Mark

Katowice w OMSI?

49 postów w tym temacie

Cześć, witam was wszystkich bardzo serdecznie. Ostatnie dni spędzałem na rozmyślaniu nad kwestią mapy Katowic do OMSI. Zastanawiałem się jakie linie stworzyć, żeby mapa była jak najmniej zasobożerna, ale prezentowała klimat Katowic choć w tym najmniejszym stopniu. Ostatecznie wybrałem do stworzenia całą trasę linii 689 od katowickiego Dworca Podziemnego, aż po Szyb Stanisław w katowickiej dzielnicy Murcki. W sumie w późniejszym czasie pojawiłaby się możliwość rozszerzenia mapy o linię 9 i 10 w skróconej relacji (Dworzec - Ochojec Szpital - Dworzec), a także linię 297 (Dworzec - Osiedle Odrodzenia - Dworzec) i 804 (Brynów Pętla - Osiedle Odrodzenia - Brynów Pętla).

Choć same plany wydają się bardzo wygórowane, stwierdziłem że warto poszukać osób chętnych do budowy takiej mapy (głównie potrzebuję osób potrafiących modelować, jak i konwertować obiekty). Myślę, że edytor jestem w stanie szybkim czasie ogarnąć kierując się poradnikiem dotyczącym edytora, jak i budowy mapy od podstaw (jednak pomimo tego cieszyłbym się dostając rady od bardziej doświadczonych w temacie edytora kolegów).

Poza znalezieniem ekipy budującej, zamieszczam ten temat jako taką małą zapowiedź całego projektu, żeby zaczerpnąć uwag dotyczących samej planowanej mapy Katowic.

Z góry za wszelkie rady i pomoc dziękuję, w ostatecznej fazie budowy mapy (jeśli do niej dojdzie) na pewno o nikim nie zapomnę. Serdecznie pozdrawiam, Mark.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powodzenia.. ja już od roku robię Rudę Śląską, a to tylko parę wybranych linii ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powodzenia :D

Ja ogólnie tworze mape Gliwic i Zabrza-Parę linii a Katowice są duże ale owocnych prac ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uchylam rąbek tajemnicy, model Katowickiego dworca w trakcie rozwoju, tekstury chwilowe stworzone w "pięć sekund" w Paincie, oczywiście do wymiany w ostatecznym modelu. Wstępne oceny? Tego oczekuję.

1zdo.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na pierwszy raz fajny ;)

Takie pytanie jakie linie zamierzasz robić ostatecznie ? Czy zrobisz Stawową/Mickiewicza/Piotra Skargi? I czy zrobisz 870? :D

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Głównym celem jest ukończenie całej linii 689 od Katowickiego Dworca po Murcki Szyb Stanisław, więc można się domyśleć, że Piotra Skargi i innych typowych budynków dla Katowic nie będzie. Nie wykluczam jednak, że po ukończeniu całej linii 689 nie pokuszę się o dodanie centrum, choć byłaby to katorga dla obecnego symulatora. Już i tak duży problem sprawi mi ulica Mikołowska oraz Wincentego Pola do odwzorowania, nie mówiąc o wyjeździe z dworca podziemnego i dalej prowadzenie linii przez Konopnickiej i Kopernika (gdyż przez te uliczki przemyka trasa linii 689 w drodze do Murcek). Znacznie łatwiej będzie mi odwzorować ulicę Jankego i skrzyżowanie w Piotrowicach (moje miejsce zamieszkania, więc postaram się odwzorować wszystkie budynki znajdujące się bliżej skrzyżowania. Gorzej będzie znów przy końcówce, bo Murcek całkowicie nie znam i byłem tam tylko raz.

Uprzedzam również, że za budowę Ligoty się nie zabieram, więc tą część Katowic pozostawiam komu innemu, a może się ktoś skusi. Ja pozostaję przy budowie "mniej zasobożernych" dzielnic jakimi z pewnością są Ochojec, Piotrowice, Kostuchna czy Murcki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem zamiar zrobić linie 673 z Szybu Stanisław stworzyłem pętle na Os. tysiąc lecia ale mapa mi nie ruszyła w omsi 2 więc poczekam na wydanie patcha o ile będzie. A do linii 689 mogę dołożyć swojego trudu.

Pozdrowienia...

Jak na tą chwile to mogę stworzyć Dworzec oraz Galerie Katowicką. Myślę że się przyda

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No no dworzec wygląda ciekawie! Mocno trzymam kciuki za ten projekt i czekam z niecierpliwością ;) Fajnie byłoby pojeździć w końcu w swoim mieście.. A myślałeś może o jakiejś linii łączącej Katosy z Siemianowicami? 0/50 są dosyć krótkie i proste trasy i idealnie kończą się na dworcu. Ewentualnie 296 które zaczyna w Siemianowicach, tam ma 3 przystanki i reszta trasy prowadzi przez centrum aż na Ochojec i/lub Brynów. Bardzo chętnie pomógłbym w tym projekcie ale niestety jestem noga jeżeli chodzi o edytor.. Ale może jakieś zdjęcia podrzucić czy coś? Dosyć często kursuję przez centrum aż do AWF'u więc może jakoś się przydam?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawi mnie też czy da się w omsi zrobić "sufit" na dworcu, bo nigdy nie widziałem tego na żadnej mapie - żeby nie dolatywały tam promienie słoneczne.

