praiks

Co zrobić żeby Szczecin ruszył w OMSI 2, dla zielonych

28 postów w tym temacie

Proponuję szczegółowe opisanie dla początkujących lub słabo orientujących się w sprawach map, co w OMSI 2 zrobić, aby ruszyła najprostsza mapa Szczecina.

Po wielu próbach uruchomienie mapki Szczecina 3.10 zakończyło się

sukcesem. Oto kroki jakie należy wykonać:

1. Ściągnij lub przekopiuj pliki niezbędne do uruchomienia mapki /ja przekopiowałem/;

2. Pamiętaj o tym aby pliki trafiły w odpowiednie miejsce, tak jak to było w OMSI 1;

3. Uruchom Edytor, a następnie wybierz do uruchomienia plik global.cfg, który znajduje się w folderze MAPS-PROJEKT SZCZECIN.

4. Po wgraniu mapki kliknij w lewym górnym rogu przycisk save i odczekaj kilka chwil aż mapa się przekonwertuje.

5. Praktycznie teraz mógłbyś już włączyć mapę i grać. Jednak należałoby sprawdzić pliki ailists.cfg parklists.cfg, pliki hof, jak również ustawienia oraz pojazdy.

Mi mapka zadziałała na starym pliku ailists.cfg. Braków nie było. MAN NL 202 z OMSI! 2 przejechał całą trasę 57 z drobnymi zacięciami które trzeba zminimalizować w konfiguracji. Ludzie wsiadają co można uznać za sukces.

Jeśli odkryjecie coś co spowoduje poprawę gry na mapce to piszcie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[modn]Dodana treść i odblokowany temat na prośbę autora[/modn]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli ktoś się przejechał w Szczecinie przegubowcem, bardzo bym prosił o recenzje, a przy tym:

- czy mapka dobrze pracuje,

- czy są zacięcia,

- co najlepiej skonfigurować, aby na mapce nie było takich problemów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jechałem przebugem, chyba zresztą jak każdy kto ma PS w OMSI 2 :) Według mnie łatwiej się manewruje, w Warszawie na prostopadłym skrzyżowaniu łatwiej jest się zmieścić nie ocierając wozów lub barierek. Mi osobiście jest na Kołątaja łatwiej się wcisnąć bez zahaczania o krawężnik na przystanek dla 57, 82 i 522. Ogółem masz tą frajdę, że jedziesz przegubem po Szczecinie :) Jak jeszcze wyjdzie re-paint to już będzie miód :D

Co do wydajności, to u mnie Szczecin działa na 10 FPS-ach więcej niż w OMSI 1. Nie mam żadnych zacinek, zwiech etc., no może czasem jak wjeżdżam do centrum. Podtrzymuje mnie stała nadzieja, że po wydaniu aktualizacji będzie jeszcze płynniej niż jest teraz :)

@EDIT

Zapomniałem dodać, że czasami miewam dziwny problem na rondzie Sybiraków - wjeżdżają na nie 3 ciężarówki, cały czas jeżdżą w kółko, nie chcą wpuścić innych do ruchu i robi się megalityczny korek ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc tak, wczoraj wieczorem jechałem 522 z Warszewo na Kołłątaja i mam taki problem. Przez całą trasę był tylko 1 pasażer na przystanku przed tym długim zjazdem do Wiaduktu, i tylko tam widziałem 2 auta na całej mapie. Po chodnikach chodzi pełno ludzi, ale jednak na przystanku spotkałem tylko jedną osobę. Może dlatego, że zmieniałem wszystkie suwaki na najmniejsze bo na Berlinie w Omsi 2 nie da się grac u mnie. Jak wjeżdżam do miasta to cały autobus mi skacze, tak samo na Szczecinie mam mało FPS, a w Omsi 1 ładnie mi chodził szczecin, nie wiem co mam z tymi opcjami zrobic ;(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up

W domyślnym pliku ustawień ruchu drogowego wieczorem i w nocy jest niski ruch. To normalne.

Co do metody - potwierdzam działa. Jednak na trasie linii 57 napotyka się na dwie niewidzialne ściany: w okolicy przystanku Kormoranów oraz 1 Maja. Na 59 nie zauważyłem problemów.

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sefcia, to podaj Twoje ustawienia w szczegółach dla grafiki i innych na mapie Szczecina. Musisz mieć superrozwiązanie że nawet przegubowiec Ci nie skacze. A więc podziel się ty. Pokaż nawet zdjęcia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam chyba coś nie OK... Gdy włączam Szczecin przez edytor to przy "Tworzeniu ulic" dostaję komunikat "Fehler bei Bereichsprufung" i mapa przestaje się ładować. Mam też problem z Wrocławiem ale to w innym temacie. Jedyna mapa która się skonwertowała to Praga którą znalazłem na dysku :)

PS. Może mam superkomputer albo ustawienia ale na Berlinie w przegubowcu (nawet w centrum) mam stałe 30 - 23 FPS.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

vy1g.jpg

Też mam taki problem gdy próbuje odpalić Szczecin w edytorze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W edytorze jedynki pozmieniajcie nazwy plików, tak aby nie miały polskich znaków

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa pracuje na Omsi 2 powiem wam że całkiem niezle nie ma wielkich problemów co ja zrobiłem? wpakowałem mape do Omsi 2 a za nią poprawkę i odpaliło.Z początku nie działały zapowiedzi ale problem już ogarnięty.Na podsumowanie działa czasami laguje przy wczytywaniu segmentów mapy i pojawiają się błędy w otoczeniu albo samochody jechały po trawie

http://http://www.youtube.com/watch?v=6f_uVJmhiDg

zostawiam krótki filmik:D
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ogromny problem. Po wczytaniu mapy widzę Tylko niebo. Można autobus wybrac, słychać jego dźwięki lecz widać niebo. Jak się kamerę z F1 na F3 przełącza to jednie się obraz trochę oddala. Pomoże mi ktos z tym ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam. Po tym patchu mapa działa idealnie w 100%. Wcześniej nie wczytywało się 50% ,teraz jest ok. Polecam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwny problem wszystko jest ok, tylko autobusy AI są niewidzialne.Widze tylko kierowce w srodku i swiatla (chyba mana NG)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten patch czeski jest nieco lepszy. Warto jego wgrać. Tam nie ma tych problemów z kierowcą. Ja też to miałem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@praiks

Przepraszam, że dopiero teraz piszę. Jeżeli nadal skacze Ci przegub lub jakikolwiek inny autobus spróbuj odznaczyć w zakładce dźwięk dwa pierwsze ptaszki - dźwięki AI oraz scenerii. Jeżeli to nie pomoże to zmniejsz suwak maksymalna liczba dźwięku. Mi to bardzo pomogło. Praktycznie jak mam suwak w granicach 400 - 500 to ledwo 5 FPS, natomiast teraz mam około 200 i elegancko śmiga. Spróbuj, może zadziała.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Praiks napisał (post #11):

Spróbujcie ściągnąć zmodyfikowaną wersję. Ona dużo pomaga. http://www6.zippyshare.com/v/99446917/file.html

Sry, ale stanę się nieco wybredny. Po przejechaniu się linią 59 w kierunku Plac Rodła koło przystanku Wilcza Wiadukt stracił się świat. Same niebo widziałem.

Natomiast po sprawdzeniu map toolsem mogę wywnioskować jedno - nie ma nic prócz tile'ów.

3moe31.jpg

Gdy zaś wersja wzięta z OMSI 1 ma spliny itd.

byoq7x.jpg

Skontroluję jeszcze wersję od południowych sąsiadów i przejrzę log cały, bo może tam znajdę klucz.

Tutaj wstawiam jako załącznik.

Wersja czeska też nic nie ma. Za chwilę zobaczę obie w edytorze i się wyjaśni. Bo może tego nie zrobiłem.

A w edytorze wszystko normalnie. Co jest wgrane??

logfile.txt

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ej Zrobiłem tak jak pisało . Chciałem odpalic mapę na Edytorze wywaliło mi błąd Macie zdj u4gs.png

P.s Zrobiłem tak jak pisał @ praiks W 1 poście

Czyli

1. Ściągnij lub przekopiuj pliki niezbędne do uruchomienia mapki /ja przekopiowałem/;

2. Pamiętaj o tym aby pliki trafiły w odpowiednie miejsce, tak jak to było w OMSI 1;

3. Uruchom Edytor, a następnie wybierz do uruchomienia plik global.cfg, który znajduje się w folderze MAPS-PROJEKT SZCZECIN.

I tu się zaczyna problem ??

Ktoś może pomóc ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ściągnij czeskiego patcha i wtedy odpal mapkę. Jeśli to nie pomoże to mamy konflikty między obiektami, splinami albo tilesami. A może masz nie usunięte i nie pozamieniane polskie znaki. Sprawdź!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta