Kmil

Zapowiedzi Przystanków - nie działa

13 postów w tym temacie

Witam kolegów na forum jednocześnie witając się chciałem zadać pytanie. Otóż wgrałem sobie dźwięki zapowiedzi z folderu Vehicles\Announcements\Projekt Szczecin wprost do Vehicles\Announcements (bez podfolderów) (Posiadam OMSI 2) i nadal nie działają mi zapowiedzi:( Autobusy na jakich testowałem to Mercedes Benz 0530 (krótki), MAN NL202 bodajże oraz Solaris Urbino 12 III czy macie jakieś sugestie co powinenem jeszcze zrobić ? ew. co źle zrobiłem:) z góry dziękuje za waszą pomoc:)

udało mi się uruchomić zapowiedzi na mapie Szczecina z tym że nie działają one automatycznie tylko po Każdym przystanku muszę wdusić Q ręcznie:( nie wiem czemu na O530 Nie działa w ogóle ktoś ma jakiś pomyśl:) ? Przepraszam za składnie ale pisze z telefonu:)

ew. może znacie jakieś pojazdy które działają z tą funkcją:)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up bo zapewne testowałeś pojazdy które nie są dostowane. Na starszych pojazdach zapowiedzi są pobierane z podfolderu Ansagen (Vehicles/Dany pojazd/Sound). Pamiętam że gdzieś był poradnik na ten temat ale na szybko sobie nie przypomnę .A w kwesti Mana NL202 spróbuj przejechać na tym z gry ,jeżeli tam będzie je słychać to zrób tak jak wcześniej pisałem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba odszukać w w Script/IBIS-2 (jeśli nie ma to w IBIS) taki wpis {macro:IBIS_PlayAnnouncement}

Pod nim jest ścieżka do folderu gdzie powinny być zapowiedzi. Dla folderu MAN_NL_NG jest tak:

{macro:IBIS_PlayAnnouncement}

(L.L.IBIS_busstop) 0 >

{if}

"..\..\Announcements\" 0 (M.V.GetDepotStringGlobal) "\" $+ $+ (L.$.act_busstop) $+ $msg

(L.L.IBIS_RouteIndex) (M.V.GetBusstopCount) 1 - (L.L.IBIS_busstop) <=

{if}

Dla SU 12 III jest tak:

{macro:IBIS_PlayAnnouncement}

(L.L.IBIS_busstop) 0 >

{if}

"Ansagen\" (L.$.act_busstop) $+

(L.L.IBIS_RouteIndex) (M.V.GetBusstopCount) 1 - (L.L.IBIS_busstop) <=

{if}

Wystarczt więc podmienić ścieżkę

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tzn, mam podmienić sobie w Solarisie na "\Announcements\" ? czy w kazdym pojeździe muszę robić folder "Ansagen" i tam po kolei kopiowac do każdego pliki audio , a potem zmieniac w tym pliku ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chcesz mieć zapowiedzi pobierane z jednego folderu dla wszystkich busów to kopiujesz pliki dźwiękowe do Announcements wg ścieżki j.w.

Jak chcesz mieć zapowiedzi w każdym pojeździe osobno to muszą być w w folderze busu/Sound/Ansagen tam umieszczone.

1 sposob oszczedza miejsce na dysku

Do tego w każdym busie musisz poprawnie zapisać polecenie w pliku IBIS-2.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak właśnie zrobiłem jak mówisz kolego - wrzuciłem bezpośrednio do "Announcements" bez podfolderu i podmieniłem linikje w IBBIS-2.osc i jak na razie o dziwo działa na MAN'ie Lion's City :) tyle, że musze co przystanek wdusić ręcznie "Q" bo sam nie zapowiada :(

Kolejny błąd się pojawił :( IBIS zaczął gadać sam na Citaro, ale po wybraniu rozkładu (82- Kołątaja w strone Kruczej) strasznie wyciszyło głos, że ledwo coś słychać i wyskoczył jakiś błąd

1692469

Trasa Warszewo-Kołątaja przystanek początkowy Warszewo, linia wybrana na 57 i taki błąd mi pokazuje (nie wbijałem jeszcze nic w ibis

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie jest błąd, lecz informacja o tym, iż ustawiając rozkład podmieniasz autobus sterowany przez komputer.

To to chyba powinno być gdzieś w podstawach zresztą...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki wielkie za podpowiedź zaraz poszukam spolszczenia i sobie je dodam - w sumie fakt teraz to przemyślałem i to nie błąd

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, już nie mam nerw - linijka w pliku OBIS-2 podmieniona z:

"Ansagen\" (L.$.act_busstop) $+

na:

"..\..\Announcements\" 0 (M.V.GetDepotStringGlobal) "\" $+ $+ (L.$.act_busstop) $+ $msg

a nawet:

"..\..\Announcements\Projekt_Sczecin" 0 (M.V.GetDepotStringGlobal) "\" $+ $+ (L.$.act_busstop) $+ $msg

i zapowiedzi nadal nie działają automatycznie jeźdzę tym dokładnie modelem - http://omnibussimulator.pl/Temat-Mercedes-Benz-O530-Citaro-by-alTerr

i z tego co czytałem posiada on możliwość automatycznych zapowiedzi + drugą rzeczą jest to, ze nie działają mi w nim wogóle wyswietlacze zewnętrzne mimo wspisania wszystkiego do IBIS'a

Natomiast na Solarisie Urbino 12 III z wersją klimatronik działa przełączanie przystanków na ekranie w przedziale pasażerskim i sam sobie zmienia natomiast nie podkłada głosu "następny przystanek..."

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Haha nie ma sprawy przyda się bo fajnie wykonany model do przegubu też będzie działać ?

Powiedz mi może wiesz co zrobić by zapowiedzi były tylko w jednym folderze bez potrzeby kopiowania ich do każdego pojazdu - będe wdzięczny :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W moim modzie jest wersja dla zapowiedzi umieszczonych w osobnym folderze dla wszystkich busów Vehicles/ZAPOWIEDZI (plik IBIS-2 Zap)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie jaka jest sciezka IBIS 2 w Man`ie Lion's City ???

KTOŚ POMOŻE???

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta