Mark

ŚKUP i SDIP

18 postów w tym temacie

Na ulicy Mikołowskiej pozbawiony kontenera został nowy automat biletowy, który został postawiony tuż obok starego żółtka. Podobno w najnowszych automatach można już kupować bilety normalne i ulgowe, a menu jest aż w 4 językach.

44245959778629721972.jpg

Nie wiem jednak kiedy uruchomione będą wyświetlacze Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, ma ktoś wiadomości na ten temat?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanko.Czy ten "kontener" był czarny i przypominał kontener na głośniki.Pytam bo u mnie stoi taki jeden "kontener" i własnie się zastanawiałem czy to nie jest ŚKUP chodź zwykłego automatu z biletami nigdy tam nie było.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pod tymi kontenerami znajdują się te automaty. Dzisiaj podczas oczekiwania na autobus na Mikołowskiej, stało kilku panów i majstrowali coś przy automacie, w końcu są to testy, więc myślę że sprawdzali czy maszyna działa i wszystko jest w porządku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za te Citara K na liniach miejskich KZK GOP w ramach taboru BN ja bym odstrzelił :P.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepsze Citaro K na liniach BN jest lepsze niż Urbino 12 na liniach taboru CN. Pozdro dla PKM Gliwice.. -.-

Nawiasem mówiąc... #53 nie wytrzymał wczoraj na 840.. :) dojechał ledwo do rynku w chorzowie i wysiadka.:3 więc Citaro K jest całkiem spoko.;d

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś ekipa grzebała przy automacie na Placu Tetralnym w Zabrzu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SDIP to jak dla mnie żadna nowość, poza tym KZK się tylko uśmieszyło, że MZK Tychy stać na takie wynalazki i nikt przy tym nie wspomniał o podwyżce biletów, a KZK z okazji każdej inwestycji wypuszcza droższe bilety.

Co prawda w MZK Tychy nie ma tego na przystankach, ale SDIP jest za to w komórkach w internetem. Tutaj według mnie jest to sprawiedliwe. Teraz kilka osób mnie zaatakuje, że nie każdy ma dostęp do internetu w telefonie. To samo jest w przypadku SDIP jako tablic na przystankach, bo na dość małej ilości będą te zablice zamontowane. Tak czy siak KZK się nieźle ośmieszyło, odkryli po prostu Amerykę przez wprowadzenie tego...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie - opcja MZK Tychy bardziej by mi odpowiadała w KZK GOP. SDIP będę miał na dworcu - gdzie mam większy wybór i co chwilę coś jedzie, a pod domem, gdzie autobusy chwytają mi spóźnienie do 20-30 minut nic.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ŚKUP ma ruszyć powoli jesienią :P

Ostatnio na trasie 657 w kier. Panewnik testowali jego działanie "w terenie" :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zauważyłem, że na wyświetlaczach tych żółtych budek pokazują się nazwy przystanków: następnego (> na końcu nazwy) i tego co był (< przed nazwą). Ale aktywacja tego to z tego co zauważyłem na 37 to leży w dobrej woli kierowcy póki co.

W Citaro nie wszystkich zauważyłem także jakieś nowy monitorek z nawigacją chyba, bo mapa była na ekranie i aktualne położenie ukazane. Bynajmniej w #501

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na stronie sdip można znaleźć aktualne położenie pojazów . Szkoda że nie wszystkich.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Białe kontenery ŚKUP zostały odsłonięte na terenie Sosnowca i korzystają z trochę zmienionego systemu aniżeli te, z których korzystałem w Katowicach. Poza tym można w nich kupić bilety MZK Tychy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Docelowo we wszystkich automatach będzie można kupić zarówno bilety KZK GOP jak i MZK Tychy. Ponadto, już w wakacje tego roku system ma działać jak powinien - czyli będą wprowadzone bilety elektroniczne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Ogon: ile tym razem będzie opóźnienia :D?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oficjalnie od 1 listopada (tj. od jutra), lecz w związku z darmową komunikacją w tym dniu, to nieoficjalnie od 2 listopada 2015r. ŚKUP wchodzi na scenę. 

W pierwszej kolejności z Śląskiej Karty Usług Publicznych będą mogły skorzystać osoby, które zakupiły bilet okresowy (24h, 48h, 5dn., 7dn., 14dn., 30dn., 90dn.) jak też użytkownicy samochodów parkujących w strefach płatnego parkowania.

Pełna funkcjonalność karty będzie dostępna od stycznia 2016r. Wtedy będzie możliwe zapłacenie kartą za przejazd jednorazowy w jednej z dwóch taryf KZK GOP-u: obecnej strefowo-czasowej lub odległościowej. Wedle zapewnień, podczas przyłożenia karty do czytnika przy wychodzeniu, system wybiera korzystniejszą cenowo taryfę i potrąca daną kwotę z tzw. e-portmonetki.

Stacjonarne Automaty Doładowań zostały już przystosowane do korzystania z karty ŚKUP (osobiście sprawdzone, działa w porządku). Z takich automatów możliwe jest także wyrobienie karty "na okaziciela" za 20zł kaucji, lecz przydatność takiej karty najlepiej będzie widoczna właśnie w styczniu podczas przejazdów jednorazowych.

Chwalić się :D Kto już ma kartę ŚKUP? I jakie macie opinie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta