KamilJG_ABM

Użytkownicy
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O KamilJG_ABM

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Mam zrobionych kilka splinów, ale nie mam czasu zrobić do nich tekstury, bo mam teraz ważniejsze rzeczy na głowie. Zresztą co z tego jak nie znam potrzebnych do doczepienia wymiarów drogi. Nikt się do mnie nie zgłosił po to, a robota w ciemno nie ma sensu. Jeżeli mam coś robić pod groźbą bana to ja dziękuję za współpracę, bo nie stawiam OMSI na pierwszym miejscu jeśli chodzi o moje obowiązki. Cóż... Dużo nie pomogłem, ale chociaż wsparłem Was pomysłami. Proszę o usunięcie mnie z tego działu, ponieważ nie widzę dalszej mojej współpracy nad tą mapą. Beze mnie na pewno sobie poradzicie, choć na pewno zawsze zaoszczędziłbym Wam trochę czasu. Tyle w temacie, dziękuję i pozdrawiam.
 2. Realne tekstury asfaltu to najlepiej z internetu wziąć. Ja próbuje zrobić teraz teksturę starej drogi. A na tym dworcu to nie robiłbym asfaltu, tylko trylinkę, bądź płytę betonową taką jak tu: http://panoramafirm.pl/images/1/7/013313917.jpg Aha, przypominam, że jeśli potrzebujecie już jakiegoś konkretnego splina to pisać na PW.
 3. Rzeczywiście, zapomniałem o tym. W takim razie można zrobić coś takiego: Ewentualnie zrobić stanowiska jak przy normalnych zatoczkach, tylko tu zrobić jedną dłuższą z osobnymi wjazdami, żeby autobusy al się nawzajem nie blokowały.
 4. Jeszcze się zastanowiłem nad tym dworcem bardziej i wyszło mi coś takiego. Oczywiście wszystkie wymiary do skorygowania, bo w tych proporcjach ciężko bedzie wyjechać ze stanowiska nie wjezdzajac z tyłu w zaparkowany autobus. Wydaje mi się, że taki dworzec bardziej odzwierciedla dworce w niewielkich miastach. Ten akurat przypomina stary dworzec w Strzegomiu, tylko jest mniejszy. Co do zajezdni to nie mam pomysłu, ale proponuję, by nie była wielka, akurat mniej więcej na kilkanaście autobusów Jak ma wyglądać plac przed nią... Hm, zależy co robimy. Można ten dworzec dać obok, ale ja bym nie łączył tych miejsc. Nie znam schematu miasta, bo może wystarczy zwykły przystanek. To czy pętla powinna być zależy od przebiegu miejskiej linii, bo miedzymiastówki będą kończyły trase raczej na dworcu.
 5. A ja bym zrobił po prostu dworzec, przed którym jest krzywy plac asfaltowy. Pod dworcem na chodniku znak przystankowy i to tyle Ewentualnie obok miejsca parkingowe dla autobusów.
 6. Jeśli potrzebujecie już jakiś splinów to pisać na priv. Nie mogę znaleźć jedynie opcji powodującej wstrząsy, a pewnie się przyda. Wiecie jak to zrobić? Jak nie to zapytam w oficjalnym dziale.
 7. Też mi się tak wydaje, że system pracy Majora będzie korzystniejszy. Aczkolwiek nie znaczy, że nie można się lekko na czymś wzorować. Co do skrzyżowań to chciałem poznać Wasze zdanie. Czyli większości zrobimy swoje.
 8. A teraz pytanie. Jako, że robimy mapę fikcyjna z ewentualnymi elementami realistycznymi to czy wszystkie skrzyżowania będziemy sami robić? Myślę, że wystarczy nam to co jest dostępne od M&R oraz dodatek addon_simple_street. Prędzej będą potrzebne łączenia różnych szerokości splinów. Zaoszczędzi nam to duzo pracy i czasu. Chyba, że będzie naprawdę skomplikowana sytuacja i żadnego skrzyzowania nie dopasujemy.
 9. Pomysł dobry, trzeba jedynie zapanować nad tym, by za bardzo nie przedobrzyć. Nie wyobrażam sobie tego, że wszystkie trasy są płaskie Mam propozycję co do naszej organizacji pracy, żeby ci, co potrafią robić obiekty zajęli się przede wszystkim tym. Jak zauważyłem nie wszyscy to potrafią, a obiekty własnej produkcji często będą potrzebne. Oczywiście nie oznacza to, ze reszte rzeczy zabronimy im robić przy mapie
 10. Można zrobić i taką linię, ze wsi do drogi głównej. Tak samo można w którejś ze wsi wybudować fabrykę, gdzie autobusy (powiedzmy ze dwa) przyjezdzałyby o godzinach 6, 14 i 22. Najchętniej wtopiłbym to zadanie którejś z linii podczas dłuższego przestoju. Pytanie tylko, czy da się zrobić, by w jedną stronę ludzie tylko wsiadali, a w drugą tylko wysiadali.
 11. Proponuję pomału wybrać jakiś projekt. Mamy dwa schematy. Może pozostali zrobią swoje, lub powiedzą, który z pomysłów bardziej przypadł im do gustu? A, właśnie. Jako, że o gustach się nie dyskutuje, bo nie mamy takich samych, proponuję aby po rozważeniu wszystkich wpisów ostateczną decyzję podjął Major Wcisło jako pomysłodawca. Ja może podsumuję swoje zdanie. O swoim projekcie nie bedę dyskutował, bo normalnym jest, że mi on pasuje. Czekam na Waszą opinię. Jeśli chodzi o schemat Przemka również mi się podoba. Zmieniłbym jednak to, żeby Zamiast miejscowości B było głowne Miasto A. Bo jest to tak jakby takie epicentrum mapy, gdzie się spotyka kilka linii. No i trasa linii wieś1>miasto>wieś2 przypomina mi mapę St. Istsee (czy jakoś tak), czyli coś, co już jest. W Polsce zazwyczaj wyjeżdża się z dużego miasta, jeździ po wioskach i wraca do bazy spowrotem w dużym mieście.
 12. Przemek, pomysł również masz dobry. Zastanawiam się tylko nad wymaganiami dla tej mapy. Wielu chyba na niej nie pogra, bo jest trochę linii rozłożonych po wielu drogach. U siebie wziąłem to pod uwagę, stad linie stwarzają jakby jedność. dwie z nich mają te same pętle i różne trasy. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Chciałbym też poruszyć kwestię rozkładu. Wydaje mi się, że częstotliwość na miedzymiastówkach to 1 do 2 godzin. Na wsiach autobusy często nie jezdzą, więc w niektórych przypadkach wystarczyłaby jedna brygada. Druga sprawa jest taka. Jako, że będą to linie PKSowe bez numerów linii proponuję w zadaniach pomieszać im kursy. Powiedzmy dwa kółka na jednej linii, potem 3 na innej itd. Często tak wygląda organizacja zadań w PKSach (przynajmniej u mnie w Jeleniej). Urozmaiciłoby to trochę grę, bo pół dnia na tej samej trasie może szybko się znudzić, a tego chcemy uniknąć, by chętnie grywano na tej mapie. Trochę więcej pracy, ale chyba nie aż tak dużo, kwestia rozsądnego rozplanowania.
 13. Marcin007, owszem, źle mnie zrozumiałeś. miałem na myśli wprowadzenie linii miejskiej obsługiwanej przez PKS, ale oprócz tego trasy międzymiastowe. Pozwoliłem sobie stworzyć pewien szkic mojego pomysłu, jak by to mniej więcej wyglądało. Trasy krótsze miałyby 10-12 km, natomiast dłuższa około 40. oprócz tego po mieście jeździłaby jedna linia obsługiwana przez np. dwa wozy klasy midi. Jednak miałaby ona ze 4 pętle (w tym dwie rzadziej uczęszczane. Takie kursy są na rozkładach oznaczone jakimiś literkami, chyba wiecie o co mi chodzi) No dobra, tak to zobrazowałem: Oczywiście czekam na Wasze zdanie. Aha, jestem za tym by były to klimaty mazursko-bieszczadzkie. Jednak o drodze krajowej myślałem, żeby była wyremontowana i nowoczesna, z pasem awaryjnym itd. natomiast pozostałe drogi krzywe i dziurawe. Aha, miasteczko w miarę ciasne żeby było, będzie ciekawiej
 14. A może PKS będzie obsługiwał w tym miasteczku linie miejskie? Tak jak np. w Lubinie. Powiedzmy, że na te linie nada się SU10 i nic większego. Czyli co, ktoś ma coś przeciw, żeby były to trasy PKS-u z niewielkim miasteczkiem? Myślę, ze już czas podjąć decyzję.
 15. A więc kolej i na mnie. Jestem Kamil i pochodzę z Jeleniej Góry. W edytorze do OMSI tworzę od pewnego czasu realną mapę mojego miasta. Przyznam szczerze, że przy realnych mapach schodzi więcej czasu, a tego najbardziej mi brakuje. Postaram się jednak wesprzeć projekt jak mogę. Obsługę edytora znam myślę jak każdy z Was zadowalająco. Przyznam, że często posługuję się forumowymi poradnikami, no ale od tego one są. Nie potrafię robić obiektów, ale za to (tak myślę) ładnie wychodzą mi skrzyżowania powstale ze splinów, a w kwestii tekstur też sobie radzę. Mam jedynie problem z szybami. Stworzyć splin to też nie jest dla mnie problem. I w tym chciałbym najbardziej pomóc, bo jak już pisałem nie dysponuję niestety obszernym czasem wolnym. Z czasem będę chciał nauczyć się tworzyć obiekty do OMSI. , Uważam, że mapa powinna być fikcyjna, ze względu na to, ze będziemy mogli zabłysnąć kreatywnością, nie trzeba będzie dbać o identycznie odwzorowane szczegóły i po prostu będzie nam łatwiej, a mapa nie straci tym samym na wartości. Co do projektu po waszych wypowiedziach przekonałem się, by stworzyć PKS-ową mapę. Jednak nie do końca. Myślałem nad zbudowaniem średniej wielkości miasteczka (jako przykład podam znaną mi Świdnicę lub nawet coś mniejszego), w której byłyby dwie firmy: MPK i PKS. Powiedzmy, że MPK obsługiwałoby 2-3 miejskie linie, ew. do tego jedną podmiejską, ale nie długą. Natomiast PKS miałby poważniejsze, dłuższe trasy przez wsie i lasy. Myślę, że jedna z tras może mieć nawet ze 40 km, by atrakcyjnie było. Część powiedzmy po czymś zbliżonym do drogi krajowej, reszta po drogach typowo gminnych. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Opcja druga to mapa typowo PKSowa. Niewielkie miasteczko z niewielką starówką i powiedzmy dwoma osiedlami. 30 km dalej podobnej wielkości miasteczko, a między nimi niewielkie wsie i obszerne lasy. Możnaby też stworzyć wtedy mozliwość noclegu autobusu pod "swoim" domem we wsi, gdzie później zacznie się kurs. W tym kraju często kierowcy nocują autobusy u siebie. I tak dalej, i tak dalej... Generalnie chodzi mi o stworzenie typowo Polskiego klimatu. Wszystko jest jeszcze do przemyślenia, jednak teraz idę spać, bo jestem zmęczony i zacznę (o ile już nie zaczałem) pisać jakieś bzdury