Sawi

Użytkownicy
 • Zawartość

  90
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-2

O Sawi

 • Tytuł
  Początkujący

Pozostałe

 • Płeć
 • Skąd
  Malbork
 1. Witam. Tak informacyjnie, w Przygotowaniu jest patch jako nakładka na obecną paczkę, Gdzie znajdzie się wiele nowych tekstur a także dźwięków oraz misji, Dodatkowym atutem nowej wersji maszyny, będzie nowe exe napisane w języku C++ które jest nadal udoskonalane, zmieni się klawiszografia prowadzenia pojazdów.
 2. Zapraszamy do najnowszego wydania Symulatora o nazwie MaSzyna 15.04. Pobierz MaSzynę 15.04 Pobier Patch! Patch 16.08 Zachęcamy również do pobierania najnowszych dodatków typu: Pakiet tekstur lokomotywy ET22 Tekstura lokomotywy SU45-089 Tekstury lokomotyw EU07-417 i 465 Wydanie to podsumowuje prace ostatnich kilkunastu miesięcy, które skupiły się głównie na poprawianiu scenerii pod kątem ustawienia sieci trakcyjnej, współpracy odbieraka prądu i sieci trakcyjej oraz sposobu jej zasilania. Ponadto MaSzyna 15.04 zawiera mnóstwo drobnych poprawek względem poprzedniego wydania (MaSzyna 08.13 z sierpnia 2013 r.). Instalacja: (podane kroki należy wykonać we wskazanej kolejności) należy wypakować pobrane archiwum MaSzyny 15.04 do nowego katalogu; następnie należy w w/w katalogu wypakować Patch 16.08 - jest to paczka, która uaktualnia MaSzynę 15.04 do wersji 16.08 z września 2016 roku Jak instalować dodatki w MaSzynie? Niektóre nowości w MaSzynie 15.04 (względem MaSzyny 08.13): urozmaicone scenerie Linia61+144 (sceneria realna, odcinek Lubliniec - Ozimek) oraz L053 (sceneria fikcyjna); dodana roślinność i modele infrastruktury; dodane wyświetlanie napisów do rozmów radiotelefonicznych w scenariuszach, napisy w językach: węgierski, czeski, angielski; poprawione podnoszenie pantografów; dodana obsługa baterii; rozszerzona procedura uruchamiania pojazdów; rozkład jazdy wyświetlany po wciśnięciu F3; nowy opis scenerii Manewrowo3 (przyg.: @OSKAR) mnóstwo poprawek w fizyce i hamulcach pojazdów (@youBy). Exe_470 (@gfirlejczyk): poprawki dot. działania scenariuszy oraz hamulca ręcznego w pojazdach; poprawki błędów w kilkunastu scenariuszach; uzupełnienie o brakujące modele otoczenia; Tor Doświadczalny/Quark - prezentacja nowego, dynamicznego nieba; Lokomotywa 303eb - poprawa błędu przezroczystości tekstury w kabinie; poprawki w fizyce i udźwiękowieniu drezyn. Patch 16.08 - paczka uaktualnia MaSzynę 15.04 do wersji 16.08, przedstawia stan prac nad Symulatorem na wrzesień 2016 r.
 3. Modele jak najbardziej wyglądają dobrze, idą w dobrym kierunku prac mam nadzieje że tekstury nie będą wyssane z Painta, bo to jest szczerze niemiły widok, @Patrykos przy swoim ikarusie wykorzystał Fototextury, tak samo jak my wykorzystujemy przy lokomotywach w symulatorze MaSzyna. Jak ktoś ma dostęp jeszcze do tych maszyn to fotografujcie, boki, czoło wszystko co się da, to potem się przydaje i wychodzą takie bomby jak Ikarus Patryka.
 4. Wybacz że dopiero teraz odpisuję, tak wszystko nowe NADPISUJEMY!
 5. Jest temat w FAQ /edycja JSS Również polecam ci i innym serię poradników "razem tworzymy mapę" https://www.youtube.com/watch?v=AgRg1moyMfw
 6. Aktualizacja Rainsted aktualizuje tylko starter RAINSTED. Tabor, trasy, scenariusze dostępne są w dziale do Pobrania pod adresem: http://eu07.pl/pobierz Znajdują się tam min.: Scenariusze, Scenerie, Nowe Modele lokomotyw, Tekstury Lokomotyw oraz Wagonów, Modyfikacje oraz Paczka Całościowa nazywana min.: MaSzyna 15.04 wydana w Kwietniu 2015 roku zawierająca Patch który należy pobrać z paczą całościową, gdyż poprawia liczne błędy. Jakie błędy eliminuje patch? [justify]Patch15.04.26 - niektóre zmiany:[/justify] Exe_470 (@gfirlejczyk): poprawki dot. działania scenariuszy oraz hamulca ręcznego w pojazdach; poprawki błędów w kilkunastu scenariuszach; uzupełnienie o brakujące modele otoczenia; Tor Doświadczalny/Quark - prezentacja nowego, dynamicznego nieba; Lokomotywa 303eb - poprawa błędu przezroczystości tekstury w kabinie; poprawki w fizyce i udźwiękowieniu drezyn. [justify]Gdy pojawi się nowy dodatek, typu: Tekstura lokomotywy ukaże się on w pierwszej kolejności na forum EU07.pl w dziale Publikacje, następnie na stronie głównej w dziale do Pobrania. [/justify] [justify]Gdyby ktoś chciał wrócić do wersji symulatora n.p MaSzyna 01.13 wydanej w Styczniu 2013 roku.[/justify] [justify]Może to zrobić, wystarczy usunąć główny katalog z symulatorem i pobrać wersję dostępną w zakładce Do Pobrania - Archiwum. Znajdują się tam dwie paczki całościowe oraz dodatki do nich. [/justify] [justify]Jeżeli kogoś interesuje jak wyglądała MaSzyna na przełomie 2000-2012 roku może spojrzeć do dawnego działu, Download który jest obecnie nieużywany, pod adresem: http://eu07.pl/download/ [/justify] [justify]Download ten zawiera: [/justify] Aktualną wersję MaSzyny Paczki całościowe chronologicznie Pojazdy według typu Scenerie według nazw Dodatki według rodzaju Paczki według miesiąca wydania.
 7. 1. Tak za każdym razem, lecz w testach jest już opcja by tego nie robić. 2. Nic nie zmieniaj w Rainsted ponieważ masz wszystko ok, najwidoczniej ja mam starszą wersję. Co jakiś czas będzie się wyświetlać komunikat Sprawdzić czy jest nowa wersja? klikasz tak i pobierasz.
 8. 1. Debugmode – tryb testowy, który umożliwia dokładniejsze testowanie. U góry ekranu (czerwona czcionka) pojawiają się parametry prowadzonego pojazdu. W trybie tym wyłączone są awarie (np. wykolejenia), Czuwak Aktywny, a "niezbicie" SHP nie powoduje wdrożenia hamowania nagłego. W debugmode, inaczej niż w trybie zwykłym, pewne klawisze wywołują następujące funkcje: klawisz F6 – przyspieszenie czasu zegara (przyspiesza działanie symulacji z Shift - 2x, Ctrl - 5x); klawisz Esc – przyspieszenie symulacji (może powodować problemy z wyzwalaniem niektórych eventów); klawisz F7 – podgląd siatki generowanych trójkątów (node triangle), nie działa poprawnie; klawisze [ oraz ] – przesuwanie prowadzonego pojazdu 100 metrów do przodu/tyłu; klawisz q – wyłączenie AI sterującego pojazdem (po uprzednim jego włączeniu). Poza tym załączenie AI (Shift + q) nie blokuje klawiatury. Brak jest również ograniczeń dotyczących wymiarów kabiny. Trybu tego nie należy stosować do normalnego korzystania z symulatora. 2. Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt". Bardzo ważna opcja. Gdy jest zaznaczona, symulator przy każdym uruchomieniu generuje w katalogu głównym plik "log.txt". Zapisywane są w nim różne informacje, które są niesamowicie istotne przy rozwiązywaniu potencjalnych problemów w trakcie ładowania scenerii. Jeśli nie masz problemów z symulatorem odznacz tę opcję, procesor będzie mniej obciążony i możesz zyskać kilka FPS. 3. Nie widziałem opcji "Console" w Rainsted w wersji 15.04.109.10467 4. Jest możliwość robienia Screenów, lecz chwilowo jest to dostępne tylko poprzez paint, czyli w trakcje Symulacji wciskamy PrintScreen, otwieramy Paint lub inny program graficzny i wklejamy i zapisujemy. 5. Zapisywanie parametrów fizycznych pojazdów. Dla każdego pojazdu na scenerii generuje w podkatalogu "physicslog" plik "[nazwa pojazdu].dat". Przy słabszych komputerach może powodować spadek FPS. Zalecamy użycie z tej opcji tylko w przypadku chęci skorzystania z programu HTV. 6. W najnowszej wersji Rainsted tych opcji nie ma, zalecane jest zaktualizowanie rainsted do najnowszej wersji. Prawidłowe ustawienie Rainsted wygląda tak: http://eu07.pl/userfiles/23090/foto-Rainsted.jpg Oczywiście tryb pracy jest uzależniony od umiejętności posługiwania się Rainsted jak i symulatorem. Dla świeżych użytkowników zalecane jest ustawienie: "Prosty dla początkujących.
 9. Poprawny link do dokumentacji sterowania: http://eu07.pl/dokumentacja#5,1
 10. Ładnie się prezentują oba screeny, tylko moje pytanie czy ta droga nie będzie zbyt wąska dla ruchu dwukierunkowego? Mijanka dwoma autobusami będzie raczej trudna patrząc na to, ale może się mylę.
 11. Szukam dźwięku do solarisa urbino 12 III pepole_noise_.wav.
 12. Gdy chcę postawić Autobus na mapę, wersja omsi 1
 13. Witam Serdecznie!! Mam do sprzedania konsolę Xbox 360 Premium!! Konsola działa świetnie. Widoczne są niewielkie ryski na obudowie ale myślę że to nie sprawia problemu! Konsola została przerobiona i posiada przeróbkę napędu LT 3.0 co pozwala na odtwarzanie gier nieoryginalnych z Internetu. Dodatkowo konsola została poddana przeróbce chłodzenia, dzięki czemu konsola nie grzeje się jak to bywa przy zwykłym chłodzeniu dwoma wiatraczkami i występowaniem RROD czyli spaleniem płyty głównej konsoli! Konsolę posiadam od niedawna, sprzedaję z powodu braku wolnego czasu na granie, gdyż tylko zawadza mi miejsce. Dane do kupna: http://allegro.pl/konsola-xbox-360-premium-gta-v-i4622787228.html W zestaw wchodzą: Konsola Xbox 360 Premium z przeróbką chłodzenia i dodatkowym wentylatorem pokazanym na zdjęciu. Kabel zasilający Kabel Konsola TV Gra Grant Theft Auto V Pad wraz z bateriami W razie pytań proszę o kontakt E-Mail, Telefoniczny lub Gadu Gadu. Kontakt: Telefon: 798-583-966 Gadu Gadu: 1861694 E-Mail: kindybal@forumkolejowe.pl Polecam serdecznie!!
 14. Bondżiorno, dziś uruchomiłem po kilku latach omsi i wyskoczył mi błąd zugriffsverletzung bei adresse in modul 'omsi.exe'. lesen von adresse o takiej nazwie, wgrałem tylko Ikarusa patrykosa i nic więcej.