Kamil5560

Jak ocenianie spółki w KZK GOPie

41 postów w tym temacie

Witam,

Ostatnio zauważyłem że dużo się mówi o prywatnych firmach i się je ocenia w wątku z PKSu.

Więc zakładam temat i piszcie tu ;)

http://omnibussimulator.pl/Temat-PKS-w-wojewodztwie-Slaskim?pid=107835#pid107835

Odnosząc się do wypowiedzi Grota.

Ja Meteora pamiętam z 92 jak jeździły Jelcze M121M (chyba) :D

Jednak my w tych czasach na Helence mieliśmy burżuazja (SU15 z 2004 nówki, Many Lion's City nówki oraz Niska podłoga z Transgóru-Neoplan). Więc ja tam szczególnie nie zapamiętałem ich. Ale wiem że od zawsze na 92 jeździły dziadki i tak jest do teraz :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To ja dociepne :) coś od siebie.U mnie w Kochlowitzach operuje kilka spółek.Pkm Katowice , Pkm Gliwice , ASKA Zory ,Pawelec , Rudpol Opa.

Ktoś gdzieś kiedyś na tym forum napisał że firmy (nie liczę PKM-ów) starają się po jak najniższych kosztach "przetrwać".Nie powinna mieć miejsca taka sytuacja.Przeciesz chodzi o bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników drogi.Nie mówie że tabor jest stary , bo będąc we Francji widziałem starsze autobusy , jednak tam wyglądały prawie jak nowe.A my jak mamy?Jak widzę niektóre autobusy z ASKA Żory na lini 139 , to czasami zastanawiam się czy ten bus wogóle ukończy szychte.Brakuje konkrettnych serwisów , jednak kupować częsci za granicą to jest spory wydatek i tu się koło zamyka.Choć OMA jest zadowolona bo w większości autobusów nie musi wchodzić po schodach :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ASKA to fatalny przewoźnik i w jednym z tematów już się na ten temat wypowiadałem. Dzisiaj na próbę przejechałem się linią 154 na Irisbusie od Rudpolu i w porównaniu do również obsługującej tą linię ASKI, Rudpol miażdży totalnie, przede wszystkim taborem (miło jak trafi się Solaris).

Pawelec to Pawelec, ale i tak największy żal mam o MAZy na 292. Fakt, że niskopodłogowe itd., ale jazda nimi to nieco udręka. O wiele bardziej wolałem gdy obsługiwał tą linię PKS Katowice, przynajmniej Merol był fajny, właśnie ten: http://phototrans.eu/14,576401,0,Mercedes__O303_11__HE_504.html :D

Odnośnie przewoźników, dziwna sprawa dzisiaj z 11, którą goniłem 154-ką żeby szybko dojechać do domu. Najpierw przejeżdżając koło tymczasowego przystanku Plac Wolności widziałem 11 jakieś 100 metrów przed sobą. Po chwili 11 zniknęła z mojego pola widzenia, żeby 2 minuty później pojawić się za mną, a w ostateczności na Mikołowską przyjechała 10 minut po 154. Czyżby awaria Solarisa?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja z Meteora na 92 kojarzę zawsze SU12, co chyba miał z przodu po lewej pojedyncze siedzenie, duży wyświetlacz w środku.

"(SU15 z 2004 nówki, Many Lion's City nówki oraz Niska podłoga z Transgóru-Neoplan)" to się odnosi bezpośrednio TYLKO 92?

Gnioty też mi sie kojarzą. Za nic sobie lwa nie mogę przypomnieć.

ASKA dla mnie podzieli los Ampexu/Zagozdy.

"będąc we Francji widziałem starsze autobusy , jednak tam wyglądały prawie jak nowe"

Szczerze mówiąc to jest chyba powód sprowadzania używek z zachodu. 3/4 MANów NL2x2 jakie były sprowadzane, były w takim wieku, który jest raczej nieosiągalny (w takim stanie) w Polsce.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 92 na bank jeździł kiedyś #864 i #880? tego drugiego nie jestem pewny. Na 14 jeździł #862. Jeżeli chodzi SU15, Lion'sy to pewnie chodzi Kamilowi o PKM Gliwice na 81/57 i o Transkom na 111. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak adam :)

Takie coś zawsze pamiętam z 92: http://phototrans.eu/14,360717,0,Jelcz_M121_864.html ;)

ASKA była i nadal jest porażką, Transkom już nie widze, ale przypuszczam ze nic sie tam nie zmieniło. Pawelec i jego Mazy. Niby fajne, ale one są fajne przez pierwsze 3miesiące ;)

Ja jak byłem w Paryżu tam same Renault widziałem, niewiem w jakim stanie bo jezdzilem Metrem :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Transkomie sie zmieniło o tyle, że już nie jeżdżą na liniach miejskich.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

#809 jeździł raz na ruski rok na 92. :) Dowodzi tego phototrans.eu. :) Zobacz sobie zdjęcia #880, w większości to linie: 850, 92, 20. :) Ogólnie cieszy mnie to, że ten wóz nadal przewija się na helence. :D jest codziennym widokiem na 169 wraz z #881. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe że robił weekendy, bo wtedy nim jeździłem, czego jestem prawie pewien.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Całkiem możliwe Grot, czasami widywałem ten autobus na 92 ale to było sporadycznie. ;) Teraz najlepszy tabór jeździ na 92. Te dwa Many NL223 są po prostu świetne, mimo problemów z elektroniką.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I wyrwanych siedzeniach z tylu :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do świetności im troszkę brakuje, ale rzeczywiście zgodzę się z Tobą że są dobre.

A co do siedzeń to mowa o dwóch skrajnych na samym tyle :P?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta :P

Ale owszem autobusy dobre, nawet tak nie wytrzepane tylko silniki są po przejściach..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno lepsze od tych niebieskich (z Szwecji). Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność jechania tym cudem techniki, i nie kłamię to cud, cud że jedzie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

one też są całkiem spoko :D przynajmniej wygodne są... :) Wszystko w nich skrzypi, trzaska ale dobrze się nim jedzie. :)

Widzieliście cud techniki na 83? Mam na myśli przegubowego mana.. :D co o nim myślicie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajny ale chyba poskładany z dwóch.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jezdzilem nim na kąpielisko jak jeździł w Wakacje na 659, a pozniej zaczol się pojawiać na 83.

No co mozna o nim powiedziec? Wkoncu cos porządnego jezdzi na 83 :D Jest to najlepszy przegub Nowaka ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie jest to jedyny czynny przegub Nowaka ;P?

Co do Szweda z 132 - to pod górkę szło tak wolno, że nie wiem czy to ma jakąkolwiek moc ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W tym przegubie na 83 był ostatnio dym na Goethego xD ,szofer chcioł zaistnieć i sie popisać .

Przyczepił sie do bezdomnego ! Jak ja bym koło niego stał to bym mu wygarnął że juz ma ...troche spóźnienia na starcie :o !

Przyczepił sie służbista "za dychę" !

SKANDAL według mnie - jak sie sprawdza bilety to wszystkim a nie w drodze losowania sprawdzamy temu który na starcie jest pozamiatany. Mógł do nas do tyłu podejść , siedzieli my we czterech , pogadalibyśmy se xD - dwóch biletu nie miało - Szkoda xD.

Co do bezdomnego ,Kobieta pasazerka wykazala sie SERCEM i kupila bilet dla ofiary kierowcy ktory za nic w swiecie nie chcial popuscic

W "nagrode" dyliżans odjechał z 11 minutowym opóźnieniem ! :o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobus fajny ale szoferzy od Nowaka to porażka...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli był "wyczuwalny" to zgadzam się na takie zachowanie ;).

Swoją drogą #56 od Pawelca jest cudowny w porównaniu do #61, o którym wcześniej pisałem.

Ja raz miałem niechęć szofera od Nowaka, ale podczas robienia zdjęcia, ale nie wszedłem z nim w dyskusję, tylko pomachałem ładnie, wziąłem rower i pojechałem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Grot

Ten bezdomny nie był wyczuwalny , ino widocznie Szofer tak jak mówie postanowił dać pokaz, gościu grzecznie sobie siedział i tyle .

Ja tam przepisów od nich nie znam . Mam "u siebie" Pawelca na 250 , mam chwyty że nie musza kasowac biletu w autobusie , ale nie widziałem jeszcze by szofer zamiast trzymać sie rozkładu , robił cyrk w autobusie .

Jak taki hejter albo bohater to niech spróbuje tak rano zrobić jak ryle do roboty jadą . Gwarantuje ci że 2 minuty spóźnienia i go tam pozamiatają i to porządnie bo sam to kiedyś widziałem u Zagozdy swego czasu jak szoferka w Ikarusie nie wytrzymała bo bus przyjechał z 20 minut później niż miał, a rylom w tym momencie wszystkie autobusy zwiały !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zasacka86, absolutnie nie masz racji. Bezdomny nie powinien poruszać się środkiem komunikacji miejskiej. Jak ma taki obok mnie usiąść albo chociaż w pobliżu to po prostu mam ochotę go wywalić z busa, sprawdzić bilet - cokolwiek. Nie mam nawet ochoty na takie osoby patrzeć. Kierowca bardzo dobrze zrobił. Po co taki ma brudzić pojazd albo broń boże zasmradzać autobus? Ja płacę grube pieniądze za miesięczny więc wymagam. Spóźnienie to spóźnienie, a ten przypadek jest jak najbardziej uzasadniony. Bezdomni roszczą sobie prawa do wszystkiego co publiczne i mnie to już zaczyna irytować. Rozumiem, że jest strasznie zła sytuacja w naszym państwie ale należy pewnych reguł przestrzegać. Kierowcy od nowaka są dobrzy tylko wymagają kultury od innych, a w Polsce przecież żyją w 70% chamy i prostaki więc od razu kierowca jest najgorszy. -_-

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@adam286

Ja cie dobrze rozumiem, ale tylko mówę że dziwnie to wyglądało patrząc na to co sie dzieje.

Rozumiem że smród i takie tam, ale po co to wszystko ?

Autobus mimo iż z Goethego my jechali gdzieś około 12 to był pusty ! :o - o dziwo .

Więc na moje mógł dać se święty spokój tym bardziej że inni pasażerowie tak jak mówilem, chętnie by wyrzucili ale tego SZOFERA za te jego nachalne zainteresowanie !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta