piter11101

MaSzyna EU07

172 postów w tym temacie

Temat coś ucichł, trzeba go reaktywować :D

Obecnie najnowsza wersja to 08.13.

Podesłałby mi ktoś instalator MaSzyna 08.13 (na PW)? Niestety nie mam 7-zip 9.20.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli już masz podawać jakieś informacje, to chociaż sprawdź je. Najnowsza wersja to 06.14, a pobranie 7-zipa nie jest większym problemem. Instalatora do maszyny nie ma i nie było więc na niego nie licz. Szczególnie, że procedura rozpakowania jest tak banalnie prosta, że nie trzeba jeszcze bardziej jej ułatwiać. Jeżeli masz jakieś problemy z 7-zipem, instalacją maszyny na swoim komputerze, to na forum eu jest kilka wątków odnośnie takich właśnie problemów, gdzie użytkownicy również się z tym borykali, wystarczy zajrzeć i poszukać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oficjalnie najnowszą nadal jest 08.13, a patche są dostępne na własne ryzyko. Nie jest obowiązkowe pobranie ich, ani użytkowanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj została opublikowana nowa wersja maszyny - 15.04 [DDS/E3D]

Poprawiono ustawienia sieci trakcyjnej na sceneriach, aby móc w pełni wykorzystać możliwości symulacji współpracy odbieraków prądu z siecią trakcyjną oraz uruchomienie prawidłowego sposobu zasilania sieci trakcyjnej + szereg poprawek względem poprzedniej paczki.

Uwaga! Po pobraniu linku należy go rozpakować programem 7-zip. Najlepiej wersją 7-zip 9.20. Po jego rozpakowaniu  wypakowany torrent pobieramy programem np BitTorrent UTorrent itp. Po całkowitym pobraniu proszę nie wyłączać komputera o ile to możliwe i dać innym szansę pobrać. Im więcej pobierze i udostępni wysyłanie, tym szybciej inni pobiorą.

• plik do pobrania waży 1,08 GB
  • paczka po rozpakowaniu waży 4,75 GB
  • jest to paczka użytkowa, zawiera głównie tekstury DDS i modele w formacie binarnym E3D

http://eu07.pl/download/MaSzyna_15_04_torrent.7z

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko dopowiem że na ich forum panuje prawo stalowej pięści. Napiszesz coś co moderator nie lubi? post leci na bocznice. Zbyt brzydko piszesz? Uciszenie.

Masz rację,ja raz coś napisałem kiedy będzie wydane DP2 to na dzień dobry post poleciał od razu na bocznicę

Witam

Przepraszm że piszę nie w tym dziale ale chciałem się zapytać kiedy będzie wydane DP2

Zapoznaj się natychmiast z Regulaminem.
Benek

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy wiesz, ale... Na każdym forum pytania o datę wydania dodatku są niemile widziane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Nie mogę podnieść pantografu ani przedniego ani tylnego. Zaznaczam że wcześniej było to możliwe. Lecz po ściągnięciu najnowszej paczki nie mogę  ruszyć. Shift +O , Shift+P nie działa. 

Nie mogę uruchomić przez to zasilania, sprężarki itp. bo nie ma prądu ;)

Proszę o pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętałeś o tym by włączyć baterie (Shift+J)? Jeśli mimo wszystko pantografy ani drgną, spróbuj z przedziału maszynowego uruchomić sprężarkę pomocniczą (jej sposób użycia jest opisany w instrukcji).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam 2 pytania.

1. Czemu jak już moje ET22 ruszy to toczy się 20 km/h?

2. Proszę o jakiś poradnik jak ruszyć ED72 (nie film).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam 2 pytania.

1. Czemu jak już moje ET22 ruszy to toczy się 20 km/h?

2. Proszę o jakiś poradnik jak ruszyć ED72 (nie film).

http://eu07.pl/dokumentacja#5,1

z tym że wszystkie zespoły EZT mają 2 pozycje nastawnika kierunku jazdy w przód  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gameplay z najnowszej edycji symulatora - zapraszam :) Jadę z weglarkami do elektrownii.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poprawny link do dokumentacji sterowania: http://eu07.pl/dokumentacja#5,1

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam kilka pytań, oto one

1.Co to jest Debug Mode i czy powinien być włączony ?

2.Rozumiem, że log.txt to jest zapis odpowiednika naszego (w Omsi) Logfile ? (i że powinien być włączony).

3.Co to jest opcja Console

Powyższe 3 pytania dotyczą opcji dostępnych pod klaw. F12.

4.Czy można "cykać" zdjęcia w Maszynie ?, czy trzeba uruchamiać jakąś aplikację w rodzaju SCR.HU ? (lub inną i jaką najkorzystniej ? ).

5.Są też opcje Zapis fizyki i tryb testowy (jako pośredni ekran po wybraniu składu i scenerii, a przed ostatecznym etapem wczytania). Chciałbym zpytać o ich znaczenie i jak je ew, zmieniać (w którym miejscu menu) ?

6.Jest też opcja migającej koperty obok okienka z napisem zapis pliku tymczasowego. Czy te opcje są złączone funkcyjnie ze sobą, czy to odrębne funkcje, tylko na pasku ekranu Rainsteada znajduja się obok siebie ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Debugmode – tryb testowy, który umożliwia dokładniejsze testowanie. U góry ekranu (czerwona czcionka) pojawiają się parametry prowadzonego pojazdu. W trybie tym wyłączone są awarie (np. wykolejenia), Czuwak Aktywny, a "niezbicie" SHP nie powoduje wdrożenia hamowania nagłego. W debugmode, inaczej niż w trybie zwykłym, pewne klawisze wywołują następujące funkcje:

• klawisz F6 – przyspieszenie czasu zegara (przyspiesza działanie symulacji z Shift - 2x, Ctrl - 5x);
  • klawisz Esc – przyspieszenie symulacji (może powodować problemy z wyzwalaniem niektórych eventów);
  • klawisz F7 – podgląd siatki generowanych trójkątów (node triangle), nie działa poprawnie;
  • klawisze [ oraz ] – przesuwanie prowadzonego pojazdu 100 metrów do przodu/tyłu;
  • klawisz q – wyłączenie AI sterującego pojazdem (po uprzednim jego włączeniu).

Poza tym załączenie AI (Shift + q) nie blokuje klawiatury. Brak jest również ograniczeń dotyczących wymiarów kabiny. 

Trybu tego nie należy stosować do normalnego korzystania z symulatora.

2.

Zapisywanie przebiegu symulacji w "log.txt". Bardzo ważna opcja. Gdy jest zaznaczona, symulator przy każdym uruchomieniu generuje w katalogu głównym plik "log.txt". Zapisywane są w nim różne informacje, które są niesamowicie istotne przy rozwiązywaniu potencjalnych problemów w trakcie ładowania scenerii. Jeśli nie masz problemów z symulatorem odznacz tę opcję, procesor będzie mniej obciążony i możesz zyskać kilka FPS.

3. 

Nie widziałem opcji "Console" w Rainsted w wersji 15.04.109.10467

4.

Jest możliwość robienia Screenów, lecz chwilowo jest to dostępne tylko poprzez paint, czyli w trakcje Symulacji wciskamy PrintScreen, otwieramy Paint lub inny program graficzny i wklejamy i zapisujemy.

5.

Zapisywanie parametrów fizycznych pojazdów. Dla każdego pojazdu na scenerii generuje w podkatalogu "physicslog" plik "[nazwa pojazdu].dat". Przy słabszych komputerach może powodować spadek FPS. Zalecamy użycie z tej opcji tylko w przypadku chęci skorzystania z programu HTV. 

