piter11101

MaSzyna EU07

173 postów w tym temacie

Bardzo ciekawy symulator, polecam każdemu.

Może grafika nie powala na kolana ale móc zasiąść za pulpitem poczciwego EU07 bądź EN57 i pośmigać szlakami kolejowymi - bezcenne.

Jeszcze raz polecam.

Tu link do strony z tym projektem: http://eu07.pl/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O' date='P,M,X,C,d,Y,U,I,num+ i jedziemy!

[/quote']

Zapomniałeś jeszcze o . (albo num9) - luzowanie hamulców :D

hehe luzowanie luzowaniem a hamowanie?? :P

Jak by co hamujemy num2 i num3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też na początku nie umiałem uruchomić , ale z czasem i z pooglądanymi poradnikami na YouTub'ie wreszcie.Pierwsze wrażenie , cud , miód i orzeszki , ale z czasem stawało się to monotonne i tak w sumie jest dalej według mnie.Może te trasy i lokomotywy itp... są jakimiś hiciorami , ale to średnio umila zabawę z Maszyną.To jest tylko moje zdanie więc nie oczekuję żebyście się ze mną zgadzali.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też na początku nie umiałem uruchomić ' date=' ale z czasem i z pooglądanymi poradnikami na YouTub'ie wreszcie.Pierwsze wrażenie , cud , miód i orzeszki , ale z czasem stawało się to monotonne i tak w sumie jest dalej według mnie.Może te trasy i lokomotywy itp... są jakimiś hiciorami , ale to średnio umila zabawę z Maszyną.To jest tylko moje zdanie więc nie oczekuję żebyście się ze mną zgadzali.

[/quote']

To wszytko zależy od gustu, a o tym się nie dyskutuje.

Jeden lubi autobusy i wali linię 92 kilka razy dziennie, a drugi kolej i spędza jednorazowo po kilka godzin jadąc tą samą trasę ;)

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

... albo jedno i drugie. Ja ostatnio raz gram w MaSzynę, a potem w OMSI / Vbusa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maszyna :) Wieeeele przelatanych godzin w Całkowie' date=' Mocznikach :P Trochę na 053 i 061 też (bardzo fajne trasy, na dodatek w pełni realistyczne), można by wymieniać bez końca :) Uwielbiam ten symulator, ponieważ zapalony ze mnie kolejarz - moja mamuśka jest dyżurnym ruchu, wujek maszynistą (czasem w wakacje śmigam z nim SU46 bądź SM42 na trasie Lębork - Łeba ) Pozdrawiam wszystkich MK :) Co do forum Maszyny - panuje tam ostry rygor, ale to dobrze. Wypowiada się tam na prawdę wiele mądrych osób, inżynierów, doktorów, maniaków kolei. Można się tam dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy (głównie ze świata kolei, ale nie tylko). Wraz z wydaniem PC2009 dużo rzeczy uległo zmianie, poprawiono wiele rzeczy, @Ra ciągle usprawnia swój starter + edytor, reasumując MaSzyna jest bardzo dobrym symulatorem i ciągle się rozwija. Śledzę ich forum regularnie, chociaż ostatnio nie mam czasu na to, żeby pomykać sobie jakimś kibelkiem czy byczusiem :P

[/quote']

;) 20 lat w Lęborku mieszkałem, a wagony ciągnięte SMką to do dziś pamiętam, do szkoły na Pionierów jeździło się, Chyba Lębork Nowy świat się wysiadało;) Co do Kolei to ja też jestem zapalonym Maszynowcem;) W Wawce Technikum kolejowe skończyłem, ale pracy brak na chwilę obecną. Do metra trzeba się łapać;) POZDRAWIAM!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajna gra ! lubię MaSzynę generalnie przez EN57. Trainz troche mniej bo tam nie ma EN57...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki kazik2000 za pomoc !!!!!!!!!!!

Serdeczne ! :D:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko już fajnie, nauczyłęm się ruszać, hamować, jeździć, tylko mam jeden problem. Przypuśćmy że prowadzę EP09 z ICE, mam cały czas zielone światło, lece 140, i nagle mijam peron ;X Są jakieś znaki żeby widzieć kiedy będzie stacja czy trzeba się nauczyć na pamięć??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Perony mogą być usytuowane na stacjach bądź poza nimi (wtedy jest to tak zwany przystanek osobowy).

Tylko przystanki osobowe są poprzedzane odpowiednimi wskaźnikami (na kolei nie używa się określenia znak tylko wskaźnik). Jeśli masz planowy postój na stacji to powinieneś dostać na semaforze ustawionym za peronem czerwone światło, wtedy mijając semafor wjazdowy na stację będziesz wiedział że powinieneś się zatrzymać.

Przeczytaj opis przed jazdą danym pociągiem, powinny tam być podane stacje na których musisz się zatrzymać, może też być dołączony rozkład jazdy z wyszczególnionymi postojami.

Prowadzisz skład Intercity więc być może nie masz nigdzie postoju... Stąd te zielone światła na stacjach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kazik2000 tylko jak wrzucić ten dodatek do Trainza 2010 ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie wiem, bo nie posiadam tej wersji. W sumie żadnej nie posiadam ;-)

Nie ma tam readme?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam z oficjalnego forum maszyny pobrać najnowszy scenariusz do linii 053. Posiada on prawdopodobieństwo eventów, czy jakoś tak, krótko mówiąc z kilkudziesięciu zdarzeń na trasie zawsze będzie losowane kilkanaście, więc jest małe prawdopodobieństwo, że dana trasa zawsze będzie wyglądała tak samo. To innowacyjne rozwiązanie ale całkiem ciekawe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwię się że przez tyle lat nikt z osób tworzących zadania do Maszyny na to nie wpadł (losowość zdarzeń)... Cóż, lepiej późno niż wcale :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiecie może czy wyszła już poprawka dla kart ATI?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PC2010 ma tekstury w formacie .tga, więc nie powinno być problemów na kartach ATi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwię się że przez tyle lat nikt z osób tworzących zadania do Maszyny na to nie wpadł (losowość zdarzeń)... Cóż' date=' lepiej późno niż wcale :P

[/quote']

I tu cię zdziwię. Jest scenariusz z około 7 badz więcej zdarzeń losowych. Nie pamiętam dokładnie ile.

http://eu07.pl/forum/index.php/topic,19305.0.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem wam szczerze że pierwszy raz maszynę uruchomiłem w 2007 roku, na moim starym P4. Sceneria ładowała się chyba z 5 minut, a na

dodatek jak się załadowała to ukazała mi się pusta przestrzeń z jedną ulicą blokiem. Przeraziłem się że takie coś się tak straszliwie tnie. Załadowałem

więc jakąś mniejszą mapę manewrową z SM04. Jazda pojazdem tak samo jak i fizyka na torach była porównywalna z MSTS tj. nie odczuwało się że

pociąg rusza, skręca, jedzie etc. Po prostu jechał jak po sznurku. Ostatnio właśnie dzięki temu tematowi postanowiłem ściągnąć to 5GB i nie

zawiodłem się. Moim oczom ukazała się może nie zbyt szczegółowa grafika otoczenia, lecz boskie modele i tekstury kabin i lokomotyw, świetna

fizyka jazdy jak i swojskie "kolebanie" po polskich torach. Załączyłem linię Bałtyk i próbowałem jechać ( pierwsza jazda skończyła się zderzeniem

z ET41 ) Tak jak rano ściągnąłem Maszynę tak już wieczorem miałem ogarnięty rozruch i jazdę każdą lokomotywą, więc nauczenie się sterowania

w maszynie jest po prostu banalnie proste.

W 100 % polecam ten symulator, wszystkim prócz grafiki bije na kolana TRS'a

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skiv, czytaj dokładnie posty - wiem o tym scenariuszu ale jest on nowy, wcześniej jednak takich nie było (i o tym jest mój poprzedni post)...

Ta losowość to kolejna rzecz która być może niedługo skłoni mnie do przerzucenia się na Maszynę. Na razie rządzi ZUSI :)

Dużym minusem Maszyny jest to że jak dotąd mamy właściwie tylko polski tabor i polskie scenerie. W Trainzie jest pełen wybór - tego Maszyna nigy nie przebije.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na moje usprawiedliwienie powiem że byłem zmęczony pisząc tego posta :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Maszyna EU07 może fajny symulator ale jedna i te same trasy.A na forum cos nie tak napiszesz i odrazy dostajesz upomnienie i bana i dziekuję leżysz:(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie no, map tras jest całkiem sporo. Sporo wariacji. Tak jak w OMSI :) Tylko że w OMSI jest AI, tempe ale jest

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U nas też jest. Spokojnie, wyjdzie najnowsze exe Ra to Wam cycki opadną. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta