ReVir23

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ReVir23

 1. Witam. Pracuję aktualnie nad modelem Jelcza 120M do OMSI. Jako, że chciałem odwzorować model zgodnie z wymiarami, potrzebny mi jest rysunek techniczny. Czy posiada ktoś taki? Najbardziej chodzi mi o bok pojazdu. Byłbym bardzo wdzięczny.
 2. Spróbuj klawiaturą, klawisz [e] i [m].
 3. Strona 1, post #7. Z tym, że po skopiowaniu tego skryptu do pliku, musisz usunąć odstępy w nowych wierszach, bo inaczej OMSI nie może odczytać pliku.
 4. Nie ma takiego MANa. Trzecia cyfra oznacza generację pojazdu, obecnie najwyższa jest 3-cia.
 5. Czy o ten dźwięk ci chodzi jak w tym manie? Jeśli tak to to jest filtr powietrza Tak dokładnie to. Tyle, że w tym MANie co chwila ten filtr słychać, a u nas w Solarkach tylko raz na jakiś czas.
 6. A tu patrzyłeś http://www.elmars.strefa.pl/catalog/index.php?cPath=29_400
 7. Metaliczny dźwięk? W ostrowieckich Solarkach też coś takiego słychać. Czy może chodzi o to: http://revir.neostrada.pl/pliki/solaris-2001.mp3 Jeśli się nie myle to ten dźwięk pochodzi z tych górnych schowków nad siedzeniami. Tam są m.i. butle ze sprężonym powietrzem, tak więc to na pewno od nich. Najbardziej mnie jednak zastanawia co wydaje takie ultra dźwięki w Solarkach, dokładnie jak tutaj: http://revir.neostrada.pl/pliki/solaris-ultra.mp3
 8. Jeśli wydaje takie krótkie "psss" to po prostu spuszcza powietrze z hamulców. Tzn. jak kierowca hamuje i zdejmię nogę z pedału, to powietrze wtedy wylatuje.
 9. W MPK Ostrowiec Św. mamy ich łącznie 8 sztuk. #705 - #706 - 1995r. obudowa z kwadrata tyleże zaokrąglona #707 - #712 - 1998r. - nowa obudowa z panoramiczną szybą Pięknie wyją te automaty Odnośnie mieleckiego silnika z automatem - czy to nie jest przypadkiem oznacznie 120M/1 ?
 10. MPK Ostrowiec Świętokrzyski posiada 2 sztuki Solarisów Urbino 12 I generacji, roku produkcji 2000, wyposażone w silnik MANa sprzężony z automatyczną 5 biegową skrzynią ZF5HP509C. Przez większość eksploatacji były dosłownie bezawaryjne. Mają bardzo mocną i wytrzymałą podwójną kratownicę. Wbrew temu co mówią na temat zawieszenia, w naszych nie jest ono sztywne. Po 12 latach eksploatacji nic prawie nie trzeszczy. Jedyną wadą tych pojazdów jest elektryka. Często lubi robić numery , a dokładniej w #2001 non stop świeci się kontrolka hamulca postojowego i kilka innych. Ogólnie są problemy z Solarisowym autokomputerem który czasami wariuje (problem z wyłączeniem wycieraczek itp.), wtedy trzeba go zresetować. Jako pasażer uwielbiam Solarki, ze względu na cudnie brzmiące połączenie (MAN + ZF) jak i ładny design no i wreszcie za to, że to polski autobus. Kierowcy też bardzo je chwalą - wysoka skrętność osi i komfort pracy.
 11. Solaris Urbino 12 - SU12, solarka, solniczka, jamnik Solbus B9,5 - jaszczombka Solbus SN11M - biała dama Jelcz M11 - MIG Jelcz PR110M - PeeRa Jelcz 120M/2 - eM-dwójka Jelcz 120M - pregniot, stodwudziestka MAN NL222 - eNeLka MAN NM222 - eNeMka, maleństwo MANy (ogólnie) - Manidło, Maniek Jelcz (ogólnie) - Jelczydło, Jelczor
 12. Dokładnie. Ten design jest mocno przesłodzony. Nie podoba mi się.
 13. Ostrowieckie MANy NL222 #112 - #114 - ex-MVG München ze skrzynią ZF5HP500. Oprócz nich Solarisy Urbino 12 (I gen. silnik MAN i skrzynia ZF5HP509C) no i oczywiście Jelcz 120M #705 - #712 (silnik Mielec SWT 11/300/1 + ZF4HP500).
 14. Witam, po wykonaniu ostatniego kursu w Berlinie na jakiejkolwiek linii mam na rozkładzie kierunek Betriebsfahrt czyli zajezdnia, jednak nie ma żadnych przystanków. Po dojechaniu do zajezdni, parkuje autobus i próbuje zdjąć rozkład jazdy (anulować) ale się nie da. Przekazanie kontroli AI również wywołuję komnikat błędu. Czy wy też macie coś takiego?
 15. Dziękuje! Nie wiedziałem.
 16. Ja również proszę o odnowienie linku.
 17. Nie wiem w ogóle o co robicie afere!! Mnie nie podoba się ten autobus, bo to jakieś czeskie albo nie wiadomo jakie ustrojstwo, do osoby które to wymodelowała nic nie mam, i doceniam jego pracę, bo model został wykonany dosyć realistycznie. Sam dodatek schrzanił mi OMSI, a dokładnie deinstalacja tego dodatku.
 18. Nie lubię HipHopu ale tekstura nawet ładna.
 19. Pojawił się problem przy pobieraniu załączników i plików umieszczonych na forumowym downloadzie, który nie istnieje.
 20. Ostrowiec Świętokrzyski.
 21. Trasa musi być ustawiona w "Route".