kacper448

Użytkownicy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

1 obserwujący

O kacper448

 • Tytuł
  Szkodnik :P

Pozostałe

 • Ulubiony pojazd
  Man NL 223
 1. Długo tu nic się nie działo. Przez te kilka lat od momentu założenia tematu OMSI bardzo się rozwinęło. Mamy już Mercedesa-Benza Citaro, który jeździ po Rzeszowie, sporo odmian MB O405N, ładne Solarisy (w tym jeden w polskiej wersji). Wiele osób poruszało temat braku autobusów. Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy już część rzeszowskich autobusów. Pragnę ożywić na nowo temat mapy. Po moich ostatnich przemyśleniach moja propozycja wygląda następująco: W wersji 1.0 pojawi się jedna linia podmiejska. Tak, podmiejska, ponieważ będzie mniej do modelowania, a i tak centrum nie da się ominąć. Wydaje mi się, że najlepiej będzie zrobić linię nr 202 (Grottgera - Medynia Głogowska) lub 221 (Grottgera - Czarna). Będzie to w sam raz na początek mapy, gdyż w kolejnych wersjach będzie można spróbować zrobić takie linie jak 5, 37, 28. Jak widać, od Staromieścia musimy zacząć. Przez ten czas doszło wielu nowych użytkowników, pojawili się nowi mapperzy, graficy. Do czego dążę? Spróbujmy stworzyć tą mapę. Myślę, że jakbyśmy się zwrócili (oczywiście wszyscy z Rzeszowa i okolic) do mapperów to może by zaangażowali się w ten projekt. Minęło sporo czasu, czekam na wypowiedzi. Pozdrawiam
 2. Czy ten laptop będzie dobry pod OMSI 2? Specyfikacja: Procesor: Intel Core i7-4700MQ o częstotliwości 2.4/3.4 (4 rdzeniowy) RAM: RAM DDR3 8 GB HDD: 1 TB Grafika: nVidia GeForce GTX765M 2GB (ewentualnie mogę kupić jeszcze lepszą) Ekran: 17.3 FullHD System operacyjny: Windows 7 lub 8 Wymagam, aby OMSI 2 działało bez lagów nawet na ciężkich mapach, da radę?
 3. Powodzenia Wam życzę, oby to się nie skończyło jak mapa Rzeszowa ;p.
 4. Temat coś ucichł, trzeba go reaktywować Obecnie najnowsza wersja to 08.13. Podesłałby mi ktoś instalator MaSzyna 08.13 (na PW)? Niestety nie mam 7-zip 9.20.
 5. Krzysiu960 Sprawdź, czy nie masz wyłączonych kolizji z obiektami (ustawienia OMSI).
 6. Witam. Mianowicie jak dodać pociąg do mapy? Chciałbym się dowiedzieć, z którego folderu mam wybrać odpowiedni tor, tai, aby Kibelek (En57) mi zadziałał i jak dodać odpowiedni wpis do ailist.cfg Proszę o pomoc!
 7. Za pomocą maptools'a sprawdź, czy masz wszystkie obiekty. Czasem te białe obiekty są winą braku plików texture (sceneryobcjetsc-jakiś obiekt-texture).
 8. Witam, Zolnierz dał mi link do tego pliku, ale dalej mam komunikat, że go brakuje: Sceneryobjects\YufaObjekte\Depot\Betriebstankstelle.sco Chyba jest to spowodowane tym, ze nie ma pliku .O3D Zolnierz możesz mi podrzucić cały swój folder YufaObjekte (model, texture i ten plik .sco)? Z góry dzięki.
 9. Jelcz110berliet25 Dzięki, ale nadal nie mam tego pliku: Sceneryobjects\YufaObjekte\Depot\Betriebstankstelle.sco
 10. Witam, potrzebuję te oto pliki (nie było ich w paczce z Nuertingen) Sceneryobjects: ceneryobjects\BusdriversObjekte\AmpelMain_short.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\AmpelSide_short.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\Hinweisgl.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\hinweisglkreis.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\HinweisglNarrow.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\hinweisglrkreis.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\HinweisglrNarrow.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\Hinweisgr.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\hinweisgrkreis.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\HinweisgrNarrow.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\hinweisleftab.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\Hinweisrl.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\HinweisrlNarrow.sco Sceneryobjects\BusdriversObjekte\stangehinweis.sco Sceneryobjects\Kamaz_Objects\Bauer_01.sco Sceneryobjects\Nürtingen\zichl.sco Sceneryobjects\O.L.K. bft\tank_2.sco Sceneryobjects\YufaObjekte\Depot\Betriebstankstelle.sco Splines: Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Acker\20mTerrain_Spline_Acker.sli Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Innenstadt\15mTerrain_Spline_Innenstadt.sli Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Innenstadt\4mTerrain_Spline_Innenstadt.sli Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Innenstadt13\20mTerrain_Spline_Innenstadt13.sli Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Innenstadt16\8mTerrain_Spline_Innenstadt16.sli Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Innenstadt4\4mTerrain_Spline_Innenstadt4.sli Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Innenstadt4\8mTerrain_Spline_Innenstadt4.sli Splines\Terrain Spline\Terrain Spline_Other textures\Terrain-Spline_Wasser\8mTerrain_Spline_Wasser.sli Bardzo proszę o pomoc.
 11. Gdzie znajdę opcję, gdzie mogę ustawić ruch autobusów AI na 0? Angielska wersja językowa Proszę podać nazwę zakładki i tej opcji. OMSI 2.00.24 Pozdrawiam.
 12. Witam. Mam problem z fps'ami. Gdy jadę np na Hornaszewie to obok Zajezdni, Business Parku, Stadionu mam lagi a FPS wynoszą ok 8-10. Na Szczecinie (Komuny Paryskiej) to samo, 6-8FPS. Oto kilka ss z moich ustawień: http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2hclpat&s=8#.U1KhMVV_vZg http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2cpzzuo&s=8#.U1KhWlV_vZg http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2rq1tky&s=8#.U1KheVV_vZg http://pl.tinypic.com/view.php?pic=auv237&s=8#.U1KhllV_vZg Komp: OMSI 2.00.24 System: Windows Vista Procesor: Intel® Core™2 Quad CPU Q8200 2.33Ghz Ram: 4GB Proszę o pomoc co zmienić w ustawieniach. Jeśli możecie to napiszcie nazwę opcji do zmiany, która jest w opcjach po angielsku bo spolszczenia nie mam. Pozdrawiam
 13. Witam! Chciałem sobie przestawić opcje w OMSI 2 żebym miał więcej FPS (bo do tej pory na Hornaszewie miałem czasem 7-9FPS!) coś przestawiłem, odpalam i mam nagle 55-70FPS. Rekord FPS wyniósł 136. Co mam zrobić, żebym miał poziom fps pomiędzy 15 a 25 i żeby pozbyć się tych błędów? Pozdrawiam OMSI 2.00.24 System: Windows Vista Procesor: Intel® Core2 Quad CPU Q8200 2.33Ghz Ram: 4GB
 14. Solariskuba Wydaje mi się, że pochodzą ze Szczecina Szczecin-Splines I to mi potrzebne: kraweznik-chodnik_asfalt.sli kraweznik-chodni_bez_asfalt.sli kamyczkibezkraweznika_bez.sli kamyczkibezkraweznika.sli kraweznik-chodnik_3.sli droga_kamienista.sli kraweznik-chodnik_bez_2.sli Pliki potrzebne mi są do Hornaszewa. Bez nich mam białe chodniki i kawałki bialych dróg.
 15. Zolnierz Niestety nie ma w tym folderze plików, które wymieniłem.