mystory

Czy to wszystko idzie w dobrą stronę? Cz. 2

3 posty w tym temacie

Czy to wszystko idzie w dobrą stronę? Cz. 2

(drobne przemyślenia autorstwa mystory)

Jest to kontynuacja cz.1 którą znajdziesz tutaj: Cz. 1

Autorzy obiecywali poprawę i miało nadejść OMSI 2…

Za nim to jednak nastąpiło autorzy postanowili dać nam coś małego z czego będziemy się cieszyć jak dzieci i co pomoże nam zapomnieć o słabym początku OMSI oraz zachęci nas do tego „cacy” OMSI 2. Mowa tutaj oczywiście o patchu 1.04. Jak dla mnie był to czysty chwyt marketingowy. Coś w stylu „Pokażmy im, że robimy postępy to zachęci ich do kupienia, już idealnego produktu jakim będzie OMSI2”(jaka szkoda, że naprawdę w to można było uwierzyć). Na temat samego „pacza” nie ma co dużo mówić. Spełnił raczej nasze oczekiwania. Poprawiła się zdecydowanie praca lusterek, chodziły teraz bardzo płynnie. Po za tym niektórzy z nas odczuli wzrost FPSowy. No i w końcu jakieś wsparcie dla języka Polskiego.

Z dużej chmury mały deszcz…

Czyli 12 grudnia 2013, premiera OMSI 2. Już przed samą premierą miałem wrażenie, że to wszystko nie tak miało wyglądać. Stwierdziłem, że OMSI nie powinno w ogóle ujrzeć światła dziennego, bo niby po co komu symulator autobusów z taką słabą oprawą graficzną i błędami które z każdym dniem zalewały nasze komputery? OMSI 2 powinno być OMSI 1, a autorzy pośpieszyli się z premierą.

To co ujrzałem po włączeniu OMSI 2 zmieniło moje dotychczasowe myślenie o 180 stopni. Zdecydowanie zwątpiłem w autorów tego symulatora. Myślałem, że gorzej niż w pierwszej części nie będzie, bo po prostu się nie da. Pierwszą wersję do tej pory traktowałem jak wielkie zło, a okazało się, że OMSI 2 przebiło OMSI 1 i to zdecydowania. Nie widziałem, żadnych pozytywów wyjścia drugiej części oprócz przegubowego mana. Wszystko sypało się na łeb na szyję, co chwilę błędy podczas gry. Mało tego, można było się cieszyć jeśli gra się w ogóle włączyła, bo to też była wielka sztuka.

Optymalizacja leży tak jak leżała, mapka rozbudowana, kilka nowych opcji, przeguby to właśnie dostaliśmy w OMSI 2. W tamtej chwili dopiero dało się docenić to co dostaliśmy w pierwszej części OMSI. Teraz zostało tylko długie oczekiwanie. Na co? ? A no na kolejne patche które mają poprawić rozgrywkę.

Podsumowanie

Podsumowując to wszystko, można dojść do wniosku, że nigdy nie powinno mieć miejsca wydanie dwóch części OMSI, ponieważ to wszystko powinniśmy dostać w jednym tytule. Nawet jeśli wydanie miało by nastąpić dopiero w dzień wydania OMSI 2. Od samego początku powinniśmy dostać grę już sprawdzoną, stabilną, z dostępem do każdych autobusów (bez względu czy są to przeguby czy też nie), z kilkunastoma mapami oraz z lepszą oprawą graficzną, a w sumie z oprawą graficzną adekwatna do wymagań sprzętowych gry. Wtedy myślę, że gra była by warta wydania na nią nawet tych 30 euro, ale kto wie co czeka nas w przyszłości? Może dostaniemy patche, które nam pozwolą normalnie grać w OMSI 2, albo w najgorszym razie dostaniemy informację, o terminie wydania OMSI 3, ale czy to wszystko idzie w dobrą stronę? Odpowiedź zostawiam wam.

Dziękuję za uwagę,

Mystory

Już wkrótce! Nowy artykuł w dziale „Z życia forum” zajmiemy się tematami TABU! Zapraszam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo podobają mi się Twoje artykuły. Piszesz fajnym, łatwym do zrozumienia językiem.

Co do treści: dobrze, że określiłeś ten artykuł (choć drobnym druczkiem :D ) jako Twoje przemyślenia, gdyż w zależności od sprzętu, posiadanych dodatków oraz nastawienia do tego symulatora każdy może ocenić OMSI zupełnie inaczej. Ja na przykład mam sentyment (jeśli tak to mogę nazwać) do berlińskiej komunikacji, dlatego wraz z przyjściem OMSI 2 cieszyłem się także na rozbudowaną mapę Spandau, a nie tylko na MAN-a NG 272.

Z drugiej strony nie da się zaprzeczyć temu, że OMSI 2 ma mnóstwo błędów i to faktycznie mocno przeszkadza w dobrej zabawie.

Nie mogę zgodzić się tylko z jedną rzeczą:

Wtedy myślę, że gra była by warta wydania na nią nawet tych 30 euro, ale kto wie co czeka nas w przyszłości?

Uważam, że nie można mówić o nieadekwatnej cenie, gdyż czym innym jest 30 euro dla Niemca, Holendra czy Francuza, a czym innym ponad 120 złotych dla Polaka. Nie traktuj tego jako próby negowania czegokolwiek - po prostu chcę wyrazić swoje zdanie.

Miejmy nadzieję, że przyszłość przyniesie nam coś zupełnie nowego, świeżego i wydajniejszego. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, za komentarz. Masz rację patrzałem na tę sprawę ze strony Polaka dla nas to aż 120 zł a dla Niemca tylko 30 euro :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta