Borewicz

Wolna jazda

561 postów w tym temacie

Wyczuwam teorię spiskową... ;) Win10 jest płatny od początku - bezpłatnie mogą go jedynie zainstalować użytkownicy 7 i 8/8.1 ale też nie wszyscy. Jedynie Ci, którzy kupili pełną wersję swojego systemu. Raczej nie ma mowy o różnicach w Win10 pomiędzy tym co możesz zainstalować gratis, a tym co możesz kupić w sklepie (poza oczywistymi różnicami między wersjami home/pro, czy jak tam to teraz się nazywa). To nie jest darmowy system.

Użytkownicy "dychy" piszą na forum Steam, iż OMSI 2 działa bez zarzutu, więc akurat tutaj chyba nie ma się czego obawiać. Zresztą nie dziwne, bo Win10 to tak naprawdę poprawiona i nieco zmodyfikowana "ósemka" - coś jak kiedyś Win98SE względem pierwszego Win98.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż fataliści tak mają, że kraczą (dziwny twór zoologiczny - kraczące sowy :ExD ). Miałem na myśli, że W10 stanie się płatny nawet dla nas, w/w i może będzie na ów czas w lepszej kondycji, niż obecnie.

Bo na Steam`ie nie bywam, jeżeli idzie o czytanie forum. Poza tym narzekań było sporo jeżeli idzie już nie o Omsi, ale ogólnych (szło także o wciskanie sterowników do grafik i wypieranie tych od producenta). Natomiast pochwał raczej niewiele (albo rzeczywiście mam pecha xD ). 

No ale i tak uważam, że producenci gier , o jakich mówiłem, dbają o swój interes :E . Oby tak było, jak mówisz, bo kiepsko byłoby bez Omsi, jakby ubożej. Jak go nie było, no to nie było, ale teraz ? :P . Alwek wrócił, słabe te bany na IP :E

Z innej beczki, kłopoty ze zliczaniem postów chyba się pojawiły, bo po napisaniu kilku postów wciąż miałem 518, teraz juz 3 posty (o ile dobrze pamiętam), a wciąż 522. Za to poprawiła się opcja 'szybka edycja', bo dłuugi czas była tylko w opcji ;pełna edycja'. No i tak, jak się jedno polepszy, co innego się ... ekhm, ekhm :E:E:E .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych radosnych i ciepłych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz, aby nikt w ten czas nie był samotny, smutny, ani chory.

Aby każdy miał się z kim podzielić Świętym Opłatkiem i spędzić ten radosny czas w spokoju i wśród najbliższych.

I aby każdy choć w wyobraźni widział na naszym forum śnieg, ubraną choinkę a pod nią wspaniałem prezenty, o jakich marzy, nie tylko ze świata Omsi ;) .

P.S. - po Świętach pochwalę się prezentem, który mam już od wczoraj :P .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@lolek Setvary - [setvar] - to wpisy dodawane w pliku odpowiedzialnym za malowanie o rozszerzeniu .cti . CTI znajdują w podfolderze texture/repaints we fold. autobusu. Aby setvary działały muszą zostać zaplanowane i zapisane w skryptach autobusu przez jego twórcę. W setvarach ustala sie, co jest dodawane i jak (jakimi wpisami jakie bajery dodajemy). Autor pojazdu z setvarami powinien wydać wraz z pojazdem Readme - plik z instrukcjo nt. tego co i jak możemy dodać do pojazdu.

Najlepszym przykładem jest Solaris Urbino PL Mega Pack od Crahera :  http://omnibussimulator.pl/Temat-Solaris-Urbino-PL-Mega-Pack - trzeba pobrać paczkę i poczytać Readme, tam mamy opis, co mozemy dodać / zmienić w Solarisach.

Dobrym programem, którego osobiście używam, (bo nie wiedzieć czemu miewałem kłopoty z otwieraniem innymi edytorami...nieważne :D ) jest NotePad++ (można znaleźć na ninite.com).

Służy mi on do edycji właśnie plików CTI, a także CFG, czy ORG (jeżeli chcę podejrzeć plik Regs.org z numerami taborowymi, by np. w ailist zmienić autobus na inny)

Oczywiście nie każdy autobus je posiada. Jeden ma bajery (jakieś dekle, otw. klapy, proporczyki, lmpki, dźwięki itp.) na stałe, inny ma kilka plików BUS, gdzie każdy z nich moze zawierać inną wersję z innymi bajerami. Czasem regulujemy to setvarami, czasami mozemy dodawać je poprzez "wyjmowanie / chowanie" w schowku, w kabinie, ew. w bagażniku. Czasem "leżą na wierzchu", lub kilkamy na jakąś książkę / tablecik i dodajemy bajerek. Możemy go schować klikając na niego. 

Często spotykamy to w rosyjskich autobusach i mikrobusach, a także w Ikarusach stworzonych przez rosyjskich autorów, ale nie tylko.

Nie zawsze te bajery są w dobrym guście, ale "de gustibus est non disputandum" - więc jak kto woli, czasem zależy to od nastroju kiermana (jednego dnia mam ochotę na MB 812 Vario zmodowany i "obwieszony" tym rosyjskim "folklorem", a na drugi dzień zapominam, że on istnieje  )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozwolę sobie na skromne życzenia Świąteczne ;)  

"Zwycięzca śmierci, piekła i szatana

Wychodzi z grobu dnia trzeciego, z rana

Naród niewierny trwoży się, przestrasza

Na cud Jonasza, Alleluja ... "

Zdrowych, spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, i mokrego dyngusa życzę wszem i wobec :)

A zapalonym graczom, żeby w Omsi, ETS`ie, ATS`ie, Maszynie i innych ulubionych symulatorach i grach obeszło się jednak bez jaj,

a zugriffy, zawiechy i inne przykre komunikaty nie wylewały kubła zimnej wody, nawet w dyngus.

A na nieukończonych lub zatarasowanych kolejkami aut SI drogach wesoło umilały czas biegające po nich kurczaki i zające  :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam takie pytanko: Czy da się przenieść Omsi 2 (i być może resztę gier ze Steama, jak ETS, ATS, TS) bez deinstalacji i ponownej instalacji na innym dysku/partycji i jak to zrobić, co należy zmienić po skopiowaniu folderu z takim zestawem na inny dysk/partycję ? ;) (oprócz ponownego wysłania skrótów aplikacji na pulpit z nowej lokalizacji) ? .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba jedynym sposobem będzie ten:

http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203789088-Jak-przenie%C5%9B%C4%87-Steam-i-zainstalowane-gry-na-inny-dysk

Inne sposoby wymagają reinstalacji. Ewentualnie można napisać własny skrypt przenoszący pliki i modyfikujący odpowiednio rejest, ale do tego potrzeba znajomości basha, więc to też raczej odpada :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko, że ja mam sam steam na dysku C:\SSD a Omsi z innymi grami na dysku D: i tak czytam i czytam tą instrukcję i jakby to "przepływało" gdzieś odok mnie, może z czasem to jakoś mi się w głowie poukłada. Po prostu chciałbym, by główny folder Steam został tam, gdzie jest, na SSD, a tylko zainstalowane gry przenieść z D:\ na inny dysk. W razie czego mam tradycyjną kopię Omsi 2 i musiałbym jednak od nowa a potem uzupełniać. Właśnie chodziło mi o zmiany w rejestrze, jakich mam dokonać i gdzie ?, przed kopiowaniem, czy po itd. No, ale dla mnie taka "jazda", to rzeczywiście moze być niewykonalna  o_o   :38 Why thank you:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z trochę innej beczki: Doradzi mi ktoś miły ustawienia do OBS`a, zwłaszcza na zakładkę 'Kodowanie' - czyli parametry obrazu, żeby tak nie mydliło, jak ostatnio. Na tym Bytomskim też to widać, choć nie jest aż tak tandetne, jak to z Citarem od Helveta (skasowałem w diabły, bo dostało juz łapkę w dół, a ani jednej w górę i wiem, że słusznie  :38 Why thank you:  )

================================================

Ciekaw jestem, czy wie ktoś, , w jakim kraju i mieście poza Europą jeżdżą trolejbusy marki Skoda, model 14Tr i 18Tr ?? ;) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta