Pixel23

Gdynia - Nowe autobusy i trolejbusy w 2011 roku.

17 postów w tym temacie

Niezmiernie miło nam poinformować, że do Gdyni dotarły kolejne fabrycznie nowe autobusy i trolejbusy. Trzy autobusy marki Solaris – dwa standardowe i jeden przegubowy – zostały zakupione przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej. W ten sposób PKA będzie posiadać już 31 autobusów tej marki. Nowe autobusy zastąpią najbardziej wyeksploatowane autobusy marki Neoplan.

Nowe trolejbusy to kolejny element programu „Rozwój proekologicznego transportu publicznego na Obszarze Metropolitalnym Trójmiasta”. Do dotychczasowych 15 pojazdów Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej, zakupionych w ramach tego programu, dołączyły kolejne cztery.

Dzięki wprowadzeniu do eksploatacji nowych trolejbusów, od 1 lutego 2011 r. w dni powszednie, już ponad 90% wszystkich kursów wykonywanych przez trolejbusy będzie obsługiwanych taborem niskopodłogowym. W soboty, niedziele i święta już od 1 grudnia 2010 r. wszystkie kursy są wykonywane takim taborem.

Nowo wprowadzane pojazdy – zarówno autobusy jak i trolejbusy - wyposażone są w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, monitoring wnętrza oraz wyświetlacze elektroniczne z funkcją wizyjnego i głosowego zapowiadania kolejnych przystanków. Dodatkowo trolejbusy wyposażone będą w napęd awaryjny umożliwiający poruszanie się bez sieci trakcyjnej.

451max.jpeg

© ZKM Gdynia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Domyślam się że to można podpiąć pod nabijanie, ale jest literówka w temacie, bo Nowy Rok to jest tylko 1 stycznia, a nowy rok to jest nowy rok np. 2011.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoje posty to nabijanie postów, proszę moderatora o usunięcie postów z tego tematu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To niech prawi, nie po to powstał ten dział żeby był pusty i żeby nie było żadnych informacji o Gdyni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy Ty próbujesz mi dać coś do zrozumienia?

"Jak nie zrobisz po mojemu, to usunę posty, bo śmiałeś zwrócić mi uwagę!" ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mnie się podobają wszystkie informacje na temat trójmiasta...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Pixel23, skąd ty masz dostęp do tych danych? Jesteś pracownikiem ZKMu czy po prostu kopiujesz to z ich strony? Bo aż tyle newsów tam nie zauważyłem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

www.zkmgdynia.pl Yaprasyam do archiwum tej strony, tam wszystko znajdziecie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie... myślał ktoś z was nad stworzeniem mapy jakiejś lini autobusowej z gdyni?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Był już taki projekt linii 170 (<3) ale przepadł jakiś rok temu chyba.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może chłopaki, zbierzmy siły i spróbujmy jakąś łatwiejszą linię. Ja np. myślałem o 114, bardzo krótka i nie trudna jest. Wiem, bo dawniej jeździłem dość często na tej lini. Osobiście mieszkam pod Gdynią (Pierwoszyno), ale w Gdyni bywam prawie codziennie. Co wy na to? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od kiedy 114 jest łatwa i krótka? :D Według mnie dobrze by było zagadać do autora tej mapki ze 170-tką i wyciągnąć od niego te pliki, skoro on już nie robi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy, mapkę 170 mam,ale czasu nie mam. Ogólnie o mapie....projekt zacząłem w czerwcu 2011, a wtedy nie było tylu dodatków do budowania mapy. Więc ogólnie do przebudowania jest Obłuże, no chyba ze taki poziom realności Wam odpowiada. Warto zaznaczyć że Janka Wiśniewskiego i Węzeł Ofiar grudnia 70 jest już na poziomie aktualnych map do OMSI. Mapę chętnie bym zobaczył w OMSI, jak wychodzą takie perełki jak SU15 jeszcze typowo Gdyński to mnie serce boli że mapa nie jest skończona. Ogólnie przy mapie jest trochę pracy, osoba która chciała by dokończyć mapę musi znać teren Gdyni od Energetyków do Placu Kaszubskiego. @NuclearCoffee włącz PW to pogadamy bo mam przeczucie ze jesteś "ogarnięty" i może jeszcze coś z tego projektu wyjdzie. Podsumowując jestem w stanie dać komuś mapę do dokończenia. Jedynie co mogę jeszcze dodać...też nie jestem zadowolony że nie skończyłem mapy... :(

trochę dział nie ten,ale jak już tak gadacie o tej mojej mapie tu....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@jak28, nie wiem co masz dokładnie na myśli pisząc, że wyglądam na "ogarniętego" :P. Jeśli chodzi o moje umiejętności obsługi edytora map omsi, to jestem w tym b.słaby. Ogólnie chodziło mi o "reaktywację" projektu + moje wsparcie w jakikolwiek sposób. Serce mi się kraja, że ktoś robił mapę mojej linii, ale słuch o niej zaginął, wiec starałem się jakoś to pobudzić. Jeśli chodzi o moją znajomość Gdyni i samej linii 170, to nie ma problemu, gdyż mieszkam w niej już 17 i pół roku, a że mieszkam na samej trasie tejże linii, sądzę, że z tym bardziej wspomnianego problemu nie ma.

PS: Włączyłem PW... W ogóle nie wiem jakim cudem było wyłączone. A jakby co, to moje gg powinno być w profilu. ;)

Pozdrawiam,

NuclearCoffee

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta