Grot

Najgorszy i najlepszy przewoźnik KZK GOP i MZKP

31 postów w tym temacie

Kompletnie się nie zgadzam z oceną Irexometeora, zresztą to co ostatnio wysłano na 45 czyli Solarozłoma 15-metrowego, do którego aż bać się wsiąść tylko to potwierdza. Wszystko zardzewiałe, dziury w poszyciu, silnik głośniejszy niż w Ikarusie, a rama się sypie. Nie wiem co oni z tym taborem robią, ale z pewnością ten tabor nie ma klimatu, a wręcz przeciwnie, zagraża pasażerom. Zresztą jeśli się nie mylę, to był to Solaris o numerach 753: http://www.phototrans.eu/14,673350,0,Solaris_Urbino_15_753.html (Jeszcze dwa lata temu wyglądał względnie).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mark, stan techniczny faktycznie czasami daje w kość, ale stąd się biorą te emocje, ta atmosfera, której nie znajdziesz u innego przewoźnika. Poza tym Meteorex jest sprawiedliwy, nie tak jak wstrętna propaganda PKM Tychy. To PKM ciągle sra na prawo i lewo jaki to Meteor nie jest zły. Tylko bez tego Meteora oni by przetargu nie wygrali, bo i skąd by busy wzięli?

Dzisiaj byłem świadkiem kolejnego popisu ze strony PKM. Na Ornontowicach Solarka miała wystrzał. Kierowca przerwał jazdę, pooglądał i... odjechał. Siedziałem z przodu, więc słyszałem rozmowę. O 17.00 PKM z wielkiej łaski miał się pofatygować swoim Ducato na Mikołów (a było 15.10), bo do Orzesza maja za daleko oczywiście. Na wysokości przystanku "Orzesze Huta szkła" kierowca odebrał telefon i słyszałem takie oto słowa: "To ja mam do końca dzisiaj jeździć 30 km/h?". Popatrzyłem na kolejny kurs, PKM olał totalnie całą sytuację. A dlaczego, bo to się nie stało na terenie Tychów? Na Tychach to by zaraz się zastępczy pojawił, ale u nas na takich wsiach - po co? Pomijam już fakt, że #334 jest mocno uszkodzony po jakiejś kolizji, ale co z tego - niech jeździ. Że szyba jest jedna popękana w przedziale pasażerskim - co z tego? Byle on na Tychach nie jeździ.

To samo tyczy się "Free Wi-fi na pokładzie". Szkoda tylko, że w autobusach PKM: #334, #335, #336, #358 internet nie działa. Ale tylko te busy jeżdżą na liniach... które nie przebiegają przez Tychy. Wstyd, hańba i pomiatanie pasażerami.

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego wolę jeździć heblami z Meteora niż dupnymi Solarkami z PKM'u.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co jak co, ale my nie mamy pojazdów z Wi-Fi w ogóle i nie uważam tego za konieczność, większość ludzi również. Ci, którzy podróżują często, z reguły mają wykupiony spory pakiet danych. Co do awarii to masz poniekąd rację.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sądzę, że za WiFi dopłaca MZK, więc skoro "ma być w cenie" to czemu nie jest? Swoją drogą - nawet dla posiadających pakiet to jest udogodnienie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem temat miał dotyczyć "najlepszych i najgorszych przewodników KZK GOP i MZKP" a nie luźnych pogaduszek na temat tego i owego, no ale ok...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim też tak miało być, ale w sumie nie ma za wiele osób, które są jakoś bardzo aktywne w tym dziale, więc nie wiem czy trzymanie się sztywno tematu ma sens. A skoro dyskusja trwa w kulturalnej atmosferze to może nie bądźmy sztywni ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta