kams333

Użytkownicy
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana kams333 w Rankingu w dniu 11 Czerwiec 2016

kams333 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3

O kams333

 • Tytuł
  Leniwy twórca map

Pozostałe

 • Skąd
  Kielce
 • Ulubiony pojazd
  Wszystko co jest w MPK (oprócz LAZów)
 1. Stworzyłem reklamę na szyby, wszystko zapisałem jak należy, dodałem przeźroczystośc do pliku tga (czyli reszta szyb normalnie się wyświetla), sama reklama na szybie ma dodaną przezroczystość koło 30% a i tak się wyświetla jej wewnętrzna strona widoczna z zewnątrz autobusu tak jak na obrazku. Tak więc pytanie jak zlikwidować ten problem i sprawić żeby wewnętrzna strona reklamy nie była widoczna z zewnątrz bo ja już sam nie wiem.
 2. Nie pomyliłeś się, na 35 i 30 pojawia się Urbino 15 Chociaż częściej pojawia się na 46 i 13. Jest traktowany na równi z przegubami.
 3. Spokojnie, są dalej na 35 przeguby. Właśnie przez to że jest jedna brygada kursująca co godzinę cięzko go wypatrzyć.
 4. Na 25 od poniedziałku wróciły przeguby, na razie jedna brygada (25/3), kolejno jeździły: 255, 247, 256
 5. Potrzebna mi osoba która kontynuuje Projekt Kielce. Ze względu na małą (nie mówiąc że żadną) ilość czasu który poświęcam tej mapie z powodu prac nad drugą mapą, a także jakoś z niedużej ilości chęci szukam kogoś kto dokończy dalszą część mapy. Jak mówiłem tylko linia 35 wg przebiegu sprzed czerwca 2014. Chciałbym żeby co najmniej siatka ulic i budynki były gotowe, a także skrzyżowania wraz ze sygnalizacją. Na mapie jest już docelowe ukształtowanie terenu a także gotowe są osiedla w północnej części miasta, wystarczy na niektórych budynkach wymienić tekstury. Co jest gotowe i na ile %: - Ukształtowanie terenu - 100% (co najwyżej drobne poprawki ale najcięższe za mną) - Układ ulic - 55% - Budynki - 40% - Skrzyżowania - brak - Rozkłady - brak (będzie obowiązywał rozkład z 2013r.) - Ruch AI także do uporządkowania. - Tekstury oraz ulepszenie dotychczasowych pozostawiam sobie. Ogólnie mapa powinna być stylizowana na rok 2013, przed zakończeniem budowy węzła Żelazna. Do działania mojej mapy trzeba ściągnąć mapę Szczecina oraz Skarżyska (chociaż to co jest w mojej paczce powinno starczyć). Kontaktować się można przez PW lub mail.
 6. Myślałem o nowej mapie w perspektywie czasu, gdyby już Kielce były ukończone ale do dotychczasowej jakoś zniechęciła mnie trudność robót przy otoczeniu przy jednocześnie niewielkiej wiedzy z zakresu robienia skrzyżowań, o ruchu AI nie mówiąc... A co do aktualnej mapy to zobaczymy co wyjdzie... Ja też wolałbym żeby Kielce były skończone ale póki co naszła mnie ochota na zrobienie czegoś łatwiejszego. Efekty jak widać ale poczekajmy...
 7. Spodziewałem się słabych opinii. A co do Kielc to po prostu nie mówię że rezygnuję z tej mapy. Po prostu wstrzymuję roboty na czas nieokreślony i jak zachce mi się to kontynuuję. Chyba że się znajdzie ktoś kto mi pomoże. Ale z tamtą mapą się nie żegnam. Co do powyższej to faktycznie trochę przypadkowe rozmieszczenie obiektów, które dodatkowo są z mapy Berlina brane. Ale jak trochę pokombinuję to zabiorę się za nadawanie kieleckiego klimatu mapie.
 8. Ponieważ mapa Kielc jest czasochłonna i ciężka do wykonania postanowiłem ją odłożyć i dać komuś innemu. Zamiast niej postanowiłem się skupić na innej mapie, co prawda fikcyjnej (pewnie wielu się nie spodoba) ale za to ładniejszej i łatwiejszej w wykonaniu (nie muszę się zastanawiać co jest dobrze a co żle). Nie wiem ile linii będzie na mapie ale jedna będzie biec od pętli przy działkach przez osiedla domków jednorodzinnych i zwykłych bloków gdzieś brzegiem miasta aż do drugiego osiedla. Miejsca na mapie oraz ich rozmieszczenie nawiązują do tych kieleckich. Ponizej parę zrzutów dla oceny sytuacji. Hejty mile widziane (aby wyświetlić kliknij PPM i wejdź w "Pokaż obrazek") ------------------ Teren pętli przy ogródkach działkowych: Przystanek: Osiedle domków jednorodzinnych, jak w kieleckim Zagórzu: Pętla przy fikcyjnej Zagórskiej: Osiedle Rędocin, nawiązanie do kieleckiego KSMu: Fikcyjny Stok (co prawda w Kielcach w zupełnie innym miejscu): [mod]Raczyłem poprawić linki. 21.09.14/Piotrek[/mod]
 9. Potrzebna mi osoba która kontynuuje Projekt Kielce. Ze względu na małą ilość czasu który poświęcam tej mapie z powodu prac nad drugą mapą, a także jakoś z niedużej ilości chęci szukam kogoś kto dokończy dalszą część mapy. Jak mówiłem tylko linia 35 wg przebiegu sprzed czerwca 2014. Chciałbym żeby co najmniej siatka ulic i budynki były gotowe, a także skrzyżowania wraz ze sygnalizacją. Na mapie jest już docelowe ukształtowanie terenu a także gotowe są osiedla w północnej części miasta, wystarczy na niektórych budynkach wymienić tekstury. Co jest gotowe i na ile %: - Ukształtowanie terenu - 100% (co najwyżej drobne poprawki ale najcięższe za mną) - Układ ulic - 55% - Budynki - 40% - Skrzyżowania - brak - Rozkłady - brak (będzie obowiązywał rozkład z 2013r.) - Ruch AI także do uporządkowania. Ogólnie mapa powinna być stylizowana na rok 2013, przed zakończeniem budowy węzła Żelazna. Do działania mojej mapy trzeba ściągnąć mapę Szczecina oraz Skarżyska (chociaż to co jest w mojej paczce powinno starczyć). Kontaktować się można przez PW lub mail.
 10. Wygląda to wszystko cudownie. Jest też i mój blok Nawet nie ma co porównywać z moimi mapami...
 11. W Kielcach bardzo brakuje przegubowców. Przydało by się jeszcze z 10 takich pojazdów. Oprócz naturalnie Solarisów (ale pewnie już IV gen.) widziałbym tu jeszcze MB Citaro (w zeszłym roku kupiono 1 szt. ale K, co może oznaczać że może na nie postawimy) czy też MANa Lions (pomimo tego że drogi). Z wynalazkami typu MAZ 205 raczej nie będziemy eksperymentować, chociaż tu nic nie jest pewne, jak MPK kupiło parę sztuk 206 i w tym roku 203. Myślę też że przydały by się ze 2-3 <11m autobusy na zwykłe linie.
 12. Uuuu, a rano jeszcze jeździł... Co konkretnie rozwalił? Bo jak to coś poważniejszego to autobus w pójdzie odstawkę pewnie na miesiąc...
 13. Film to bym nagrał, chociaż od sadów otoczenie marnie wyglada U mnie nie ma problemów z wydajnością, fps-y rzadko spadają poniżej 25, zwykle mam ok. 27-28. A tekstury obiektów dedykowanych są lekkie, to nie powinno być problemu.
 14. Noo, w SU18 jest mniej miejsc i większa ciasnota... I w pierwszej dostawie jest duszno. A to dlatego że mają lufciki. Jechałem dzisiaj takim, miał wszystkie okienka pootwierane a i tak był upał. Dla porównania w Ikarusach tez z lufcikami pomimo pozamykanej połowy było kilka stopni chłodniej. A co do otwierania drzwi to zależy od kierowcy, jak jest mało pasażerów to otworzy tylko jedne drzwi. Ewentualnie mógł nie zauważyć bo nie nacisnąłeś przycisku nad drzwiami.
 15. Kielecki tabor nieznacznie się zmienił w stosunku do maja 2013. Policzyłem tylko autobusy z linii miejskich, bez 2xx. MEGA: -Ikarus 280.70E (11 szt.) -Solaris Urbino 15 III (1 szt.) -Solaris Urbino 18 III (20 szt.) MAXI: -LAZ- A- 183 (3 szt.) -Neoplan N4016 td (10 szt.) -MAZ 203 (14 szt.) -MAN NL2x2 (5 szt.) -Solaris Urbino 12 I (19 szt.) -Solaris Urbino 12III (73 szt.) -Mercedes- Benz Conecto LF ( 4 szt.) -Jelcz 120M (16 szt.) MIDI: - Solaris Urbino 10 III (5 szt.) + autobus turystyczny MAN + pojazdy techniczne - 6 szt.