Gość Adameg

Autor Adamek645 - Co robić, by mapa do OMSI była dobra?

1 post w tym temacie

Dobra mapa... z polskich na pewno nią jest Szczecin, Wrocław czy Fikcyjne Pomorze... ale dlaczego? Czas na mały poradnik, żeby się dowiedzieć jak zrobić dobrą mapę.

1. Rodzaj mapy - realna czy fikcyjna?

Z jednej strony lepsza byłaby realna, ale co powie twórca, gdy zobaczy, że jego miasto jest okropnie ciężkie do zrobienia? Dlatego już lepiej wziąć się do roboty najpierw z mapą fikcyjną. Tam masz wolność i swobodę, a tak to chociaż nie będzie sprawdzania byle czego, by podważyć czyjeś rozmyślenia w realności. I nie przede wszystkim jak tworzysz realną mapę to nie równaj się z twórcami Szczecina lub Wrocławia, po prostu rób to po swojemu, ale Broń Boże...

2. Nie używać skrzyżowań SimpleStreets!

Cóż, takie mapy zachwycały jeszcze za czasów, kiedy jedynym polskim autobusem był Mercedes Darka59... A potem przyszedł Szczecin... Tam już tego było zdecydowanie mniej niż w pierwszej wersji Wrocławia. Niebo a ziemia...

Teraz przyjdźmy w czasy znakomitych twórców. A patrzcie sobie na twórców zarabiających na nas... Tam wszystko jest zrobione WŁASNORĘCZNIE! (no może poza ścieżkami ruchu, ale cicho :D ) Ale w zamian otrzymujemy świetny produkt, który niestety Polaków kosztuje tyle ile cała gra. Ale aż tak wysoko nie idźmy. Po prostu żadne skrzyżowania-obiekty(chyba, że potrafisz robić obiekty), ale w zamian kostki z własnym ruchem. Nie używaj SimpleStreets, no chyba, że je spolszczysz.

3. Aby mapa była dobra, nie rób na siłę...

ale z własnych chęci! Po co człowiek męczy tyłek, aby zrobić to skrzyżowanie mimo, że nie chce? Wtedy to wychodzi gorzej, bo "muszę to zaraz zrobić", a potem efekt byle jaki.

4. Używaj lekkich obiektów, a nie napakowanych polygonami.

Oczywiście obiekty z Berlina się nie "jedzą" FPS-ów jak np. ze słynnego pożeracza FPS Mega Polish Mod. Obiekty z MPM ciągną cholernie, a obiekty no niestety nie mają efektów nocnych(poprawcie mnie jeśli gadam farmazony). Polecam używać obiektów m.in. mmikiego26, Przemka i także innych, których polecić mogą użytkownicy.

5. Staranność i sens - wieżowiec na wsi jest...

nienormalny. Kto da WTC do wsi mającej zaledwie 5 domków? To jest też ważne, żeby mapa miała najzwyczajniejszy sens. Większość patrzy na otoczenie i po nim wnioskuje czy mapa jest warta świeczki.

6. Udostępniaj ją na wszystkich możliwych stronach!

Po zrobieniu wszystkich pozostałych punktów i skończeniu mapy czas na wydanie. A trzy miejsca są najważniejsze: omnibussimulator.pl , [strona konkurencyjna](dałbym link, ale niestety, przepis jest przepis) i omnibussimulator.de , jeśli mapa będzie dobra i zdobędzie uznanie na dwóch pierwszych stronach.

Adamek645

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.