bartexerBX

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O bartexerBX

 • Tytuł
  Nowicjusz

Pozostałe

 • Skąd
  Kraków
 • Ulubiony pojazd
  Ikarus 280
 1. Autor pisał że nie ma czasu, zmienia pracę i się przeprowadza. Buser obecnie nie ma pewnie czasu. Trzeba trochę poczekać na wydanie mapy.
 2. Z TS'a będziesz zadowolony na jakiś czas. Jeśli będziesz chciał nowe szlaki kolejowe to zdecydowanie przegrywa z Trainzem. Do Trainza masz setki polskich map + setki tysięcy zagranicznych. Jedyny dla mnie minus Trainza to konieczność szukania dodatków do mapy. Jest to ogromnie uciążliwe bo trzeba szukać prawie wszystkich dodatków do mapy (zazwyczaj dobre mapy mają ich setki). Tu z pomocą przychodzi rosyjska strona ale i ona nie wyszuka wszystkich dodatków więc trzeba łazić po stronach i pytać na forum. Dobrym sposobem na to jest pytanie autorów czy można ich dodatki wrzucić do mapy. Niestety to dosyć dużo roboty i nie każdy się zgodzi więc autorzy mają to gdzieś.
 3. A Solaris to nie polski? Mi się nie podoba w AMZ wnętrze bo to jest właśnie od Solarki. Przecież mogą zaprojektować własne. Na szczęście z zewnątrz wygląda inaczej. Co prawda tył jest trochę solarisowy ale można przymknąć oko. Bardzo fajnie ma zaprojektowany przód.
 4. Zależy co uważasz za trudne. Jeżeli chodzi o jazdę zawsze możesz wybrać tryb zaczynający się chyba na d (dawno się nie grało w trainza i zapomniałem) czyli tryb uproszczony. O ile dobrze pamiętam w polskim tłumaczeniu występuje nazwa "tryb uproszczony". Jeśli chodzi o edytor to szybko się w nim odnajdziesz. Możesz poszukać poradników i spróbować robić własne mapy. W ten sposób szybko opanujesz budowę tras. Na steam'ie jest tylko TS 12 a czy poza steam występują w formie bez pudełka to nie wiem.
 5. Tainz: -Ogromna ilość map realistycznych i średnia fikcyjnych. -Mapy realistyczne mają długości od 10 km do ponad 100 km -Brakuje mi słowa żeby określić ilość dodatków do TS. Są tysiące stron z całego świata zawierające grubo ponad tysiąc dodatków -Niezwykle prosty i rozbudowany edytor map. Train Simulator -Lepsza grafika od Trainza -Bardziej dopracowane modele pociągów (kabiny są o wiele lepsze od tych "trainzowych") Jeśli ktoś chce sobie pojeździć pociągami dobrej jakości i chce grę z lepszą grafiką to polecam TS. Jeśli ktoś chce ogromny wybór map, dodatków, pociągów i chce budować swoje mapy to zdecydowanie polecam Trainza. Niedługo ma się pojawić kolejna odsłona Trainza z lepszą grafiką i (podobno) lepszym silnikiem. Jeśli ktoś chce na dłużej pograć w grę to wybór jest oczywisty. Poza tym do Trainza przez długie lata są robione dodatki, nawet jeśli wyszedł już parę lat temu. Jest już 10 lat po premierze trs 2004 a i tak pojawiają się jeszcze dodatki. Może nie ma ich już tak dużo i są gorszej jakości nić do nowych wersji ale jednak są.
 6. Mnie najbardziej denerwuje kiedy ktoś słucha muzyki i słychać to na pół autobusu oraz kiedy ludzie wsiadają do pierwszych bądź ostatnich drzwi i się przepychają do automatu. Po co wsiadać drugimi drzwiami? Przecież można przepychać się a najlepiej to z plecakiem.
 7. Jeżeli chodzi o busy to w większości jeżdżą stare i zużyte. Ba, nawet i te nowsze często są w nie najlepszym stanie. Zresztą kierowcy często prowadzą dosyć nerwowo lub bezmyślnie. Jedyny ich plus to cena biletu. Zawsze wolałem autobusy. Mimo klimatyzacji i innych bajerów w nowych autobusach zawsze się cieszyłem na widok Autosana H9.
 8. Wiadomo że żaden autobus nie będzie ładował na przystanku. No może to by się sprawdziło w Mercedesach podczas szczytu bo strasznie długo trzeba czekać aż wszystkie drzwi się zamkną. Na ul. Pawiej autobusy nie stoją 2min. tylko więcej więc wtedy mają czas. Nie wiem ile min jest postoju ale podobno wystarczy kilka min. aby podładować baterię. Takie rozwiązania sprawdziłyby się w Solarisie, Wiadomo że nie naładuje się tak szybko ale zawsze dłużej może pojeździć bez konieczności zjazdu do zajezdni.
 9. Ja mieszkam koło zajezdni więc widzę na co dzień wszystkie autobusy jakimi dysponuje. Najczęściej widzę Jelcze M181MB oraz MB Citaro G. Trochę rzadziej ale nadal często widzę Jelcze M121MB. Czasem widzę Solarisy Urbino 18 i 12. Najrzadziej widzę Scanie Castrosue i przegubową City.
 10. Dlatego powinni montować pantografy w solarisach. Jeżeli tego nie zrobią i będą chcieli autobus elektryczny to myślę że wybiorą AMZ.
 11. Wiem że Rampini ma możliwość ładowania w mieście dzięki pantografowi. Jeżeli jest też możliwość ładowania dla pozostałych to możliwe że Solaris wygra.
 12. Moje ulubione to: 1. Ikarus 280 - za niesamowity wygląd , dźwięki, zachodzenie przy skrętach i za wysoką podłogę 2. Scania Omni City - za wygląd i drzwi otwierające się na zewnątrz 3. Jelcz M121MB i M181MB - za wygląd, dźwięki i też za to że to są nasze Jelcze (miał być drugi ale codziennie nimi jeżdżę do szkoły i mi się lekko przejadły)
 13. Kraków - Podgórze a bardziej szczegółowo to Wola Duchacka
 14. Też uważam że AMZ jest lepszy. Może i mieści mniej osób ale pokona dłuższy dystans bez ładowania. No i oczywiście nie trzeba tak często wracać do zajezdni. To co mi się w Rampini podoba to pantograf i moim zdaniem powinny być w pozostałych autobusach.
 15. Poszukuję czegoś takiego: Sceneryobjects\MÁV\Talent\Talent_c.sco Z góry dziękuję.