omega44

Użytkownicy
 • Zawartość

  204
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O omega44

 • Tytuł
  lub po prostu Kamil.
 • Urodziny 15.07.1995

Pozostałe

 • Skąd
  Gliwice
 • Ulubiony pojazd
  DAB 12-1200B
 1. Kolego, pokazuj screeny z terenów, które już skończyłeś. Bo tak za bardzo nie ma co oceniać. Własne spliny są, kilka budynków i to tyle. Naprawdę trudno coś takiego ocenić.
 2. Bytom w oryginalnej wersji już mocno się zakurzył i mimo to, że to mapa terenów mi dobrze znanych, od dobrego roku na nią nie zaglądałem. Są po prostu piękniejsze mapy. Ale coś czuję, że niedługo na tę mapę wrócę. Wazeliniarzem nie jestem, ale faktycznie odwalasz kawał dobrej roboty. Powiem nawet, że ten projekt jest jednym z twoich najlepszych, o ile nie najlepszym. Kit już z poziomem realizmu, bo to mi trudno ocenić - za rzadko bywam w Bytomiu, ale screeny nie wyglądają jakby były zrobione w grze, tylko jak zdjęcia. Tekstury asfaltu, trawy, budynki dookoła, bardzo dobrze, naturalnie rozstawiona roślinność - cóż, to cechuje w zasadzie każdy twój projekt, ale tutaj poziom kunsztu jest chyba najwyższy. Ale to dobrze, bo nie stoisz w miejscu. Każdy twój projekt wydaje się lepszy od poprzedniego. Tak więc o nic w przypadku tego projektu się nie martwię. Powiem krótko - pracuj i wydawaj, bo nie mogę się doczekać
 3. Najaktywniejszym użytkownikiem na tym forum może nie jestem, ale faktycznie zauważyłem, że ostatnio częściej przeglądam sąsiada, niż to forum, być może dlatego, że tam po prostu dzieje się więcej niż tutaj. Swoje osobiste oceny co do jednego, jak i drugiego forum zostawię na boku, ponieważ nie tego dotyczy temat, ale jedną rzecz ostatnio można zauważyć odnośnie tego forum - straszna tutaj stypa. Większość nowych projektów w przygotowaniu pojawia się głównie na sąsiedzie, a jeśli chodzi o te gotowe - niektórych w ogóle tutaj nie ma, inne nie są zaktualizowane do najnowszych wersji. A nawet jak coś nowego wyjdzie, to zauważyłem, że mało kto chce na ten temat dyskutować. Nawet najpopularniejsze wątki, jak "wasze screeny z gry" (najbardziej merytoryczny wątek na forum ) ostatnio świeci pustkami. Muszę się zgodzić, że całe życie pomału przechodzi na sąsiada. Ale jest jeszcze jedna sprawa. OMSI powoli staje się starą grą, OMSI 2 po najnowszych patchach wydaje się być gorsze, niż lepsze (tak jest przynajmniej w moim przypadku), więc dużo osób po prostu przestaje się tą grą interesować. Przypuszczam, że to również sprawiło, że to forum przechodzi kryzys. Co do zmiany kadry - szczerze mówiąc, nie jestem teraz na bieżąco, zdecydowanie za mało się ostatnio interesowałem grą i tym forum, ale faktycznie nowa kadra może dodać trochę świeżości.
 4. Ale ta Scania jest piękna. Naprawdę nie mogę się nadziwić. Mam tylko nadzieję, że będzie dobrze zoptymalizowana, bo, niestety, Solarisy od tego samego autora mają z tym poważny problem. Zwłaszcza jeśli chodzi o przegub. Po drugie, mam nadzieję, że zostanie on wydany na podobnych zasadach jak Solarisy - wersja berlińska, ale pełen dostęp do wszelkich potrzebnych plików umożliwiających w miarę dowolną modyfikację pojazdu. No, wtedy jeszcze tylko liczyć na jakiegoś sympatycznego modera, który dostosuje go do naszych, polskich realiów (kabina kierowcy, 4 drzwi w przegubie )
 5. No teraz to wygląda elegancko. Faktycznie pierwsza wersja mapy nie zachwycała, ale jeśli zachowasz taki poziom do końca, to może się z tego rozwinąć perełka. Czego ci życzę.
 6. Aktualnie na polskiej "scenie" v-firm i tak nic się nie dzieje, ale może kiedyś jednak powstanie coś sensownego, co będzie warte zareklamowania na forum. Dlatego osobiście uważam, że całkowite wyłączenie działu aż takim dobrym pomysłem nie jest. Ale wcześniejsza akceptacja wątku przez moderatora brzmi dobrze - taki mały filtr na pewno sprawi, że różne potworki zakładane przez 12-13 latków nie będą się pojawiać, a może nawet niektórych zmusi do trzykrotnego zastanowienia się czy warto w ogóle reklamować v-firmę, które w zasadzie dopiero jest w fazie projektowania, jak to często bywa w przypadku młodszych, często bardzo podekscytowanych swoim pomysłem ludzi, których zapał do pracy spada jednak po kilku dniach. Ale nie można nikomu podcinać skrzydeł - może gdzieś w czeluściach naszej sceny tworzy się kolejna perełka wśród v-firm, kto wie?
 7. No i git. Dla mnie bomba. Cieszy mnie, że to nie koniec twojej zabawy z edytorem, bo jej efekt już znamy. Czyli wybornie, krótko mówiąc. Screeny jeszcze dużo nie pokazują, ale to, co pokazałeś jest bardzo schludne i na wysokim poziomie. Z przyjemnością będę śledzić ten wątek i czekać na dalsze efekty.
 8. Z jednej strony sprawa wygląda tak, że nie mogę się doczekać tej mapy i czekam na nią jak na mało którą. Więc byłbym za wydaniem jej jak najszybciej. Z drugiej jednak strony wiem, że mapa będzie w pełni skończona i wszyscy będziemy się nią mogli cieszyć w pełni, kiedy linia 70 (to była linia 70? ) będzie posiadać wszystkie swoje kursy wariantowe. Ale, jeszcze z innej strony na to patrząc, wcześniej wydana mapa pozwoli nam wszystkim przejechać się po tej mapie, znaleźć jakieś błędy, o których z pewnością ktoś cię poinformuje i będziesz mógł je poprawić w następnej wersji. Więc summa summarum - jestem za wcześniejszym wydaniem mapy.
 9. Widziałem dzisiaj #207 na 648, także "nówki" wyjechały. Pora zacząć polowanie na nie :3
 10. PKM kupił używki z Mobilisu ( SU 18 ), które jeździły po Bydgoszczy, jakieś parę tygodni temu... i do dzisiaj jeszcze nie wyjechały
 11. Te nasze "nówki" w ogóle kiedyś wyjadą? Albo kupili je tylko po to, żeby ładnie na zajezdni wyglądały...
 12. Koniecznie popraw w gliwickiej teksturze listwę ze światłami z przodu i z tyłu. Ona nie jest w takim samym kolorze jak reszta karoserii - jest srebrna. Poza tym malowanie całkiem niezłe, chętnie pobiorę, tylko popraw koniecznie te listwy
 13. Szkoda, że nie najlepiej znam te tereny mojego hajmatu, więc odnośnie odwzorowania terenów się nie wypowiem, ale te screeny mają naprawdę niesamowity klimat. Dokładnie taki, jaki mógłbym się spodziewać po Górnym Śląsku. Nie chcę się zbytnio rozpisać, bo będzie to lanie wody - po prostu nie mogę się doczekać.