tomass94

Użytkownicy
 • Zawartość

  172
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-1

O tomass94

 • Tytuł
  Wdrożony
 • Urodziny 07.03.1994

Pozostałe

 • Skąd
  Łódź
 1. Test przejazdu kolejowego na ul. Nad Odrą, w pobliżu pętli Gocław:
 2. Sekcja busses to właściwie zwykła grupa ai, są w niej wszystkie autobusy (pomaga to autorowi takiego ailist zorientować się jakie cyferki wpisywać przy tworzeniu kolejnych grup ai), OMSI czytając plik ailists czyta sobie wpisy [aigroup], pojazdy wymienione w tych wpisach są traktowane jako "sheduled traffic" i w zależności od ustawień w rozkładach kursują na zdefiniowanych liniach (celowo piszę pojazdy, a nie autobusy, bo mogą być to także samoloty, czy pociąg S-bahn). Wszystkie pojazdy które nie zostały wymienione w żadnej [aigroup] są przypisywane do grupy odpowiedzialnej za "unsheduled traffic", jak widać na zalłaczonym 2 posty wcześniej ailists pierwsze 6 pojazdów nie jest przypisanych do grupy, przez co śmigają jako zwykły "niezaplanowany" ruch.
 3. Po 1. bez screenów nie ma tematu. Po 2. idziesz na baaardzo głęboką wodę, masz jakiekolwiek doświadczenie z edytorem? Po 3. 96 to jedna z dłuższych łódzkich linii, proponowałbym na rozgrzewkę coś typu 59, czy 93, bo jeśli dopiero zaczynasz przygodę jako mapmaker, to możesz bardzo szybko się zniechęcić Po 4. i tak Ci życzę powodzenia, mam nadzieję, że to nie tylko słomiany zapał i coś z tego będzie
 4. Nie rób nic takiego, przeczytaj pdf, masz tam napisane, co usunąć i potem wgraj mapę jeszcze raz nadpisując pliki.
 5. Model miazga Trzymam kciuki, żeby skrypty były tak samo fantastyczne
 6. Przepraszam jeśli będę zbyt bezpośredni, ale... Co to jest ta "ocena jazdy"? Gdzie to mogę znaleść? Jeśli jest w tym autobusie IBIS, to przerzucanie przystanków może mieć wpływ. Może nie trzymasz się rozkładu?
 7. @ziolopalacz jak rozwiążesz rozkłady szczególnie w niedzielę? Będą ponad godzinne postoje i nawet dłuższe? W rzeczywistości pewnie ta brygada realizuje kursy na innych liniach? PS: @PS (), czy do tego "BusMana" jest dostęp dla zwykłych szarych "Kowalskich"? PS2: Z tymi wariantami to jest niezła jazda, na upartego możnaby zrobić z tego kilka oddzielnych linii kursujących nawet 2 razy na dzień
 8. Źle napisany spline (wyskakuje Ci, że podana wartość nie jest liczbą). Poszukaj, czy gdzieś nie wycięło linijki z liczbami, albo wrzuć w znacznikach zawartość tego pliku sli.
 9. Jeśli występują tylko 2 możliwości to jest to zapewne info, czy wagon ma być ustawiony normalnie lub obrócony.
 10. Raczej Berlin, to samo widziałem w temacie na oficjelu, ten sam nick i też w temacie Szczecina Dopisałeś nowe pojazdy, ale nie zmieniłeś wpisów aigroup, odsyłam do tematu o modyfikowaniu ailists.
 11. Masz na myśli tylko wygląd urządzenia, czy zrobisz rewolucję z wyświetlaczami?
 12. Wystarczy, widzę błąd. *************************************** PKM Świerklaniec Nowe *************************************** [item] PKM Świerklaniec Nowe <-- identyczna nazwa musi być wpisana w ailists pod nr taborowym farbschema_tex1 kuzov_swierklaniecnowe.bmp *************************************** PKM Świerklaniec *************************************** [item] PKM Świerklaniec <-- identyczna nazwa musi być wpisana w ailists pod nr taborowym farbschema_tex1 kuzov_pkm_swierklaniec.bmp Wycinek ailists: [aigroup_depot_typgroup] 2 2265 PKM wierklaniec <-- Gdzie wcięło "Ś"? Dla pewności, że zadziała zrób bez polskich znaków i tu w ailists i w plikach cti 2266 PKM wierklaniec 2267 PKM wierklaniec 2268 PKM wierklaniec 2269 PKM wierklaniec 2270 PKM wierklaniec 2271 PKM wierklaniec 2272 PKM wierklaniec 2273 PKM Katowice 2274 PKM Katowice 2275 PKM Katowice 2276 PKM Katowice 2277 PKM Katowice 2278 PKM Katowice 2279 PKM Katowice 2280 PKM Katowice 2281 PKM Katowice 2282 PKM Katowice 2283 PKM wierklaniec Nowe <-- tu dalej to samo 2284 PKM wierklaniec Nowe 2285 PKM wierklaniec Nowe 2286 PKM wierklaniec Nowe 2287 PKM wierklaniec Nowe 2288 PKM wierklaniec Nowe 2289 PKM wierklaniec Nowe 2290 PKM wierklaniec Nowe 2291 PKM wierklaniec Nowe [end] Zapewne w opcjach masz zaznaczone, żeby używało ograniczonej ilości typów autobusów, więc gra używa ailists z dopiskiem "low"(jeśli taki istnieje tak jak przy mapie Berlina), jak odznaczysz tą opcję to użyje zwykłego ailists.
 13. Możesz w opcjach zaznaczyć, że chcesz poruszać kamerą za pomocą prawego przycisku, zoom jest wtedy PPM+LShift.
 14. Nazwy plików cti w chyba nie mają znaczenia, chodzi mi o nazwy malowań, które są w tym pliku cti, może skopiuj jego zawartość w znacznikach