6. W najnowszej wersji Rainsted tych opcji nie ma, zalecane jest zaktualizowanie rainsted do najnowszej wersji.

Prawidłowe ustawienie Rainsted wygląda tak: http://eu07.pl/userfiles/23090/foto-Rainsted.jpg

Oczywiście tryb pracy jest uzależniony od umiejętności posługiwania się Rainsted jak i symulatorem. Dla świeżych użytkowników zalecane jest ustawienie: "Prosty dla początkujących.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc kolejna porcja pytań :D :

1.Jeżeli idzie o robienie zdjęć podanym sposobem, to czy da się zrobić, aby zrobić ich więcej (wiadomo, za każdym razem trzeba opuścić symulator, aby wkleić do panita zrzut PrtScr) ? .

2. Mam coś takiego, że pokazuje mi, że mój Rainstead jest aktualny (chociaż ma inny wygląd), Maszynę pobrałem nie wcześniej, niż tydzień temu (musiałem pobrać od nowa, ponieważ Rainstead wołał o wtyczkę, kltórą ... już posiadał).

A oto kilka zrzutów z mojej obecnej wersji Rainsteada (nie mam jeszcze tej do testów)

47631002448337132506.png

66424118328007485881.png

55358391915973738520.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Tak za każdym razem, lecz w testach jest już opcja by tego nie robić. :)

2. Nic nie zmieniaj w Rainsted ponieważ masz wszystko ok, najwidoczniej ja mam starszą wersję. Co jakiś czas będzie się wyświetlać komunikat Sprawdzić czy jest nowa wersja? klikasz tak i pobierasz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w momencie aktualizacji Rainsteada dostanę wersję, która będzie zawierać wszystko włącznie z taborem, sceneriami, trasami, ocpjami, skórką rainsteada, itp. ??, czy to znaczy, że nie muszę juz tych aktualizacji jak dawniej (czytałem o tym tylko), poprzez przenoszenie plików z apdejtu do głównego katalogu z symulatorem i potwierdzaniu nadpisu ?? .

Jak wróćić do poprzedniej wersji, gdyby najnowsza zawierała jakieś błędy (np. niewykryte w testach i dopuszczone jako nowa wersja symulatora) - czy należy usunąć starszą wersję (usuwając folder z Maszyną) i rozpakować z paczki, którą zachowałem jako kopię zapasową (mam zachowany zaróno Torrent, jak i Zip`a, który powstał przez wypakowanie Torrenta) ? :D .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aktualizacja Rainsted aktualizuje tylko starter RAINSTED. Tabor, trasy, scenariusze dostępne są w dziale do Pobrania pod adresem: http://eu07.pl/pobierz Znajdują się tam min.: Scenariusze, Scenerie, Nowe Modele lokomotyw, Tekstury Lokomotyw oraz Wagonów,  Modyfikacje oraz Paczka Całościowa nazywana min.: MaSzyna 15.04 wydana w Kwietniu 2015 roku zawierająca Patch który należy pobrać z paczą całościową, gdyż poprawia liczne błędy. Jakie błędy eliminuje patch?

[justify]Patch15.04.26 - niektóre zmiany:[/justify]

• Exe_470 (@gfirlejczyk): poprawki dot. działania scenariuszy oraz hamulca ręcznego w pojazdach;
  • poprawki błędów w kilkunastu scenariuszach;
  • uzupełnienie o brakujące modele otoczenia;
  • Tor Doświadczalny/Quark - prezentacja nowego, dynamicznego nieba;
  • Lokomotywa 303eb - poprawa błędu przezroczystości tekstury w kabinie;
  • poprawki w fizyce i udźwiękowieniu drezyn.

[justify]Gdy pojawi się nowy dodatek, typu: Tekstura lokomotywy ukaże się on w pierwszej kolejności na forum EU07.pl w dziale Publikacje, następnie na stronie głównej w dziale do Pobrania. [/justify]

[justify]Gdyby ktoś chciał wrócić do wersji symulatora n.p MaSzyna 01.13 wydanej w Styczniu 2013 roku.[/justify]

[justify]Może to zrobić, wystarczy usunąć główny katalog z symulatorem i pobrać wersję dostępną w zakładce Do Pobrania - Archiwum. Znajdują się tam dwie paczki całościowe oraz dodatki do nich. [/justify]

[justify]Jeżeli kogoś interesuje jak wyglądała MaSzyna na przełomie 2000-2012 roku może spojrzeć do dawnego działu, Download który jest obecnie nieużywany, pod adresem: http://eu07.pl/download/ [/justify]

[justify]Download ten zawiera: [/justify]

• Aktualną wersję MaSzyny
  • Paczki całościowe chronologicznie
  • Pojazdy według typu
  • Scenerie według nazw
  • Dodatki według rodzaju
  • Paczki według miesiąca wydania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W paczce z Patchem miałem (o ile dobrze pamiętam) oprócz folderów o takich samych nazwach, jak w samym symulatorze, jeszcze tzw. wtyczki (dll, bpl itp.) i samego Rainsteada, Jednak wolę zapytać, czy nadpisujemy powyższe wtyczki i Rainsteada tym i z Patcha, skoro Rainstead ogłasza nam, że jest aktualny, więc może tylko ew. same foldery należy nadpisać. A może samą maSZynę też mam juz aktualną - ma przecież w nazwie 15.04 i pobrałem ją ok. tygodnia lub 10 dni temu z Torrenta (poprzednio też pobierałem, ale rainstead z tamtej paczki nie chciał wystartować, wołając o wtyczkę, którą notabene posiadał, a teraz jest juz dobrze, boję się zepsuć)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybacz że dopiero teraz odpisuję, tak wszystko nowe NADPISUJEMY! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapraszamy do najnowszego wydania Symulatora o nazwie MaSzyna 15.04.

Pobierz MaSzynę 15.04

Pobier Patch! Patch 16.08

Zachęcamy również do pobierania najnowszych dodatków typu:

Pakiet tekstur lokomotywy ET22

Tekstura lokomotywy SU45-089

Tekstury lokomotyw EU07-417 i 465

Wydanie to podsumowuje prace ostatnich kilkunastu miesięcy, które skupiły się głównie na poprawianiu scenerii pod kątem ustawienia sieci trakcyjnej, współpracy odbieraka prądu i sieci trakcyjej oraz sposobu jej zasilania. Ponadto MaSzyna 15.04 zawiera mnóstwo drobnych poprawek względem poprzedniego wydania (MaSzyna 08.13 z sierpnia 2013 r.).

Instalacja:

(podane kroki należy wykonać we wskazanej kolejności)

• należy wypakować pobrane archiwum MaSzyny 15.04 do nowego katalogu;
  • następnie należy w w/w katalogu wypakować Patch 16.08 - jest to paczka, która uaktualnia MaSzynę 15.04 do wersji 16.08 z września 2016 roku
  • Jak instalować dodatki w MaSzynie?

Niektóre nowości w MaSzynie 15.04 (względem MaSzyny 08.13):

• urozmaicone scenerie Linia61+144 (sceneria realna, odcinek Lubliniec - Ozimek) oraz L053 (sceneria fikcyjna); dodana roślinność i modele infrastruktury;
  • dodane wyświetlanie napisów do rozmów radiotelefonicznych w scenariuszach, napisy w językach: węgierski, czeski, angielski;
  • poprawione podnoszenie pantografów;
  • dodana obsługa baterii;
  • rozszerzona procedura uruchamiania pojazdów;
  • rozkład jazdy wyświetlany po wciśnięciu F3;
  • nowy opis scenerii Manewrowo3 (przyg.: @OSKAR)
  • mnóstwo poprawek w fizyce i hamulcach pojazdów (@youBy).
  • Exe_470 (@gfirlejczyk): poprawki dot. działania scenariuszy oraz hamulca ręcznego w pojazdach;
  • poprawki błędów w kilkunastu scenariuszach;
  • uzupełnienie o brakujące modele otoczenia;
  • Tor Doświadczalny/Quark - prezentacja nowego, dynamicznego nieba;
  • Lokomotywa 303eb - poprawa błędu przezroczystości tekstury w kabinie;
  • poprawki w fizyce i udźwiękowieniu drezyn.

Patch 16.08 - paczka uaktualnia MaSzynę 15.04 do wersji 16.08, przedstawia stan prac nad Symulatorem na wrzesień 2016 r.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta