Grot

Kontrole biletów w KZK GOP

39 postów w tym temacie

Tak mnie naszło, na utworzenie takowego tematu, po dzisiejszej kontroli.

Jak często miewacie kontrole, oraz na jakich liniach macie okazję być sprawdzeni. Ja mam wrażenie że to moja pierwsza kontrola w tym roku ;).

Kontrola dziś odbyła się w tramwaju T19, wsiedli na którymś przystanku za UM Bytom, w kierunku Stroszka.

Co do powstałego już w tym dziale tematu Kobuchy - on dotyczy konduktorów, więc dubla nie widzę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najczęściej oblegana linia w Katowicach przez kanary to 297. No naprawdę, ciężko przejechać bez biletu odcinek od Osiedla na Piotrowicach, skończywszy na Sądzie przy Mikołowskiej. Raz weszło trzech na pętli na Brynowie, załatwili kilka osób mandatami, szybko je wypisali i wyszli sobie na Mikołowskiej. Ot, szybka robota, później zwykle czekają na coś co zawozi ich na Sokolską i tam kontynuują :P

Na innych liniach to raczej miesiąc bez objawienia się kontrolerów, by nagle po miesiącu jeździć po wszystkich liniach i zbierać żniwo. Przykładowo ostatnio na przyśpieszonych 800-tkach łączących Sosnowiec z Katowicami sobie jeździli. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pośpiechy są łatwą robotą - nie ma nikt jak uciec przez długie odcinki między przystankami.

Ja ogólnie jestem jakoś zdania że w Katowicach bardzo często są kontrole. Ciekawi mnie czy na wioskach (choć to głównie MZKP) oprócz kierowcy (który i tak pewnie nie sprawdza) ktoś sprawdza bilety :P.

Kojarzę też że widywałem ich czasami na 623 - niby krótka linia ale zawsze pełne autobusy i masa gapowiczów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kanary też pojawiają się w autobusach w okolicach 10 każdego miesiąca

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście przez ostatnie półtorej roku trafiłem na kanara tylko w wakacje i tylko na linii 168 i raz na 860 z tym, że ta ostatnia kontrola była przed odjazdem na zasadzie "nie ma pan biletu? to zapraszam do kierowcy zakupić".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 81 CODZIENNIE jest kobuch, to już taka normalna xD Na 111 od niedawna są, na 617 często pojawiają się na 126,699,32 czyli w okolicach pl.Piastów ;) na 23 ich widuje, na 870 no kurde wszędzie sa :P w MZKP sprawdzają (raz nawet mnie w 57). Ale oni bardziej na trasie Tarn.Gory, Piekary Śl, Bytom, Miasteczko Śl.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kobuchy na 81? Normalnie nie wierzę :P.

Na 23 - sporo jeździłem i nie spotkałem, ale generalnie ja rzadko widuję kontrole.

Co MZKP - miałem na myśli linie jeżdżące po totalnych wiochach, omijając nawet takiego TG.

Jeżeli chodzi o miejscówki gdzie ja kojarzę ostatnie wejścia to:

Zabrze Goethego, Zabrze Plac Krakowski, Zabrze Mostostal, Zabrze Plac Teatralny, Mikulczyce Tarnopolska, Rokitnica Pętla

Halemba Pętla, Halemba Kościół

Bytom Karb, Bytom.

Jednak ja od siebie przyznam że przydałyby się częstsze kontrole w Zabrzu na odcinkach Biskupice - Zabrze i Kończyce - Makoszowy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 81 są bardzo, ale to bardzo często, dziennie minimalnie trzy razy ją odwiedzą, ale na tyle kursów co wykonuje 81 to mało ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No fakt, kursów masa, a zakładając trzy kontrole, przy samych 5 wozach wydaje się to niska ilość.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na 114 rzadko znajduję kontrolerów.

Raz mi się zdarzyło, że jechałem 830 i wszedli na tym samym przystanku, co ja, a później ci sami kontrolę zrobili na 623.

Zawsze żniwa zbierają po przystanku Bytom Wrocławska.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam kontrole codziennie po kilka razy. :)

Najczęściej na 870... co drugi raz średnio mam w nim kontrolne. Na 81 też są bardzo ale to bardzo często. Często wchodzą do 83/57 na Wieszowa Stacja energetyczna. Miewałem również kontrolę na 112 ale to już maksymalnie do przystanku na Górnikach. 820/830 sporadycznie ale też są. Nie ma obecnie linii na której ich nie można spotkać. Nawet do 14 na miechowicach wsiedli ostatnio przed 7 rano! Również próbowali przeczesać praktycznie pustego 184 ostatnio. ;) 5 osób w nim jechało.. Zauważyłem, że kontrole przeprowadzają jedni, a Ci sami kontrolerzy. Czyli mafia dwójki baaaardzo starszych panów, oraz mafia tego co ma torebkę z najki. ;d

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie do końca, bo na liniach na Przełajkę od półtorej roku nie zaznałem ani jednej kontroli.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 111 zwiększyli aktywność, ale nadal nie jest to często zjawisko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@adam286 nie każdym, ale przed 8 i w godzinach 12-15 na pewno kontroli nie ma :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio około 7-8 słyszałem że na 14 byli ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj kontrola mi się trafiła na 811 w kierunku Piotra Skargi, nie obyło się bez wyproszenia pewnego wstawionego bezdomnego, który zasmrodził cały autobus. Dobrze, że odcinek do pokonania krótki od dworca PKP w Sosnowcu :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak to dobrze mieć całoroczny WOLNY bilet MZKP-KZKGOP :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio coraz częściej wchodzą na 617, jadąc w piątek do Zabrza trafiłem 2 razy na kontrolę biletów. W Zabrzu najczęściej ich widuje na odcinku Rokitnica Andersa <=> Grzybowice Witosa, czasem też wejdą na Pl. Kroczka w Mikulczycach. ;]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jo tak czytom te wasze posty i musza stwierdzić że mi wos żol xD

U mnie na liniach (86,720,286) jak znajdę kobucha to w kalendarzu byda musioł to zapisać :D

Jakoś trafić nigdy nie umia na nich z ciekawości xD

Nie licza już linii 250 bo tam jest zasada kierowców - chybił trafił, wejdziesz pierwszymi to jeszcze musisz minąć szofera xD

Częste "ataki" są też w Banie numer 3 :D ostatnio jechałem to "dzień dobry" powiedzieli na Placu Teatralnym (wysiedli ze 156 co przyjechał z Gliwic xD co mie tym bardziej zaskoczyło)

Wynik w tramwaju - 2 : 0 dla kobuchów xD, jeden na górze na Gdańskiej, drugi na Przystankowej ze mną wychodził .

Ja miałem bilet co oczywiste xD ,taki Pan nie miał xD pisza żeby nie było że mnie złapali xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyznam, zdarza mi się czasem jechać bez biletu, ale u nas (w GOPie) to jeszcze nie jest ekstremalne ryzyko, jednak częste kontrole zachęcają mnie do kasowania i tak moim zdaniem za drogich biletów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owszem, bilety są drogie, ale mi kontrole dość często się zdarzają więc bilety kasuję. Mniej więcej miesiąc temu do autobusu linii 126 wsiadł facet (ok. 40 lat) i młoda dziewczyna. Byli elegancko ubrani, ale nie zwróciło to mojej szczególnej uwagi. Dziewczyna wyglądała na licealistkę, a ja siedziałem z przodu. Facet poszedł do tyłu, a dziewczyna nagle mówi do mnie: kontrola biletowa, proszę przygotować bilet lub dokument uprawniający do przejazdu. Zatkało mnie. Dałem bilet, po czym ona prosi o upoważnienie do ulg. Popatrzyłem na nią. Ona wtedy mniej oficjalnym tonem powiedziała grzecznie, że chodzi o legitymacje. Dwa dni później spotkałem tą samą parę kontrolerów:D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie ostatnio w 870 wsiadło dwóch kolesi w jakiś starych koszulach, lekko brudnych spodniach i reklamówkach z Monopoliwego. Nagle bileciki poprosimy i legitymacje wyciągają a ja szczęka na ziemi :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Atak kanarów w banie numer 3 :o

Pan nie dość że w stanie "po wypiciu" to jeszcze chciał negocjować xD

W pewnym momencie sie uniósł bo Kontroler go ...dotknął :o :O ( no ja bym też se nie dał macać )

Skończyło sie wysiadką na Przystankowej xD wiadomo po co, idzie na autobusy przejść ewentualnie na bana z przeciwka xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja ostatnio kanarów widzialem tylko i wyłącznie jadąc Linia 982 Orzegow-Mikołow na Wygoda Skrzyzowanie z 2 wsiadło

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta