zolnierz

Telefon do 1000zł

4 posty w tym temacie

Witam.Otóż od jakiegoś czasu przyglądam sie markowym telefonom ale jak sami wiecie na polskim rynku jest tegi mnóstwo,Mam nadzieję że poradzicie mi co wybrać...Moje oczekiwania to solidny aparat okolo 8 Mpx,minimum 1 giga ramu,procesor czterordzeniowy...solidna bateria i rzecz jasna ładny design.Mam do wydania okrągły 1000zł...Oto moje typy które chodzą mi po głowie:

-Samsung Galaxy S3

-Htc One X

-Lg Optimus G

-GoClever Insignia 5X

-Lg Nexus 4

Oczywiście preferuję tylko system Android...Mam nadzieję że pomożecie mi wybrać coś sensownego i coś ładnego z czego będę w przyszłości zadowolony...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będąc na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się nawet chwili i po prostu sięgnął po HTC One X. Ten telefon zdecydowanie przewyższa pozostałe modele tym co ma do zaoferowania. Telefony firmy HTC od zawsze były genialnie wykonywane i gdy ma się go w ręce "czuć", że wszystko jest masywne i dobrze spasowane, bez trzasków.

Galaxy S3 to tylko odgrzewany kotlet: dalej plastikowa patelnia, w której dostajemy 4-rdzeniowy procesor, którego nigdzie nie wykorzystamy bo w pełni nie obsługuje tego soft. Zwykły chwyt marketingowy. I mimo, że nie działa to wszystko źle telefon jest na prawdę żartem. Zdjęcia wykonywane przez ten telefon są gorszej jakości niż w Note N7000 (sam sprawdzałem). Super Amoled HD+ (czy jak oni to tam już nazywają) chowa się przy Super Clear LCD. Wsparcie techniczne Samsunga też jest żałosne gdzie wysyłając na gwarancję telefon oni potrafią go zalać i odmówić rozpatrywania gwarancji, gdyż to była rzekomo "nasza wina" (to jest autentyk). GoClever w ogóle nie biorę pod uwagę natomiast LG... no to jest LG... Firma, która robi po prostu wszystko: lodówki, telewizory, monitory, telefony.. wszystko. HTC natomiast zajmuje się produkcją smartfonów, które jak tylko pojawiają się na rynku deklasują rywali, ale mają także wadę... kosztują i to sporo. Warto jednak mieć porządny telefon na lata, którym na pewno jest One X. Jego cena od momentu wydania zmieniła się niewiele (porównując do badziewia Samsunga, który ma już S4 i S5), a to musi o czymś świadczyć.

Funkcjonalność HTC jest również niesamowita i tu przykład: legendarny HTC HD2, który chodził na Windows Phone pozwolił na postawienie na sobie Androida 2.3 i zwyczajnie, bez problemów z nim pracował. Jakby teraz spojrzeć na datę wydania tego telefonu to jest już dość stary, ale przez to, że to HTC wciąż jary!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź...Nie bardzo znam sie w tym świecie dlatego wolę spytać Was...Martwi mnie jedynie w HTC One X niemożność wymiany baterii no i co za Tym idzie jej żywotność...4 rdzenie przy tak słabej baterii Hmm...No ale w końcu to tylko bateria...zastanawia mnie też fakt co mam zrobić gdy telefon mi się zawiesi?Hmm?Czy jest jakaś możliwość jego zresetowania?No i jego cena jest sporo zadowalająca...Telefon można nabyć w serwisie allegro z zagranicy za bagatela 600 zł to naprawdę niewiele jak na taki sprzęt...1-0 HTC...Ktos Ma Inne zdanie?Dziękuję Heir Twoje cenne rady będę miał na uwadze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trudny dostęp do baterii choć może się wydawać problemem jest genialnym rozwiązaniem. Otwieramy klapę tylko po to, aby włożyć kartę sim, a reszta nas już potem nie interesuje. Dzięki temu mamy pewność, że nic nie chcianego nie dostanie się do środka i nie uszkodzi styków czy nie zaleje baterii.

Zabieg z tą baterią jest już stosowany od jakiegoś czasu i nie ma się tutaj czego bać - gdy smartfonowi zdarzy się zaciąć wystarczy przytrzymać przycisk włącznika 10 sekund, a telefon uruchomi się ponownie. Metoda ta działa w każdej sytuacji.

Bateria natomiast to pięta Achillesa każdego ze smartfonów. Otóż, gdy będziemy giercować czy oglądać jakiś film w podróży wytrzaskamy tę baterię dość szybko. Mój telefon o przekątnej ekranu 5.2 cala, niezłych bebechach i baterii 2500 mAh trzyma około 3 dni więc nie jest źle. Do tego ładowania idzie przywyknąć, ale czasy gdzie telefon z antenką trzymał nawet 14 dni na baterii już minęły.

Tutaj także ciekawostka, aby nie dać się zwieść: Sony Xperia P posiada baterię 1305 mAh, a przy normalnym użytkowaniu potrafi bratu trzymać około 5 dni. Niemożliwe staje się możliwe;).

1800 mAh zastosowane w HTC One X spokojnie wystarczy, aby utrzymać go przy życiu ok. 3 dni przy codziennym użytkowaniu (dzwonienie, smsowanie).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta