Grot

Najgorszy i najlepszy przewoźnik KZK GOP i MZKP

31 postów w tym temacie

Widząc tematy

http://omnibussimulator.pl/Temat-Ulubiony-przewoznik-w-KZK-GOP

http://omnibussimulator.pl/Temat-Jak-ocenianie-spolki-w-KZK-GOPie

wpadłem na nowy pomysł.

Tutaj niech każdy kto chce zostawi po dwóch kandydatów w kategorii

Najlepszy i najgorszy. Następnie po kilku dniach (do ustalenia) zrobi się temat (lub tu dołoży jak da się) ankietę z listą najczęściej wybieranych przewoźników.

Sugeruję taki schemat postów:

Najlepszy

-XXX (5 raz w kategorii)

-YYY (3 raz w kategorii)

Najgorszy

-XXX (1 raz w kategorii)

-YYY (3 raz w kategorii)

Powstrzymujcie się tu od komentarzy, tylko takie posty. Zobaczymy jak widzicie tę rywalizację.

Wyłonimy w ten sposób najlepszych i najgorszych przewoźników.

Jakie są kryteria? Radziłbym unikać "lubię/nie lubię", a bardziej zwrócić uwagę na dbałość o tabor, jakość taboru, wiek, kulturę kierowców (kryterium mocno dyskusyjne) jak i ich punktualność, ilość kursów niewykonanych itp. Oczywiście nikogo nie zmuszam do takowego myślenia.

Interesują mnie wyniki, oraz zastanawiam się jak wypadną w niej PKMy.

UWZGLĘDNIJMY tylko FUNKCJONUJĄCE aktualnie firmy w KZK GOP/MZKP

Może rozpocznę

Najlepszy

-PKM Gliwice (1 raz w kategorii)

-PKS Gliwice/Feniks V (1 raz w kategorii)

Najgorszy

-ASKA (1 raz w kategorii)

- ---puste---

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepszy:

-PKM Katowice (1 raz w kategorii)

-Rudpol - OPA (1 raz w kategorii)

Najgorszy:

-ASKA (2 raz w kategorii)

-TRANSGÓR Spółka Akcyjna (1 raz w kategorii)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepszy:

- PKM Gliwice (2 raz w kategorii)

- PKM Świerklaniec (1 raz w kategorii)

Najgorszy:

- ASKA (3 raz w kategorii)

- ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepszy:

-PKM Gliwce

-Feniks V

Najgorszy:

-ASKA

-Transkom

Niewiem o co chodzi z tymi kategoriami to nie pisze xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako najlepsze padły już tutaj dwie firmy, które także ja uważam za najlepsze. A mowa o Rudpolu (świetny zakup Solarisów, jednym z nich jechałem i było świetnie) oraz PKM Katowice (to raczej nie dziwi).

Najgorsi przewoźnicy to zdecydowanie ASKA, ale do tego Irex Sosnowiec (Meteor samemu był o niebo lepszy).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Kamil - Transkom już nie jeździ dla KZK GOP, a co do kategorii - to ilość razy jaką przewoźnik wystąpił w dziedzinie najlepszy (jak był przez dwóch użytkowników wymieniony, ty go wymieniasz trzeci raz, więc piszesz trzeci raz w kategorii.

@Mark - a mnie twoja propozycja PKM Katowice troszkę dziwi. Dużo ładnych wozów (Solarisy i Mercedesy), ale też sporo trupów - MANów (druga gen), Neoplanów, Ikarusów, Jelczy...

Podsumowanie:

Najlepsi:

1. PKM Gliwice 3 razy nominowany

2. PKS Gliwice/Feniks V 2 razy nominowany

2. Rudpol-Opa 2 razy nominowany

2. PKM Katowice 2 razy nominowany

5. PKM Świerklaniec 1 raz nominowany

Czekamy dalej na opinie :)

A teraz najgorsi, z znacznie wybijającym się liderem (:D):

1. ASKA 5 razy nominowany

2. Irex Sosnowiec 1 raz nominowany

2. Transgór Mysłowice 1 raz nominowany

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PKM Katowice Ma również problemy taborowe.

Transkom jeździ po Rudze Śl. chyba ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, tam od chyba lipca jeździ Rudpol ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego już nie ma bazy na zaborzu :P

Takie pytanie jeszcze ot, co to jest za baza na Rudzie->Bobrku/Szombierki? Stoją tam z M1 i stał Omnitech a teraz to niewiem :P

Co to wgl było? :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Szombierkach stacjonował Powichrowski.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wskaż mi, który Ikarus jest trupem, bo jakoś żadnym takim nie jechałem. #97, #107, #106, #293, #4289 ~ To są Ikarusy którymi ostatnio jechałem i uważam, że są w bardzo dobrym stanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jechałem w sumie dość dawno jakimś trupem, ale teraz przyznam że nie pamiętam który i na czym to był. Generalnie PKM Katowice rzadko jeżdżę, bo jedyna linia w Zabrzu jaką mają to 7 (nie liczę tego ogryzka 870), a nie jest mi po trasie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do najlepszego się nie wypowiem. Najgorszy przewoźnik to już nie będę wymienić kłosokowąaśkę tylko według mnie najgorszy to PKM Katowice. Autobusy jeżdżące na 830 to katastrofa. Ostatnio jechałem Jelczem 120M! Szarpał przy każdym biegu tak, że ludzie lecieli jak szmaty przez autobus xD.. dobrze, że wtedy siedziałem. ^^ Nie wspomnę o Solarisach 280-286(?) one są porażką. Na 830 nie nadają się autobusy dwudrzwiowe. ;/ Kolejny paradoks: Linia nr 7. Gdy jadę Ikarusem to ma max. 2 minuty spóźnienia. Wczoraj po godzinie 20 przyjechał 3 minuty po czasie, a na goethego był 10 minut po czasie... nawiasem mówiąc był to Jelcz Vecto. Katowicki PKM niestety nie potrafi dbać o autobusy, a rozkład to rzecz obca kierowcom tego PKM'u.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dodam że wczoraj odnotowałem obecność dwóch Citaro K na 190, bodajże #241 i #242. Nie wiem czy to dobry pomysł, a zakupu dwudrzwiowych Solarek w GOPie nie mogę zrozumieć, a przeguby trzydrzwiowe też nie są dobrym wyborem. O ile przy używkach ciężej o 3 i 4 drzwiowe wozy (tak, wiem że się da!), to przy nówkach to kwestia zamawiającego.

PKM Katowice ciężko zakwalifikować do którejś z tych dwóch kategorii, bo pasuje do obu jednocześnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie rozumiem zbytnio "hejtów" na PKM Katowice, jeżdżę prawie codziennie i nigdy nic złego się nie działo, powiem nawet więcej że ich punktualność się poprawiła tak samo jak stan ich taboru. No może poza Jelczami Vecto, ale to w końcu Jelcze Vecto. Błędem był zakup tych autobusów i jak mogę to unikam jazdy tym szmelcem, tak samo jak jazdy Jelczem Tantusem. Jedno i to samo ścierwo. Ale poza tym stan pojazdów w Katowicach jest i tak lepszy od tego co mamy do czynienia w Sosnowcu. Ostatnio przykładowo na linii 811 spadła na ziemię klapa z tyłu Mana, a kilka dni wcześniej na tym samym przystanku wykrzaczył się Mercedes.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mark, widziałeś katowickie Lion's City? Mają kilka lat, a przeguby orają o ziemię. W środku wszystko jest brudne jak święta ziemia. Nie wspomnę już o skrzypieniu... co w sumie jest charakterystyczne dla mana. Porównaj te Many z gliwickimi Lion's-ami które są o rok starsze od tych katowickich. Mówię tutaj o #39, #40. Kolejna sprawa to Solarisy krótkie. Przecież ich stan jest straszny... mówię jak o tych starych U12, tak o tych #280... co drugi ma coś wygiętego, potrzaskanego i w ogóle. Ich stan mogę spokojnie porównać do tych solarisów z meteora. Kolejnym punktem są wyświetlacze które przez to, że napis płynie są nieczytelne. Co za baran to wymyślił? Kierowcy również często zbyt dużej kultury nie utrzymują... mogę porównać ich do tych z kłosoka. Czyli? Czyli nigdy się z przyjaźnie nastawionym nie spotkałem... Można tak wyliczać i wyliczać ale PKM Katowice to najgorszy z PKM-ów. PKM Sosnowiec przynajmniej wizualnie stara się przegonić katowicki pkm.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy rzucam hejty?

Jestem innego zdania. Dostrzegam fakt, kupna Citar i najnowszych Solarisów, ale widzę też wady. I twierdzę że nie ma w GOPie idealnego przewoźnika, ale PKM Katowice moim zdaniem ma daleką drogę do bycia nim i inne firmy są temu bliższe. Równie dobrze mogę uznać że jesteś "opłacony" przez PKM Katowice, ale twierdzę że nie jesteś bo to byłby bełkot.

Problemem przy ocenie PKMu może być jego wielkość. Im większa firma tym ciężej ją ocenić, bo w małej firmie albo wszystko funkcjonuje, albo jest do czterech liter. Tu część może być dobrze, a część źle i każdy może dostrzec co innego, bo jest wiele punktów widzenia na całą sprawę.

Twierdzę, że temat ten można by wydzielić i rozpocząć poważniejszą dyskusją, bo może być ciekawie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grot, specjalnie dałem hejty w cudzysłów żeby nie brać tego całkiem poważnie.

adam286, MANów nie będę oceniał, gdyż pojazdami PKM Gliwice nigdy nie jechałem. Druga generacja Solarisów, cóż. Jechałem ostatnio jednym to rzeczywiście za wesoło nie było, ale SU15 z Sosnowca daleko do nich nie mają. A co tam 15-tki, jak 12-tki z drugiej generacji są jeszcze gorsze. Wyświetlacze w SU12 kupionych kilka lat temu przez PKM Katowice to te same, które są zastosowane w Solarisach U12 w Kołobrzegu, niestety ich mankamentem jest właśnie ten mało czytelny napis. A jeśli chodzi o kierowców to się wypowiadał nie będę, choć może to dlatego, że mam do nich szczęście i nie trafiłem jeszcze na jakiegoś chama.

Nie wiem jaka jest prawda, ale mój znajomy twierdzi, że PKM Świerklaniec ma lepiej zadbany tabor aniżeli PKM Sosnowiec czy Katowice. Jest ktoś w stanie potwierdzić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio miałem okazję jechać Lionsami (z 2010 i 2011) to nie mogłem się do niczego przyczepić, a jadąc Neoplanem też nie mogłem się niczego przyczepić. Niestety nie miałem okazji przejechać się starszymi wozami.

Co do kierowców - tego tematu nie lubię - kadra może co chwilę się zmieniać, a każdy przecież ma prawo mieć gorszy i lepszy dzień - ja na przykład znam paru kierowców Kłosoka, którzy są mili.

Co do wyświetlaczy - myślę że to niekoniecznie wina PKMu, ale i niekoniecznie wina producenta. Prawda musi gdzieś pośrodku leżeć.

Dlaczego? Każdy miał chyba okazję zobaczyć MANa drugiej generacji mającego minimum 15 lat i nadal mającego mega czytelne wyświetlacze, no po za paroma punktami.

Co do SU15 - te gliwickie (drugiej gen) wydają się nawet w miarę przyzwoite, ale chyba jakieś większe NB przeszły ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SU15 gliwickie IIgen, z tego co mi wiadomo to nigdy większych usterek nie posiadały. Jedyne co w nich wymieniono to tapicerkę siedzeń, ewentualnie jeszcze gąbkę do nich dodano i tyle. Z gliwickich najbardziej wadliwy zawsze był #35, jako jedyny przeżył pożar, a raczej ognisko... przeszedł jakiś remont i znowu jeździ. Gliwice mimo wszystko dbają o autobusy. Kamil w którymś temacie wspomniał o zarżniętych tam #80-99, według mnie one są dobre poza piszczeniem co kilka sekund podczas jazdy. Mam nimi okazję jeździć prawie codziennie (bo dzisiaj np. jechałem z kato Scanią #161) i nigdy nie narzekałem na komfort. Chociaż dzisiaj taki trochę chamski kierowca jechał na 617 #66 o godzinie 16;14 z Goethego... był 16:10 na dworcu, podchodzę do autobusu, a on mi pokazuje na zegarek i nie chce otworzyć drzwi xD Gdy otworzył, rzucił spojrzeniem i do mnie z tekstem "trza było później przyjść na przystanek" ja mu powiedziałem, że gdyby nie wiedział to ma 4 minuty jeszcze do odjazdu i poszedłem sobie... później tylko gnębił starsze babcie które chciały 1 drzwiami wyjść ale to już popieram, powinny nauczyć się czytać. PKM Świerklaniec to bardzo dobry przewoźnik, autobusy są bardzo zadbane, nie zdarzyło mi się jechać jakimś kompletnym złomem. Nawet te starsze Mercedesy O405, O405N2 są dobre. Jedynym mankamentem są według mnie Neoplany ale to da się przemilczeć bo narzekam na nie tylko latem. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja wam powiem tak, ja znam firmę, której można przydzielić tytuł najgorszej i zarazem najlepszej firmy. Każdy się teraz zastanawia kogo mam na myśli... Hmm, to jakiś PKM? Niee, może ASKA? Też nie. Więc kto to może być?

Panie i panowie, odpowiedź jest prosta - Konsorcjum Meteor & Irex :)

Teraz pewno każdy myśli "co on wygaduje, meteor najlepszy?". Tak, według mnie jest najlepszy. Zauważcie, że każda linia autobusowa powinna według mnie posiadać taki swój klimat, tradycje i zwyczaje. A kto jak nie Meteorex potrafi w środku stworzyć taką atmosferę? Dlaczego, gdy jadę jakimiś wozami PKM to ludzie patrzą się w okno (ewentualnie sufit) i boją się odezwać? Dzwoniący telefon to przecież skandal! Za jaja i na latarnię powiesić za taką zbrodnię! A w Meteorze zawsze atmosfera była, jest i pozostanie wyjątkowa. I za to właśnie te hebelki mają u mnie 1 miejsce :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 169 już tak różowo nie jest, kierowcy to hamówa, autobusy heble, klimatu zero xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgodzę się. Z 169 to nie ten klimat. Ale dla takiego klimatu często nadają się starsi kierowcy, linia bardziej na wioskach, dobry wóz (najlepiej coś starszego w lewarze, np. Jelcz 120M) i mili pasażerowie (a najlepiej "sami swoi"). I broń Boże jakieś kontrole bo to psuje klimat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

169 ma klimat na wozie #881. :D Ci dwaj starsi kierowcy są spoko. :) Reszta jest do kitu.. ;) Chociaż wozy nie są złe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wozy są dla mnie przeciętne - rocznikowo nie ma najgorzej - w praktyce są tak jakby już trochę dojechane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta