Gość Heir

Gdynia - Linia 050 (mmiki26, Heir, Cristian Skytter)

141 postów w tym temacie

Witam serdecznie, mieszkam w Gdyni więc trochę o wykonaniu Projektu i szczegółowości mogę powiedzieć. Do 10 Lutego jadę rowerem z mojej dzielnicy około 10 minut, więc przejeżdżam tam dzień w dzień zresztą jestem taksówkarzem, więc ogólnie Gdynię znam jak własną kieszeń. Więc tak: Zdjęcia ze skrzyżowania 10 Lutego z Władysława IV są prawie identyczne z tymi z pracy w Omsi, więc nie ma co się rozpisywać, rewelacja, chociaż na 1 zdjęciu od strony Władysława IV rzuconym na Batory i Centrum Kwiatkowskiego widać różnicę, mam wrażenie że ten 2 budynek który nadmieniam jest troszeczkę za bardzo wysunięty w prawo ale to może być złudzenie gdyż delikatnie różni się kąt zdjęć z Omsi i prawdziwego Screena. Kolejne porównanie to różnica w obiektach reklam na budynku przy 10 Lutego po lewej stronie patrząc na zdjęcia, otóż w Omsi widnieje tam reklama Raiffeisen Banku, a na zdjęciu prawdziwym jest jakiś inny już wystrój ale to nie ma żadnego znaczenia. Z kolei skrzyżowanie T. Wendy z Jana z Kolna i koniec Władysława IV w stronę Hali targowej jest wykonane perfekcyjnie jak również rzut ze zdjęć na ZUS również mnie powalił, a o rondzie przy sądzie już nie wspomnę jeśli uda wam się budynek głównego peronu w Gdyni tak rewelacyjnie odwzorować (ten nowy po remoncie) jak budynki tworzone dotychczas, to chyba padnę na zawał. Życzę wam abyście wytrwali w tej mozolnej pracy ale za to jakże satysfakcjonującej, a stworzycie najlepszą mapę Polską w historii i wątpię że ktokolwiek będzie miał odwagę z nią konkurować swoim projektem. Z czasem na pewno się ją rozbuduje nawet jak nie Wy to może jakaś inna ekipa podejmie wyzwanie, oby tylko utrzymać poziom a reszta to już tylko formalność, wiadomo najtrudniejsze są początki a potem to już z górki, sam bym chętnie dołożył swoje 3 grosze do pracy nad tym projektem ale niestety nie znam się na tym całym tworzeniu tych wszystkich map ani też na tworzeniu autobusów, ale jeżeli ktoś z Was wpadnie na pomysł jak mogę pomóc służę pomocą idę jak w ogień więc zapraszam, jeżeli wiecie jak mogę pomóc będę w niebo wzięty jeśli będę mógł chociaż 1 zdjęcie moje dołożyć do tej przepięknej mapy. Pozdrawiam was wszystkich i życzę na koniec Wytrwałości .

Aha i jeszcze mam taką mała sugestię dla Ekipy tworzącej ten Projekt. Proponuję jednak przyłożyć się do tego tematu i dowiedzieć się jakie musicie spełnić warunki aby ta mapa była płatna. Tak rewelacyjna praca musi zostać wynagrodzona nawet koszt symboliczne 10zł byłby zapewne satysfakcjonujący dla Was, zresztą policzcie to sobie gdyby chociażby przy wymienionej cenie ściągnęło mapę z 50 000 użytkowników, to byście mieli 500 000zł do podziału odjąć te reklamy itd. no w każdym bądź razie przy takiej ilości pobrań itak raczej nie byli byście stratni, jeśli dokończycie mapę, ja nawet dla przykładu jako pierwszy ją wykupię, a z kolei jeśli cena by była taka jak zagranicznych map czyli około 80zł to przy 50 000 pobrań mieli byście 4000000zł !!!! Pomyślcie nad tym, ja myśli że 50000 ludzi to spokojnie pobierze tę mapę to nawet nie ma co polemizować, to praktycznie już jest fakt. Np. możecie sprawdzić Projekt Szczecin 4 był pobrany około 47 000 razy (co prawda ta cyfra to ilość wyświetleń, ale omówmy się każdy kto wyświetlił sobie mapę Projektu Szczecin 4 na pewno ją od razu pobrał, z waszą mapę na pewno będzie to samo), myślę że pobijecie tą ilość pobrań bez problemu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak na szybko chciałbym sprostować, ze roznice w reklamach na budynkach wynikaja z faktu, iż zdjęcia z google maps pochodzą z roku 2013, a tekstury w omsi z 2014 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak dla waszej informacji mieszkam na Wzgórzu św Maksymiliana mój przystanek to Park Naukowo Technologiczny, a moja ulica przy której mieszkam to Batalionów Chłopskich (równoległa do Redłowskiej przy Almie, prostopadła do Legionów prowadząca do Al. Zwycięstwa)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jestem z Pogórza Górnego i w sumie trochę szkoda, że autorzy nie zaczynają od linii 194, no ale nie można mieć wszystkiego. :D Może kiedyś pokuszą się o dodanie równiej jej do mapy. Na razie jednak ślinię się na samą myśl o przejażdżce po Gdyni i życzę autorom wytrwałości w dalszej pracy. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do płatności za projekt to wyraziliśmy nasze stanowisko i nikogo nie będziemy zmuszać do oddawania nam swoich pieniędzy. Po drugie wprowadzenie tego dodatku jako płatnego wiązało by się z odpowiedzialnością prawną za umieszczone na nim reklamy, a ewentualne usunięcie ich wpłynęło by znacznie na poziom realizacji mapy.

Za mapę będzie można dziękować pieniężnie w postaci dotacji w momencie, gdy zostanie już wydana, a wszelkie płatności będą dzielone równo (50% ja i Skytter, 50% mmiki26). Jednakże do przekazywania datków nikogo zmuszać nam nie wolno. Polacy dla Polaków chciałoby się rzec;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No poprostu mega o_o:)

Ja tam już prawie nie poznaje że to Omsi bo prawie wszystkie objekty i wgl nowe :20 Meow:

Mam do tego pytanie :) czy mapa bedzie płatna?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OLK - nein, diese Karte wird Donationware sein.

@TxShadow: OLK nie jest "naturalnym" użytkownikiem naszego języka, więc ma prawo źle zrozumieć. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@MAN_SD200

Obraziłeś troche :P rozumiem polski lepiej niż każdy inny język :D

Miło że też piszesz w innych językach ale prosze nie dlamnie :)

Ja tylko mam tak ustawione bo mieszkam w Berlinie i klawiature (miałem) tylko po niemiecku nastawioną czyli bez "łążęńśóźć" :)

I przepraszam ale odechciało mi się czytać od strony 7. To jest mega że bezpłatna a nie jak te niemieckie beznadzieje płatne i do bani :X

Powodzenia ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa zapowiada się rewelacyjnie - oby tak dalej! ;)

Mam takie pytanko; czy autorzy myśleli może o umieszczeniu na mapie dźwięków sygnalizacji świetlnej (melodyjka podczas zielonego dla pieszych np. pod dworcem PKP)? Nie wiem czy istnieje taka możliwość i ile pracy to kosztuje, ale gdyby się dało, to może warto o tym pomyśleć. Dla mnie, jako przejezdnego jest to charakterystyczny element tego miasta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wziąłem taką możliwość pod uwagę już jakiś czas temu. Nie wiem jednak czy te melodyjki nie ulegną zmianie wg unijnych standardów i nie zostaną zastąpione na zwykłe pikanie.

Dla martwiących się o projekt: nie ma obaw. Właśnie dziś odebrałem kolejny element mapy od mmiki'ego więc powoli zaczynamy ruszać "ze stacji w dalszą podróż" z Gdynią.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super. Czyli teraz mapa będzie budowana w stronę Dworcowej i 10 Lutego, a potem do Batorego? Czy planujecie może alternatywny przejazd przez 3 Maja i Armii Krajowej? Niektórzy kierowcy jeżdżą jedną trasą a inni drugą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Super. Czyli teraz mapa będzie budowana w stronę Dworcowej i 10 Lutego, a potem do Batorego? Czy planujecie może alternatywny przejazd przez 3 Maja i Armii Krajowej? Niektórzy kierowcy jeżdżą jedną trasą a inni drugą.

Oba przejazdy będą dostępne. Zobaczymy jak będzie wyglądać sprawa fpsów, możliwe, że dla wersji low-poly będzie dostępny tylko przejazd 10lutego - Władysława IV.

--

Dla osób, które śledzą nasze poczynania na facebooku, to, co powiem nie będzie nowością, natomiast chcę tutaj też pokazać, iż projekt nie upadł, a wciąż jest kontynuowany. ;)

Batory ukończony:

10015058_691147467643004_8979137050451180120_n.jpg

Nowe obiekty:

10632888_691145587643192_3407792145305323234_n.jpg

10704083_691145454309872_4263111205201184309_n.jpg

Małe zestawienie ze streetview:

10599703_691148610976223_2685394302048465651_n.jpg

36122136276241532178.jpg

65149829055898163672.jpg

35263114748330286363.jpg

33460189902313884988.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po prostu klasa. Mam pytanie: na ile procent ocenilibyście wykonanie projektu? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem wam szczerze, że jak patrzę na zdjęcia ze SV i zdjęcia z gry to widzę to miejsce odwzorowane w 100%.

Nawet reklamy na budynku są takie same jak w rzeczywistości (zdjęcia 4,5).

Ale mam jedno pytanie (jeśli już padło, to z góry przepraszam, ja przejrzałem i nie zauważyłem) - Na zdjęciach SV widać trakcję trolejbusową - w grze jej nie ma - czy to oznacza, że na mapie nie będą jeździć żadne trolejbusy?

Życzę wam powodzenia w pracach, bo naprawdę wychodzi na to, że nie trzeba jechać do Gdyni, żeby kawałek jej zobaczyć.

Pozdrawiam, Oktix7x ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mam pytanie: na ile procent ocenilibyście wykonanie projektu?

W procenty się nie bawię' date=' ale biorąc pod uwagę to co zostało to zbudowania, zrobione jest raczej mało.

Na zdjęciach SV widać trakcję trolejbusową - w grze jej nie ma - czy to oznacza, że na mapie nie będą jeździć żadne trolejbusy?

mmiki26 zobligował się do wymodelowania całej trakcjii, aby była jak najlżejsza. Według planu będzie się tym zajmował, gdy dworzec zostanie w pełni zakończony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nareszcie mapa mojego rodzinnego miasta. Jest bardzo dobrze odwzorowana. Cieszę się, że będę mógł się wczuć w kierowce z naszego gdyńskiego ZKMu :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozważamy jeszcze dodanie już nie jeżdżącej linii 050, ale jest zbyt daleko aby pisać o czymś konkretnym.

Wszystko "wyjdzie w praniu".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam czy będą linie AI ? Jak  będzie ulica Śląska to można pomyśleć o  103 ,która kursuje z Dworca do Witomina Leśniczówka .Czy linia 190 będzie odjeżdżać o18.06 z Witomina Polna Pozdrawiam :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam czy będą linie AI ? Jak  będzie ulica Śląska to można pomyśleć o  103 ' date='która kursuje z Dworca do Witomina Leśniczówka .Czy linia 190 będzie odjeżdżać o18.06 z Witomina Polna Pozdrawiam :D

[/quote']

Myślę, że o linii 103 nie ma co marzyć, ponieważ niebawem po raz kolejny zmieni swoją trasę. Więcej tutaj: http://phototrans.eu/14,715251,0,MAN_NL263_2039.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam czy będą linie AI ? Jak  będzie ulica Śląska to można pomyśleć o  103 ' date='która kursuje z Dworca do Witomina Leśniczówka .Czy linia 190 będzie odjeżdżać o18.06 z Witomina Polna Pozdrawiam :D

[/quote']

Myślę, że o linii 103 nie ma co marzyć, ponieważ niebawem po raz kolejny zmieni swoją trasę. Więcej tutaj: http://phototrans.eu/14,715251,0,MAN_NL263_2039.html

Jak sięgam pamięcią to, linia 103 od kilku dziesięciu lat pomyka do Witomina Leśniczówki. Zmieniła się trasa ,  w drugim kierunku kiedyś kończył bieg przy Stoczni  komuny Paryskiej, a teraz skrócono do dworca pkp .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, linia 103 od zawsze była linią witomińską, OIDP nawet pierwszą tam docierającą i to w czasach gdy Witomino było peryferyjnym osiedlem domków z kilkoma ulicami. Z czasem jej rola zmalała do porannej linii szczytowej. Kiedyś było wspominane, że nie powstanie odcinek od Placu Konstytucji do Węzła Ofiar Grudnia `70, który jest wykorzystywany przez linię 390 bodajże 2 dni w roku. Zatem nie spodziewałbym się budowy sporego odcinka Śląskiej oraz Alei Solidarności tylko dla porannej linii szczytowej, która obecnie wykonuje kilka kursów i to tylko w jedną stronę. Zresztą ciężko byłoby zrobić realny rozkład jazdy do OMSI, gdyż w praktyce chyba wygląda to tak, że każdy kurs wykonuje inny wóz, a następnie jest przejście na inną linię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozważamy jeszcze dodanie już nie jeżdżącej linii 050' date=' ale jest zbyt daleko aby pisać o czymś konkretnym.

[/quote']

Czy mi się wydaje, czy linię 050 obsługiwały MANy SD202?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.