WooQash

[OMSI 2] Zmiana urządzenia do sterowania autobusem z klawiatury

4 posty w tym temacie

Witam. Posiadam kierownicę, którą używam w OMSI. W jedynce sprawa była prosta, była ikonka kierownicy i wystarczyło ją włączyć RAZ NA ZAWSZE aby sterowanie działało. W OMSI 2 trzeba tą czynność powtarzać każdorazowo przy uruchomieniu gry co nie ukrywam jest wkurzająca, na dodatek w czasie jazdy trzeba 'zrestartować' to ustawienie bo kierownica potrafi złapać zwiechę w dziwnym kącie (jakiś błąd OMSI, ale nie wiem czy jest na to rada). W ustawieniach OMSI 2 jest opcja "Game Controller On/Off" ale nie specjalnie chce mi ona działać, czy jest inny sposób (albo może ja coś źle robię, że ta opcja nie działa) aby za pomocą klawiatury można było szybko przełączyć sterowanie na kierownicę, a nie każdorazowo wspierać się Alt'em, myszką i przeklikywać kilka razy opcje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oby naprawili to w patchu, zapamietywanie ustawien.

Najsmieszniejsze akcje sa, kiedy gra mi sie wysypie podczas jazdy i po ponownym uruchomieniu gry zanim ustawie kierownice to bus laduje w drzewie itp. bo jest na biegu.

Zwykla formalnosc, a jednak duzy blad

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do zwiechy to chyba wiem o co chodzi. Musisz w ustawieniach kontrolera ustawić siłę i intensywność forcefeedback. Gdy miałem te ustawienia na zero(nie zauważyłem ich przy pierwszej konfiguracji kiery) uderzenie autobusem w krawężnik kończyło się własnie odbiciem kierownicy w przeciwną strone i zamiast odpuścić utrzymywało kierownice w skręcie.Zmiana tych ustawień pomogła. Tylko nie przesadź z nimi bo u mnie na logitechu DFGT ładnie trząchało kierownica na 40 % :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a czy musi być  sprzęgło przy kierownicy bo mam bez  sprzęgła

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta