Domin1994

Autobusy w waszym życiu, czyli od jakiego autobusu zaczeła się pasja autobusowa ?

6 postów w tym temacie

Wasze miejsce na zwierzenia jak zaczęła się wasza przygoda z autobusami :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że taki temat znalazł się akurat w dziale Zachodniopomorskim, bo właśnie w tym województwie wszystko się zaczęło. A dokładniej w Kołobrzegu. A za zainteresowanie transportem miejskim mogę dziękować tylko i wyłącznie swojemu śp. dziadkowi Zdzisławowi, który woził mnie po Kołobrzegu komunikacją miejską od najmłodszych lat swojego życia pokazując wszystkie miejsca i opisując ich historię. A do tego pamiętam czasy Jelczy na liniach 5, 8, a w szczególności 7. Czasy gdy linia 5 jeździła do Arki, a 2 jeździła na Podczele. A przecież jaką furorę robiły połączenia linii 5 po przeniesieniu w kierunku Podczela, by później tworzyć wydłużone kursy przez Bagicz i opuszczone wówczas lotnisko żeby dojechać do centrum osiedla Podczele. Piękne czasy, można tylko wspominać. Cieszę się, że z tamtych czasów mam to jedno zdjęcie z moim ulubionym autobusem marki Neoplan, który jeździ do dzisiaj i mam nadzieję, że jeździć będzie jak najdłużej.

1236725_602107093174982_995590085_n.jpg?oh=4bb12cec852ddbbe1a328a366506c487&oe=537E4284

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z kolei u mnie można powiedzieć, że tak naprawdę wszystko zapoczątkował nasz cudny symulator :) Ogólnie jestem wielkim fanem symulatorów, więc kupiłem OMSI i nie powiem, że mnie to nie wciągnęło :) Z racji tego, że mieszkam w Warszawie temat Komunikacji Miejskiej jest tu powszechnie znany ze względu na ilość dostępnych połączeń, linii czy środków transportu. Mnie najbardziej zainteresował jeden - autobusowy. Nie wyobrażam sobie przez parę godzin jeździć jako motorniczy tramwajem lub jako maszynista Metra Warszawskiego w te i z powrotem używając tylko i włącznie przepustnicy :P No ale o gustach się nie dyskutuje :D Przez ostatnie półtora roku wzbogacałem swoją wiedzę nt. MZA, udało mi się też pozyskać parę fajnych znajomości z R-1 Woronicza, które to jeszcze bardziej wtajemniczają mnie w szeroki świat autobusowego życia :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie zamiłowanie i zauroczenie do funkcjonowania transportu (głównie, choć nie tylko) miejskiego trwa od około 20 lat.

Od najmniejszego kajtka latałem, obserwowałem i interesowałem się - ogromymi wówczas dla mnie - pojazdami. Fascynującym dla mnie było, że autobusy zostały stworzone dla ludzi, by mogli szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce. Duża ilość zabieranych na raz pasażerów była dla mnie ciekawym zjawiskiem. Mnóstwo ludzi, każdy zmierza gdzie indziej, a wszystko umożliwia kilkutonowy kolos.

Podczas jazdy ZAWSZE stałem przy kabinie, nerwowo obserwując wszystkie ruchy kierowcy. Niektórym się to podobało, niektórzy byli obojętni, a niektórym nawet to przeszkadzało.

Pamiętam jak dziś (miałem chyba 5 czy 6 lat) gdy kierowca Ikarusa 280, zauważając moją fascynację jego pracą, pozwolił mi stanąć koło siebie w kabinie i na każdym przystanku pozwolił otwierać i zamykać drzwi :) Nic lepszego chyba wtedy nie mogło mnie spotkać :D Byłem niesamowicie szczęśliwy, aż się cały trzęsłęm. Takie sytuacje to nie codzienność.

Podczas gdy równieśnicy biegali za piłką czy w niepohamowany sposób trzaskali sobie twarze, ja budowałem modele autobusów z klocków lego, tworząc sobie trasę przez mieszkanie i wożąc plastikowych ludzików :) Na podwórku również temat był ten sam. Mając 10 lat potrafiłem wybierać się w kilkugodzinne podróże autobusami w różne części miasta (nawet gdy odwiedzałem rodzinę i miasta nie znałem). Sprawiało mi to ogromną frajdę.

Później przyszedł komputer, internet, vBus, OMSI, vMZK Stargard Szcz. oraz epizod za kółkiem prawdziwego dużego 12-metrowca. Czego chcieć więcej?!

Tak właściwie nie jestem w stanie stwierdzić co spowodowało moje zainteresowanie tym tematem. Chyba się już z tym urodziłem ;) A, że przy okazji to pokochałem, to tym lepiej!

Pozdrawiam przy okazji wszystkich pasjonatów, którzy nie rezygnują ze swojej pasji nawet gdy brakuje wolnego czasu, a codzienne sprawy przytłaczają odbierając chęci na zrobienie czegoś dla siebie.

Pamiętajcie! Człowiek bez pasji to smutny człowiek :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie wszystko zaczęło się w latach 90-tych kiedy z moim śp. pra dziadkiem Heńkiem jeździliśmy po Szczecinie tramwajami i autobusami. Mój dziadek pracował w byłym MZK i jeździł Ogórkami na 51, opowiadał mi o historii MZK. Te czasy kiedy Konstale 105N i 105Na były królami szyn a Jelcze 120 i Ikarusy były jedynymi autobusami w Szczecinie.

Najpierw interesowałem się tramwajami, poźniej lotnictwem a teraz autobusy miejskie. Sam jestem kierowcą 18 metrowego Mana Castrosua w Barcelońskim TMB. Kocham tą prace i nic nie sprawi że ją zmienie.

0876c7c4c2389.jpg.html

Oto mój ukochany Man :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim 1 autobusem, od którego zacząłem całe moje zainteresowanie jest IKARUS 280.26.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta