Gość Adameg

Ankieta - Portal Omnibussimulator

41 postów w tym temacie

Witam.

W związku z tym, że pojawiły się problemy z redaktorem naczelnym zdecydowałem się wstawić taką ankietę:

ANKIETA

Bardzo chcemy się dowiedzieć od tego jakich artykułów chcecie do tego czy widzicie sens portalu. Więc prosimy o wypełnienie ankiety (nawet pola tekstowe) i żeby można było zdecydować w którym kierunku mamy iść do tego, by portal był dla Was przyjazny do oglądania.

Prosimy także o to, żeby pisać to co naprawdę sądzicie o portalu, a nie że ktoś ma kaprys, da wszędzie nie lub 1 i będzie ucieszony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sytuacja z portalem ciągnie się w nieskończoność. Jestem za usunięciem go lub wprowadzeniem całkowicie nowej krwi, bo na chwilę obecną jego "funkcjonowanie", o ile można to tak nazwać, nie ma najmniejszego sensu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@eSeL tak jak napisałem w ankiecie, nie ma sensu reanimować portalu, bo jak widać po ostatnich działaniach, "operacja się powiodła, pacjent zmarł...". W każdym razie nie ma sensu poprawiać czegoś, co praktycznie nie istnieje. Jedynym sensownym dla mnie rozwiązaniem jest zebrać nową ekipę, a następnie od nowa zrobić portal. Bo bezsprzeczną kwestią dla mnie jest, iż taki portal powinien istnieć. Kłopotem jest też fakt, że jest niewielka ekipa zapaleńców tematów, większość osób na forum niestety tylko i wyłącznie swoją obecność ogranicza do rejestracji, pobrania dodatku i narzekania, że coś nie działa albo wypisywania "swoich plusów i minusów" dodatku. W każdym razie z Tobą się zgadzam, iż trzeba zrobić to dobrze od nowa, a nie sztukować.

Tak teraz mi przyszło do głowy, że może znajdzie się na forum jakiś pasjonat komunikacji autobusowej, wtedy można by było na portalu coś więcej pisać, niż tylko zwyczajne wywiady, które raczej nie cieszą się zainteresowaniem, czy recenzje. Przecież każda marka ma swoją historię, każde miasto również - może jest ktoś kto więcej wie niż podstawy z Wiki, wtedy mógłby się z nami dzielić w formie artykułów. No cóż taka koncepcja przyszła mi do głowy, zupełnie niezobowiązująco 8)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawa ta koncepcja. Twoje wpisy zawsze z wielką chęcią się czyta, bo nie masz tylko wiedzy książkowej, a po prostu praktyczną i do tego masz lekkie pióro :P Wpisy na portalu na pewno z wielkim zaciekawieniem bym czytał (śmiało mogę stwierdzić, że takich osób jest zdecydowanie więcej) i myślę, że to jest jakaś myśl, kwestia tego, co na to osoby decyzyjne. Przy okazji w końcu wzięła by się za to poważna osoba z wiedzą, wyobraźnią i pomysłem na artykuły :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A dziękuje za miłe słowa. Jednak ja nie mógłbym prowadzić takiego portalu, ponieważ nie zawsze mam czas (wiecie, proza życia: praca, żona, dom, remont, zakupy, gotowanie - no taki kogut domowy ;)), co nie zmienia faktu, że z chęcią podzielę się wiedzą, którą posiadam i czasem mógłbym coś napisać, szczególnie jak zostaje wydany dodatek, którym to ja miałem okazję w realu jeździć, nie tylko jako pasażer. Jeśli jednak zostanie zebrana nowa ekipa, ewentualnie powstającego od nowa portalu, to służę pomocą i całą wiedzą, jaką tylko posiadam. Ale jak już napisałeś wszystko w rękach Administracji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AlumDarku, zgadzam się z Tobą w stu procentach. Portal nie musi być ściśle związany z forum. Tematem na artykuł równie dobrze mogą być nowinki ze świata OMSI, jak i ciekawe historie z rzeczywistości. Ograniczanie się do określonego grona redaktorów nie jest dobrym pomysłem - redaktorom też kiedyś kończą się pomysły (nie ujmując im ;) ), a każdy nowy użytkownik mógłby wnieść wiele ciekawych rzeczy do portalu. Tylko wtedy mogłoby się to odbywać (a raczej powinno) za pośrednictwem redaktorów, którzy poprawiliby ewentualne błędy.

