkiem i wtedy drugie drzwi się otworzą 3) Na pokładzie autobusu wciśnij przycisk obok którego jest piktogram z wózkiem inwalidzkim( jest na przeciwko drugich drzwi) Po tych czynnościach rampa zacznie się wysuwać. Jeśli chcesz, żeby rampa z powrotem wsunęła się pod drzwi, to wciśnij ponownie przycisk z wózkiem na pulpicie i wtedy rampa wróci na swoje miejsce tuż po zamknięciu drzwi. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam
 3. @up: Nie będzie tylko i wyłącznie pulpitu dotykowego. Solaris będzie oferował też inne pulpity( tj. z przyciskami). Dowód: Obejrzyj sobie prezentacje nowego SU18 IV. Widać tam przyciski na pokazanym fragmencie pulpitu.
 4. @pinio2002: Przepraszam, że muszę hejtować twoje gry, ale tutaj bezsensownie jest rozplanowanych kilka szczegółów: -powinny być jakieś ograniczenia, co do tych zdań, do których się dopisuje powody, bo niedługo pojawią się zdania kontrowersyjne np. ,,nie lubię jakiegoś użytkownika, bo 1), 2)", albo jeszcze inne rzeczy -gra jest właściwie bez zasad, można tu pisać, co się podoba, aż tak luźno nie powinno być Poza tym ta gra nie za bardzo jest sensowna na forum moim zdaniem.
 5. Czy te twoje gry mają jakiś sens( widzę, że tą pierwszą podmieniłeś)? Obie są nieprzyszłościowe i nie mają żadnego sensu. Taka moja opinia.
 6. @up: No to musisz przypisać ETS-a do Steama. Na Steamie jest taka funkcja, dzięki której można przypisywać gry do Steama .
 7. @up: Jest to dźwiek słyszany w zdecydowanej większości krakowskich Solarisów, czyli coś w rodzaju ding-dong ( pikanie jest w jednym lub dwóch bieńczyckich błekitnych przegubowcach).
 8. Na mapie Ahlheim są takie drogi . Nie są to krótkie odcinki. Polecam tę mapę. Jest bardzo ciekawie wykonana. Autostrada jest również na świetnej mapie- Sosnowo-Dąbrowa Górna. Jest również na też dobrej mapie- Freyfurt.
 9. Musisz pobrać program OMSI X Converter i dzięki niemu można konwertować .x na .o3d( potem .sco co @Heir pisze ). Tutaj masz link do tego programu( ten program należy do pakietu SDK): http://omnibussimulator.pl/Temat-Pakiet-Programow-SDK
 10. @aigel1: Masz zaznaczone ,,wczytaj mapę bez autobusów, czy wczytaj ostatnią sytuację" przed wybieraniem map? Jeśli to drugie to zmień na to pierwsze co wymieniłem, wtedy powinna się ukazać w liście. Jeśli masz jednak zaznaczone przed wyborem mapy wczytaj mapę bez autobusów i jej nie ma, to nie już wiem od czego . Pozdrawiam Proszę o dołączenie postów, które mogą być do tematu Białołęki.
 11. @up: Mapa Wrocławia była od razu pod OMSI 1. Konwert do OMSI 2 powstał później. Ściągnij śmiało mapę Wrocławia z tego tematu: http://omnibussimulator.pl/Temat-Mapa-Wroclawia-v-0-2-BETA-by-Siroccoxp ( jest do ,,jedynki") i instaluj tę mapę zgodnie z wytycznymi z pierwszego postu. Jeśli masz wersję OMSI starszą niż 1.04 to musisz sobie zaktualizować grę, ponieważ mapa Wrocławia nie działa na tych starszych wersjach. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to trzeba sobie zaktualizować do najnowszej wersji program Aerosoft Launcher, w którym aktywowałeś grę i wejść do zakładki z OMSI w tym programie i tam powinna się wyświetlić informacja o możliwości aktualizacji OMSI . I tam możesz kliknąć i zaktualizować wersję gry . Jeśli masz jakieś pytania, bo dalej czegoś nie rozumiesz z instalacją, bądź aktualizacją, to mogę bardziej szczegółowo wyjaśnić przez PW. Pozdrawiam
 12. @up: Masz tu cały folder MÁV na wypadek , gdyby jeszcze czegoś brakowało: http://hostuje.net/file.php?id=e21595c6ab8dc0480fd05a367a8e8eb3 @arusf2011: Cały folder Zane: http://hostuje.net/file.php?id=b7265f90bc6778a7f5aad5d00804b135 @PanKierowcaSolaris: http://hostuje.net/file.php?id=e53a7e6eefddd753d3beb5a316a4c6d1
 13. @up: Czy autorzy Solarisa pisali, że będzie taka skrzynia ? Ja nie zauważyłem. Po bardzo charakterystycznych dźwiękach oraz budowie tego wozu myślę, że to jest EURO 5 z Voith Diwa 5 z roku 2011-13. Chyba Morphi pisał, że będzie DAF PR228, a w Krakowie, Warszawie jeżdżą DAFY PR183 chyba, i stąd może nieznaczna różnica w dźwiękach. Ja dźwieki tej skrzyni Voith Diwa 5 zawsze poznam , bo codziennie jeżdżę wozem z taką. Właśnie tak w Krakowie pierwszy bieg przeciąga, więc jest to realne . Może to się również różnic tym, że te wozy w Niemczech jeżdżą i mogą mieć inne zużycie lub parametry silnika. Oni przecież nie jeżdżą do Polski, żeby dźwieki nagrać, tylko nagrywają z tych Berlińskich. Mogą być w tym jakieś różnice . Ale zakończymy obstawianie , jakie parametry wozu, bo może być w ogóle coś innego niż my sądzimy. Do póki oni nie napiszą dokładnie to dokładnie nie będziemy tego wiedzieć, jakie dźwieki robią. Morphi jeszcze mógł nie dokończyć tych dźwieków, więc jeszcze może czegoś brakować. Pozdrawiam
 14. Wygląda na niaktywowany. Próbowałeś już odinstalować i wgrać jeszcze raz ten dodatek?