CoYoTeK

Volvo 9900 - wielka modyfikacja [VIP] [WIP]

35 postów w tym temacie

U9iQPMs.png

Witajcie, słuchajcie ; )

Wszyscy znają niechlubną historię Volvo 9900, która do niedawna była znana przez masę ludzi ;D Jak wiadomo, autorzy uraczyli nasze życie pojazdem, dodanym jako AI na mapie Daytonford County 7.0 i szczerze powiedziawszy , nie obfitował on w gadżety. Ale do rzeczy. Ku uciesze niektórych userów, a po tym temacie zapewne wszystkich userów polskiej sceny OMSi, postanowiłem , że poświęcę swój czas i przygotuję ( nie sam ) kompletną , grywalną wersję pulpitu, a nawet i samego autobusu. Zostałem poniekąd zapytany o parę rzeczy odnośnie niego, dlatego zanim przejdziemy do najważniejszego czyli postępów , chcę wyjaśnić kilka kwestii.

1. Co z dźwiękami? Czy zostaną jakie były?

Nie, zamierzam uzupełnić wszystkie brakujące soundy, aczkolwiek nie wiem skąd pobiorę te najważniejsze. Być może , będę musiał je zastąpic.

2. Jaki będzie typ skrzyni biegów w autobusie?

Jeżeli się uda, będzie wersja z IShiftem, jeżeli nie... cóż możemy śmigać na SDkowej :D

3. Na ile oceniasz stan prac?

Na chwilę obecną, jest gotowa większość przycisków i powoli wchodzimy w ten etap gdzie trzeba będzie ponownie przygotować tekstury do modelu. Nie zapomnijmy również o duperelach, typu szybka na zegarach, a także poprawkach, ponieważ przyznam szczerze, cały czas zmienia się koncepcja.

4. Oficjalna beta została wydana przez autorów. Co ty zamierzasz zrobić teraz ze swoją?

W wyniku zaistniałej sytuacji, postanowiłem doprowadzić ten model do końca. W końcu... i tak jest lepszy :D

Teraz trochę informacji ode mnie. Większość wymaganych elementów ( i też tych które po prostu urozmaicają autobus ) została umieszczona w autobusie, pozostało niektóre dopasować i wymienić ich funkcję. Poniżej lista tego co się udało zrobić do tej pory:

+ dodać przyciski i przypisać już niektórym ich funkcje

+ zanimować roletę i okno kierowcy

+ dodać szybę wewnętrzną przy pulpicie kierowcy z zaimplementowaną animacją otwierania ( złapanie )

+ wstawić brakujące obiekty ( hamulec ręczny, luki bagażowe, dźwignia IShifta, drzwi od kibelka :D )

+ nowa kierownica w znacznie lepszej jakości!

+ przygotowane nowe oświetlenie sekcji kierowcy i pasażerskiej

+ wstawienie wskazówek na zegary, hamulca ręcznego ( DONE! ) i ich zanimowanie ( 15 % )

+ próbne wstawienie Hi-Texów - zegary, obudowa pulpitu, pierwsze przyciski na próbę

+ niektóre obiekty ( telefon, ekran dotykowy ) załączają się przy uruchomieniu elektryki

+ zrobione wszystkie lusterka zewnętrzne ( poza prawym górnym - wyświetla odwrotny obraz )

+ IBIS

+ nowy drążek IShifta

+ skrzynia IShift

+ wszystkie wskazówki działają prawidłowo

+ bileterka

+ usunięto "namalowane" wskazówki na zegarach

+ prawie kompletne zaplecze dźwiękowe

+ szyby sekcji pasażerskiej

+ przygotowanie kompletnie nowych tekstur buttonów itepe

To na chwilę obecną tyle. A co jeszcze pozostało:

- rozkład

- zanimowanie środkowego wyświetlacza

- dorobienie brakujących dźwięków

- poprawienie ogrzewania

- i parę jeszcze innych, o których nie mogę sobie przypomnieć.

Proszę , aby nie pytać mnie o datę wydania modyfikacji, ani na PW, ani na GG, ani w temacie.

A teraz najważniejsze ( screenshoty ), aktualizowane na bieżąco:

"Na początku był Button,

a Button był u Coyotka,

i Coyotkiem był Button."

zoPmuSb.jpg

Pierwsze zabawy z oświetlaniem przycisków :3

yfTqVfE.jpg

I mnożyły się w oczach...

jBgir4N.jpg

More....

7dPDsUm.jpg

Prawie w komplecie, część przycisków zyskała już podświetlenie

jyPrHkA.jpg

Pierwsze próby zmiany tekstur ( użyczone z Jelcza Kajot3D )

2lzRnbw.jpg

O, nowe gadżety, czyli ręczny ,telefonik podświetlany, i dwa pedały

dRuNel8.jpg

W końcu pójdę bezpiecznie do WC

ZXGYiJZ.jpg

Dotykowy ekran, nowy Hi-Tex zegarów

8R9NKkW.jpg

Komu tosta ?

8hf9YA7.jpg

Nowa kierownica i drążek IShift prosto z fabryki ale zaraz, zaraz???

KrbvDxp.jpg

Ja to naprawię!

4m0xTCX.jpg

Kto lubi jeździć z otwartym oknem, łapka w dół

ckRNcli.jpg

Nie wiem, dlaczego to jest tak wysoko, ale panowie wiedzieli co robią

I6uEBKD.jpg

Yay, lusterka!

UWFNAbw.jpg

Tak jak mówiłem, wszelkie zmiany będą aktualizowane na bieżąco. Komentujcie, oceniajcie ; ) Pozdrawiam.

Za zgodą niebieskich i zielonych , temat legalnie zostaje otwarty. Komisja forumowa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie :). Naprawdę pulpit wygląda teraz o niebo lepiej. Oby tak dalej, powodzenia :D !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielki + dla Ciebie i za chęci i za wykonanie, bo wygląda to naprawdę dobrze. :) Powiedz mi, co z FPS'ami - czy zauważyłeś już jakiś spadek ? Bo raczej to, że te pozostaną "nie tknięte" jest mało prawdopodobne. Ale może się myślę...;) Powodzenia w dalszych pracach!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owszem jest, ale znikomy spadek FPSów, ponieważ poza pulpitem autobusu, praktycznie nic nie jest zmieniane. Zawsze można usunąć dla przykładu luki bagażowe, jeżeli będą zbyt ostro ciąć FPSy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj:

Mobitec praktycznie gotowy:

W8BrWIB.jpg

Pierwsze zabawy z oteksturowaniem bileterki i podkładki pod kasę : )

y95lzTf.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejne aktualizacje:

Pozbyto się namalowanych na zegarach wskazówek :3 Dodatkowo wszystkie są działające.

loB0wzJ.jpg

Otwieranie szafki odbywa się teraz przez jej rozsunięcie , a nie kliknięcie na drzwi ( niestety, otwiera się nierówno trochę, ponieważ nie możemy wyregulować jej odpowiednio )

oVtWtKE.jpg

Bileterka praktycznie gotowa, zostało do zrobienia wyświetlacz no i ułożenie biletu po wydruku

p4rpmdp.jpg

Z rzeczy nie do pokazania, to zostało przygotowane prawie kompletne zaplecze dźwiękowe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nieczęsto komentuje takie rzeczy ale tutaj nie sposób przejść obojętnie :D.

Przyznam że wygląda imponująco. Szykuje się pierwszy dokończony turystyk :). Dźwięki to już jest sprawa na ostatek bo jakieś są.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejne screeny z prac:

Prawie gotowy pulpet:

zvLzZNl.jpg

A tak z zewnątrz się prezentuje :3 Wbrew pozorom dostało mu się parę obiektów na przodzie

SkEX5QS.jpg

EDIT: Co do reflektorów to będą one chowane w bagażniku :3 Zostały zrobione wewnętrzne szyby, a w sekcji pasażerskiej doszło parę bzdetów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, że macie zapał i działacie na rzecz rozwoju OMSI, natomiast nie uważacie że pewne elementy można było sobie darować? Jakoś nie wydaje mi się aby laptop był potrzebny w szafce kierowcy, a to zawsze pare kb tekstur i wielokątów więcej ;) Już nie wspominając o innych gadżetach, które zwyczajnie nie będą użyteczne.

Jednak trzymam kciuki, że projekt pociągniecie dalej bo wygląda to całkiem przyjemnie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Przemek! - w tym wypadku laptop jest obiektem potrzebnym, ponieważ na nim jest wyświetlany rozkład jazdy :3 Na życzenie oczywiście po wydaniu będzie można usunąć niepotrzebne elementy, czyniąc tym samym autobus miniamlnie lżejszy. Na chwilę obecną chcemy zapełnić autobus wszystkimi możliwymi obiektami, aby móc ogarnąć się co jest potrzebne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to trzeba przyznać, że umiejscowienie rozkładu jest co najmniej mało wygodne ;) Jednak nie odbierajcie tego jako czepialstwo, sam model mi się podoba i chętnie nim pośmigam po wydaniu ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawie gotowy pulpet:

Pulpet :D?? A tak na poważnie - świetnie Ci idzie, aż miło będzie jeździć tak zmodyfikowanym autokarem :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Pulpet" - slangowe określenie pulpitu autobusu :3

5311bacd74cba.jpg

Taki mały gadżecik, od firmy : )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejne gadżety :D

53135639b7e8a.jpg

531356261b82a.jpg

Firma dostarczyła nowe buttony :3

2xbLbYp.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w tym monitorku będzie podgląd podczas cofania?

No jestem pod wrażeniem , jak szybko idzie praca, świetnie to wszystko się prezentuje, sam bus b. dobrze się prowadzi, a po wyposażeniu go będzie topowym modelem. Gratulacje i czekam na wydanie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak już wcześniej mówiłem - model prezentuje pewien poziom, tekstury są nieźle "wybejkowane" i jak widać, da się obejść bez foto tekstur, o które niektórzy się tak bardzo zabijają. Mam nadzieję, że finalnie model będzie w miarę dobrze zoptymalizowany, chociaż nie wygląda na szczególnie ciężko strawny ;)

Rozumiem, że wyświetlacz na desce rozdzielczej, miedzy zegarami będzie w miarę możliwości w pełni funkcjonalny? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@jss2008 - tak właśnie to prezentuje pierwszy screenshot . Zaimplementowane kamery cofania i nad wyjściem tylnym.

@Przemek! - pod względem zoptymalizowania modelu dużo się nie zmieniło, dla tych co mają mocne sprzęty to nawet tego nie odczują , dla tych co słabsze może być niewielki naprawdę spadek wydajności ( wiadomo, model otrzymał ponad 150-200 nowych obiektów )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam dwa repainty na niego, chcesz je wypuścić z wozem?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli wyrazisz zgodę , to z chęcią przyjmiemy. Zawsze to jakiś dodatek, no i wpis do "księgi" modelu : ) Numer GG jest podany w profilu także prosiłbym o kontakt w tej sprawie.

A jak prace przy modelu? Posuwamy się do przodu, pozostało już niedużo do oskryptowania, także przy dobrych wiatrach, model ma szanse ujrzeć światło dzienne w tym tygodniu jeszcze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm widzę postęp i bardzo się ciesze, że ktoś w końcu zrobi dobrego turystyka :) Ogólnie bryła i wszystko wydaje się schludne, nie "przefajnowane" (jak to mają w zwyczaju rosyjscy modelarze). Jeśli do tego dojdzie dobra optymalizacja to będzie na prawdę świetnie. Mam również pytanie - jak sprawa z OMSI 2? Model będzie przystosowany do obu wersji czy tylko jednej?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwaga duża doza informacyjna!

Po pierwsze: tak się prezentuje już odmienione stanowisko kierowcy ( zostało parę poprawek ). Podziękowania dla oficjalnych autorów Volvo, za "udostępnienie" niektórych Hi-Texów :D

ySwqowb.jpg

Po drugie: dzięki autorom mogłem skorzystać z nowych niektórych dźwięków, które zostały zaimplementowane, oraz poprawić niektóre animacje i skrypty ; )

Po trzecie: MODEL NIE ZOSTAJE ANULOWANY. Kontynuuję pracę nad nim, a dzięki drugiemu bazowemu autobusowi, prace przyspieszyłem momentalnie o 120%.

Po czwarte: kwestia wydania modelu pozostaje TAKA SAMA.

Po piąte: ... kwestia wyświetlacza. Oficjalna wersja ma zakichanego mobiteca, który jak wiadomo wymaga specjalistycznej wiedzy. My zostajemy przy klasycznym matrixie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja mam znowu kilka pytań :D.

• Dźwięki silnika zostają czy będą zmieniane na te z nowego modelu ?
  • Przekopiujecie IShifta ?
  • Zostanie poprawione oświetlenie wnętrza i tylne lampy na mocniejsze ?

I to wszystko :D. A no i najważniejsze. Wygląda stokroć lepiej niż ten wydany dziś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dźwięki zostają wyłącznie uzupełnione o brakujące sample, od silnika itepe mamy swoje : )

Przekopiowanie IShifta to rzecz wg skryptera praktycznie niemożliwa. Na chwilę obecną posiadamy wersje z klasyczną skrzynią SDkowską oraz manualną.

Oświetlenie wnętrza już dawno zostało poprawione i powiem, że naprawdę mocno świeci : )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dwie rzeczy:

1. Jakie zdanie na temat moich repaintow?

2. Alcoloc będzie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.