SzaLony

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-2

O SzaLony

 • Tytuł
  Pan eM.

Pozostałe

 • Skąd
  Rzeszów/Stalowa Wola
 • Ulubiony pojazd
  Ikarus 280.26

Ostatnie wizyty

408 wyświetleń profilu
 1. Witaj :) Posiadasz może jeszcze u siebie mod wprowadzający oświetlenie wewnętrzne w Ikarusie 415? Pracuję obecnie nad dźwiękami i niektórymi skryptami, aby ucznić go nieco bardziej grywalnym.

 2. Kuszynek to niewielkie miasto leżące w województwie warmińsko-mazurskim. Miejscowość charakteryzuje się średnio zurbanizowanym krajobrazem, przeplatanym z popularnymi wśród okolicznych mieszkańców miejscami wypoczynku, głównie nad jeziorem Miałkowskim. Ludność miasta znajduje zatrudnienie w licznych zakładach strefy ekonomicznej, do której codziennie dojeżdża wiele, nie tylko miejscowych osób. W mieście funkcjonowała do niedawna firma komunikacyjna WiadoTRANS, posiadająca tutaj swój oddział tworzący komunikację autobusową na terenie miasta. Nieudolność w prowadzeniu owej komunikacji spowodowana przez ówczesnego dyrektora firmy wywołała bardzo głębokie straty dla całego WiadoTRANS'u. Dyrektor firmy postanowił więc o zamknięciu swoich linii zrywając dotychczasową umowę z prezydentem miasta, gdyż kara za jej zerwanie w porównaniu do generowanych strat była niewspółmierna. Dzięki staraniom prezydenta i miejscowych inwestorów, powstaje właśnie nowy przewoźnik, który będzie miał za zadanie zagwarantować sprawną i dogodną komunikację dla mieszkańców Kuszynka. Oferujemy miłą i rodzinną atmosferze w firmie zarządzanej przez ludzi z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu tego typu zakładów (zarówno na scenie OMSI, jak i vBus). Dynamika zmian w mieście ma także duży wpływ na zmiany w komunikacji, co dodatkowo urozmaica rozrywkę. Uprzejmie informujemy, że prowadzony jest obecnie nabór na stanowiska: kierowcy oraz dyspozytora. Pragniemy zaznaczyć, że liczba miejsc jest dość ograniczona, w związku z czym prosimy o w miarę jak najszybsze składanie podań. Planowane rozpoczęcie działalności już za kilka dni! LINK do strony Z pozdrowieniami, zarząd ZKM Kuszynek
 3. Zakończenie działalności KM Kozłów Z przykrością zawiadamiamy, że z dniem 13 października 2014 nasza firma kończy swoją, co prawda z przerwą, ale jakby nie patrzeć ponad dwuletnią działalność. Jest to podyktowane brakiem czasu na zajmowanie się firmą. Cały zarząd aktualnie pracuje/studiuje, co wymaga naprawdę sporo poświęcenia, a w końcu każdy ma także swoje życie prywatne, w którym jest coraz mniej miejsca na OMSI i wszystko, co z tym związane. Niestety nie udało nam się wydać nowej wersji mapy, która była w trakcie przygotowań, zatem nie ujrzy ona już światła dziennego. Pragniemy z tego miejsca podziękować wszystkim pracownikom, którzy aktualnie u nas pracują, bądź pracowali, a w szczególności tym, którzy są z nami od samego początku. Bez Was nie byłoby wspaniałej atmosfery i klimatu. Szczególne podziękowania należą się także wszystkim osobom, które miały wkład w rozwój mapy, a w ostatnim czasie w jej modernizację i przystosowywanie do polskich warunków. Myślę, że aby nie myśleć, że ciężka praca poszła na marne, można spojrzeć na fakt, że KM Kozłów mieścił się w ścisłej czołówce pod względem liczby pracowników, a bywały nawet okresy, kiedy był zdecydowanym liderem. Dziękujemy także warsztatowi, który opracowywał specjalnie dla Kozłowa różne modele autobusów. Niestety także one nie pojadą już po kozłowskich ulicach. Nie jest planowana reaktywacja Kozłowa, dlatego serdecznie prosimy o niezasypywanie naszych skrzynek mailowych/PW lub Gadu-Gadu prośbami o reaktywację bądź możliwość poprowadzenia firmy. Jest to decyzja ostateczna i nie przewidujemy jej zmiany. Z poważaniem, Zarząd KM Kozłów S.A.
 4. Który to mistrz się non-stop w #810 wozi?
 5. Ja, jako prezes, chciałbym zabrać głos w tej sprawie. Po primo, nadal nie rozumiem Marcin, w jakim celu trąbisz o całej sprawie w tym temacie. Sam mówisz, że chciałeś rozwiązać sprawę polubownie. OK, nie wiem jakie już podjąłeś kroki w celu tego właśnie rozwiązania, ale uważam, że jeżeli jest taki problem, to pisze się o tym do takiej osoby PRYWATNIE, a nie obsmarowuje wizerunek firmy na podstawie tej jednej właśnie osoby. Równie dobrze ja mogłem siedzieć non-stop na waszym Shoutboxie i publikować raporty, jak Twoi pracownicy jeździli nie tak dawno po Kozłowie. Oczywiście, panuje wolność słowa (podobno), ale trzeba znać pewne granice, a nie robić od razu z igły widły. Dobrze, Kamil i Invis być może posiadają mapę, ale co niby mają z nią zrobić? Mogą usunąć, mogą odpalić OMSI i pojeździć na niej, mogą nawet nagrać film. Nam nic do tego, a czy ktoś rzeczywiście rozpowszechnia, czy nie, to już ciężko stwierdzić i nigdy się raczej tego, ani Ty, ani ja nie dowiemy. Jeżeli ktoś chciałby mieć mapę, to mógłby się równie dobrze sam u Was zatrudnić i ją po prostu wykraść. Nie uważam zatem samego faktu posiadania mapy oraz nagrywania filmików z niej jako coś niestosownego, lecz za wysoce niestosowne mogę jedynie uznać sposób, w jaki ją (być może) zdobyli i na coś takiego również nie ma mojej aprobaty, no ale przykro mi... nikogo za rękę nie złapałem Co do samego charakteru wypowiedzi, to okropnie razi mnie w oczy sztuczna dyplomacja. Nie lepiej po prostu napisać wprost, o co chodzi, zamiast zasypywać treść postu irytującymi sformułowaniami z "wyższych sfer", które nieco utrudniają jego czytanie, a wręcz zniechęcają? A poniżej chciałem opublikować krótkiego newsa. Pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że nasza mapa została poddana gruntownej modernizacji centrum w celu zbliżenia jej do polskich warunków. W tym celu modyfikacjom uległ układ drogowy (własne skrzyżowania, polskie oznakowanie poziome). Trwają jeszcze prace nad ustawieniem znaków, a przede wszystkim nad wytyczeniem nowych tras niektórych linii i przywrócenia funkcjonalności starych na nowych ulicach. Poniżej prezentuję kilka screenów: Także trasy podmiejskie uległy lekkim przeróbkom, przede wszystkim, za sprawą naszego dyspozytora, Simontki
 6. Pragniemy ogłosić, że nasza mapa, stale ulepszana, wzbogaciła się tym razem o kolejne linie podmiejskie. Są one wykonane w standardzie najnowszych polskich map, takich jak np. Projekt PKS. Cieszymy się, że darzycie nas szczególnym zaufaniem i jesteście z nami przez cały czas. W ostatnim czasie liczba pracowników wzrosła o około 25% i wynosi aktualnie 45 osób. Aktualna liczba linii to 23 (regularne), a dodając linie specjalne, wynosi ona 26. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że jesteśmy firmą z jedną z największych map, jakie powstały do OMSI. Pragniemy podziękować wszystkim pracownikom, którzy budują niesamowicie przyjazną atmosferę w firmie, a także "zachęcić tych niezdecydowanych" do zatrudniania się w KM Kozłów. https://www.youtube.com/watch?v=WBVjdC6rniI
 7. Z dniem 7 kwietnia w życie wchodzą zmiany w układzie komunikacyjnym Kozłowa związane z oddaniem do ruchu zrewitalizowanej okolicy dworca PKS. Zmiana tras linii: 7 (w soboty i święta): C.H. BIELANY - ... - Jana Pawła II - Mielecka - Orchówek - KAMIONKA 10: DWORZEC PKS - Dworcowa - Solidarności - ... - DWORZEC PKS 37 (powrót na stałą trasę): CENTRUM - ... - Staromiejska - Łukasiewicza - Dworcowa - ... - OS. TYSIĄCLECIA Utworzenie nowych linii: 3: OS. ŚWIĘTOKRZYSKIE - Krokusowa - Smorawińskiego - 3 Maja - Dworcowa - Łukasiewicza - Piłsudskiego - Mickiewicza - Metalurgiczna - Wyzwolenia - Wrocławska - Jana Pawła II - Mielecka - Orchówek - Kamionka - PILCHÓW - kursuje w dni robocze 6: OS. ŚWIĘTOKRZYSKIE - Krokusowa - Smorawińskiego - Targowa - Tarnowskiego - Parkowa - Aleja Przyjaźni - Diamentowa - Sienkiewicza - Metalurgiczna - Wyzwolenia - Szopena - OBROŃCÓW POCZTY GDAŃSKIEJ Zmianom ulegają także rozkłady niektórych linii.
 8. W jaki sposób mogłeś pracować, skoro nawet nie mam twojego CV na liście?
 9. Prace nad rozwojem mapy cały czas trwają, równocześnie przypominamy o wolnych miejscach na stanowisko kierowcy w KM Kozłów. Kładziemy szczególny nacisk na dostosowanie w najbardziej możliwy sposób mapy do polskich warunków (budynki, skrzyżowania, otoczenie), a także na realizm w całej firmie. Już niebawem przybędą nowe autobusy, a także nowe linie! Zapraszam do zatrudniania się!
 10. Mam ogromną przyjemność ogłosić, że po miesiącu walk i bojów stoczonych z OMSI 2, udało się w końcu przystosować mapę do tejże właśnie wersji symulatora. Dostosowana wersja mapy, to wersja 8, co oznacza ogrom nowości względem poprzednich wersji. Są to przede wszystkim nowe linie: 4 - Dworzec - Bielany Pętla 10 - Dworzec - Dworzec 11 - Witosa - Podlesie 12 - Legionów - Cmentarz 14 - Zakł. Azotowe - CH Bielany 15 - Witosa - Podlesie 16 - Gołębiów - Tysiąclecia 17 - Fabryczna - Szpital 22 - Wolińska Zalew - Dworzec 24 - Rapackiego - Zakł. Azotowe 102 - Legionów - Podlesie Wraz z tymi zmianami oczywistą stała się konieczność zwiększenia ilości taboru, a z racji umożliwienia wdrożenia przegubowców, także takie się pojawią Jesteśmy prężnie działającą firmą, z mnóstwem innowacji. Po tych zmianach liczba linii wzrośnie do 23, co daje nam bardzo wysoką pozycję w rankingu firm OMSI. Niezmiennie przyjazna i "rodzinna" atmosfera, która panuje od samego początku zapewni Ci przyjemność i satysfakcję z pracy. Nie zwlekaj i sam sprawdź KM Kozłów!
 11. Mam pytanie, czy istnieje w edytorze OMSI2 możliwość sprawdzenia poprawności ciągłości wszystkich tracków (widzę tylko opcje sprawdzenia na załadowanych segmentach :/ ), ponieważ nie mogę utworzyć rozkładu (niektóre tripy nie pokazują się na liście).
 12. POWRACAMY [align=center] [/align] Trochę historii: Jesteśmy firmą z doświadczeniem i dosyć długim stażem, bowiem rozpoczęliśmy swoją działalność w sierpniu 2012 roku. Od tego momentu niezmiennie, każdego dnia nasze autobusy wyjeżdżają na ulice Kozłowa. Zaczęło się od wersji 0.3, czyli wzbogaconej wersji mapy dostępnej na forum (dodano linie 2, 8A, 8B, 100 i 200). Z czasem mapa zaczęła się rozwijać. Dzisiaj możemy się poszczycić obsługą 12 linii, z czego 2 podmiejskie. Z powodu przyczyn technicznych firma musiała zostać zamknięta w sierpniu 2013, jednak po prośbach byłych pracowników zdecydowaliśmy przywrócić działanie firmy. Co już było i jest: - starannie wykonana mapa z aż dwunastoma liniami do obsługi, - tylko i wyłącznie u nas tak miła i przyjazna atmosfera, - stawiamy przede wszystkim na realizm, - długi staż w świecie vfirm. Co nowego: - w połowie zmieniony tabor, - aktualizacje mapy co 2 tygodnie, - nowe tereny, - usprawnione działanie firmy, - podzielone pliki mapy, by każdy mógł je pobrać, - strzałki! - lepsza wydajność mapy. Uwaga: Mapa nie jest nowa. To trzeba podkreślić. Ze względu na czas jest ona po prostu przerabiana. Obecnie jest nowa linia nr.2 w połowie zrobiona oraz nowe centrum. System co 2-tygodniowych poprawek ma doprowadzić do renowacji całej mapy. Wspominamy to, by nie przynieść od razu zawodu oraz nie zachęcać tylko słowami nowe tereny. Filmy z mapy: https://www.youtube.com/watch?v=WBVjdC6rniI https://www.youtube.com/watch?v=JY96H0hydGU ZAPRASZAMY DO ZATRUDNIANIA! LINK
 13. Dwunastoma osobami w szczycie nie zapełnisz nawet Solinki...
 14. Z typowo socjalnego i statystycznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę najpopularniejszy dzisiaj model rodziny "2+1" można bardzo łatwo wywnioskować, że posiadanie, utrzymywanie i podróżowanie po mieście samochodem opłaca się wyłącznie wówczas, kiedy jeździłyby nim wszystkie 3 osoby. A co to oznacza? Ano to, że na trasie przejazdu jednej z osób musiałyby znaleźć się punkty docelowe dwóch pozostałych, co jest zazwyczaj nierealne. Dlaczego więc ludzie nie jeżdżą KM w Rzeszowie, tylko wolą się smażyć w 20-letnich Volkswagenach i Mercach z demobilu korkując miasto do granic możliwości? Chyba nie trzeba szukać daleko odpowiedzi. No ale przykład idzie "z góry"...
 15. A ja bym skończył w końcu off-topic... Na 77 stron tematu, połowa to nikomu niepotrzebne pierdoły i prywatne rozmowy.