Frank

Lublin - Solaris Trollino 12

23 postów w tym temacie

Będą nowe trolejbusy

15 sztuk nowych, niskopodłogowych trolejbusów pojawi się na ulicach Lublina. Dostarczy je firma Solaris Bus & Coach. Umowa na dostawę została podpisana w czwartek, 17 lutego 2011 r. w siedzibie MPK Lublin przy ul. Grygowej 56. Zakup będzie możliwy dzięki unijnej dotacji.

Umowę parafowali Wiesław Cieśla, Pełnomocnik Prezesa Zarządu ds. Kluczowych Klientów Solaris Bus & Coach oraz Prezes MPK Lublin, Czesław Rydecki i Wiceprezes Zarządu, Tomasz Fulara. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Prezydenta Lublina, Grzegorz Siemiński.

Pieniądze na wymianę taboru trolejbusowego MPK Lublin uzyskało z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania 5.3 Miejski transport publiczny. W sumie otrzymaliśmy przeszło 26 mln zł.

15 trolejbusów Solaris Trollino 12 wyjedzie na ulice Lublina na początku 2012 roku. Trolejbusy będą pojawiać się w partiach po 5 sztuk - w styczniu, lutym i marcu. Wszystkie będą niskopodłogowe, pomalowane w barwy miejskie. Będą wyposażone m.in. w monitoring, głosową zapowiedź przystanków oraz automaty do sprzedaży biletów i tzw. ciepłe guziki.

Źródło: mpk.lublin.pl

836-155-C-105.jpg

W Lutym na stronie mpk lublin zostaliśmy poinformowani o nowym zamówieniu firmy na dostawę 15 nowych trolejbusów Solaris Trollino 12 - zastąpią najbardziej wysłużone trolejbusy w Lubelskim taborze których nam nie brakuje, czyli stare Jelcze PR110T. Jak myślicie, czy zakup Solarisów Trollino się opłacał, czy jednak było warto wybrać inną firmę do zamówienia?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę mi będzie szkoda elektroPeeRek, ale przynajmniej dobre bo polskie. Elektryczne Solarisy mi się podobają, mają doskonałe przyśpieszenie, aż w fotel wciska, a samochody zostają w tyle ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe jakie siedzenia będą, bo te w Urbinach jak ławki w parku :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zależy już od życzenia klienta, w Lublinie elektryczne solarki mają miękkie siedzenia, a autobusy taborety.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Całe szczęście że nie pociągneli tego projektu z MAZ'em. Przecież to byłaby maskara władować się w ten szrot.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Peerek jeszcze długo nie będzie szkoda. Jest ich jeszcze 50 a Solarisów ma być 15cie. Zanim wymienią wszystkie peerki o minie jeszcze długo. Z przyspieszeniem to zależy które, bo w sumie każdy z nich jest inny. Fotele mają być niby miękkie ale mieć durne rozłożenie. A wszystko dlatego, że w lublinie kwota jakiegoś tam podatku jest uzależniona od liczby miejsc siedzących. Jest 28 i jakieś durne ustawienie, a jakby ustawić po ludzku i zrobić 30 czy 32 to by był 2 razy większy podatek. Ale oczywiście mpk żal kasy więc np dlatego elektro solarisy nie mają ostatniego rzędu siedzeń, część peerek to samo...

Maz? Maz to tylko buda. Podzespoły w sumie zachodnie. Dla mnie trochę szkoda. Lepszy Maz niż Mastera.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta "tylko buda" była tak kiepsko spasowana, że strach był żeby się nie rozleciała podczas jazdy ;)

Najbardziej mnie wkurza to lubelskie "niedasie" w sprawie przegubowych trolejbusów. Napełnienia w niektórych trajtkach nie rozładuje się tak prosto.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej mnie wkurza to lubelskie "niedasie" w sprawie przegubowych trolejbusów. Napełnienia w niektórych trajtkach nie rozładuje się tak prosto.

Szczególnie na linii 151 i 153. Tam jakieś -15, -18 metrowe trajtki by się przydały, bo czasami jest taki ścisk, że ludzie na przystankach zostają :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

LTEK ma ponoć jakieś Ikarusy na prąd. Czemu MPK nie może ich wydzierżawić i puścić na te linie?!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo MPK to jest beznadziejna firma? Która nawet robi na złość "nadrzędnemu" ZTM...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

LTEK ma ponoć jakieś Ikarusy na prąd. Czemu MPK nie może ich wydzierżawić i puścić na te linie?!

Na początku lat 90' do MPK Lublin sprowadzono trzy Ikarusy 280T ze strowaniem tyrystorowym, ale były one kiepsko zrobione i po niecałych 10 latach użytkowania skasowano je wszystkie. Teraz nie ma u nas ani jednego, przegubowego trolejbusu.

Dobrze by było zobaczyć w Lublinie " nowe, przegubowe " trolejbusy, np. Solarisy Trollino 18... - ale pomażyć to ja sobie mogę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ktoś widział te "Ikarusy" Ltek? Jest jeden i od lat gnije na majdanie czekając na kasacje pewnie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co mi się zdaje to raczej wszystkie KPNA/Ikarus 280T są zezłomowane... - tak pisze nawet na http://www.phototrans.eu/2415,99,282,0,f.html :(

Ale może niech to potwierdzi ktoś z LTEK, bo to są tylko moje przypuszczenia :P

Nawet jakby jakiś został to pewnie jego stan byłby fatalny :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

WoW ! Czyli faktycznie LTEK posiada takiego Ikarusa. :D

Fajnie było by go odbudować. Czy wie ktoś może czy są plany przywrócenia tego wozu do pełnej sprawności ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plany na pewno są tylko pewnie kasy nie ma. Jak chcesz pomóc to się tam z nimi skontaktuj ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zależy już od życzenia klienta' date=' w Lublinie elektryczne solarki mają miękkie siedzenia, a autobusy taborety.

[/quote']

Racja, w Kaliszu mało gąbki, a w Ostrowie wręcz przeciwnie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Solarka z drugiej dostawy 3849 uzyskała tytuł rajdowej ;) Podczas wyjazdu na linię na wyświetlaczu: "RAJD" i kierowca zaprezentował jej możliwości przy ruszaniu spod świateł :o Także pozytywne wrażenia na kursie nią z szybkim kierowcą wieczorem 0-60 w 5 sekund, aż do siedzenia mnie wcisnęło ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ktoś widział te "Ikarusy" Ltek? Jest jeden i od lat gnije na majdanie czekając na kasacje pewnie

idź , jedź lub leć na zajezdne majdan

tam znajdziesz tego ikarusa i 2 mercedesy gazowe

żeby nie było mercedesy na chodzie ikarus nie za bardzo

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mercedesy gasną na niskich obrotach i stoją w krzakach na majdanie od paru lat...8)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zauważyliście te przecieki w ST12? tylna część dachu troche kiepsko to wygląda :P problem dotyczy wielu egzemplarzy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta