Lionsek

[Próba dostania się do redakcji] Najciekawsze mapy OMSI (TOP6)

8 postów w tym temacie

Każdy z nas, wirtualnych kierowców, choć raz w życiu przejechał się po "Projekcie Szczecin" i stwierdził że jest to bezkonkurencyjny faworyt na najlepszą mapę do OMSI, ale czy na pewno? W tym artykule postaram się przedstawić najciekawsze moim zdaniem mapy.

Miejsce 6.- Great Grundorf (link)

gg1.jpg

fot. 3dtranstudio

Ta mapa jest godna uwagi mimo że jest bardzo stara. Była to jedna z pierwszych map z taką ilością linii, i w nie najgorszym wydaniu, autor bardzo się postarał i porządnie rozbudował Grundorf dzięki czemu do dyspozycji mamy aż 7 linii dziennych i 1 nocną.

Miejsce 5.- Freyfurt (link)

scr_omsi12.png

fot. Lionsek

Warta uwagi typowo Niemiecka mapa, "kwadratowa" siatka ulic w Centrum, stare budynki, tereny podmiejskie. Wszystko to, co nadaje klimat Niemieckim miastom zostało zawarte w tej mapie. W pierwszej wersji mapy dostępne były dwie linie, 1 i 2. "Jedynka" była linią która objeżdżała Centrum miasta, "dwójka" zaś wyjeżdżała poza miasto. Nowa wersja zawiera pięć dość malowniczych linii.

Miejsce 4.- Potock (link)

przegub.png

fot. Lionsek

Jest to Polska mapa, Polskie miasto, Polski klimat. Autor zaoferował nam tutaj pakiet pięciu atrakcyjnych linii. Na tej mapie znajdziemy ciekawie wykonane Centrum, porządne centrum handlowe oraz tereny podmiejskie i osiedla. Szczególnie ciekawa jest pętla "Chotomowska" przy której wyjeździe wyzwaniem jest wykręcić przegubem.

Miejsce 3.- Warszawa Białołęka (link)

84958069426958173580.png

fot. Mat97

Realna mapa naszej stolicy, świetna jakość, niska FPSo-żerność. Jedyna i najlepsza dostępna mapa Warszawy do OMSI. Po stolicy możemy niestety pojechać jedynie jedna linią- 101.

Miejsce 2.- Wrocław (link)

wrocek.png

fot. Lionsek

Świetna realna mapa stolicy województwa Dolnośląskiego, odwzorowany został odcinek linii 125 z Dworca PKS do Alei Przyjaźni. Podobnie jak w przypadku Warszawy minusem jest to, że możemy delektować się jedynie skróconą linią 125.

Miejsce 1.- Szczecin (link)

image.png

fot. Lionsek

Klasyka gatunku- Projekt Szczecin. Prawdopodobnie najlepsza mapa do OMSI, w dodatku realna i Polska. Autor zaoferował nam cztery linie dzienne oraz jedną nocną, w dodatku prace nad projektem nadal trwają i tworzone są kolejne linie. Szczecin zyskał spore grono odbiorców nie tylko z Polski, lecz też z Niemiec, Rosji, Ukrainy i innych rynkach na których oferowane jest OMSI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krótki i treściwy artykuł. Każdej z tych map można by poświęcić mnóstwo czasu. O każdej można by napisać naprawdę wiele. Jednak w związku z tym, że jest to zestawienie najlepszych dzieł (bo tak można o nich mówić), bardzo dobrze, iż ograniczyłeś się wyłącznie do krótkiego uzasadnienia ich wyboru. Zresztą, wymieniłeś najważniejsze cechy, które wystarczą, aby przekonać fanów OMSI do przejechania się którąś z linii po tych mapach.

Moim zdaniem, screeny są genialne! Tak samo zresztą, jak te, które umieszczasz na forum. Podrasowane filtrami (czy nie?) panoramy najbardziej interesujących miejsc prezentują się po prostu świetnie!

W niektórych miejscach brakuje przecinków, np.:

Ta mapa jest godna uwagi mimo że jest bardzo stara.

Przed "że" powinien być przecinek. I "polska mapa", a nie "Polska mapa". ;)

Te błędy nie są jednak rażące i aż tak nie przykuwają uwagi. Gratuluję artykułu!

Pytanie do administratorów: Nie lepiej przenieść tego do działu "Ze świata OMSI"?

I jeszcze jedno. :) Nie chciałbym, aby to zostało odebrane jako: "Został redaktorem i teraz myśli, że wszystko wie i ocenia innych tak samo, jak są oceniane kandydatury na TWB.". Po prostu chcę wyrazić swoją opinię.

Dziękuję. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na mapie Warszawa Białołęka są cztery linie: E-4, E-6, E-8 i 101.

Żeby być już perfekcjonistą, to zapamiętaj sobie, że jeżeli "i" w danym zdaniu występuje drugi raz, to wstawiamy przed nim przecinek. No i przymiotniki piszemy z małej litery :P

Jestem na tak oczywiście, nie ma tutaj aż tak mocno rażących błędów :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego że jest to amatorszczyzna, mimo to zawsze chciałem spróbować :)

Oczywiście dziękuję.

(...) Moim zdaniem, screeny są genialne! Tak samo zresztą, jak te, które umieszczasz na forum. Podrasowane filtrami (czy nie?) panoramy najbardziej interesujących miejsc prezentują się po prostu świetnie!

Dziękuję, moja obróbka polega na wyostrzeniu i pogłębieniu barw. Chciałbym jedynie dodać że screeny z: Great Grundorf'u i Warszawy nie są mojego autorstwa lecz z forumowej galerii.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sądzę, że świetnie się nadajesz na tytuł redaktora, ale po opinię trzeba się zasięgnąć administratorów ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na mapie Warszawa Białołęka są cztery linie: E-4' date=' E-6, E-8 i 101.

[/quote']

A nie, bo pięć :D. Jeszcze linia nocna (N01). Tak na poważnie, naprawdę świetny artykuł. Te screen-y rewelacyjne. Jestem niemal pewien, że uda Ci się zostać redaktorem xD. Oczywiście te zdania (oprócz pierwszego i drugiego) kieruję do Lionsek'a.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dziękuję wszystkim za dobre słowa, teraz natomiast należy czekać na werdykt administracji :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście byłem zaciekawiony "rankingiem" podczas jego czytania. Opisy są krótkie, ale rzeczowe. Jeśli chodzi o mnie to jestem na tak ;)

Napisz do mańka PW w sprawie konta na portalu i rangi ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.