Ja również trzymam mocno kciuki. Informuj o postępach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dobry pomysł z tą mapą Katowic. Ogólnie rzecz biorąc ktoś tam kiedyś miał tworzyć linie z Zagłębia do Katowic, ciekaw jestem, czy dalej tworzy. Inna sprawa - fajnie byłoby, gdyby znalazły się osoby chętne do stworzenia mapy KZK GOPu. Jednak byłoby to bardzo trudne zadanie, bo jest mnóstwo linii, kilkanaście dużych miast, zatem mnóstwo pracy i mapa byłaby bardzo obszerna i 'obiektochłonna' . Skoro ktoś tam tworzy mapę Gliwic i Zabrza, ktoś Rudy Śląskiej, ktoś Katowic, to jak będą gotowe, to autorzy mogliby się ugadać i spróbować połączyć to w całosć, dodać do tego kawałek Chorzowa i Świętochłowic i już mamy kilka najdłuższych linii w GOPie. Ale to takie moje małe marzenie i mam nadzieję, że takie coś wyszłoby na pierwszą część OMSI, bo druga póki co, bez żadnego patcha, to dla mnie katastrofa ;/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hmm zdaje mi się ze po połączeniu map żaden procesor by tego nie wytrzymał.

Ja też tworze mapę Katowic i jak na razie czekam na ten dworzec bo jestem w kropce bo tworze 2 linie przebiegające przez dół dworca i jestem zmuszony czekać

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super W końcu będę mógł pojeździć Po Katowicah :) Powodzenia w projekcie i pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czas trochę odświeżyć temat, zatem przedstawiam wam swoją dzisiejszą pracę nad podziemnym dworcem w Katowicach. Co nowego? Dużo nowego, przede wszystkim pojawiło się coś więcej aniżeli tylko peron pasażerski. Z góry przypomnę, że nie jestem doświadczonym modelarzem, więc dworzec nie będzie zrobiony w 100% dokładnie, staram się jednak zrobić wszystko, żeby był choć trochę podobny do tego w prawdziwym świecie.

faa3.jpg

~*~

4fjv.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Życzę powodzenia, bo zazwyczaj projekty z miastami GOPu szybko upadają... Liczę że z tym tak nie będzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze się prezentuje :) kolega wyżej ma rację.. Powodzenia :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że mój temat trochę się obudził, tak więc mogę chyba udostępnić foto z prac nad dworcem, póki co zajmuję się innymi obiektami, więc prace nad dworcem zwolniły swoje tempo. Dostałem kilka zdjęć na tekstury od użytkownika Paweł, dlatego w najbliższym czasie dworzec dostanie nową jakość tekstur i może trochę się urealni.

6z9q.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mógłbyś go wysłać? Bo pracuję nad mapą GOPu i okolicznych "wiosek"... To nie tylko Katowice :D . Oczywiście jeśli nie sprawi to problemu...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko jedna osoba poza mną ma do niego dostęp i jest tak tylko z powodu testów. Zresztą dworzec będzie wydany jak go skończę, a jak widać trochę mu do tego brakuje. Publikacja nastąpi w moim temacie z obiektami 3D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam pytań.

Gorąco czekam na mapkę (i dworzec). Jeszcze raz życzę powodzenia!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Troszkę mój temat spadł, ale czas żeby go odświeżyć. Obecnie zawiesiłem pracę nad dworcem podziemnym, bo przecież jest jeszcze czas, tym bardziej że nie zacząłem jeszcze reszty mapy. Tak więc o to wstępny wygląd skrzyżowania czterech ulic: Słowackiego, Matejki, Sądowej i Mikołowskiej (która w całości będzie odwzorowana na mojej mapie).

84381597696658043790.jpg

Oczywiście brakuje chodników, budynków i innych detali, ale gdy znajdzie się chęć modelowania, to znajdą się i brakujące ogniwa. Tyle na dzisiaj ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mark, podziwiam twoją pracę :25 Not guilty: !

Skrzyżowanie jest bardzo dobrze (mimo że w fazie produkcji... nevermind). Czekam z ogromną niecierpliwością na to Śląskie cudo!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj znów krótko, ale za to efektywnie spędziłem ostatnią dobę na pracach nad Katowicami. Skończyłem już prawie całą Słowackiego do 3 maja, a teraz pracuję nad dworcem podziemnym. Już od razu mówię, że wjazd od Słowackiego będzie poprawiony.

84954211923545904122.jpg

27786283632714666303.jpg

96107378652765252531.jpg

47457017284707916837.jpg

60807247475836575561.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie za mało pokazałeś na tych screenach, żeby można tu było cokolwiek ocenić, ale widać dedykowane obiekty, widać dedykowane skrzyżowania, więc jest dobrze. Zresztą zawsze będę kibicować projektom budowy map miast KZK GOP, bo w końcu te klimaty są mi najbardziej bliskie. A Katowice mają jedną z najciekawszych sieci komunikacyjnych w okolicy, więc radość będzie podwójna :D

Dużo pracy przed tobą, bo 689 jedzie prawie godzinę w jedną stronę, więc terenów do budowy będziesz mieć co nie miara. Chociaż... im bliżej Murcek (Murcków?), tym więcej lasu, więc przynajmniej końcówka pójdzie szybciej. Tak czy siak, powodzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj tylko jeden screen z góry przedstawiający model alfa podziemnego dworca w Katowicach.

81020323769496459557.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem bardzo ładnie wygląda ten dworzec :). Nigdy nie byłem w Katowicach. Dlatego bardzo chętnie przejadę się po tej mapie jak już zostanie wydana :D. Powodzenia !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta