Ksawery

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Ksawery w Rankingu w dniu 15 Luty 2017

Ksawery posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

-2

O Ksawery

 • Tytuł
  Nowicjusz
 • Urodziny 16.10.2003

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław

Pozostałe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Youtube
  https://www.youtube.com/channel/UCxi1dukktZqCJf_DafdxGgQ
 • Skąd
  Wrocław

Ostatnie wizyty

766 wyświetleń profilu
 1. Mapa prezentuje się bardzo dobrze. Widać, że wkładasz w to dużo pracy, bo taka mapa nie powstaje od tak. Świetny efekt dają bloki ukryte za wzniesieniami zarośniętymi trawą. Całość wygląda bardzo realnie. Już nie mogę się doczekać wydania
 2. A ok w takim razie przepraszam
 3. Nie wiem czy to miało być specjalnie, ale jest błąd ortograficzny w postaci "rup" zamiast rób. A poza tym to fajny i przydatny wpis.
 4. Jak ktoś ma Operę to trzeba wyłączyć blokownie reklam na omnibussimulator bo inaczej nie widać grafik.

 5. Jak sterujesz myszką zamiast klawiatury to przy słabym kompie autobus też ci będzie skakał. //Co za brednia Post zbędny, 3b. /Stonuk
 6. Mapa wygląda ok ale na pętli (screen1) mógłbyś jakoś urozmaicić nawierzchnie. Na przykład kawałek z asfaltu lub łaty drogowe na kostce brukowej (tej dla autobusów).
 7. Powinieneś zmienić nazwę na lite ponieważ performance znaczy zupełnie coś innego niż wydajność: Performance (z ang. 'przedstawienie, wykonanie') – sytuacja artystyczna, której przedmiotem i podmiotem jest ciało performera w określonym kontekście czasu, przestrzeni i własnych ograniczeń.
 8. Jeżeli chcesz pamiętać o użytkownikach ze słabszym sprzętem, możesz zrobić dwie wersje lite i podstawową.
 9. Ja mam Amd A6 czyli słabą i3 i da się grać nawet w Szczecinie. Owszem jeżeli chciałbym zagrać na podmiejskiej to będę miał 10 fps. Jednak da się zrobić ładną mapę która będzie mało fpsożerna. Kluczem jest to aby z poziomu widoku z autobusu nie było pustych miejsc. Oczywiście nie oznacza to, że należy w puste miejsca powciskać background z forestem. Życzę powodzenia przy pracy nad mapą.
 10. Też z Wrocławia.
 11. Przepraszam za dodatkowy post myślałem, że się nie dodał a po prostu trzeba było zaktualizować stronę.
 12. JAK USTAWIĆ ROZKŁAD JAZDY? Po uruchomieniu mapy w prawym dolnym rogu znajdziemy trójkąt. Należy na niego kliknąć. Po chwili otworzy nam się pasek menu. Klikamy na nim na ikonę liczb i kursora na nich. Otworzy nam się kolejne menu w którym wybieramy linię, brygadę (taka która obsługuje wybraną przez nas linię) oraz start trasy. Przed wybraniem trasy trzeba pamiętać, żeby mieć czas na przygotowanie autobusu (zawsze możemy przewinąć czas, ale wtedy nie będzie to symulator, tylko zwykła gra). Czas wyświetla się w dolnym prawym rogu menu wyboru rozkładu jazdy, lub menu pod ikoną zegara, tam tez możemy zmieniać czas. JAK WPISAĆ TRASĘ NA WYŚWIETLACZ (ibis)? W menu klikamy na ikonę wyświetlacza (zmieniające się cyfry). Wybieramy linię oraz przystanek końcowy. Klikamy OK. JAK PORUSZAĆ SIĘ PO DROGACH? Poniżej znajdziesz kilka rad na temat jazdy po drogach: -włącz helpery (ikona strzałki), pomogą Ci na drodze jeżeli nie znasz trasy -hamuj bardzo lekko ponieważ hamulce maja wielką siłę i jeżeli zahamujesz zbyt mocno pasażerowie będą narzekać -zanim zaczniesz jeździć z rozkładem pojeźdź trochę bez rozkładu aby poćwiczyć -nie rozpędzaj się do więcej niż 40 km/h (chyba, że w terenie nie zabudowanym) -pamiętaj o tyle autobusu Mam nadzieję, że komuś pomogłem. W następnej, już ostatniej części opiszę jak wgrywać dodatkowe pliki. To będzie dopełnienie wiedzy o Omsi2.
