Pesteczeq

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Zawartość dodana przez Pesteczeq

 1. Witam wszystkich. Tegoroczne wakacje spędziłem nad naszym polskim morzem i po powrocie wpadłem na pomysł stworzenia takiej mapy, która oddawałaby choć trochę nadmorski klimat. Od kilku tygodni dłubie wiec sobie mapę "Linii Słonecznej" obsługiwanej przez Arrivę - oddział Kołobrzeg. Wpadłem więc na pomysł, że może warto się podzielić zdjęciami z prac. Mapa odzwierciedla realną linię Arrivy z Dworca Kolejowego w Kołobrzegu do Ustronia Morskiego przez Bagicz i Sianożęty. W Kołobrzegu byłem na Sunrisie, a pokój mieliśmy w Sianożętach - stąd ta trasa. Ale czas przejsć do konkretów. Obecnie praktycznie ukończony jest spory fragment w mieście, właściwie już zrobiony jest wyjazd z Kołobrzegu, ale tam trzeba trochę poprawić.Na mapie oprócz linii Arrivy, która kursować będzie wg realnego rozkładu jazdy powstanie fikcyjna brygada SUNRISE, która będzie jeździć od wieczora, przez całą noc aż do wschodu słońca dowożąc imprezowiczów z Ustronia do festiwal do Kołobrzegu. (a więc będzie trzeba ustawić datę np. 21-23.07.2017). Ponadto na podobnej trasie będą kursować autobusy TRANSFERu. Odwzorowana zostanie też skrócona do Dworca PKP linia KM Kołobrzeg numer 5 do pętli Podczele. Ponadto, kiedy ustawimy odpowiednią datę, np. wakacje 2016 pojawi się również sezonowa linia U obsługiwana przez KM Kołobrzeg (na tej samej trasie co Linia Słoneczna). I to by było chyba na tyle. Mapa będzie pół-realna, odwzorowanie dróg oraz obiektów jest rzeczywiste, lecz nie znajdziemy tutaj zbyt dużo obiektów dedykowanych. W planach jest zrobienie biletów i realnych malowań, ale to jeszcze sporo czasu. Stopień zaawansowania oceniam na ok. 30%Teraz czas na zdjęcia. : Przejazd kolejowy przy ul. Koszalińskiej (K11) : Aleja Kolejowa : Dworzec PKP w Kołobrzegu. Przystanki Arrivy. Ul. Unii Lubelskiej : Zapraszam do oceniania i komentowania. Pozdrawiam.
 2. Musisz przejść kamerą i myszką w pustą przestrzeń, obok kafla który już jest.
 3. Usuwasz klawiszem Delete, zaznaczając wcześniej obiekt, natomiast nowy kawałek tworzysz w zakładce "title" wybierając opcję "Create New Title Here", przy czym kamera musi być "w przestrzeni", w miejscu gdzie ma być ten title.
 4. Witam po dłuższej nieobecności spowodowanej awarią płyty głównej. :/ Najważniejsze jednak, że komputer wrócił do żywych i mogę kontynuować prace. Dziś zajrzymy do wsi Sianożęty. Screeny z DK11. : Oczywiście jak zwykle zachęcam do wyrażenia swoich uwag czy opinii. Pozdrawiam.
 5. @Alex Simulations - to i tak jakoś nie będzie dużo roboty (jakieś dodatkowe 2 km dróg, z czego na chwilę obecną jest już zrobiona połowa, a mapę robię jednocześnie w dwóch miejscach, a skoro ta brygada dodatkowa i tak miała powstać to szkoda, żeby się aż tak bardzo dublowała, tymbardziej, że będzie to wyglądać choć trochę bardziej realnie, jeśli dotrzemy nią pod bramę festiwalu (na którego aranżację zresztą mam pomysł, żeby było bardziej realnie) @Omsiak1 Jedyne miejsca, gdzie widoczny jest spadek FPSów to okolice Dworca, z racji tego, że mamy zrobiony dworzec a zaraz za nim kolejne tereny (ul. Zdrojowa), które też się wtedy ładują. Dodatkową FPSy trochę spadają na ul. Koszalińskiej. Przy czym te spadki to max. jakieś 10 FPS, a ostatnio udało mi się o 2-3 FPSy poprawić ten wynik, także myślę, że do wydania mapy uda się trochę jeszcze to poprawić. Poza tym mam stałą ilość klatek. A tutaj jeszcze kilka zdjęć z rejonów wiejskich, gdzie powoli kończę stawiać obiekty (głównie drzewa i podobne, ale po drodze są też wioski) : A na koniec autobusik i ciapong (tak, po mapie jeżdżą już pociągi - natkniemy się na nie oczywiście przy ul .Jagiellońskiej (dworcu), jadąc ul. Zdrojową, na przejeździe kolejowym w ciągu ulic : Solnej, Koszalińskiej i za Kądzielnem, przy krajowej 11-ce, a także w Bagiczu i Podczelu, gdzie tory prowadzą równolegle do tejże drogi (miejsce ze zdjęcia). : Oczywiście wszelkie opinie i komentarze mile widziane. Pozdrawiam. P.S. Na mapie mamy już niemal wszystkie linie AI KM Kołobrzeg (za wyjątkiem 5 oraz 8A i 8B)
 6. Witam po dłuższej przerwie. @Omsiak 1 Dziękuje, ale Hof jest już gotowy. Dziękuje też za miłą opinię. @KMSzczecin Dziękuje również, ale na razie wolę nikogo nie angażować do mapy, bo jestem takim wolnym strzelcem. Mój znajomy na razie pomaga mi tylko przekazując mi materiały typu rozkłady jazdy itd... Może będę szukać, ale to na późniejszym etapie dopiero, przy końcu, pomocy z malowaniami do autobusów bo tego nie umiem. @JSS Dziękuje za opinię, drzewa już są włożone gdzie trza, żeby tak nie wyrastały od razu z chodnika. @Alex Simulations Cieszę, się , że mapa przypomina Kołobrzeg, bo to znaczy, że jednak dobrze robie P.S. Pomoc z malowaniami na pewno się przyda, bo sam ich nie umiem robić, ale to dopiero na koniec będzie do ogarnięcia. W każdym razie z góry dziękuje i jakby co będę się odzywać. A teraz czas na aktualizacje z prac nad mapą. Najpierw małe ogłoszenie. : Na mojej mapie jeszcze bardziej rozszerzone będą tereny Kołobrzegu. Uznałem bowiem, iż tworzenie dodatkowej brygady Sunrise będzie tak naprawdę dublem pozostałych brygad linii Słonecznej, dlatego postanowiłem wydłużyć jej trasę, aby dowoziła aż pod sam teren festiwalu, czyli na ul. Fredry, gdzie będziemy zawracać. Do zrobienia mamy więc ulice :Solną, Reymonta, Zdrojową, no i wspomnianą wcześniej ul. Fredry, gdzie będziemy "pod bramą" wypuszczać naszych imprezowiczów i na wjeździe będziemy nawracać z powrotem. A to jedno ze zdjęć z nowych terenów powstałych na mapie. : Tak natomiast będą wyglądać tereny podmiejskie na mapie. Tutaj okolice wsi Kądzielno (tak te dalsze tereny, na razie nie są zrobione dlatego w oddali widać pustkę. : A tutaj zaraz za Kołobrzegiem, okolice Wojskowego Marketu. Oczywiście wszelkie komentarze, oceny i opinie jak zawsze mile widziane. Pozdrawiam.