kameleon211

Użytkownicy
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O kameleon211

 • Tytuł
  Kamil I Wpiekłowzięty
 • Urodziny 25.11.1992

Pozostałe

 • Skąd
  Mysłowice
 • Ulubiony pojazd
  Ikarus 280.26
 1. Ja mam tak samo jak jeżdżę z towarem w robocie , ale wole nie ujawniać tajników działania mojego pracodawcy. Ale dzisiaj mówili na CB radiu że się w Mysłowicach autobus palił (przeszło mi przez uszy że to linia 77) pewny nie jestem , wiem tylko , że nie był na swojej trasie z powodu objazdu , który wytyczono po wypadku drogowym.
 2. No mają co robić , ale przecież taki autobus to musi być sprawny , jeszcze jak mu tam wycieraczki nie działają to ok , ale jak dochodzi do pożaru autobusu to już jest coś nie tak i policja coś powinna z tym zrobić . A tak na boku przepraszam za błąd w poprzednim moim poście.
 3. Many złe nie są to fakt , jednak cieszy mnie fakt że to Mercedesy przyjadą do Katowic . A teraz moje pytanie odnośnie jednej z firm działających na zlecenie KZK GOP , firma ta posiada w swojej flocie jakieś 50 autobusów (większość z krajów skandynawskich , to już powinno naprowadzić o jaką firmę mi chodzi) .Od czasu tego pożaru neoplana w Katowicach szczerze boje się jeździć autobusami tej spółki a jeszcze dwa lata temu była to moja ulubiona spółka. I pytanie : Jakim cudem te autobusy wyjeżdżają na trasę i policja czy ITD się tych wozów nie czepia? //edit
 4. Będziesz zdziwiony Cole http://otomoto.pl/inny-maz-103-euro-3-niskopodlogowy-T2340015.html http://otomoto.pl/inny-maz-103-automat-euro-3-T2340037.html Ponieważ sprzedaje Mazy to już odpada z tej linii bo warunkiem jest to żeby autobusy nie były starsze niż bodajże 7 lat (oczywiście niskopodłogowe mają być) , Jeśli ktoś zna dokładne warunki , niech napisze , bo ja ich nie wszystkich nie znam.
 5. Ah szkoda uwielbiam te transgórowskie neoplany a tak swoją drogą to myślałem że na 695 busiki jeżdżą.
 6. W sumie racja teraz to już chyba nie przejdzie.... EDIT: Marzenia sie spełniają do Katowic przyjedzie 25 mercedesów.
 7. Trzeba jeszcze doliczyć to co sobie kierowcy zabierają
 8. Patrykos zastanów się czy taniej puścić kobyłe która spala ze 30 l ropy na 100 km czy autobus który spala 20-25
 9. Ja sądze że choćby w ramach oszczędności (dalekoidącej) spółki odejdą od madziarów.
 10. WPK to zlot tych którzy nic konkretnego nie wiedzą o komunikacji , jeden z drugim coś powiedzą trzeci to potwierdzi i rodzą sie fajne ploty bo tak na dobrą sprawe to ilu z tych ludzi jest związanych zawodowo z KZK GOP ? Nie powiem bo sam jestem miłośnikiem komunikacji miejskiej , ale w przeciwieństwie do wielu z tych farmazoniarzy mam źródła z tego pożal sie Boże zarządu KZK , bo moja matka tam pracuje i co nieco o przetargach wie. I sorki panowie , ale to co pisze Cole jest na 85% pewne.....
 11. Pożyjemy zobaczymy , kiedyś będą musiały zniknąć
 12. Nie będe oponował
 13. Kiedy w większości z wymienionych (oprócz Pkm-u Sosnowiec) jest wpisany w przetargu tabor krótki bo zastanów się jakim cudem w jeden dzień jedzie madziar a w drugi krótki MAN . PKM tak respektuje zasady przetargów jak kierowcy zatrzymywanie się przed zieloną strzałką. Cole w sumie masz racje ide robić tego vectozłoma.
 14. Wiele Ikarusów wozi powietrze więc nie będzie problemu zastąpienia ich nowymi autobusami , nawet krótkimi. Przykłady linii na których Ikarusy jeżdżą jako dętki : 77 (Jeździ zamiennie do 76 na tym drugim frekwencja wysoka), 162 (ciekawostka tu jeździ jedyny w Polsce niskopodłogowy Ikarus 280) , 74 (ostatnio często jeździ jakiś madziarek , ale pusty) 931 (Tu już jeździ tylko jeden chyba bo reszta to niskacze , swoją drogą też puste bo są to długie many albo solarki) 618 , 18 , 106 , 35 i 35bis Idąc dalej : 815 , 817 i reszta pospiesznych Katowice - Sosnowiec/Będzin/Dąbrowa G. , mało kiedy widze tam tłumy nawet w szczycie. Sądze że taniej jest zwiększyć częstotliwość o połowe puszczając tańsze autobusy niż tzw. molochy. Przy okazji przygotujcie się na podwyżke cen biletów.
 15. Trudno mi się wypowiedzieć w sprawie Tedoma , ale jeżeli jest taka dziadowizna jak Sor to ciesze się że PKM nie bierze pod uwage zakupu tych wozów. Z drugiej strony Karosa złych autobusów nie robiła , więc tak jak mówie ja jestem neutralny. Pewne jest jedno że przesadą jest aby autobus codziennie jeździł 20 km żeby tankować......