eSeLu, z Tobą też się zgadzam. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@landart ale ja właśnie nie chcę ograniczenia do jednej ekipy. Bo tak, jak napisałeś pomysły mogą i raczej na pewno się skończą. Miałem na myśli, że jest jedna ekipa administrująca portal, a każdy może napisać artykuł, który po moderacji pójdzie do publikacji. W każdym razie pomysł jest, tylko ludzie potrzebni, którzy by chcieli na poważnie się tym zająć. Pasjonaci potrzebni od zaraz :25 Not guilty:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze prawicie obydwaj. Są potrzebni ludzie, a mam wrażenie, że na chwilę obecną jest ich brak. Może ktoś się zgłosi, ale no właśnie - może. Na chwilę obecną, dnia 11 stycznia 2014r. o godzinie 22:23, ten portal jest niestety bezużyteczny :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

AlumDark, chciałem tylko potwierdzić to, o czym napisałeś. :)

A będzie wyznaczona jakaś osoba, która zajmie się zbieraniem ewentualnych chętnych do pisania artykułów w nowym portalu? Czy to będzie na zasadzie: niech pisze ten, kto chce, tylko redaktorzy niech sprawdzą, czy tekst się nadaje? Oczywiście dopiero wtedy, gdy w sprawie portalu zapadnie jakaś konkretna decyzja.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak to smutna prawda. Póki nie ma ludzi zapalonych tematem to na dzień dzisiejszy, można spokojnie portal zlikwidować i pomyśleć w przyszłości nad prawidłowym rozwojem i finalną formą, ale to pozostaje w gestii Administracji. Zobaczymy też, co przyniosą wyniki ankiety.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A no właśnie wyniki ankiety mówią nieco inaczej.

71% procent głosów było za pozostawieniem portalu.

W sprawie stylu 43% było zadowolonych, 36% nie.

Poziom artykułów wynosi średnio 5,64.

Te dwie listy tego co wam się nie podoba i co poprawić nie wymienię, bo trochę tego dużo jest...

Na pytanie 'Czego oczekujesz w artykułach?' wszystkie odpowiedzi są po równo.

O formie portalu nie będę mówił, bo odpowiedź jest oczywista (64% za artykułami użytkowników).

67% jest za tym, by artykuły były i na stronie portalu i forum.

Cieszę się z tego. Niestety gorzej będzie z redaktorami, bo jeden już jest, ale od 30 grudnia nie pojawia się na stronie, co mnie martwi. Więc dobrze by było, gdyby znalazłby się ktoś, na komu tu bardzo zależy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W wolnej chwili mogę coś napisać dla portalu, jednak nie będę w stanie regularnie tego robić, niestety. Adamek645 rozumiem, że póki co jest tylko jeden redaktor? To trochę mało, by portal był prowadzony w miarę regularnie, potrzeba więcej osób, ale to akurat pewnie dobrze wiesz. Poza tym też trzeba się zastanowić, czy tematyka ma się tylko ograniczać do OMSI, czy wybiegać dalej lecz w temacie komunikacji autobusowej. Ale o tym już pisałem byłem;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem nie powinniśmy być ciągle OMSI, OMSI, OMSI, ale też informować o czymś innym. Sądzę o 3 redaktorach, którzy pisaliby i sprawdzali artykuły nadesłane przez użytkowników.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O mogę być takim Redaktorem rezerwowym, w wolnych chwilach coś napiszę albo poczynię korektę tekstu. Może z czasem podjąłbym wyzwanie w miarę regularnie:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście. Tylko załatwi się sprawę z administracją i może dopuścić :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja też mogę dołąćzyć jako redaktor korektowy ;) (a czasem może i pisać opisy do map) nam nadzieje że nie bęzie trzeba za bardzo filmików wstawiać (słaby net mam więc tak poza screnami to tak nie zaszale :D ale ważne żebył był w sieci ;) )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, dobra, bo zaczyna się niestety "ja mogę" "ja też mogę" "mogę?", bo najczęściej to się kończy niestety efektem tego co jest teraz.

