Voltanger

Użytkownicy
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Voltanger w Rankingu w dniu 10 Grudzień 2016

Voltanger posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

7

O Voltanger

 • Tytuł
  Nowicjusz

Pozostałe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Starachowice
 • Ulubiony pojazd
  Jelcz M11

Ostatnie wizyty

703 wyświetleń profilu
 1. Witamy na po dłuższej przerwie. Chcieliśmy pokazać dowód, że mapa się robi. Ostatnio powoli, ale teraz przyśpieszyliśmy pracę. Dodaję screeny z ul. Mostowej, która ostatnio była tworzona. Zrobiliśmy też skrzyżowanie ul. Mostowej, Partyzantów, Zarzecze i Kasztanowej. Dodam na koniec, że najgorsze do zrobienia za nami. Teraz będziemy pracować nad łatwiejszymi terenami typu lasy, domki. To co najtrudniejsze jest gotowe. Mamy nadzieję, że się podoba. Screeny Pozdrawiamy wamp1992 & Voltanger
 2. Zostawiam swoją wiatę po przeróbce. Download

  1. Iwo

   Iwo

   Dziękuję bardzo. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy dałoby się usunąć kosz, czy nie ma takiej możliwości? 

  2. Voltanger

   Voltanger

   Da rade, ale to gdzieś na jutro mogę zrobić, bo nie chce mi się grzebać w Blenderze. Nie mam go nawet zainstalowanego na kompie.

 3. [...] Nawet mogę swój model udostępnić.

  To poproszę. :D

  1. Pokaż poprzednie komentarze  1 więcej
  2. Iwo

   Iwo

   Nie mam, ale postaram się na jutro załatwić. :v

  3. Voltanger

   Voltanger

   To załatw to przerobie i ci udostępnie w kolorze czerwonym.

  4. Iwo
 4. Podobne, ale ta wiata z Będzina to chyba model Budotechnika Orion. Jest ona dostępna w OMSI. Wystarczy ją na czerwono pomalować. Nawet mogę swój model udostępnić.
 5. Mapa wygląda nieźle. Sprawdziłem kilka miejsc w SV. Podoba mi się szczególnie rejon dworca PKP. To co rzuca się w oczy to trochę za mało drzew przy torach obok dworca autobusowego i czerwone wiaty ze Szczecina. Warto sobie poszukać innych, bardziej realnych. Reszta jak dla mnie ok. Widzę potencjał na dobrą mapę.
 6. Postanowiłem wydać poprawioną wersję mapy tzn. wersję 2.0 w nowej szacie jako 2.01. Esel wykonał na niej nowe chodniki, a także poprawił otoczenie (więcej polskich budynków, nowe tło, więcej roślinności). Mike0302 poprawił rozkłady, ulice i inne błędy związane z ruchem AI autobusów. Zanim jednak udostępnię mapę do pobrania by zabrać się szybko do zrobienia kolejnej wersji z nową linią 18 proszę o konwert z OMSI 1 do OMSI 2. Na mapie należy też usunąć jedną niewidzialną ścianę. Jak ktoś jest chętny wykonać konwert proszę o PW. Jak tylko konwert będzie gotowy biorę się ostro do roboty przy kolejnej wersji.
 7. Po świętach lub po nowym roku zabieram się za kolejną wersję mapy v. 2.1. Pracę rozpocznę jak poprawię większość błędów na poprzedniej wersji. Będę miał trochę ułatwione zadanie, gdyż kolejną linią do zrobienia jest 18, która przebiega podobną trasą jak 21. Linia 18 jeździ z Dworca Zachodniego do Dworca Zachodniego przez Krańcową. Jest to linia okrężna. Pokonanie całego odcinka zajmuje 37 minut. Linia 18 jest jedną z najczęściej kursujących linii w Starachowicach. Aktualnie w dni robocze między 5 a 8 i 13 i 16 kursuje co 20-30 minut. W godzinach 8-13 i 16-23 co około godzinę. Co godzinę kursuje też w soboty i niedzielę. Połowa trasy tej linii to przystanek Krańcowa Zakłady Mięsne. Pewnie kojarzycie aferę z odświeżanym mięsem, który trafiał do sklepów (oczyszczano mięso n.p pleśni). To właśnie tam wszystko się zaczęło. Zakład mięsny dalej działa i produkuje. Obok znajduje się wielka pętla autobusowa z wielkimi betonowymi wiatami przystankowymi. Parkują tam głównie samochody pracowników. Autobusy (linia 10, 28) pojawiają się tam dosyć rzadko. Natomiast linia 18 jedzie dalej i nie zatrzymuje się na pętli. Przygotowałem na szybko schemat linii dla nowej wersji mapy Starachowic. Zaznaczyłem na nim trasę linii 18, 20 i 21. Na dole dodatkowo dodałem informacje o następnych w kolejności liniach do zrobienia czyli 6 i 17 (na skróconej trasie). Schemat linii w wersji 2.1 Rozkład linii 18
 8. Tak. Wymieniłem najlepsze bezpłatne scenerie do FS2004 z Europy.
 9. FSX na Allegro za 65zł. W końcu ten symulator ma już sporo lat. Dobrze sobie kupić jakiś dodatek poprawiający grafikę. Wiele lotnisk jest dostępna w internecie darmowa. Dla FS2004 polecam scenerię: Warszawa-Okęcie, Gdańsk, Poznań, Milan, Rzym, Zurich, Londyn-Stansted, cała Skandynawia, Kijów. To są darmowe scenerie, które jakością nie ustępują płatnym. Oczywiście FSX jest nowszy i ma lepszą grafikę od FS2004, ale ciągle do tego drugiego powstają nowe dodatki. I tak jest już ponad 10 lat.
 10. Jak lubisz lotnictwo to polecam Microsoft Flight Simulator 2004 lub X. Z dodatkami wygląda świetnie. Można latać po całym globie. Oczywiście najlepiej mieć joystick albo wolant. Oczywiście jest symulator lotnictwa cywilnego, choć można n.p ściągnąć F16 i sobie latać. Gra trochę uproszczona jeśli chodzi o sterowanie czy uruchomienie samolotu, ale można ściągnąć dodatki, które sprawią, że aby polecieć trzeba będzie przejść takie same procedury jakie przechodzą prawdziwi piloci. Z kolejowych polecam Maszynę. Tak realistyczna, że musiałem sobie napisać na kartce co mam wcisnąć na klawiaturze, aby uruchomić lokomotywę i nią ruszyć. Grafika mocno przestarzała, ale to prawdziwy symulator kolejowy i to się liczy najbardziej. Polecam też serię Trainz od studia Auran.
 11. To wiem, że są na mapach różnych autorów. Bardziej mnie interesuje czy mogę je użyć na swoim projekcie.
 12. Rondo, o którym piszesz było zrobione jako pierwsze na mapie. Wtedy postanowiłem tam położyć kamienie do czasu znalezienia kwiatów. Akurat nie znalazłem jakiś ciekawych obiektów i tak już zostało. Jeszcze jedna prośba. Poszukuje kwiatów takich jak spotyka się na różnego rodzaju skwerach. Czy gdzieś takie mogę pobrać? Szukam także jakiś tekstur podłoża: skał, ziemi, ściółki leśnej.
 13. Rondo, o którym piszesz było zrobione jako pierwsze na mapie. Wtedy postanowiłem tam położyć kamienie do czasu znalezienia kwiatów. Akurat nie znalazłem jakiś ciekawych obiektów i tak już zostało. Jeszcze jedna prośba. Poszukuje kwiatów takich jak spotyka się na różnego rodzaju skwerach. Czy gdzieś takie mogę pobrać?
 14. Dziś prezentuje już chyba ostatnie screeny z mapy Starachowic przed wydaniem drugiej wersji. Do zrobienia zostało już tylko oznakowanie, dokończenie rozkładów AI i załatanie dziur w otoczeniu (brakuje jeszcze w paru miejscach trochę budynków). Dodatkowo jeszcze podmienię trochę bloków na polskie. Zrobiłem już otoczenie na całej długości ulicy Konstytucji 3 Maja. Musze jeszcze dokończyć część otoczenia na Armii Krajowej i Warszawce. Może już za tydzień uda mi się wydać mapę. Pamiętajcie jednak, że tego nie obiecuję. Jak będę miał chęci to się powinno udać. Już teraz cała mapa jest grywalna, ale chcę ją wypuścić kompletną. Nie zwracajcie uwagi na braki asfaltu na screeny. To poprawię na końcu. Link do screenów
 15. Witam, mam pytanie. Czy to te billboardy z reklamami piwa Żubr, Łomża czy składów opału? Z góry dzięki za odpowiedź. Dodałem na razie jeden billboard: LINK