 13. JAK USTAWIĆ ROZKŁAD JAZDY? Po uruchomieniu mapy w prawym dolnym rogu znajdziemy trójkąt. Należy na niego kliknąć. Po chwili otworzy nam się pasek menu. Klikamy na nim na ikonę liczb i kursora na nich. Otworzy nam się kolejne menu w którym wybieramy linię, brygadę (taka która obsługuje wybraną przez nas linię) oraz start trasy. Przed wybraniem trasy trzeba pamiętać, żeby mieć czas na przygotowanie autobusu (zawsze możemy przewinąć czas, ale wtedy nie będzie to symulator, tylko zwykła gra). Czas wyświetla się w dolnym prawym rogu menu wyboru rozkładu jazdy, lub menu pod ikoną zegara, tam tez możemy zmieniać czas. JAK WPISAĆ TRASĘ NA WYŚWIETLACZ (ibis)? W menu klikamy na ikonę wyświetlacza (zmieniające się cyfry). Wybieramy linię oraz przystanek końcowy. Klikamy OK. JAK PORUSZAĆ SIĘ PO DROGACH? Poniżej znajdziesz kilka rad na temat jazdy po drogach: -włącz helpery (ikona strzałki), pomogą Ci na drodze jeżeli nie znasz trasy -hamuj bardzo lekko ponieważ hamulce maja wielką siłę i jeżeli zahamujesz zbyt mocno pasażerowie będą narzekać -zanim zaczniesz jeździć z rozkładem pojeźdź trochę bez rozkładu aby poćwiczyć -nie rozpędzaj się do więcej niż 40 km/h (chyba, że w terenie nie zabudowanym) -pamiętaj o tyle autobusu Mam nadzieję, że komuś pomogłem. W następnej, już ostatniej części opiszę jak wgrywać dodatkowe pliki. To będzie dopełnienie wiedzy o Omsi2.
 14. Dziękuję za zauważenie błędu. Już się tym zająłem
 15. GDZIE KUPIĆ? Omsi2 od czasu do czasu znajdziemy na Allegro. Ja kupiłem na pilots.pl (nie mam zamiaru reklamować żadnej z tych stron). Koszt to około 135zł wersja pudełkowa do, której mamy dodana mapę podstawowej trasy (Berlin - Spandau), opis funkcji każdego przycisku w autobusach podstawowych oraz instrukcję. Kupując przez Steam koszt wyniesie około 128zł, jednak nie dostaniemy dodatków i pudełka. JAK ZAINSTALOWAĆ? Wersja pudełkowa mając już Steam: 1 Wkładamy płytę do napędu. 2 Wchodzimy w mój komputer-stacja dysków- uruchom Omsi2 exe 1 Wkładamy płytę do napędu. 3 Wybieramy język instalacji (jest polski) 4 Klikamy zainstaluj Omsi2 5 Wybieramy miejsce instalacji (najlepiej proponowane) 6 Wybieramy czy chcemy utworzyć skróty Omsi2 się instaluje.. Potem się aktualizuje.. I gotowe. Wersja pudełkowa nie mając Steam: 1 Wkładamy płytę do napędu. 2 Wchodzimy w mój komputer-stacja dysków- uruchom Omsi2 exe 1 Wkładamy płytę do napęd 3a Steam automatycznie się instaluje i aktualizuje. Reszta wygląda tak samo jak u góry (następny punkt to 3) Wersja zakupiona w Steam: Nie wiem, nigdy nie instalowałem i nie chcę wprowadzać w błąd. JAK URUCHOMIĆ? 1 Otwieramy ikonę Steam. 2 Wybieram Omsi 2 3 Wybieram Graj Omsi się ładuje... (jeżeli nic się nie pojawia od razu należy zaczekać) 4 Gotowe. JAK GRAĆ? 1 W górnym rogu jest wybór mapy na początek proponuje wybrać Grundorf. 2 Wybieramy trasę klikamy Start 3 Gdy załaduje się trasa klikamy na ikonę autobusu z gwiazdką w panelu, który znajduje się w dolnym rogu. 4 Wybieramy autobus który nas interesuje 5 Klikamy ok 6 Po chwili załaduje się autobus. 7 Zmiana widoku to F1 F2 F3 po wciśnięciu lewej lub prawej strzałki zmieniamy widok widoku 8 Przechodzimy na F1 i wybieramy widok centralnie padający na kierownicy (z góry) 9 Wciskamy E potem M i D 10 Szukamy ręcznego jest albo dużą dźwignią albo jest po lewej stronie. 11 Spuszczamy go i jedziemy klawiszologia: Numeryczna: 8-przód 4-lewo 6-prawo 2-hamulec 5-wyśrodkuj 7-lewy kier. 9-prawy kier. Del. - wyłącz kier. To tyle w następnym poradniku opiszę jak wybrać trasę, jak wpisać ją na wyświetlacz i jak poruszać się na drodze. Mam nadzieję, że komuś pomogłem