Sefcia

Metro Warszawskie

13 postów w tym temacie

Dziś troszkę inaczej, ponieważ nie będzie nic na temat autobusów, ani samego symulatora. Niemniej jednak chciałbym pokrótce opisać warszawskie podziemia, a dokładniej Metro Warszawskie. Zapraszam do lektury :)

ARTYKUŁ

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Wszystkie z nich to 6 – wagonowe lokomotywy trakcyjne zasilane trzecią szyn" <- co autor miał na myśli...

Podsumowując: artykuł suchy, zlepek ogólnie dostępnych (nie do końca poprawnych) informacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jednak, dla osób nie mających styczności z metrem w Warszawie, jest przydatny i ciekawy. Mnie osobiście wciągnął.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Wszystkie z nich to 6 – wagonowe lokomotywy trakcyjne zasilane trzecią szyn" <- co autor miał na myśli...

Podsumowując: artykuł suchy' date=' zlepek ogólnie dostępnych (nie do końca poprawnych) informacji.

[/quote']

6 wagonów, które zasilane są napięciem znajdujących się przy torach, potocznie zwanych trzecią szyną.

Gdzie widzisz błędy? :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko, że widzisz. W cytacie to wyrażenie ma inny wydźwięk niż w tym w co napisałeś. Z cytatu można wywnioskować, że są to lokomotywy, które składają się z sześciu wagonów, które, te lokomotywy są zasilane trzecią szyną. W tym co napisałeś już dajesz do zrozumienia, że są to wagony a nie 6-cio wagonowa lokomotywa. Gdyby moje rozumowanie było złe proszę napisać, niżej co jest źle. Po świętach rozkład zajęć zmienił mi się na mniej korzystny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze, teraz to ja się pogubiłem :D

Pisząc zdanie "Wszystkie z nich to 6 – wagonowe lokomotywy trakcyjne zasilane trzecią szyną" nie chodziło mi oto, że każdy skład metra zbudowany jest z 6 lokomotyw. Liczba mnoga użyta w słowie lokomotywy stanowi ogół całego taboru metra :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest na pewno poprawne albo na pewno błędne ale moim zdaniem mogłeś to inaczej napisać. :) Na przykład tak jak zrobił to matej "6 wagonów, które zasilane są napięciem znajdujących się przy torach, potocznie zwanych trzecią szyną.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gwoli scislosci: 6 wagonow silnikowych posiadaja tylko wagony serii 81. Alstom posiada 4 silnikowe i 2 doczepne (sterownicze).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wasza dyskusja na temat czy Sefcia napisał to zdanie źle czy dobrze to po prostu przyczepienie się do ... szczegółów. Sądzę , że większość czytelników czyli odbiorców tego artykułu nie będzie zwracała uwagi na styl pisania czy składnie( chyba ,że faktycznie byłaby okropna).

Niestety zawszę się znajdą wyjątki , a "wyjątki tylko w piątki" , którzy się przyczepią... Podsumowując, kruger nie musiał robić zamieszania na forum tylko napisać na PW do Sefci ,że mógłby to poprawić. A z drugiej strony jak pisze się artykuł i ma być czytany przez wiele osób to jest słownik języka polskiego. Wystarczy sprawdzić jak nie jest się pewnym , bo nikt z nas jest nieomylny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Metro Warszawskie codziennie dysponuje 32 składy liniowe spośród 47 aktualnie możliwych. Wszystkie z nich to 6 wagonowe lokomotywy, które zasilane są napięciem znajdujących się przy torach, potocznie zwanych trzecią szyną"

Powyższy fragment wygląda niestety jak tłumaczony Google Translatorem... Aby artykuł dobrze się czytało składnia musi być bezbłędna.

"codziennie dysponuje 32 składy" - dysponuje (kim? czym?) składami. Poprawnie "codziennie dysponuje 32 składami".

"to 6 wagonowe lokomotywy" - lokomotywa a wagon to zupełnie co innego. Poprawnie powinno być "to 6 wagonowe zestawy (ew. składy) trakcyjne".

"które zasilane są napięciem znajdujących się przy torach, potocznie zwanych trzecią szyną" - nie zasila się napięciem tylko prądem, do tego kuleje składnia na końcu... Moim zdaniem lepiej brzmi "które zasilane są prądem z tak zwanej trzeciej szyny ułożonej wzdłuż toru".

Wasza dyskusja na temat czy Sefcia napisał to zdanie źle czy dobrze to po prostu przyczepienie się do ... szczegółów. Sądzę ' date=' że większość czytelników czyli odbiorców tego artykułu nie będzie zwracała uwagi na styl pisania czy składnie( chyba ,że faktycznie byłaby okropna).[/quote']

To nie jest przyczepianie się do szczegółów. Składnia jest niebywale istotna. Artykuł pisany jest w pewnym celu i dla szerokiego grona czytelników, należy zadbać o jego poprawność zarówno stylistyczną jak i merytoryczną bo inaczej wyjdzie grafomański bubel o wątpliwej przydatności :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisałem tak w mojej poprzedniej wypowiedzi , że jest ważna. Może nie podkreśliłem tego . Z tą składnią to zwracałem się bardziej do Sefcia .Na szczęście wtrąciłeś się Ty i uzupełniłeś mnie w większej mierze. Nie mam nic dodania.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Artykuł poprawiony :) Dziękuję za konstruktywną krytykę ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta