perfect

Użytkownicy
 • Zawartość

  260
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

O perfect

 • Tytuł
  Wdrożony
 • Urodziny 24.08.1990

Kontakt

 • Strona WWW
  http://vpks.c0.pl

Pozostałe

 • Skąd
  Kraków
 • Ulubiony pojazd
  Mercedes Citaro
 1. 1 screen: Jeśli autobus jedzie tylko po głównej drodze (tej z zatoczką) to nie ma sensu stawiać aż czterech rzędów domów, bo spadnie wydajność mapy. Użyj również domów polskich domów, co zwiększy różnorodność i klimat.
 2. Po pierwsze i najważniejsze - popracuj nad otoczeniem. Budynki wyglądają jak stawiane na odwal się, byle szybciej. Podpatruj rozwiązania innych twórców, przejdź się po swoim mieście, pooglądaj inne na Street View. Na pierwszym screenie podmień statyczne autobusy na jakieś polskie, bo niemieckie kiepsko wyglądają. Po drugie - mały plusik za drogi, które są w miarę ładnie przygotowane (porządnie wyglądające skrzyżowania). Z własnego doświadczenia wiem, że jest to bardzo żmudna i pracochłonna część tworzenia mapy. Nie widać dobrze - co to jest ta różowa kreska wchodząca na drogę? Po trzecie - powinieneś zmienić nazwę. Poszukaj jakiejś prawdziwej na Google Mapsach, bo Testowo brzmi upiorkowato. Mapa nie fatalna i nie świetna - przeciętna, jak zresztą każdy debiut. Popraw otoczenie na pierwszych screenach w tym temacie, dodaj na kolejnych, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 3. W Omsi 1 koniec ścieżki był wyraźnie zaznaczony, natomiast w Omsi 2 w ogóle nie można stwierdzić gdzie się znajduje. Bardzo utrudnia to pracę z kostkami AI. Czy jest jakaś możliwość ustawienia widoczności tego tudzież sprawdzenia w inny sposób? Nie chce mi się wierzyć, że wszystko trzeba będzie robić 'na oko'.
 4. W Omsi 1 koniec ścieżki był wyraźnie zaznaczony, natomiast w Omsi 2 w ogóle nie można stwierdzić gdzie się znajduje. Bardzo utrudnia to pracę z kostkami AI. Czy jest jakaś możliwość ustawienia widoczności tego tudzież sprawdzenia w inny sposób? Nie chce mi się wierzyć, że wszystko trzeba będzie robić 'na oko'.
 5. W latarniach? Sam nie wiem, ale jak Ci się podoba, to zostaw Co wstawić? http://omnibussimulator.pl/Temat-Obiekty-3D-by-Piotrwawrak (pawilon handlowy) lub http://omnibussimulator.pl/Temat-Warsztat-mmikiego26 (stary dom handlowy). Zawsze lepiej niż niemieckie.
 6. Wydaje mi się, że mapa będzie strasznie fpsożerna. Tu śmietnik, tam automat parkingowy, jeszcze gdzie indziej studzienka. Na szczęście mam mocny komputer, więc powinien wytrzymać Mapa prezentuje się bardzo okazale i mam wrażenie, że pod względem szczegołowości i ułożenia obiektów przebija Szczecin na głowę, lecz nie wiem jednak jak z optymalizacją. Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy: czy na ostatnim screenie po lewej stronie samochody parkują na trawie?
 7. Bardzo ładnie. Zbyt ładnie Próbowałeś coś kiedyś w edytorze, czy tak po prostu, wyszło za pierwszym razem? Nie podobają mi się jednak te latarnie przy pętli w prawym dolnym rogu i te żółte budki(?) telefoniczne (po prostu jakoś mi nie pasują). Nie sądzisz, że te autobusy w zajezdni nie wyglądają trochę, no nie wiem, sztucznie? Moim zdaniem za dużo ich i stoją zbyt blisko siebie. Dwa pytanka jeszcze: te budki na pilsudzkiego to polskie, czy niemieckie? i jak zrobiłeś to boisko?
 8. Poproszę o folder z obiektami by KrzychuK
 9. 1. Co to za upiorne kremowe kioseczki? 2. Usuń Jezusa. 3. Widać koniec mapy. 4. Tory kolejowe w środku miasta. 5. Fatalne to pierwsze skrzyżowanie (chodniki się nie schodzą, a jak ktoś idzie to nie sposób go nie potrącić). 6. Pusto. 7. Niemieckie przejścia dla pieszych 8. Prawie w ogóle nie używasz charakterystycznych polskich obiektów. 9. Pusto. 10. Nie pokazuj terenów, na których jest tylko jeden rząd drzew, czy nie ma nic, bo po co Nam to? 11. Gdzie są polskie znaki pionowe i poziome? 12. Pusto. Ogólnie jest bardzo słabo jak na razie, ale, wiadomo, każdy jakoś zaczynal. Mam jednak wrażenie, że działasz na ilość, a nie na jakoś. Chciałbyś zrobić mapę w jeden dzień, a tak się nie da. Na każdą ulicę, każde skrzyżowanie trzeba poświęcić trochę czasu, dopieścić szczegóły. Ciągle wydaje mi się, że pierwszym projektem w życiu powinna być mapa fikcyjna, bo tworzenie realnej to jak porywanie się z motyką na słońce. Pozdrawiam, Piotrek.
 10. Dodam kilka słów od siebie Po pierwsze, źle wyglądają na polskiej mapie kamienice z niemieckimi reklamami. Możesz wybierać kamienice w ogóle bez reklam lub zmienić tekstury, ewentualnie poszperać po różnych mapach, a nóż coś się znajdzie. Na screenie 2 nie pasuje mi ten krawężnik pod kątem 90°. Tylko ze względów estetycznych, także jeśli tak jest w rzeczywistości, to przepraszam, ale ja sam bym go lekko zaokrąglił. Screen 4 wygląda mi zbyt sztucznie i niemiecko. Poszukaj na forum, a znajdziesz wiele ciekawych polskich obiektów, których możesz użyć w zamian. Czy na buspasie nie powinno być odpowiednich znaków? Wydaje mi się, że są takie w paczce Tomassa94 lub KrzychaK. Na screenie 5 samochody stoją na trawie, czy mi się wydaje? Jeszcze jedna sprawa: stawiaj więcej billbordów. Nie wydaje mi się, żeby w Poznaniu było tylko kilka na krzyż. Nie musisz odwzorowywac dokładnych lokalizacji, ale zerknij choćby na Street View, a przekonasz się, że jest ich więcej. To kilka moich luźnych uwag, zrobisz z nimi co będziesz chciał. Poza tym jest dobrze. Zaimponowałeś mi dokładnością przy układaniu ulic, bardzo mi się to podoba. Trzymam za Ciebie kciuki, abyś ukończył projekt.
 11. Hmm...mam wrazenie, że na pierwszych dwóch screenach jest trochę pusto, jeśli chodzi o otoczenie.
 12. Poszukuję paczki splinow by KrzychuK.
 13. 1. Błagam, usuń tego Jezusa 2. Doprowadź do tego, żeby jak jedziesz autobusem to nie widać końca mapy. 3. Ja sam robię tak, że gdy nie mam pomysłu jak zagospodarować dane miejsce, to wsiadam w autobus, jadę przed siebie i obserwuję (przydatne przy tworzeniu map fikcyjnych). Możesz też uruchamiać mapy innych autorów i podglądać zastosowane tam rozwiązania, a nóż przyjdzie Ci coś do głowy. Bardzo przydatny jest też oczywiście Street View. Jeżeli nie będziesz wiedział, jak coś zrobić, to służę pomocą
 14. Całkiem nieźle Mam jednak dwie uwagi: #1 Po prawej za tymi krzakami, nie jest za pusto? (jeżeli będziesz tam coś dorabiał to sorry ) #2 Po lewej krawężnik popraw, bo nie idzie równo z drogą.
 15. To super z Twojej strony, że masz chęć coś tworzyć, ale radziłbym Ci, żebyś zaczął od jakiejś mapy fikcyjnej. To pozwoli Ci przyuczyć się do edytora, poznać nowe rozwiązania, czy opcje. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach i staraj się wszystko dopracowywać, nie rób na "odwal się". Co prawda nigdy nie byłem w Dąbrowie i nie wiem jak tam to wygląda, ale proszę Cię, Jezus ze Świebodzina?