Powinniśmy także nawiązać współpracę z kanałem YouTube :) Bo przecież portal jest dostosowany do tej strony, tak samo kanał, więc nie bądźmy aż tak niezależni ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Adamek645 oczywiście, że tak nawiązanie takiej współpracy, jak najbardziej jest pożądane. Natomiast do "mogę" z mojej strony to była luźna propozycja do rozpatrzenia. Po prostu napisałem odpowiedzialnie, że nie mam aż tyle czasu, by regularnie się tym zajmować i nie chcę składać propozycji bez pokrycia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi głównie o takich co mają po 20-30 postów i chcą, a potem mają wszystko gdzieś.

Jeden użytkownik także napisał, że przesadą jest specjalne ukrywanie konkurencji, co się z tym zgodzę. Niestety, to nie jest zależne od nas, tylko od administracji, która ten regulamin układała. Niestety, regulamin to regulamin i trzeba go przestrzegać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się, każdy wie o konkurencyjnym forum, ale czy aby na pewno oni są dla nas konkurencją? Nie mnie oceniać, ludzie po prostu i tak na dwóch funkcjonują. Ja jestem typowym monogamistą, tu jakoś czuję się lepiej. Ale masz rację regulaminu należy przestrzegać, nie można z niego robić spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja też mogę dołąćzyć jako redaktor korektowy ;) (a czasem może i pisać opisy do map) nam nadzieje że nie bęzie trzeba za bardzo filmików wstawiać (słaby net mam więc tak poza screnami to tak nie zaszale :D ale ważne żebył był w sieci ;) )

Żeby być redaktorem, wymagana jest znajomość zasad ortografii, a u Ciebie w tym i w innych postach takiej nie widzę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@solaris Ja pisze poprawnie ortograficznie więc nie wiem skąd są brane oskarżenia (jeżeli patrzyłeś na stare posty to mogłem wtedy popełniać błędy) ale teraz to jest poprostu nie dopuszczalne ;) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@solaris Ja pisze poprawnie ortograficznie więc nie wiem skąd są brane oskarżenia (jeżeli patrzyłeś na stare posty to mogłem wtedy popełniać błędy) ale teraz to jest poprostu nie dopuszczalne ;) .

Wątpię, aby patrzył na poprzednie posty, gdyż zacytował ten konkretny, a w nim są błędy ortograficzne i interpunkcyjne, które, aż rażą w oczy. Tak więc zachowanie Solarisa nie jest niedopuszczalne moim zdaniem. Pozdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozchodzi tu się o zasady interpunkcji tudzież błędy językowe :P

P.S. Niedopuszczalne piszemy razem ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem portal na chwilę obecną nie ma większego sensu. Brak jakiejkolwiek organizacji praktycznie dyskwalifikuje jego dalsze działanie. Szukanie redaktora nie powinno wyglądać na zasadzie głosowania czy wyboru ludzi tylko porządna, znana i szanowana osoba powinna wybrać odpowiednie typy osób i ich popytać czy aby nie chcą.

Teraz prawie wszyscy, którzy zgłosili się, zgłaszają czy zgłoszą będą pałać "słomianym zapałem", który skończy się zaraz po otrzymaniu rangi. Ktoś się po prostu zorientował, że za bycie redaktorem "będzie miał niebieski nick" i robi wszystko, aby się do tego dorwać. Potem dojdzie do niego, że musi pracować i mu się odechce.

Trzeba się też zastanowić nad samym wydźwiękiem portalu. Pisanie poważnych artykułów, ich sprawdzenie to czasochłonna czynność i to bardzo! Czy jest to więc warte czasu w porównaniu z czytającymi to użytkownikami? Szczerze mówiąc jest to jedyne forum, na którym przebywam już dłuższy okres czasu, a o portalu w sumie dowiedziałem się niedawno. I sam fakt, że ktoś mnie oświecił iż portal istnieje nie spowodował, że tam zajrzałem czy będę zaglądał. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich użytkowników tutaj, ale z ręką na sercu napiszę, że większości.

Z samej ankiety wynikną tylko same procenty, z których nikt nic nie wyciągnie bo cześć z pewnością wzięła w niej udział, aby "zrobić sobie jaja" i odpowiedzieć jak najbardziej negatywnie się dało.

Są to tylko moje trzy grosze i nie wymagam, aby ktoś się ze mną zgodził.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.