Mr. Omsi

Użytkownicy
 • Zawartość

  215
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Mr. Omsi

 • Tytuł
  Wdrożony
 • Urodziny 19.07.2001

Pozostałe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice

Ostatnie wizyty

318 wyświetleń profilu
 1. Allo, allo! Ktoś wie dlaczego w dni robocze na 259 można spotkać przeguby?
 2. Sprawy mają się tak. Przetarg na solówki unieważniono ze względu na przekroczenie budżetu. Na przeguby (mimo iż budżet też został przekroczony) wygrał Solaris. W internetach mówią, że ma być IV generacja, ale oficjalnego zapewnienia w tej sprawie nikt nikomu nie udzielił. Drugi przetarg na solówki został już ogłoszony, nie pozostaje nic innego, jak pożegnać się z DAB'ami. PS. Jeśli ktoś chce pofocić DAB'y w wakacje, to jeżdżą na 32/6, 194 i sporadycznie już na 47. dzisiaj ponoć też wyjechał na 624, ale chyba z rezerwy. Poza wakacjami można je spotkać też na 948 i 932. EDIT: Z moich informacji wynika, że nowe solówki pójdą na A4 i 57 w niedzielę. Nie wiem jeszcze co będzie z przegubami. Jakie linie typujecie?
 3. Ja zamawiam dla siebie KZK GOP. Informacje, newsy, zdjęcia itp.
 4. Solaris po skończonym kursie z Zalesia miał 6 minut opóźnienia:
 5. Witam. Mam problem. Do pliku Grundorf.hof dołożyłem pomiędzy kierunkami "113", a "114" taki wpis: [adterminus] 998 PKM GLIWICE PKM GLIWICE PKM GLIWICE pkm.tga PKM GLIWICE PKM GLIWICE Niestety. Po wpisaniu ziel "998" wyświetla się komunikat, że nie istnieje taki kierunek. Co zrobiłem źle? Jak to naprawić? Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 6. @PolakZNiemiec Nie utrzymuję bieżącego kontaktu z autorem tej mapy, a tym bardziej nie jestem jej współautorem, czyli nie mam zielonego pojęcia
 7. Różne polskie głosy są już do pobrania. Możliwe, że autor posiada tą modyfikację, nie wiem, czy będzie dodana do mapy.
 8. Proszę o wrzucenie screen'ów na inny hosting, ponieważ zostały usunięte.
 9. Nie pytamy o takie rzeczy, autor widocznie ma mało wolnego czasu na robienie mapy. //do wydzielenia.
 10. To co pokazałeś wygląda wspaniale. Nie oglądałem screen'ów szczegółowo i nie porównałem ich ze street view, ale jestem przekonany, że poziom realności jest zachowany w 100%. Bardzo podoba mi się to, że dbasz nawet o najmniejsze szczegóły, takie jak reklamy na ogrodzeniach. Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować i życzyć powodzenia w dalszych pracach
 11. @Kierowca Maciek Ogół mapy wygląda bardzo fajnie, natomiast robiąc sobie w grze wyjazd z zajezdni te kanciaste autobusy... no powiem tak: nie wyglądają zbyt ładnie. Pokazałeś nam widok z góry, jeśli mógłbyś pokazać jak te kanciaki wyglądają z kabiny jakiegokolwiek modelu, który postawisz na terenie zajezdni, byłbym wdzięczny. będziemy mogli w tedy rzetelnie ocenić Twoją pracę.
 12. Dla mnie "ratować" znaczy zakupić, włożyć pieniądze w odrestaurowanie itp. Dlatego tak napisałem...
 13. @Romuald Myślę, ze fali hejtu nie będzie. Dlaczego? Każdy ma prawo do swojego zdania. Oczywiście, jakby spojrzeć na to z drugiej strony, to w takich Ikaruskach, Jelczykach itp. nie jeździ się zbyt wygodnie. Brak klimatyzacji, lewarkowanie (trzeba pamiętać, że biegi czasem ciężko wchodzą) i inne tego typu "problemy" nie są mile widziane przez kierowców. Wygodniej prowadzić klimatyzowanego Lion'sa niż zagotowaną M11'tkę, ale ja osobiście do tych zabytków czuję ogromny sentyment. Tamte autobusy miały duszę, teraz tego nie ma... Dodatkowo często zdarza się, że nowe autobusy psują się częściej, niż zabytki. W nich ma się co psuć, w Ikarusach jest mniej tego ustrojstwa;)
 14. Myślę, że każdy miłośnik komunikacji miejskiej powie Ci, że warto ratować zabytki. I nie chodzi tu tylko o Ikarusy, czy różnego rodzaju Jelcze, ale o wszystkie autobusy/autokary, do których czujemy sentyment. Ja osobiście chciałbym uratować jeden z jeżdżących po Gliwicach autobus marki DAB. (12-1200B, lub 18-1200B). Były to pierwsze autobusy w gliwickim PKM'ie, które posiadały automatyczne skrzynie biegów. Dostarczane do Gliwic w 1992 (dwunastometrowce), i w 1993r (przeguby). Jeżdżą do dziś, ale tylko na niektórych liniach. Można je spotkać na 47 i 194, a poza wakacjami także na 648 i 932. Pozdrawiam, Mr. Omsi.