Gość Bartex0805

[usunięty] nowa mapa Dortmund problem

5 postów w tym temacie

Witam

Pojawiła się już pierwsza gotowa mapa.

http://ofpmafia.blog.cz/1103/omsi-dortmund-map

Mapka pobrana działa o wiele lepiej niż te standardowe, ale jest z nią mały problem. Trzeba pliki skopiować do katalogu gry i tak robię. Widać też, że jest lista kodów która wisi w kabinie kierowcy, jednak nie działa. Gra tej karty nie ładuje. Przez co wpisując kod np. 005 Grevel, Stadtbahn sterownik go odrzuca błąd. Oczywiście jak widzicie razem z mapą jest lista kodów, jednak po uruchomieniu rozkładu jazdy nic na to nie daje bo nie mamy ustawionego kierunku na wyświetlaczu i ludzie nie chcą wchodzić. Można cały kurs przejechać, ale nie przewieziemy ani jednego pasażera. Dodam jeszcze, że mam pierwszą wersję gry, mapa berlina jest połatana, gra jest spolszczona v1.2.

Ma ktoś jakąś propozycje jak ten problem naprawić, albo ja coś źle robię ??? :-/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Domyślam się, że nie przeczytaliście załączonego pliku (jak instalować dodatek) :cool:

To teraz z przetłumaczeniem na polski:

- Folder Ansagen 423+23E wrzucacie do Omsi\Vehicles\MAN_SD202\Sound\Ansagen

- Folder Dortmund do Omsi\maps

- Plik Dortmund.hof do kopiujecie do dwóch katalogów Omsi\Vehicles\MAN_SD200 und Omsi\Vehicles\MAN_SD202

- Pliki Dortmund_ANX.jpg und Dortmund_RLB.jpg do folderu Omsi\Vehicles\MAN_SD200\Texture\Linienlisten, a plik Dortmund_ANX.jpg dodatkowo do folderu Omsi\Vehicles\MAN_SD202\Texture\Linienlisten

- Pliki z rozszerzeniem .tga do folderu omsi\Vehicles\Anzeigen\Rollband_SD79

Jeżeli wszystko zrobiliście poprawnie w IBIS'ie wpisaliście najpierw linie czyli 42300 i dopiero potem wybieracie Route:1 lub 2, nie ma prawa nie działać ta mapa. Jeżeli nadal Wam nie działa próbujcie od początku punkt po punkcie, aż zadziała :)

PS. Plik .pdf możecie sobie wydrukować, jak zaleca to autor, ale to nie wpłynie na poprawne działanie mapy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wiem w czym miałem problem, brakowało mi pliku Dortmund.hof ponieważ mapę ściągnąłem z linku podanego w pierwszym poście, a tam nie było tego pliku. Pobrałem mapę z naszego forum i wkleiłem ten pliczek. Jest już ok bez tego pliku nie ma na liście zajezdni Dortmund i sterownik wyświetlaczy nie chce działać.

Jest jeszcze inna sprawa czy działa Wam linia 23E, bo ja nie mogę jej wybrać tworząc nowy rozkład jazdy, kiedy ona kursuje ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

23E kursuje pom. 0710 a 1455. 423 - 0400 a 2345.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten wątek został zaznaczony do usunięcia z powodu naruszenia regulaminu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.