Baluka

Użytkownicy
 • Zawartość

  125
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Baluka w Rankingu w dniu 4 Czerwiec

Baluka posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3

O Baluka

 • Tytuł
  Początkujący

Pozostałe

 • Skąd
  Katowice
 • Ulubiony pojazd
  Solaris Urbino 18 III
 1. Mimo, że jestem z GOPu na starej wersji mapy wykonałem tylko 1 kurs, niedopracowana plejada i słaba optymalizacja uniemożliwiały przyjemną jazdę. Patrząc na poziom wykonania FP3 i na to jak się rozwinąłeś od tego czasu jestem pewien, że obecnie Bytom będzie jedną z najlepszych map do OMSI. Życzę wytrwałości i sprawnego sprzętu
 2. Dla mnie autobus dobry, ale tylko na niemieckie mapy, ponieważ nie wyobrażam sobie 2 drzwiowego, 15 metrowego autobusu jeżdżącego bo naszych drogach. Niestety w dołożonym fragmencie nie działają okna oraz nie ma kamery "z tyłu autobusu". Dźwięki od Morphiego, czyli bez zarzutu . Fizyka jest taka jaka powinna być za co wielki +. Mimo kilku niedociągnięć autobus prowadzi się przyjemnie i zasłużył na 8/10. Dla niechcących pobierać w ciemno:
 3. A posiadasz mapę Szczecina?
 4. Dawno tu nic nie było, dlatego że nie miałem motywacji do pracy, jednak po paru tygodniach przerwy postanowiłem mapkę zrobić od nowa. Podobieństwo między starą o nową mapą będzie tylko w nazwie. Obecnie mam w planach tylko jedną linię - 16, która według planu ma łączyć miejscowość Bandebory z Osiedlem Różanym znajdującym się po drugiej stronie miasta. Myślę że pojawi się kilka skrzyżowań z kostek. Na razie to tyle, liczę na wasze komentarze, opinie, sugestie itp. Screeny: Pętla na obrzeżach Luktosza w dzielnicy Bandebory P.S Na tych screenach jeszcze nie postawiłem latarni i znaków, być może jeszcze coś tam dodam.
 5. Mapa wygląda przepięknie, widać wielki postęp co do pierwszej wersji mapy. Jednak, dlaczego na skrzyżowaniu (5 screen od dołu) nie ma oznakowania do jazdy prosto, mimo tego, że ta droga (na przeciw) jest dwukierunkowa?
 6. Dzięki, właśnie o to mi chodziło
 7. No cena w takich krajach jak nasz, jest olbrzymia. Jednak warto pamiętać, że dodatek pochodzi z Niemiec, a tam 5-15 Euro, aż taką dużą różnicą nie jest.
 8. Łap: http://www.sendspace.pl/file/f7b5d14950755af5403f374
 9. Myślę że tak
 10. Czas na nowe screeny. Doszło do kilku zmian. Za linię 10E pojawi się Linia 4, która kursuje w całości po mieście Luktosz od Placu Miarki do Jeziora, a linia 110 od Dworca do Rynku w Bachtowicach. Jako iż prawie każda linia (w dalszych wersjach) będzie przejeżdżać przez Dworzec, postanowiłem zrobić nowy, a ten stary zamienić na Plac Hutników. Staram się również z typowo niemieckich skrzyżowań robić nasze polskie (to wam dam to oceny). Poprawiłem las. Myślę, że wygląda dobrze. Dostosowałem się do waszych sugestii, które napisaliście powyżej. To teraz screeny: - Nowy Dworzec. Liczę na waszą pomoc co tutaj dorobić - Bank w Luktoszu - Plac Hutników. - Plac Miarki - Szpital - Poprawiony las. Teraz pokażę 2 screeny moich "prób" zrobienia polskiego skrzyżowania I pytanie. Czy podoba wam się taka forma skrzyżowania czy zostać przy tych podstawowych? Liczę na wasze opinie i komentarze.
 11. Dzięki za opinie. Co do lasu pomyślałem troszkę nad tym powstawiałem tam więcej drzew szczególnie z wysokim pniem i wydaję mi się że "wygląda to już na las". Znaki przy rondzie już poprawiłem, jednak co do znaków na mapie nie będzie ich z pewnością dużo, ponieważ nie znam się za bardzo na ułożeniu ich, ale te podstawowe to myślę że da rade zrobić . Co do kamienic. Z pewnością będzie kilka takich odcinków, gdzie z obu stron będą otaczać drogę Kamienice. Jeśli znajdę jakąś lepszą wiatę (lub ktoś zna jakąś dobrą ) to zamienię, na razie zostanie taka jaka jest. Nazwa Podlesie zostanie Screeny wrzucę wtedy, kiedy uznam że warto coś wrzucać
 12. Lepiej się nie śpieszyć i wydać coś dobrego niż szybko i nie starannie robić. Co do autobusu, zapowiada się naprawdę ciekawie Powodzenia!
 13. Witam. Od około 2 miesięcy pracuję nad nową mapką o nazwie Luktosz. Składać się ona będzie z miasta Luktosz oraz pobliskich wsi i miasteczek. Miasto to leży w pobliżu Jeziora Luktowskiego. Mapę robię z gotowych splinów i skrzyżowań. Na chwilę obecną mam zrobione 70% linii 110, która kursuje od przystanku Luktosz Jezioro do miasteczka Bachtowice. Mam w planach również linię 10E, która łączyłaby Bachtowice z Luktoszem drogą ekspresową. Screeny: - Parking przy jeziorze. Tutaj rozpoczyna linia 110. W tle widać centrum handlowe. - Droga w kierunku Centrum Luktosza - Przystanek Luktosz Las. W tle widać ścieżki dla spacerujących. - Prosto droga do centrum, w prawo skręca linia 110. - Obrzeża Luktosza, przystanek Luktosz Podlesie. - Supermarket Tesco. - Osiedle przy centrum. - Przystanek Luktosz Kościół, w tle widać właśnie ten Kościół - Centrum Luktosza. Po lewej widać szkołę. - Dworzec autobusowy, tutaj swój początek ma linia 10E Obecnie gotowy obszar ma około 20 kilometrów, a przejazd nim zajmuje 30 minut. Proszę o opinię/komentarze.
 14. Spróbuj pobrać to: http://download.omsi.cz/NDBV.rar