Kamil5560

Nowe i testowane autobusy/tramwaje na Śląsku

129 postów w tym temacie

Jakie oba? Lion #532, NL #522, bo już nic nie ogarniam :P. Jaki NL262?

Czuję się trolowany :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

xD no jeszcze Setra xD

też parę razy jeździła u mnie xD

Dziwny autobus

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tego potworka Setrowego kojarzę, ale nie kojarzę bym tym jechał.

Co do tej NL262, to szczerze zapomniałem o istnieniu tego wozu, swoją drogą on jeszcze żyje? Bo według TWB może być gdzieś na wschodzie. Swoją drogą byłem święcie przekonany że to NL202/NL222, nie spodziewałem się tego silnika.

Co do przegubowych Setr - pamiętam jeszcze Setrę przegubową z Meteora http://phototrans.eu/15,66050,39.html, i to że jechałem nią na 850.

Swoją drogą czy zakup SORów ma związek z Solbusami?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co z Solbusami ?! :o

Lubie te autobusiki u mnie , prócz jednego kulejącego :(

Wolę Solbusy niż te Irysbusy

147809.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tym nie jeżdże wiec nie mam pojęcia :D

Ale z tego co zaobserwowałem PKS Gliwice całkowicie zmienia sie w Feniks V (tak jak PKS Żary)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te MANiki mają świetne :o wyglądają jak nówki , ostatnio z kolei jakiś dziwny Lion's sie pojawił z tymi smiesznymi drzwiami otwieranymi jak w Irysach , i jeszcze tylko połówka przy pierwszych - PKS GLIWICE

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz na myśli tego co zdjęli z 236? http://phototrans.pl/15,299812,0.html

Co do Solbusów - słyszałem że kiedyś chcieli je sprzedać (choć brakło chętnych, podobno są awaryjne na trudniejszych liniach), woziki ciekawe, jednak ja wolę Irysy. Sprawiają wrażenie wozów które się bardziej trzymają kupy ;).

Swoją drogą w tym manie to będą chyba drzwi odskokowo-przesuwne, a w Irisbusach odskokowe.

Tu masz działanie drzwi odskokowo-przesuwnych: http://img186.imageshack.us/img186/5552/plugslidingql6.gif , a te z Irisbusów to już wiesz jak działają ;).

Mi się wydaje że wszystko już funkcjonuje pod nazwą Feniks, tylko nie przemalowano części wozów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie to ten wóz , i tak działają te drzwi

Dla mnie to jest jakiś cyrk xD

Po co takie cuda ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie drzwi mają pewnie zapewnić możliwość otwarcia/zamknięcia przy bardziej nabitym autobusie, a w przeciwieństwie do odskokowych minimalizują (ale nie do zera!) ryzyko uderzenia drzwiami o krawężnik na przystanku.

Co do przednich drzwi - i tak mało który kierowca otwiera dwie połówki :P.

Dodam że już były plany sprzedaży tych solbusów - http://www.phototrans.eu/14,615538,0,Solbus_SN11M_528.html po 180 tys.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tutaj doskonale widać to, o czym ostatnio opowiadał mi pewien kierowca, a mianowice folię zniszczoną przez szczotki myjni na zajezdni. Nieostrożność kierowców + twarde szczotki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie same szczotki a woda gruntowa, w której jest PIASEK. Utracili już gwarancję na lakier w wszystkich lionsach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś w Gliwicach było to samo :D Tylko tam szczotki lustra urywały, teraz już jest dobrze ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gówno prawda. Gadał koledze ten dziadek że mu sie jakos skrzynia zablokowała i mimo hamowania wóz dalej jechał - tak jakby sie gaz zablokował, tyle że pedał był w neutralnym położeniu. Nie dziwcie się, jak u Pawelca jeżdża dziadki na emeryturze po 16 godzin dziennie, na 735 taki jeździ ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie interesuje kwestia biegu - skoro gaz się zblokował, czemu na luz nie wyrzucił (wiem, nie luzuje się, ale tutaj byłoby to wskazane), oraz czemu hamulce nie łapaly, coś go powinno zatrzymać (niekoniecznie wiata lub drzewo, np. retarder, czy też ocieranie oponą o krawężnik).

Przecież ten wóz ma 200 koni, pewnie z 30 zmarło, jak nie więcej, hamulce powinny go zatrzymać, albo zminimalizować prędkość.

Swoją drogą kiedyś jechałem Mercem przegubowym i po puszczeniu gazu on nadal przyspieszał, ale wtedy to pedał gazu nie odbijał.

Po za tym interesuje mnie kwestia co mogło być przyczyną "zblokowania" się gazu.

Skoro pedał był u góry, czyli nie zapadł się jak wyżej wspomniałem.

Gdyby w skrzyni padł układ wysprzęgający (bo nie wiem czy w automacie na ten układ mówi się sprzęgło), zawsze można silnik zdusić hamulcem, a nawet gdyby się nie dało to prędkość nie powinna robić takich szkód.

Moim zdaniem problemem oprócz skrzyni MUSIAŁA być awaria układu hamulcowego/za słabe hamulce, bądź kierowca, ale w to wątpię.

Czy te MANy II gen są twarde?

Ja twierdzę że to takie niskopodłogowe Ikarusy - dobrze eksploatowane nie do zajechania (proszę bez tekstów że Ikar 20 lat przeżyje, bo większość z NG tyle przeżywa, a MANy czasem bez).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobno jak hamulec wcisnął to silnik sie jeszcze bardziej wkrecil na obroty, nie wiem jakim cudem. Też sie wlasnie grubo zastanawiam dlaczego N nie wcisnął.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo dziadek pomylił pedały xD

Tam coś jest ściema, już widziałem jak szczęki się kopicły w #98 pawelca, #31,#34 Gliwickim, Mazie z 234 i w Irisbusie. Ale wtedy sie zaciskają. A pozatym jak on zrobił tyle szkód skoro tam się rozpędzić nie da, a wątpię by skrzynia aż takie coś odwaliła..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Canspray:

Nie widzę powiązania hamulca z gazem, chyba że się ma wielką stopę :D. Choć możliwe że coś jest, ale w to nie wierzę.

@Kamil5560:

Jak te wszystkie firemki z GOPu, śmierdzą ściemą, cud że jedzie. Ciekawe jak 3/4 tych wozów przechodzi przegląd.

Swoją drogą, sądzę że prędkość ~15 km/h przy braku hamowania wystarczyła. To nie jakieś punto o małej masie, tylko czołg :P.

Sądzę jednak że sama skrzynia gazu od siebie dać nie może, więc pozostają standardowe obroty a więc prędkość pewnie rzędu 5-8 km/h.

Co do rozpędzenia - takim heblem to drogę rozpędu trzeba mnożyć razy dwa co najmniej :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu się mylicie, niby takie słabe, a uwierzcie na 14 nieraz jechałem tym albo #21 i oba naprawdę miały kopa, kierowcy kilka chwil zajmowało rozpędzenie go do właściwej prędkości. Poza tym te autobusy swoje ważą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, ale demony szybkości z nich nie są, a dziadki rzadko depczą więcej niż 1/2 gazu (oszczędności), więc przykładowo MAZem pójdzie szybciej niż takim MANem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mazem szybciej? Przejedź się #54, a gwarantuję Ci, że przy punktualnym wyjeździe z bytomia bedziesz mieć conajmniej 3 minuty spóźnienia w rokitnicy na pętli. :) Kierowcy z manów jakoś bardziej respektują rozkład jazdy niż ten śmieszny młody kierowca z #54.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta