SuperKierowca

[TRZECIA PRÓBA] Wywiad z Heirem

10 postów w tym temacie

Heir jest nam znany jako moderator forum oraz twórca mapy Sosnowo & Dąbrowa Górna w duecie z Crystianem Skyterrem. Poniżej znajduje się wywiad z powyższą osobą. Jak to się mówi - ,,Do trzech razy sztuka", więc to jest moja ostatnia próba, mam nadzieje, że się powiedzie. :)

SuperKierowca: Cześć, powiedz jak się nazywasz, ile masz lat i gdzie mieszkasz.

Heir: Witaj i na wstępie dzięki, że to akurat o mnie pomyślałeś. Mam na imię Jakub i w tym roku skończę 21 lat. Mieszkam w niedużej miejscowości, trzydzieści kilometrów od Gdańska - Nowym Dworze Gdańskim.

SK: Ok, interesujesz się czymś oprócz komunikacji miejskiej?

H: Cóż szczerze mówiąc to o komunikacji miejskiej wiem dość mało, ale lubię pojeździć sobie w OMSI i w pełni rozumiem dlaczego akurat może się to ludziom podobać. Moje główne zainteresowanie jest dość popularne w dzisiejszych czasach. Mowa tutaj o informatyce. Zamiłowanie rozwinęło się do takiego stopnia, że zacząłem studia w tym kierunku. Nie uważam się jednak za jakiegoś uzależnionego gracza czy geek'a, gdyż większość ludzi od razu takie ma skojarzenia, gdy mówimy o tym fachu.

SK: Dobrze, opowiedz o historii swojej autobusowej pasji.

H:Moja przygoda z autobusami zaczęła się tylko i wyłącznie z powodu mojego brata. Jako małe dzieci często bawiliśmy się na podwórku wyszukując zagięte kije i udawaliśmy, że to nasze kierownice. Oczywiście "funkcji" było wiele bo na przykład mrugając prawym okiem "włączaliśmy prawy kierunkowskaz" ;). Często brat opowiada mi po prostu o tym co się dzieje w komunikacji i z czasem stawało to się po prostu coraz ciekawsze. Stąd moja obecność w świecie OMSI.

SK: Piękna historia, a opowiesz jeszcze o innej pasji?

H: Pasji jako takiej nie mam, ale bardzo lubię wszystko związane z piłką nożną: grę w nią, oglądanie meczy czy granie z kumplami w FIFĘ czy PES'a.

Na prawdziwym boisku może nie jestem najlepszy, ale daję radę i uzupełniam braki na prawym skrzydle. W grach natomiast ciężko mnie ograć i jestem raczej rywalem, z którym kumple nie chcą się spotkać.

Tutaj przypomina mi się dialog moich znajomych u mnie w domu:

1: "Spokojnie, masz jeszcze szanse na drugie miejsce. Wygraj tylko następny mecz"

2: "No tak, ale mój ostatni mecze jest z Kubą"

1: "A to masz lipę"

SK: Jaki jest twój ulubiony autobus?

H: Bardzo lubię Ikarusy. Są to pojazdy, które zasługują na niezmierny szacunek i zdecydowanie taki u mnie mają. Autobusy te były i są nie do zdarcia. Niestety musiały zniknąć tylko i wyłącznie z powodu postępu ludzkości. Raczej ciężko znaleźć pojazd, który jest tak bezawaryjny zarówno w lato i zimę jak Ikarus.

SK: Super, a ulubiony autobus do OMSI i OMSI 2?

H: Tutaj lubię lawirować. Nie wybieram swojego ulubionego pojazdu. Posiadam dość sporą pulę autobusów i wybieram sobie na bieżąco. Po prostu kiedy mam ochotę to jadę i tyle. Choć nie ukrywam, że ostatnio u mnie absolutnym hitem są przegubowce.

SK: W jakie gry grywasz oprócz OMSI?

H: Jako, że uważam ostatnie tytuły, które się okazują za niezbyt ciekawe często sięgam po klasykę i tu na pewno należy wymienić Mafię, Diablo II, Ojca Chrzestnego, GTA 4, GTA San Andreas oraz wspomniane wyżej: PES'a lub FIFĘ.

SK: Czy wraz z Cristianem Skytterem zamierzasz kontynuować prace nad Sosnowem - Dąbrową Górną?

H: Pracę nad tym projektem zostały zakończone. Przyczyny są proste: mapa jest wystarczająco duża, a jej dalszy rozwój przynosiłby tylko większe problemy. Dochodzi tutaj kwestia braku możliwości konwersji mapy do OMSI 2 co zdecydowanie wpływa negatywnie na jej atrakcyjność. Obecnie wraz z użytkownikiem mmiki26 pracujemy nad Gdynią. Cristian Skytter po raz kolejny pomoże nam z rozkładami. Pracę są dopiero we wczesnej fazie, ale już mogę obiecać, że będzie to mój najlepszy projekt wydany i zdecydowanie stanie wyżej niż dotychczasowe produkcje. Mapa Gdyni ciągnie się za mną już od ponad roku i po prostu musi wypalić. Jako, że czuję sympatię do Ciebie dodam, że niedługo pojawimy się z tym projektem na forum.

SK: Jak idą prace nad waszym projektem?

H: Cóż... Biorąc pod uwagę, że jest to projekt realny kroki nie są na razie wielkie. Brakuje nam wielu podstawowych obiektów przez co nie możemy porządnie ruszyć do przodu. Obydwoje możemy uznać się za perfekcjonistów i tutaj wykańczamy każdy element. Na jednym skrzyżowaniu potrafię siedzieć miesiąc poprawiając ciągle coś innego. Na szczęście nic nas nie goni, gdyż mmiki26 (specjalista od obiektów) ma zamiar wykonania każdego z budynków w Gdyni dlatego mogę sobie spokojnie pracować.

SK: Życzymy powodzenia, czy masz coś do przekazania użytkownikom lub komuś innemu? (Mogą być też pozdrowienia )

H: Pozdrawiam Was ciule . A na poważnie to bardzo dziękuję za wywiad. Sam miałem w planach kiedyś coś napisać, ale równie dobrze mogę to uczynić przez Ciebie. Mam nadzieję, że w końcu uda Ci się dostać do redakcji, gdyż tutaj w większości to moje wypociny.

SK: Dziękuję za wywiad, było mi bardzo przyjemnie.

H: No mi tak średnio, ale daliśmy radę xD .

150 POST! :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie jest ok. Jednak w mojej opinii jeżeli decydujesz się na wywiad musisz ściśle sprecyzować temat rozmowy i trzymać się wcześniej wytyczonych pytań. Dla przykładu: pytasz rozmówcę o jego hobby, pasję, zainteresowania i nagle piszesz pytanie związane z projektem mapy. Nie jest to rygorystyczny błąd, ale psuje on esencje całości wywiadu, ponieważ pytaniem odbiegasz od wcześniej rozpoczętego wątku.

Ponadto zawsze, w jakiejkolwiek rozmowie pisemnej zwroty grzecznościowe per Ty, Wy itp. należy pisać z wielkiej litery. Musisz o tym pamiętać. Nawet jeżeli masz to solidnie wbite do głowy, to zawsze może zdarzyć się niechciana literówka, którą należy wyłapać i poprawić.

Precyzuj bardziej rozbudowane pytania, które pozwolą Twojemu rozmówcy na szersze pole do wypowiedzi na dany temat. Nie zaczynaj pytania od "Czy", ponieważ jeżeli rozmówca nie ma zwyczajnej chęci do rozmowy z redaktorem, to odpowie prozaicznie TAK lub NIE :)

Tyle z mojej strony, nie zrażaj się, bo wywiad jest naprawdę fajny, ale w mojej opinii bardziej nakręcił go Heir, niżeli sam Redaktor :P

Powodzenia! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja tradycyjnie nie dobrnąłem do końca :D. Tym razem do 3/4

Heir - myślę że to on powinien dostać tytuł redaktora - świetnie sobie poradził :D.

superkierowca - myślę że to jeszcze nie pora.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie jak kolega wyżej.

Moje zastrzeżenia, to za dziecinne pytania. Redaktor nie zadaje takich króciutkich pytań, czy też nie odpowiada słowem "OK"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja przeczytałem cały. Wielkiego wrażenia na mnie nie robi. I zgodzę się że Heir się wyrażał bardziej jak na redaktora przystało. Ciekawsze słownictwo, rozbudowane zdania.

Zdecydowanie nie podoba mi się motyw Ok/świetnie/super, to jak tam coś tam, coś tam.

Pytania nie powinny być tak rozbudowane jak wypowiedź osoby, z którą jest przeprowadzany wywiad, ale powinny mieć poziom. Generalnie mam wrażenie że 3/4 pracy to praca kolegi Heir.

Nie wiem, czy nie lepiej byłoby jakąś recenzją spróbować - gdzie większość tekstu jest własnego, ładnie się można wypowiedzieć i nie ma granic?

Życzę jednak powodzenia i jak najmniejszej ilości prób dostania się ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

H: Tutaj lubię lawirować. Nie wybieram swojego ulubionego pojazdu. Posiadam dość sporą pulę autobusów i wybieram sobie na bierząco. "bierząco" ? - serio? -,-

Wywiad średniego formatu. Bez sensu wypowiedzi z "Ok/świetnie/super".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To akurat z mojej strony błąd - nikt nie jest perfekcyjny jak to się często mawia:P. Odpowiadałem po całym dniu szkoły - dodam jako usprawiedliwienie:D. Mam nadzieję, że kolega przeżyje ten błąd bo napisał to jakby mu co najmniej milion dolarów z konta zniknął:D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A moim zdaniem skoro SK, stara się o posadę redaktora, to powinien wychwycić takie błędy i poprawić, przed wrzuceniem do publicznego czytania :) A widać tu ewidentny kopiuj/wklej :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

rzondam usuniencia moderatora hejrowi!

PS. Żart

PS2. Teraz tak na poważnie - takie fuszerki nie powinny mieć miejsca. Takie "słowa" jak OK, super używa się w takich przypadkach jak "[...], OK, tak może być, ale[...]" czy "ta mapa jest super".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że temat jest wyczerpany i każdy kolejny post już nic nie wniesie. Zamykam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.